[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1526

Guest
A NATO kelet-európai nagyon gyors reagálású közös ereje a Spearhead Force. Ha ebben a régióban bármelyikünket támadás érné ők csapnának legelőször oda az agresszornak.
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 956
66 004
113
A NATO kelet-európai nagyon gyors reagálású közös ereje a Spearhead Force. Ha ebben a régióban bármelyikünket támadás érné ők csapnának legelőször oda az agresszornak.
Csak össze ne keverjék Budapestet Bukaresttel. Ezek olyanok csak mint az önkéntes tűzoltók a falumban. Mire felébredtek meg kivonultak hiányos létszámban addig a hivatásosok már haza is mentek.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
ulippo, post: 261170, member: 1526"]A NATO kelet-európai nagyon gyors reagálású közös ereje a Spearhead Force. Ha ebben a régióban bármelyikünket támadás érné ők csapnának legelőször oda az agresszornak.
[/QUOTE]
Erről a nagyon gyors reagálásról miért jut eszembe az űrgolyhók c. film?
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and lgabo

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 039
54 140
113
Bocsi,hogy belekérdezek. Amennyiben az usákok támadják meg a mackót, azt hogy vezetnéd le. Vagy a lengyelek lennének a támadók a medve ellen? Akkor is átértékelődne a kormányunkban a NATO tagság? Igazából ilyen okoskodásokat is végig olvasnék. Mit kellene tenni, gondolni támogatni...stb.



Az én szerény ismereteim nem terjednek odáig,hogy megmondjam,a Balkánon,vagy a körülöttünk lévő mini államokat meg tudjam becsülni,hogy ki,kit utál jobban,szerintem szembe kell néznünk a valósággal,hogy az utóbbi 100 évben(minimum) keresztbe,hosszába kihasználtak minket egymás ellen,pipecül egymásnak vezettek bennünket,mi meg szépen kajáltuk a csalit,és a kedvükre vágtuk egymást,ennek a politikusaink mögött álló "ismeretlen személyek" őszintén örültek.
Megjegyzem,ez legalább annyira "mi"szégyenünk is,mint az ő dicsőségük.
Első körben szerintem tisztába kék tenni a múltat,a közös mumus,az Oroszok irányába,kezdésnek ideje lenne tisztába tenni a szovjeteket,ki találta ki a szovjetúniót,ki üzemeltette,majd ki döntötte be,és ki próbálta szét kótyavetyélni,kinek.
Miért?
Hogy értsük kik cigiztettek minket,kelet európai népeket,valójában,az Oroszokon keresztül.
A legkevésbé sem óhajtok indulatokat gerjeszteni,ezért csak 1 mondatot szánnék rá,fűzze össze,aki képes rá.Megvan,hogy vlagyimír iljics egy aranyvonattal tért vissza,nyugatról,ha jól emlékszem Németből,hogy betavaszosítsa a cári Oroszországot,vajon Németből ki aranyát hozta magával,onnantól kezdve,ugye a lehető legdemokratikusabb módon legyilkolták a cári családot,kitört a demokrácia,ami megvédte az Orosz népet,ha kellett,akár önmagától is,a jól ismert gulag,gépfegyver,börtön,agyonverés,minden/bármi áron,ugye aki egy vonatnyi zsét ad valamihez,az szeretné annak az ellenértékét viszont is látni,nos,a szovjetúnió lett a fizetség,egy homogén (szinte)kontinensnyi embertömeg,amit terrorral irányíthatnak.(csak nem fér bele 1 mondatba :confused: )
Ne feledjük honnan jött zsé,sanszos,hogy onnan jött az ötletbörze is a fenntartásához,majd a használásához,vitathatatlan,hogy az Orosz nép ugyanúgy megszívta a szovjetúniót,mint az egész szu blokk,semmivel sem volt jobb nekik,mint nekünk,aztán jött 2. vh, szerintem dolfi ezt maga is levezette,és tudta,hogy a nyugat,onnan is fenyegeti,neki fogja vezetni az Oroszokat,ezért inkább ő lépett elsőnek,ennek pont úgy örülten a német katonák,mint az oroszok,persze páran ezt nem bánták,vajh,kik ők?
Majd miután a gólem(szu) megtette,megnyomorította az orosz népet,a keleti blokk népeit,szét cseszte a társadalmat,a gazdaságot,az ipart,kb mindent,a gólem elmehetett a csába,hirtelen össze kellett dönteni,és lám ismét mindenki meglepődött,kik álltak ott a keleti népek vérén,és verítékén felépült ingóságokért,és persze az energia szektorért sorba,na kik?
Honnan volt rá dodójuk?
Már-már elveszett a dolog,mikor az alkeszt le tudták cserélni a mostani főnökre,onnantól érdemes megnézni hol tartanak ők,és mi,a nyugattal.
Csak azért kezdtem egy kicsit messzebbről,hogy értsük meg,aki képes rá,mi is volt a szu,ki találta ki,kinek,és miért.
Majd lám,ismét mindenki nagyon meglepődött,hogy újra az oroszokkal fenyegetnek minket,mert ők az agresszor.
Nos,az én véleményem,hogy amíg nem tesszük rendbe legalább az utolsó 100 évünket,addig simán vágóhídra visznek minket ugyanazok,ugyanott,ugyanúgy.
Fel kell ismerni,legalább a poszt szu országoknak,hogy ki az igazi ellenség,és ki nem.Távol áll tőlem,hogy most aztán omoljunk bele az orosz föderáció hátsójába,mint a nyugatéba,nemrég,de aki úgy látja,hogy az eu vezetői alkalmasak a most fennáló problémák felismerésére,kezelésére,megoldására,az nem tudom melyik műsort nézi.
Aki azt gondolja,hogy az eu nyugati gazdag országai valaha is egyenlőként fognak ránk,ex szu országokra nézni,egyenlőként fognak velünk bánni,beszélni,az ismét nem tudom melyik műsort nézi.
Nem lehet elégszer leírni,ezért ismét rögzíteném,hogy aki azt gondolja,hogy a gazdag,ny európai országok hadseregei fognak értünk,ex szu országokért harcolni a mackó ellen,vagy bárki ellen,az nem tudom melyik műsort nézi.
Láthatóan mára,az eu,az eu gazdag ny. országai ismét oda vannak bekötve,ahová akkor voltak,mikor ki stafírungozták vlagyimír iljicset,fogalmazzunk úgy,hogy nem értünk.Annyira arcpirítóan kilóg a lóláb,hogy ezt fel kellene ismernünk,nem vesznék el a részletekben,könnyű látni,hogy az egész eu-t egy transz atlanti adósság k@kiba,gmo k@kiba,energia k@kiba,meg mindenféle k@kiba sodortatják,demokratikus dajcse bank,vw botrány,emigráció,nem forintosíthatjuk megkötéskori áron a frankot,mert mi lesz az amcsiban bebiztosított hitelekkel,csak onnan vehetünk vetőmagot,energiát,médiát,zsét,vizet,levegőt napfényt,szelet,mindent/bármit k@kiba tolják,már a nyugat európai országokat sem kímélik "annyira"......
Szóval félre kellene tennünk a kis történelmünket,vagy be leszünk darálva,vagy elfogyunk az eu-ban,kiszaporodnak minket innen,a végletekig kiszolgáltatnak minket maguknak,és ha maradunk,sanszos,hogy megint nekivezetnek minket a mackónak,de legalábbis nem fognak nekünk segíteni,ha úgy alakul.
Szerintem nincs még 10-15éve a migráció ellen az eu-nak,ne legyenek illúzióink,nem véletlenül akarják ide is lepasszolni őket.
Most még vadul hangzik,hogy ki kell tipliznünk a nato-ból,meg az eu-ból,de ha bent maradunk,és összerúgjuk a port a mackóval,akkor nem a megvont eu-s felzárkóztatási pénzek,vagy a multi áruház láncok,összeszerelő üzemek kivándorlása lesz a legnagyobb gondunk.
Lassan lépnünk kell,mert ha valóban aláírták az oroszok a szerbekkel az említett katonai megállapodást,akkor max 1-3 évünk lehet,de ha ukrajna megoldódik,és itt lesznek Záhonynál,amihez szerintem nem kell 3 év,akkor már nem leszünk olyan pozícióban mint most.
Talán kapunk egy utolsó utáni lehetőséget,most még nem tűnik agresszívnak a maci,még lehet vele üzletelni,nem teljesen alárendeltként is.
Annyi ernyőt az oroszok is tudnak nyújtani,mint a nyugat,vehetnénk tőlük energiát,hadi technikát,rakéta technikát,atom technológiát,építhetnének metrót,bár abból már van elég,az Orosz jegybankban van arany bőven,és jüan is.......
Szerintem "csak" el kell szánni magunkat,szembe kell nézni a mostani lehetőségeinkkel az eu-ban,a balkáni,és az ex szu országoknak félre kell tenni a kis viharjainkat egy pohár vízben,és résen lenni,legkésőbb mikor ott lesznek Záhonynál,tárgyaló asztalhoz ülni velük,és addig kerülni a konfliktusokat,lassan ki kellene utálni innen az nato erőket,nem felülni a propagandának,és engedni,hogy összemossák az Orosz föderációt,a szu-val,és semmiképpen sem azon az oldalon lenni fegyverrel,akik az oroszok ellen vannak.
A mostani Oroszország,Kínával a háta mögött,vagy akár maga mellett semmivel sem rosszabb,gyengébb nagy tesóként,mint az amcsiból vezérelt eu.
Látom a keleti nyitást a vezetésünk részéről,itt volt a nagy ember nemrég,jó üzletet köthettünk velük,gáz ügyben,Paks ügyben sem voltak szűkmarkúak,viszont az egyik nagy tesónak sem fog tetszeni,hogy a másik megmondja nekünk,hogy,mit tehetünk ez egyikkel szemben,és mit a másikkal,döntenünk kell,vagy bedarálódunk a kettő között.
Kicsit hosszú lett,pedig még mennyi minden bent maradt.:D
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 051
113
Szerintem az lenne a legjobb ha magyarország bevetné a magyar honvédséget az oroszok ellen Ukrajnán keresztül.
Szerintem 27 évnyi "reform" után elég szép sikereket érnénk el az ukránokkal az oldalunkon.
Némi tow szállítmánnyal még lehet Moszkváig jutnánk.
:cool:
 
  • Tetszik
Reactions: csibeszke
A

altx

Guest
Szerintem nagyon szepen megirtad a velemnyedet.
Lehet igazad van,lehet nem.

De itt amit irtal, abban nagyon nem ertek egyet...
A mostani Oroszország,Kínával a háta mögött,vagy akár maga mellett semmivel sem rosszabb,gyengébb nagy tesóként,mint az amcsiból vezérelt eu.

Kina meg a ruszki soha sem lesz 100% szovetseges. Mar most nagyon idegeskednek az ivanek azon hogy a kinaiak pislognak sziberia fele.
Most meg kina var, mert tudja hogy nem eleg eros hogy cirkuszoljon, de par ev mulva, amikor meg tobben lesznek meg tobb modern fegyverel,
nem lennek nagy orommel a kina kozeleben.

Annyi ernyőt az oroszok is tudnak nyújtani,mint a nyugat,vehetnénk tőlük energiát,hadi technikát,rakéta technikát,atom technológiát,építhetnének metrót,bár abból már van elég,az Orosz jegybankban van arany bőven,és jüan is.......

Volt mar magyarorszag a ruszkik kezeben. Es nem nagyon tudom azt hogy az oroszok szebben nezztek ratok mint a nyugatiak.

Azokra, akik egyszer egyik nyugatnak, egyszer keletnek kacsingatnak, senki az eg vilagon nem nezz jo szemmel.

Azert sem kell nagyok felni a szerb-ruski kapcs miatt sem, a szerbeket, akik minden par evben valtoztassak kinek a szoknyaja ala szaladjonak, senki sem fogja komolyan venni. Azert pl, a belorusz vagy jermenia, mint orosz szovetseges idonkent kap a ruszkiktol egy csomo fegyvert olcso aron.

A szerbek meg kapnak igereteket, jobb esetben meg egy S-300 maketot mint a vucic par honappal ezelott.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 732
3 852
113
Szerintem az lenne a legjobb ha magyarország bevetné a magyar honvédséget az oroszok ellen Ukrajnán keresztül.
Szerintem 27 évnyi "reform" után elég szép sikereket érnénk el az ukránokkal az oldalunkon.
Némi tow szállítmánnyal még lehet Moszkváig jutnánk.
:cool:
Neked aztán van humorérzéked!
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 732
3 852
113
Az én szerény ismereteim nem terjednek odáig,hogy megmondjam,a Balkánon,vagy a körülöttünk lévő mini államokat meg tudjam becsülni,hogy ki,kit utál jobban,szerintem szembe kell néznünk a valósággal,hogy az utóbbi 100 évben(minimum) keresztbe,hosszába kihasználtak minket egymás ellen,pipecül egymásnak vezettek bennünket,mi meg szépen kajáltuk a csalit,és a kedvükre vágtuk egymást,ennek a politikusaink mögött álló "ismeretlen személyek" őszintén örültek.
Megjegyzem,ez legalább annyira "mi"szégyenünk is,mint az ő dicsőségük.
Első körben szerintem tisztába kék tenni a múltat,a közös mumus,az Oroszok irányába,kezdésnek ideje lenne tisztába tenni a szovjeteket,ki találta ki a szovjetúniót,ki üzemeltette,majd ki döntötte be,és ki próbálta szét kótyavetyélni,kinek.
Miért?
Hogy értsük kik cigiztettek minket,kelet európai népeket,valójában,az Oroszokon keresztül.
A legkevésbé sem óhajtok indulatokat gerjeszteni,ezért csak 1 mondatot szánnék rá,fűzze össze,aki képes rá.Megvan,hogy vlagyimír iljics egy aranyvonattal tért vissza,nyugatról,ha jól emlékszem Németből,hogy betavaszosítsa a cári Oroszországot,vajon Németből ki aranyát hozta magával,onnantól kezdve,ugye a lehető legdemokratikusabb módon legyilkolták a cári családot,kitört a demokrácia,ami megvédte az Orosz népet,ha kellett,akár önmagától is,a jól ismert gulag,gépfegyver,börtön,agyonverés,minden/bármi áron,ugye aki egy vonatnyi zsét ad valamihez,az szeretné annak az ellenértékét viszont is látni,nos,a szovjetúnió lett a fizetség,egy homogén (szinte)kontinensnyi embertömeg,amit terrorral irányíthatnak.(csak nem fér bele 1 mondatba :confused: )
Ne feledjük honnan jött zsé,sanszos,hogy onnan jött az ötletbörze is a fenntartásához,majd a használásához,vitathatatlan,hogy az Orosz nép ugyanúgy megszívta a szovjetúniót,mint az egész szu blokk,semmivel sem volt jobb nekik,mint nekünk,aztán jött 2. vh, szerintem dolfi ezt maga is levezette,és tudta,hogy a nyugat,onnan is fenyegeti,neki fogja vezetni az Oroszokat,ezért inkább ő lépett elsőnek,ennek pont úgy örülten a német katonák,mint az oroszok,persze páran ezt nem bánták,vajh,kik ők?
Majd miután a gólem(szu) megtette,megnyomorította az orosz népet,a keleti blokk népeit,szét cseszte a társadalmat,a gazdaságot,az ipart,kb mindent,a gólem elmehetett a csába,hirtelen össze kellett dönteni,és lám ismét mindenki meglepődött,kik álltak ott a keleti népek vérén,és verítékén felépült ingóságokért,és persze az energia szektorért sorba,na kik?
Honnan volt rá dodójuk?
Már-már elveszett a dolog,mikor az alkeszt le tudták cserélni a mostani főnökre,onnantól érdemes megnézni hol tartanak ők,és mi,a nyugattal.
Csak azért kezdtem egy kicsit messzebbről,hogy értsük meg,aki képes rá,mi is volt a szu,ki találta ki,kinek,és miért.
Majd lám,ismét mindenki nagyon meglepődött,hogy újra az oroszokkal fenyegetnek minket,mert ők az agresszor.
Nos,az én véleményem,hogy amíg nem tesszük rendbe legalább az utolsó 100 évünket,addig simán vágóhídra visznek minket ugyanazok,ugyanott,ugyanúgy.
Fel kell ismerni,legalább a poszt szu országoknak,hogy ki az igazi ellenség,és ki nem.Távol áll tőlem,hogy most aztán omoljunk bele az orosz föderáció hátsójába,mint a nyugatéba,nemrég,de aki úgy látja,hogy az eu vezetői alkalmasak a most fennáló problémák felismerésére,kezelésére,megoldására,az nem tudom melyik műsort nézi.
Aki azt gondolja,hogy az eu nyugati gazdag országai valaha is egyenlőként fognak ránk,ex szu országokra nézni,egyenlőként fognak velünk bánni,beszélni,az ismét nem tudom melyik műsort nézi.
Nem lehet elégszer leírni,ezért ismét rögzíteném,hogy aki azt gondolja,hogy a gazdag,ny európai országok hadseregei fognak értünk,ex szu országokért harcolni a mackó ellen,vagy bárki ellen,az nem tudom melyik műsort nézi.
Láthatóan mára,az eu,az eu gazdag ny. országai ismét oda vannak bekötve,ahová akkor voltak,mikor ki stafírungozták vlagyimír iljicset,fogalmazzunk úgy,hogy nem értünk.Annyira arcpirítóan kilóg a lóláb,hogy ezt fel kellene ismernünk,nem vesznék el a részletekben,könnyű látni,hogy az egész eu-t egy transz atlanti adósság k@kiba,gmo k@kiba,energia k@kiba,meg mindenféle k@kiba sodortatják,demokratikus dajcse bank,vw botrány,emigráció,nem forintosíthatjuk megkötéskori áron a frankot,mert mi lesz az amcsiban bebiztosított hitelekkel,csak onnan vehetünk vetőmagot,energiát,médiát,zsét,vizet,levegőt napfényt,szelet,mindent/bármit k@kiba tolják,már a nyugat európai országokat sem kímélik "annyira"......
Szóval félre kellene tennünk a kis történelmünket,vagy be leszünk darálva,vagy elfogyunk az eu-ban,kiszaporodnak minket innen,a végletekig kiszolgáltatnak minket maguknak,és ha maradunk,sanszos,hogy megint nekivezetnek minket a mackónak,de legalábbis nem fognak nekünk segíteni,ha úgy alakul.
Szerintem nincs még 10-15éve a migráció ellen az eu-nak,ne legyenek illúzióink,nem véletlenül akarják ide is lepasszolni őket.
Most még vadul hangzik,hogy ki kell tipliznünk a nato-ból,meg az eu-ból,de ha bent maradunk,és összerúgjuk a port a mackóval,akkor nem a megvont eu-s felzárkóztatási pénzek,vagy a multi áruház láncok,összeszerelő üzemek kivándorlása lesz a legnagyobb gondunk.
Lassan lépnünk kell,mert ha valóban aláírták az oroszok a szerbekkel az említett katonai megállapodást,akkor max 1-3 évünk lehet,de ha ukrajna megoldódik,és itt lesznek Záhonynál,amihez szerintem nem kell 3 év,akkor már nem leszünk olyan pozícióban mint most.
Talán kapunk egy utolsó utáni lehetőséget,most még nem tűnik agresszívnak a maci,még lehet vele üzletelni,nem teljesen alárendeltként is.
Annyi ernyőt az oroszok is tudnak nyújtani,mint a nyugat,vehetnénk tőlük energiát,hadi technikát,rakéta technikát,atom technológiát,építhetnének metrót,bár abból már van elég,az Orosz jegybankban van arany bőven,és jüan is.......
Szerintem "csak" el kell szánni magunkat,szembe kell nézni a mostani lehetőségeinkkel az eu-ban,a balkáni,és az ex szu országoknak félre kell tenni a kis viharjainkat egy pohár vízben,és résen lenni,legkésőbb mikor ott lesznek Záhonynál,tárgyaló asztalhoz ülni velük,és addig kerülni a konfliktusokat,lassan ki kellene utálni innen az nato erőket,nem felülni a propagandának,és engedni,hogy összemossák az Orosz föderációt,a szu-val,és semmiképpen sem azon az oldalon lenni fegyverrel,akik az oroszok ellen vannak.
A mostani Oroszország,Kínával a háta mögött,vagy akár maga mellett semmivel sem rosszabb,gyengébb nagy tesóként,mint az amcsiból vezérelt eu.
Látom a keleti nyitást a vezetésünk részéről,itt volt a nagy ember nemrég,jó üzletet köthettünk velük,gáz ügyben,Paks ügyben sem voltak szűkmarkúak,viszont az egyik nagy tesónak sem fog tetszeni,hogy a másik megmondja nekünk,hogy,mit tehetünk ez egyikkel szemben,és mit a másikkal,döntenünk kell,vagy bedarálódunk a kettő között.
Kicsit hosszú lett,pedig még mennyi minden bent maradt.:D
Köszi a fejtegetést, részben az alaphelyzettel egyetértek , bár nem látom annyira kilátástalannak a lehetőségeinket.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
szoval nalatok vannak szupermagyarok meg azok akik nem azok?
ez mar nekem magos, en azt gondoltam hogy ott csak a zsidozas meg a ciganyozas men.

Ó, hogyne lennének. Vannak, akik egyenesen a szíriusziakig vezetik vissza a magyarságot. :D De minimum a sumer-magyar vonal alap ezeknél. :D Pont ezért kicsit sem lepődök meg a szerbek egy részének hasonló marhaságain, mint ahogy láthattuk ezt a románok (római eredet...), ukránok (már úgy 40000 évvel ezelőtt is léteztek...), szlovákok (minimum Szvatopluk korában már létező szlovák államiság...) egy részének esetében is. Kitalált múlt-történelem, ami arról szól, hogy az adott nép a legkülönb, a legősibb az adott helyen, stb. Még vicces is lehetne, ha emiatt nem folyna sokszor és rengeteg vér, amikor ezzel behülyítenek kellően nagy számú birkát... :(

Van még utóhatása is annak :)

Hajajjj... :( Különösen azoknál, akiknek kifejezetten az agyát manipulálták vele. :D
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 039
54 140
113
Ó, hogyne lennének. Vannak, akik egyenesen a szíriusziakig vezetik vissza a magyarságot. :D De minimum a sumer-magyar vonal alap ezeknél. :D Pont ezért kicsit sem lepődök meg a szerbek egy részének hasonló marhaságain, mint ahogy láthattuk ezt a románok (római eredet...), ukránok (már úgy 40000 évvel ezelőtt is léteztek...), szlovákok (minimum Szvatopluk korában már létező szlovák államiság...) egy részének esetében is. Kitalált múlt-történelem, ami arról szól, hogy az adott nép a legkülönb, a legősibb az adott helyen, stb. Még vicces is lehetne, ha emiatt nem folyna sokszor és rengeteg vér, amikor ezzel behülyítenek kellően nagy számú birkát... :(



Hajajjj... :( Különösen azoknál, akiknek kifejezetten az agyát manipulálták vele. :D


Majd egyszer te is kereső leszel és jól megérted.
Azért 2 mondatban leírhatnád azoknak,akiknek manipulálva van az agyuk,hogy szerinted mi az igaz történet,hová azonosítod magad magyarként,ha annak érzed magad,gondolom a nobel díjas írónkkal nem értesz egyet,miszerint moslék zabáló,szolganép fia lennél,talán picit többnek érzed magad.
Szóval?
;)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Majd egyszer te is kereső leszel és jól megérted.
Azért 2 mondatban leírhatnád azoknak,akiknek manipulálva van az agyuk,hogy szerinted mi az igaz történet,hová azonosítod magad magyarként,ha annak érzed magad,gondolom a nobel díjas írónkkal nem értesz egyet,miszerint moslék zabáló,szolganép fia lennél,talán picit többnek érzed magad.
Szóval?
;)

Ne dramatizáld túl! 895 (Krisztus után) óta van dokumentált államiságunk. Ez tény. Előtte mi volt? Kit érdekel? A magyarság kb. a Kaszpi-tenger-Irán-Kaukázus térségéből származik. És akkor mi van? Anno volt sok "törzs"., konkrét idenitás nélkül. Keveredtek, stb. Sőt, később is. Ma a genetikai rokonaink a horvátok, ukránok, szlovákok... Ezek tények. Nyelvileg-kulturálisan meg a távoli mansik-khantik. Az Ural hegység keleti oldalán. És akkor mi van? Mi itt vagyunk több, mint ezer éve. Ez az, ami számít. Nekünk tényleg van egy stabil múltunk.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and phaidros

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 039
54 140
113
Ne dramatizáld túl! 895 (Krisztus után) óta van dokumentált államiságunk. Ez tény. Előtte mi volt? Kit érdekel? A magyarság kb. a Kaszpi-tenger-Irán-Kaukázus térségéből származik. És akkor mi van? Anno volt sok "törzs"., konkrét idenitás nélkül. Keveredtek, stb. Sőt, később is. Ma a genetikai rokonaink a horvátok, ukránok, szlovákok... Ezek tények. Nyelvileg-kulturálisan meg a távoli mansik-khantik. Az Ural hegység keleti oldalán. És akkor mi van? Mi itt vagyunk több, mint ezer éve. Ez az, ami számít. Nekünk tényleg van egy stabil múltunk.



Tudsz,te,ha akarsz.:D
Ez már jó kiindulási alap,és igaz is,viszont sokkal régebbre nyúlik vissza a gyökerünk,és nem onnan származunk,csak ott is voltunk,de nem akarlak "megtéríteni",sem téged,sem senki mást,az az 1100 év már bőven jó,felkerültél a téli napfordulókor üdvözlendők listájára,ha ez számít.
can-stock-photo_csp10548221.jpg
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Tudsz,te,ha akarsz.:D
Ez már jó kiindulási alap,és igaz is,viszont sokkal régebbre nyúlik vissza a gyökerünk,és nem onnan származunk,csak ott is voltunk,de nem akarlak "megtéríteni",sem téged,sem senki mást,az az 1100 év már bőven jó,felkerültél a téli napfordulókor üdvözlendők listájára,ha ez számít.
can-stock-photo_csp10548221.jpg

Thx. :D
A gyökerek attól függnek, honnan nézzük. Mind a Biblia, mind a genetika közös őst állapít meg en bloc az emberiségnek..Sőt, a genetika "erősebb." is tudományos (amúgy ezt a szót is rühellem, mert kvázi vallásosnak sejlik...).. Szóval, kár bármelyik népcsoporttal is rivalizálni pusztán származásalapon. A (hozott) kultúra számít. Na ezért is szavazok ma "nem"-mel...
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt and fip7

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 039
54 140
113
Szerintem nagyon szepen megirtad a velemnyedet.
Lehet igazad van,lehet nem.

De itt amit irtal, abban nagyon nem ertek egyet...


Kina meg a ruszki soha sem lesz 100% szovetseges. Mar most nagyon idegeskednek az ivanek azon hogy a kinaiak pislognak sziberia fele.
Most meg kina var, mert tudja hogy nem eleg eros hogy cirkuszoljon, de par ev mulva, amikor meg tobben lesznek meg tobb modern fegyverel,
nem lennek nagy orommel a kina kozeleben.


Itt nem tudom követni haubagoi fórumtársat sem,mert kizárt,hogy egymás ellen fordulna a 2 meghatározó keleti birodalom,roppant egyszerű okból,mert mindketten tudják,hogy csak együtt képesek ellensúlyozni,a nyugat hegemóniáját,amint egymás ellen fordulnak,egyenként felzabálja őket a nyugat.
Nem véletlen hadgyaksiznak közösen,Kína ott van nyíltan az Oroszok mögött Szíriában is.
Már mindkettő tudja,hogy lehetetlen,ill tök felesleges bármilyen egyezményt,egyezséget kötni a nyugattal,mert az bármikor szemrebbenés nélkül felrúgja az,a szemedbe hazudnak,csak a megfelelő számú ICBM-ből tudnak világos következtetést levonni,ha azok nem lennének,már rányitottak volna mindkettőre,minimum közvetve,X proxi állam hadseregével/annak támogatásával.Nemrég volt egy videó itt fórumon,valami magas rangú Orosz politikus,vagy katona nyilatkozta a nukleáris doktrínájukról,hogy ha megtámadnák Oroszországot,nem a botot harapná a medve,hanem a kezet,ami a botot fogja,washington,berlin,brüsszel (v)illanna el első körben,helyesen.


Volt mar magyarorszag a ruszkik kezeben. Es nem nagyon tudom azt hogy az oroszok szebben nezztek ratok mint a nyugatiak.


Ezért kezdtem lenintől,hogy tudjuk miért,kik találták ki a szovjetúniót,és miért.Nem is mondtam,hogy szebben néztek rránk,mint a nyugatiak,szerintem az átlag Orosz embernek pont úgy kellet a szovjet birodalom,mint nekünk,vagy még annyira sem.Próbáltam arra utalni,hogy a szovjetúnió,és tagállamai pusztán erőszakkal,fegyverrel lettek megalakítva,egységbe fogva,nem "civil",vagy gazdasági megfontolásból,és a legkevésbé sem önkéntes alapon.
Viszont most van/kialakulóban van egy történelmi lehetőség,hogy viszonylag konszolidált módon,kijjebb sétáljunk a nyugatból.Miért?
Azért azt sem nehéz kimatekozni,hogy nem vagyunk/leszünk népszerűbbek brüsszelben a kvóták megtagadásával,már most a pénzek megvonásával,meg távozással fenyegetnek minket,ha meg nem tagadjuk meg,akkor mihez kezdünk az ezrével,tízezrével hozzánk deportált arabokkal?Legyünk maximálisan optimisták,és tételezzük fel,hogy nem lesz egy dzsihádista sem az arabok között,akkor is,hová tesszük őket,miből etetjük,látjuk el őket eü szempontból?Talán nem egyértelmű,de brüsszel nem egyszeri alkalomra szeretné a kvótákat,hanem folyamatosan,évi kvótákat,vagyis állandósítaná a bevándorlást.Majd szaladnak vissza németbe,hát vagy nem,amilyen cimbik velünk,mi van ha egyszerűen nem engedik vissza őket?Nem feledjük,már a sógorok is kerítenék el magukat tőlünk.......
Hogyan lesz a migránsok státusza?Megkapják a népet állampolgárságot,vagy nekünk kell magunkévá tenni őket?
Semmi sem biztos,csak,hogy jöjjenek bátran,nemár,pls.....



Azokra, akik egyszer egyik nyugatnak, egyszer keletnek kacsingatnak, senki az eg vilagon nem nezz jo szemmel.

Azert sem kell nagyok felni a szerb-ruski kapcs miatt sem, a szerbeket, akik minden par evben valtoztassak kinek a szoknyaja ala szaladjonak, senki sem fogja komolyan venni. Azert pl, a belorusz vagy jermenia, mint orosz szovetseges idonkent kap a ruszkiktol egy csomo fegyvert olcso aron.

A szerbek meg kapnak igereteket, jobb esetben meg egy S-300 maketot mint a vucic par honappal ezelott.


Ezt sem kell túlgondolni,nézzünk itt is egy nagyon optimista kifejletet,lassan(vagy nem is lassan) egyre terhesebbé válik majd az eu tagségunk,részben a migrénsok,részben a szívatások miatt,már nem fogja megérni,hogy max az >1/6-át vissza osztják nekünk annak,amit kiloptak/kilopnak tőlünk,ilyen,olyan címeken,közben láthatóan a szakadékba vezetik az egész eu-t,a migrációval,a ttip-vel,a ceta-val,a választott bíróságaikkal,szépen csak az eu-n keresztül lehet majd levegőt is venni az usától,meg palagázt,mindent.Már ismerjük a módszereket,ha valami nem tetszik nekik,bármire képesek,elég csak a média törvényünkre,vagy az alaptörvényünkre emlékezni,lila fejjel náciztak,az ep-ben,simán megpuccsolták volna kormányunkat,ha nen állunk ki mellettük.Most az mindegy,hogy a kormányunk is megéri a pénzét,csak azt nézd,hogy akkor is átviszik az akaratukat,ha egy megválasztott kormányba kerül is.Vagy lásd a holland népszavazást,az ukrán tagságról,no comment.
Na most ha kirúgnak/ki kell jönnünk az eu-ból,mihez kezdünk itt magunkban?
Oké,nem lesz háború a mackóval,megállnak Záhonynál.Azt mondja a nagy ember,hogy jól van vingerszkij,akkor csináljátok ahogy akarjátok,ha nem kell a gáz tőlünk x rubelért,akkor vegyétek bárhonnan y dodóért,€-ért,nem elég jó a mi hadiiparunk,sebaj,vegyetek dodóért,€é-rt,van sok kajátok,zsír,megvesszük,hozzátok,kifizetitek a vámot,adókat,stb,és hozhatjátok,ja,úgy már nem veszik itt meg a népek,mert drága,hát vigyétek nyugatra,majd ott szeretni fognak benneteket.
Stb.
Döglődhetünk itt magunkban a hatalmas szomszédainkkal,ha nincs érdemi piac,a mi cuccainkra,és nem tudunk olyasmit megvenni,mondjuk az ára miatt ami viszont kellene nekünk.Ne legyenek illúzióink,a szomszédaink nem fognak habozni,simán lebóltolnak az Oroszokkal,előttünk,a mi kárunkra,ha sokáig töketlenkedünk.
Eszembe sem jutna arrafelé kacsintgatni,ha mondjuk 88-89-ben azt mondták volna nyugaton,hogy szeretünk benneteket,bocsi,hogy megcsináltattunk benneteket a németekkel/osztrákokkal 2x,majd a szovjetekkel visszafelé jövet,majd 56-ban is ott felejtettünk benneteket a gittben,de most elengedjük az összes adósságotokat,amit egy törvénytelen diktatúra vett fel a nevetekben,azért van feldolgozó iparotok,fejleszétek szépen,adunk marshall segélyt,amit a többieknek is adtunk a háború után,tartsátok meg az aranyatokat a jegybankban,hitelezni fognak minimális kamattal a bankjaink a vállalkozásaitoknak,a mikrótól,a makróig,legyetek boldogok,csatlakozzatok a szabad népek nagy,boldog családjához.
Valahogy nem ez történt.
Ha jól emlékszem az szovjetek elismertek némi államadósságot,nem volt zséjük,de építettek volna metrót,adtak volna haditechnikát,olajat,gázt,bármit cserébe,de valahogy az Orosz államadósság is eltűnt kézen,közön a D209-es valamelyik cége,cégcsoportja segítségével.......
Na,megint jó hosszú lett,és még mindig maradt bent egy kevés.

latest
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 039
54 140
113
Izé,nyissátok ki az egész idézett hsz-t is,mert oda is írtam,de a végére elfelejtettem a quote elé írni,annyira elkapott a lendület.:oops: