Zsoldosok, PMC-k

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Azert ez kicsit elmebeteg. o_O
Ha esetleg valakinek vk problémája lenne, itt van twitterről is:

Amúgy ha azzal a rózsaszín szalaggal csak így átkötözgetik az esetleges artériásan végző végtagot, az mire elég? Én úgy tudtam, komoly szorítást kell ott alkalmazni, nem csak így "lazán" átkötözgetni.
Ezen a csatornán van még csomó videó a kiképzőről. Lehet, hogy nem is PMC-s kiképzés, hanem valami maszek dolog.
 
  • Tetszik
Reactions: reich_und_roll

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Amúgy ha azzal a rózsaszín szalaggal csak így átkötözgetik az esetleges artériásan végző végtagot, az mire elég? Én úgy tudtam, komoly szorítást kell ott alkalmazni, nem csak így "lazán" átkötözgetni.
Nem tudom, hogy van e topicja a hasonló témáknak, de mivel itt volt szó róla...
Itt az elsőben bemutatja a különböző anyagokat; a másodikban a használatát.

 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 815
20 974
113
Nem tudom, hogy van e topicja a hasonló témáknak, de mivel itt volt szó róla...
Itt az elsőben bemutatja a különböző anyagokat; a másodikban a használatát.

En ugy tanultam, hogy a venas verzes eseten, amirol beszel is a lenyeg, hogy minimalizalni kell a serult venaba aramlo vert. Szerintem ezekkel megfeleloen meg lehet oldani.
Harci korulmenyek kozott, plane ha egyedul vagy nincs idod/lehetoseged tokolodni a nyomopontot talalni es ugy minimalizalni, mert korulotted a tortenesek nem allnak meg. Ezt kb 2 pillanat alatt meg tudod oldani es ha meg kitart a szerencsed fedezekbe tudsz huzodni.

Utolagos szerkesztes: ezt @cirqle kolleganak valaszoltam csak persze rossz helyen. :)
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros and cirqle

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 422
113
En ugy tanultam, hogy a venas verzes eseten, amirol beszel is a lenyeg, hogy minimalizalni kell a serult venaba aramlo vert. Szerintem ezekkel megfeleloen meg lehet oldani.
Harci korulmenyek kozott, plane ha egyedul vagy nincs idod/lehetoseged tokolodni a nyomopontot talalni es ugy minimalizalni, mert korulotted a tortenesek nem allnak meg. Ezt kb 2 pillanat alatt meg tudod oldani es ha meg kitart a szerencsed fedezekbe tudsz huzodni.

Utolagos szerkesztes: ezt @cirqle kolleganak valaszoltam csak persze rossz helyen. :)
És akkor van még az az egyenruha (Blackhawk HPFU), amiben beépített szorítók vannak:
 
  • Tetszik
Reactions: reich_und_roll

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 422
113
Érdekes cikk a Mozart PMC alapítójával (Milburn), az ukrán tapsztalataikról:

(Amelyben egyébként elmagyarázza, hogy ők igazából egy “charitable organization”, és ő bizony a papírra is ezt írta amikor bejegyezte a szervezetet ;) )
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Így dolgozik a média...

A mese:
"A Wagner katonai magáncég zsoldosainak temetőjét fedezték fel a Kubánban, ahol szinte minden nap újabb és újabb sírok kerülnek elő. A Sota Telegram csatorna szerint a „wagneriánusok” temetője a kíváncsi szemek elől el volt rejtve Bakinskaya faluban." (A sugalt "hatalmas" méretéhez meg aki akar, az talál viszonyítási alapot a számtalan ukrán temetőkről feltett VK-s videókban, de ennek tragédiája már nem ide tartozik.)

A valóság:
Prigozsin maga mutatta be a Wagner temetőjét (egyébként napokban járt a fronton levő csapatoknál, pl.: az ott levő hullaházukban is -annyira rejtegetik); tehát nem valami véletlen, vagy tényfeltárók mutatták be az egyébként körbekerítetlen temetőt és az elég nagy kegyeleti parkot és a "kíváncsi szemek" által nyilván nem észrevehető hatalmas kápolnát.


Ez olyan nagy "hoppá", mint az elefántcsontparti wagneres "leleplezése" akivel pont "véletlenül" a napokban beszélgetett Prigozsin.

Külön röhej, hogy az elefántcsontparti "önkéntest" simán "afroamerikai férfi"-ként említik. :D


Hihetetlen, hogy milyen alja és a laphoz egyáltalán nem méltó a mandiner ezen "rovata".
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 422
113
Így dolgozik a média...

A mese:
"A Wagner katonai magáncég zsoldosainak temetőjét fedezték fel a Kubánban, ahol szinte minden nap újabb és újabb sírok kerülnek elő. A Sota Telegram csatorna szerint a „wagneriánusok” temetője a kíváncsi szemek elől el volt rejtve Bakinskaya faluban." (A sugalt "hatalmas" méretéhez meg aki akar, az talál viszonyítási alapot a számtalan ukrán temetőkről feltett VK-s videókban, de ennek tragédiája már nem ide tartozik.)

A valóság:
Prigozsin maga mutatta be a Wagner temetőjét (egyébként napokban járt a fronton levő csapatoknál, pl.: az ott levő hullaházukban is -annyira rejtegetik); tehát nem valami véletlen, vagy tényfeltárók mutatták be az egyébként körbekerítetlen temetőt és az elég nagy kegyeleti parkot és a "kíváncsi szemek" által nyilván nem észrevehető hatalmas kápolnát.


Ez olyan nagy "hoppá", mint az elefántcsontparti wagneres "leleplezése" akivel pont "véletlenül" a napokban beszélgetett Prigozsin.

Külön röhej, hogy az elefántcsontparti "önkéntest" simán "afroamerikai férfi"-ként említik. :D


Hihetetlen, hogy milyen alja és a laphoz egyáltalán nem méltó a mandiner ezen "rovata".
A mandineren néha valami egészen szefós csapat tolja a híreket.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
A mandineren néha valami egészen szefós csapat tolja a híreket.
Valóban így van.
Igazából be se raktam volna egyiket se, van egy csomó Wagneres anyag rendszeresen a neten, de akit érdekel a téma, úgyis megtalálja; azonban egymás után jött szembe a mandineren ez a két eléggé alja írás (pedig zömében meg se nyitom a konfliktussal kapcsolatos magyar cikkeket); és mielőtt valaki félreérti nem arról van szó, hogy szimpatizál, vagy sem a lap, a szerkesztő, az író bárkivel, hanem a minőséggel. Azzal, hogy kb. napi 5-10 percet (ennyi idő alatt kb. kétszer jött szembe a temetőről a videó) nem képesek rászánni, hogy ezeket az írásokat normálisan leközöljék.
Mindig megdöbbenek, hogy ezért a nívóért még valaki fizetést is kap.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Közben megtaláltam (újabb 1 perc); meg megtaláltam, hogy más is megtalálta az "eldugott temetőt" a falu szélén.
"Site of a Wagner cemetery in the village of Bakinskaya/Krasnodar. Laid out around September on an area of 2 hectares allegedly purchased by Prigozhin. Coordinates: 44.74821884991195, 39.28433982530605"
FlZr9STWIAIOuFQ

 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 815
20 974
113
Valakinek volt valami tapasztalata vagy infoja van az ESA-European Security Academy-vel kapcsolatban. Lengyelek, mindenfele fegyveres treningjeik vannak, es most talaltam ra egy magyar web oldalra is. Valaki barki barmit roluk tud? Johet akar privatban is.
A magyar site:

Ez meg egy bitang promo video a Pretoriantol:
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 340
113
Valakinek volt valami tapasztalata vagy infoja van az ESA-European Security Academy-vel kapcsolatban. Lengyelek, mindenfele fegyveres treningjeik vannak, es most talaltam ra egy magyar web oldalra is. Valaki barki barmit roluk tud? Johet akar privatban is.
A magyar site:

Ez meg egy bitang promo video a Pretoriantol:
engem az eggyik ismerősőm hívott pár éve ide. ő ki is ment. egy távolkelet oda visszát nyomott le hajón. majd egy fél évet afrika szarvánál átkísérést (motorcsónakkal felszáltak a hajókra a kalózveszélyes övezeten kívűl majd amég kalózveszélyes övezetbe haladtak a hajón tartozkodtak majd miután elhagyták vissza a gumicsónakokba ahol átszáltak egy újabb nagy hajóra és átkísérték visszafele...)
ilyen feladatra álítólag anno nagyon sok embert képeztek ki.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 356
113
Valakinek volt valami tapasztalata vagy infoja van az ESA-European Security Academy-vel kapcsolatban. Lengyelek, mindenfele fegyveres treningjeik vannak, es most talaltam ra egy magyar web oldalra is. Valaki barki barmit roluk tud? Johet akar privatban is.
A magyar site:

Ez meg egy bitang promo video a Pretoriantol:

A "Hullahegyek, fenegyerek" film után --amiben a rendező "évtizedig-szakmabeli" testvére volt a szakértő, és "koreográfus"--:
  1. az utolsó szereplő kicsit lassú a pisztoly újra-töltéskor,
  2. kisebb célpontot mutatna, ha ez alatt letérdel+oldalt-fordul,
  3. és sokat van tár-csere közben egy pozícióban, elmozoghatna ezalatt a következő lő-pozícióba,
  4. ezzel is sok időt veszít,a végén, amikor lassú/passzív.

Ezek voltak "gyors-nézve" logikusak, Nekem! Tévedhetek!

U.I.: Élessel lőnek a gyakorlás közben!
...+: érdekes!
:oops:


.