[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 730
3 831
113
Ki nem?
Ha az Oroszok hadat üzennek,akkor hamar átértékelődik a kormányunkban a nato tagság,meg az eu tagság,,ne félj,ha csak nem vállalják be,hogy vágóhídra visznek bennünket,és még akkor is a hadseregünk önerőből leteheti a fegyvert,a politikusok parancsai ellenében is,ha telibe találkoznánk a mackóval.
Szerintem még meg lehet oldani a tárgyaló asztalnál is,kérdés meddig lesznek lojálisak a vezetőink a nyugati főnökeikhez,az egész régióban,nem lenne baj,ha mindenki észnél lenne amikor kell.
Bocsi,hogy belekérdezek. Amennyiben az usákok támadják meg a mackót, azt hogy vezetnéd le. Vagy a lengyelek lennének a támadók a medve ellen? Akkor is átértékelődne a kormányunkban a NATO tagság? Igazából ilyen okoskodásokat is végig olvasnék. Mit kellene tenni, gondolni támogatni...stb.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 730
3 831
113
Bocsi,hogy belekérdezek. Amennyiben az usákok támadják meg a mackót, azt hogy vezetnéd le. Vagy a lengyelek lennének a támadók a medve ellen? Akkor is átértékelődne a kormányunkban a NATO tagság? Igazából ilyen okoskodásokat is végig olvasnék. Mit kellene tenni, gondolni támogatni...stb.
"okoskodás" helyett találgatásra gondoltam
 
A

altx

Guest

itt egy masik, ami egeszen mast mond, http://www.blic.rs/vesti/drustvo/da...-lekar-pokrece-temu-koja-ce-prodrmati/7g1dsyd
annak az orvosnak ami a magyar hirben van nagyon megkerdojelezheto az a "egyik legismertebb szerb onkológus"

Görög tudósok bombázás alatti mérései azt mutatták, hogy minden alkalommal, amikor a szél Koszovó irányából fújt, az ország középső és északi részén a radioktivitás 25 százalékkal növekedett, míg bolgár szakemberek szerint több mint 30 százalékról volt szó.

nem tudtam hogy az A-10bol atom bombat is lehet dobni...
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

hadtap

Active Member
2015. március 25.
459
90
28
  • Tetszik
Reactions: lgabo

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 209
2 689
113
Szerény véleményem szerint úgy mentek volna át rajtunk mint fos a libán. Én akkor voltam katona egy első lépcsős dandárnál. 1 hónap kellett mire beüzemeltük a technika talán ha negyedét, ötödét meg összeszedtük magunkat. Összekapartak Tatán kb 20 BMP-1-et meg egy tucat T-72-őt, mindenféle teherautókat amiknek egy része lerohadt mire lábon 12 óra alatt Tatáról Csornapusztára, Kalocsa mellé értünk. A teherautók másik fele vasúton jött a láncos technikával mert nem bírta volna az utat. Voltunk vagy 400-an kb egy ZHCS ami papíron hadgyakorlaton volt, de valójában előre voltunk tolva és még lejjebb mentünk volna a kijelölt szakaszra ha a szerbek támadnának. Hála isten nem tették. Teljes káosz és szedett vedett valami volt ez főleg az első hónap egy csomó szerdzsó nővel akik csak a körmüket festették, félmeztelenül napoztak meg baxtak akivel épp összeragadtak. Persze velünk sorosokkal nem nagyon akartak. Minden nap mentünk vezetéket húzni mi híradósok mert a láncos technika eltépte a tyúkbelet még ha leástuk is. A tisztek persze haza akartak telefonálni úgyhogy fontos volt hogy legyen vonal. Kullancsok,birkák, igénytelenség. Volt hogy 2 hétig nem fürödtem mert az épületben a tisztek fürödtek, nekünk meg a VV Csepelből már jutott víz mivel a hierarchia alján álltunk. 4-ik nap meguntam és többet nem mentem, később felfedeztem egy patakot. Éjjel nagyon hideg volt, szerencsére volt hálózsák így molinó+mikádó kombóval jó volt. Első 2-3 nap egy BTR-60 alatt aludtam. Valahonnét kerültek olajkályhák de xart se értek csak úgy 1m-re tőlük volt meleg. Hál isten kaja volt doszt, kb 4x annyit zabáltunk mint akik Tatán tolták tik-takban a szolikat emberhiány miatt. Volt 6 ágyúnk, D-20. Sorozatvetőkre, aknavetőkre nem emlékszem , de volt egypár Csepel teherautónk. Pct valami BRDM-re szerelt jószág volt Konkursz(?) azt hiszem 1db jármű. Plusz a BMP-k Maljutkája ami vagy indult vagy nem. Rajtunk kívül ha jól tudom még egy hasonló alakulat volt készenlétben valahol talán a Debreceniek. Talán a kalocsai laktanya meg a hódmezői lett volna valami bázis az elképzelések szerint, de hogy mi hogy állt volna össze és mit terveztek isten tudja, mi azt nem tudjuk meg soha. Jöttek a fejesek, telefonáltak a fejesek,mentek a tisztjeink valahova. Repkedtek a Mil-ek, volt némi célbalövés meg olyan tervek hogy én meg egy R-107 egy minyóról a mellettem ülő tiszt parancsára tüzet vezetünk a D-20-nak. Azt se láttam hol vannak, és persze nem működött Faraday kalitka. De a sok tótum faktum skubizott rendesen lefele. Azt se hallottam mikor mondták mellettem ki a parancsot, csak jelejtünk, de lent se hallották az biztos mert semmi se lett belőle. :D Mentek a jenki gépek meg a B-52-k kettesével délre sokszor, egyszer láttam egy légi harcot is azt hiszem. Jobb ha nem lett semmi, teljesen alkalmatlan volt a vezetés ,a technika,és az állomány egy rendes háborús helyzetre.

Ez eleg ilyesztoen/lehangoloan hangzik, de mas szempontbol viszont tudtommal az nem urban legend, hogy anno a horvatok vadaszpuskakkal meg sherman/t-34-el(?) indultak neki a szerbeknek. Most pedig van egy sajat orszaguk. (durvan osszefoglalva)
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and lgabo
A

altx

Guest
Ez anno az 1930-as evek vege fele nem sokat ert, szerintem ma sem valtozott a szitu.

persze hogy nem, azert is a lengyelek mostanaban annyira nyaljak az amcsik segget.

tudjak hogy az europai politikusok, vezetok csak okoskodni tudnak...ures szavak meg stb. amikor meg csinalni kell valamit, akkor meg tobb kar van beloluk mint haszon.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
itt egy masik, ami egeszen mast mond, http://www.blic.rs/vesti/drustvo/da...-lekar-pokrece-temu-koja-ce-prodrmati/7g1dsyd
annak az orvosnak ami a magyar hirben van nagyon megkerdojelezheto az a "egyik legismertebb szerb onkológus"

Görög tudósok bombázás alatti mérései azt mutatták, hogy minden alkalommal, amikor a szél Koszovó irányából fújt, az ország középső és északi részén a radioktivitás 25 százalékkal növekedett, míg bolgár szakemberek szerint több mint 30 százalékról volt szó.

nem tudtam hogy az A-10bol atom bombat is lehet dobni...

Az a délhíres cikk egy vicc. Magyarországon évente regisztrálnak közel 70000 új daganatos megbetegedést.

http://www.nlcafe.hu/egeszseg/20150429/daganat-rosszindulatu-rak-betegseg-emelkedik/

http://mul.hu/eletmod/46-magyar-sorsok-szamokban-a-nemzeti-rakregiszter-megdobbento-adatai

És milyen "uránnal bevont bombák"? Jaaajjjj!
 
A

altx

Guest
Az a délhíres cikk egy vicc. Magyarországon évente regisztrálnak közel 70000 új daganatos megbetegedést.

http://www.nlcafe.hu/egeszseg/20150429/daganat-rosszindulatu-rak-betegseg-emelkedik/

http://mul.hu/eletmod/46-magyar-sorsok-szamokban-a-nemzeti-rakregiszter-megdobbento-adatai

És milyen "uránnal bevont bombák"? Jaaajjjj!

Tobb ujsagban megjelent. Szoval nem vicc, mert ez nalunk mar slager es amikor csak valami problema van a szennyezessel, ekologiaval stb akor mindig mindent erre fognak.

ES SOKAN ELHISZIK, kulonosen amikor az emberek nem ertenek az ilyen dolgokhoz es nem tudjak hogy nem letezik olyan bomba vagy epp az urannal megpakolt tomahawk amivel sokszor ilyezgetek a hatosagok a nepet olyan helyeken ahol a tomahawk pusztitot.

Nalunk nincs olyan mint magyarorszagon hogy viz, kaja, stb minoseg ellenorzes, es sok mindent a bombazasra fognak.
Szennyes a levego - nem a varos melleti cegtol van ami fustol mint az apjaf@sza henem a nato bombazas es a DU miatt.
Van valami mereg a kajaba - a natos DU bombaktol van (meg veletlenul sem atol hogy a nagygazda minden nap agyonpermetez mindent).
Konnyebb rafogni a hatosagoknak mindent ilyesmire mint valameik haver nagypocst aki azt csinal amit akar - letartoztatni.

Hat 2012ben, amikor volt a nagy arviz, a szerbiai vizilletekes szerv igazgatoja azt mondta hogy ok nem birtak semmit csinalni, ez az isten akarata volt.

Nem szamit mi van, csak legyen kire rafogni, es az a valaki ne legyen szerb.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Tobb ujsagban megjelent. Szoval nem vicc, mert ez nalunk mar slager es amikor csak valami problema van a szennyezessel, ekologiaval stb akor mindig mindent erre fognak.

ES SOKAN ELHISZIK, kulonosen amikor az emberek nem ertenek az ilyen dolgokhoz es nem tudjak hogy nem letezik olyan bomba vagy epp az urannal megpakolt tomahawk amivel sokszor ilyezgetek a hatosagok a nepet olyan helyeken ahol a tomahawk pusztitot.

Nalunk nincs olyan mint magyarorszagon hogy viz, kaja, stb minoseg ellenorzes, es sok mindent a bombazasra fognak.
Szennyes a levego - nem a varos melleti cegtol van ami fustol mint az apjaf@sza henem a nato bombazas es a DU miatt.
Van valami mereg a kajaba - a natos DU bombaktol van (meg veletlenul sem atol hogy a nagygazda minden nap agyonpermetez mindent).
Konnyebb rafogni a hatosagoknak mindent ilyesmire mint valameik haver nagypocst aki azt csinal amit akar - letartoztatni.

Hat 2012ben, amikor volt a nagy arviz, a szerbiai vizilletekes szerv igazgatoja azt mondta hogy ok nem birtak semmit csinalni, ez az isten akarata volt.

Nem szamit mi van, csak legyen kire rafogni, es az a valaki ne legyen szerb.

Így már érthető... :( Tisztára mint, itthon a kemtrél/HAARP/stb. hívők, akik itthon azért szerencsére (még?) csak egy elenyésző kisebbség, de ezek szerint ott már állami szinten is ez megy...
 
A

altx

Guest
A legközelebbi után majd említsd meg nekik, hogy már 2014-ben leállították az amcsik a HAARP-ot. :D

a nem, mindgyart jon majd a valasz h titokban folytatak a programot es most szerbian tetszelik.

itt a nepesegnek nagyon nagy szazaleka azt hiszi a szerbek valammi szuperlenyek es az egesz vilag az miatt utalja oket. a nyugat meg alandoan tonkre akarja oket tenni.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
a nem, mindgyart jon majd a valasz h titokban folytatak a programot es most szerbian tetszelik.

itt a nepesegnek nagyon nagy szazaleka azt hiszi a szerbek valammi szuperlenyek es az egesz vilag az miatt utalja oket. a nyugat meg alandoan tonkre akarja oket tenni.

Nahát, egy csomó magyar pont ugyanezt hiszi a magyarokról. :D :D :D
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and karpatalja
A

altx

Guest
szoval nalatok vannak szupermagyarok meg azok akik nem azok?
ez mar nekem magos, en azt gondoltam hogy ott csak a zsidozas meg a ciganyozas men.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
En azert nyugodtabban alszok hogy 12 F16-al tobb van koztem es a fektelen orosz neoimperializmus kozott.