Zenebutik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 198
23 648
113
Mekkora zene es minden sora ut…

„Ha újraszületnék még egyszer ugyanezt
A szív itthon marad akárhova jut a test
Fingjuk sincs, mer keverik, hogy Bukarest
Pedig álmaim városa kelet Párizsa Budapest“
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and DTheo

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 217
29 318
113
Tartom a könnyeimet, és elcserélem a jövőmet? Nem ismerem eléggé az angolt, nem tudom, hogy létezik e "trade my ears" szerű szólás, bár sztm is a "trade my years" áll közelebb az igazsághoz. Mondjuk, ha Önnek van igaza, akkor inkább az "áruba bocsájtás"-ról lehet szó szvsz.

Csakhogy ( : más ne keveredjen bele, erről a zenéről van szó:
Egyébként szívesen olvasnám másnak a fordítását is, pláne így a nyelvvizsgával kapcsolatos vita után (igen, tudom, a nyelvtudás és a fordítói véna két külön dolog). Szóval hajrá! :)
 
  • Tetszik
Reactions: DTheo

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Egy elcsépelt dal:

Volt valami keleti közmondás, hogy "azt hisszük, hogy van időnk." Ahogy telik, úgy lesz egyre értékesebb. Mostanában találkozhatunk a "nincs holnap" megfelelőjével is.
Értékválság. Elcsépelt szó, de attól még igaz. Mi lenne a megfelelő fontossági sorrend? Az alapján éljük-e mindennapjainkat? A legtöbb ember számára, amiként számomra is, nehéz kérdések, amire nehéz bárminemű válaszokat is adni, mert a jó válaszok egy "gondolatörvényt" indíthatnak el, ami könnyen letargiába vezethet, vagy ha éppen modernitás taláján kívánunk maradni, akkor mélydepressziót okozhat - ezért gyorsan jobb elnyomni egy kis gyógyszerlobbi által népszerűsített "kedélyjavítóval" -, de mint egy híressé vált film szinkronfordítása visszaadja, tudvalevő, hogy "a múlt történelem, a jövő rejtelem, a ma adomány".
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Lehetséges, hogy vót má':

Nem tudom kinek ismerős az a helyzet, szituáció, ha tetszik, mikor egy-egy ember magáról bizonygatja, hogy hát én vagyok a "jó", a "tiszta", "tisztességes" stb, "míg a másik", vagy éppen úgy általánosságban is. Tetszenek tudni, olyankor bennem a kétség mindig lyukat üt, hogyhát alaposabban is fel kell mérnem ama illetőt, ugyanis az a szent meggyőződés gyökeredzett meg bennem, hogy aki egy-egy dologban magát fényezi, az inkább gyanút, sem mint bizalmat kelt. Aztán idővel a végére járva, éppenséggel - a legtöbb esetben -, annak a tökéletesen ellenkezője derül ki azon emberről, ki ilyesmiket állított. Persze a gyanakvásra sarkalló jelekhez a testbeszéd is sokszor elegendő, s szavak sem szükségesek, de mivel magunkban sosem lehetünk bizonyosak, ezért kellő esélyekkel szoktam hozzávetőleges hendikeppet adni, még akkor is, mikor már a veszett fejsze nyele kikandikál, mert tévedni emberi dolog, s csak nagyon kevés esetben lehetünk bizonyosak afelől, hogy egy-egy ember miként cselekszik, úgy, ahogy.
 
  • Tetszik
Reactions: Ramzana

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Bezzeg Báttya. Ohh, Ő olyan volt emberek, hogy pár mondat után tudta az ember húrjainak rezdülését. Élesebben vágott, mint a legkiválóbb damaszkuszi penge. Na de ebből oly kevés akad, mint a fényzajban is ragyogó csillag.

Emlékére szóljon ismét a dala:

Ez meg érettünk:
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Eltévedtünk, hogy finoman fogalmazzak. Vissza találunk e még?

A gyermek a jövő.
Hol vagytok magyar asszonyok, s Ti becsvágyó magyar férfiak? Én sem vagyok különb, nehogy félreértés essék...
 
  • Tetszik
Reactions: reich_und_roll

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
A szélbalosoknál ez a szám verte ki nem olyan rég a biztosítékot az amcsiknál:

Két kapcsolódó cikk:

12 nap alatt 30 millióan látták. Angol felirattal:
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Állítólag, a ~90es években sok mindennek bealkonyult, többek között a honi blues zenének is. Sok hely bezárt. Volt olyan is, aki ezt sem tántorított el, így Memphis-be költözött. Egy igen jó magyar blues zenész: