[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 145
113
Ide rakom, mert nehezen tudom értelmezni a dolgot. Szerintem biztonságpolitikai kérdés is, ha igaz a hír. Vagy kacsa. Nem tudom eldönteni, nem értek hozzá, de érdekességként érdemes elolvasni, még ha ATV is, akkor is. Mondjuk ha igaz, az 50.000 milliárd, az elképesztő. Akkor mi a helyzet ? Nem az államé ami a földben van ? Én úgy tudom, igen.


Eléggé bulvár sületlenségnek és egy szerencselovag vállalkozó lódításának tűnik.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 418
5 023
113
Eléggé bulvár sületlenségnek és egy szerencselovag vállalkozó lódításának tűnik.
Siman hulyeseg. Mondjuk lattunk mar ilyen jellegu szelhamossagot, igaz ott azert elso latasra komolyabban meg volt tamogatva a dolog "tudomanyosan". Bre-x aki akar rakeres. Mondjuk szeretnem en latni azt a "muholdas georadar technologias" jelentest, no meg nev szerint, hogy melyik egyetemek voltak benne.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 925
7 635
113
Ide rakom, mert nehezen tudom értelmezni a dolgot. Szerintem biztonságpolitikai kérdés is, ha igaz a hír. Vagy kacsa. Nem tudom eldönteni, nem értek hozzá, de érdekességként érdemes elolvasni, még ha ATV is, akkor is. Mondjuk ha igaz, az 50.000 milliárd, az elképesztő. Akkor mi a helyzet ? Nem az államé ami a földben van ? Én úgy tudom, igen.


Nyomunk egy Kadhafit , 2 év 3 hónap és 11 nap múlva a mol bejelenti hogy a Petro Dollár helyet aranyal cseréli az olajat , ergo 2 év 3 hónap és 12 nap múlva kiderül hogy Maróth mégi csak vett atomfegyvereket , 2 év 3 hónap és 13 nap múlva pedig az usa hadatüzen magyarországnak
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 387
10 095
113
"muholdas georadar technologias" jelentes
Vannak ilyen dolgok. Ha ez igaz, valószínűleg problémák lesznek a demokráciánkkal.


 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Ez a hír megvolt?


Ez a rész megragadt:

A magyar kormány azt állítja, hogy a nemzetközi védelemhez való hozzáférésre és az EU területén tartózkodásra nem jogosult harmadik országbeli állampolgárok kitoloncolására vonatkozó ítélet végrehajtása ellentétes lenne Magyarország Alaptörvényével (alkotmányával). A magyar kormány 2021. február 25-én az Alkotmánybíróság elé terjesztette az ügyet, jelezve, hogy az Alkotmánybíróság ítéletéig nem tud eleget tenni az Európai Unió Bírósága ítéletének.

A Bizottság emlékeztet arra, hogy az állandó ítélkezési gyakorlat szerint az uniós jog elsőbbsége az uniós jogrend lényeges jellemzője, továbbá az uniós jog elsőbbséget élvez a nemzeti jogi – akár alkotmányos szintű – rendelkezésekkel szemben is. E szabályok nem sérthetik az uniós jog hatékonyságát a tagállamok területén.”

Kb ugyan ez játszódik le a Lengyeleknél a bírósági reform kapcsán. Lehetségesnek tartom, hogy nálunk is valami hasonló folyamat fog elindulni.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and LMzek 2.0

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 108
13 534
113
Ez a hír megvolt?


Ez a rész megragadt:

A magyar kormány azt állítja, hogy a nemzetközi védelemhez való hozzáférésre és az EU területén tartózkodásra nem jogosult harmadik országbeli állampolgárok kitoloncolására vonatkozó ítélet végrehajtása ellentétes lenne Magyarország Alaptörvényével (alkotmányával). A magyar kormány 2021. február 25-én az Alkotmánybíróság elé terjesztette az ügyet, jelezve, hogy az Alkotmánybíróság ítéletéig nem tud eleget tenni az Európai Unió Bírósága ítéletének.

A Bizottság emlékeztet arra, hogy az állandó ítélkezési gyakorlat szerint az uniós jog elsőbbsége az uniós jogrend lényeges jellemzője, továbbá az uniós jog elsőbbséget élvez a nemzeti jogi – akár alkotmányos szintű – rendelkezésekkel szemben is. E szabályok nem sérthetik az uniós jog hatékonyságát a tagállamok területén.”

Kb ugyan ez játszódik le a Lengyeleknél a bírósági reform kapcsán. Lehetségesnek tartom, hogy nálunk is valami hasonló folyamat fog elindulni.
Lehet kezdeni tippelni, mekkora napi bírságot fog kivetni az EU Bíróság. :oops:
Az alaptorvényre való hivatkozás nem kifogás ... azt meg lehet változtatni, akár csak bármilyen más EU joggal ellentétes jogszabályt.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Lehet kezdeni tippelni, mekkora napi bírságot fog kivetni az EU Bíróság. :oops:
Az alaptorvényre való hivatkozás nem kifogás ... azt meg lehet változtatni, akár csak bármilyen más EU joggal ellentétes jogszabályt.
Igen én is azt hiszem ez lenne a vége. Viszont erre az ugrik be amit Mariweczki mondott, hogy kreatív válaszokon gondolkodnak ezzel kapcsolatban. Végülis a nekik járó támogatásokat blokkolják, mi van ha a Lengyelek azt mondják nem fizetünk semmit sem, vonjátok le a nekünk járó pénzekből. Kiváncsi vagyok ez a faszméregetés meddig fog elmenni…
 
K

kamm

Guest
Siman hulyeseg. Mondjuk lattunk mar ilyen jellegu szelhamossagot, igaz ott azert elso latasra komolyabban meg volt tamogatva a dolog "tudomanyosan". Bre-x aki akar rakeres. Mondjuk szeretnem en latni azt a "muholdas georadar technologias" jelentest, no meg nev szerint, hogy melyik egyetemek voltak benne.
Mondjuk konkretan hasonlot is pedzeget az Airbus most szolgalatba allitott es barkinek elerheto cloud alapu muholdas szolgaltatasa:



A relevans reference layer neve Elevation8:


Hogy aztan a szokasos oil & gas indurtyn tul ebbol hogyan lenne gold & silver mining, az jo kerdes, de nyitottak a kerdesekre: https://www.intelligence-airbusds.com/contact/
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 690
14 724
113
Lehet kezdeni tippelni, mekkora napi bírságot fog kivetni az EU Bíróság. :oops:
Az alaptorvényre való hivatkozás nem kifogás ... azt meg lehet változtatni, akár csak bármilyen más EU joggal ellentétes jogszabályt.

Nem adtunk át minden szuverenitást az EU-nak, ahogy más sem.

Ezt már a német alkotmánybíróság is kimondta.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and aquarell

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 690
14 724
113
Igen én is azt hiszem ez lenne a vége. Viszont erre az ugrik be amit Mariweczki mondott, hogy kreatív válaszokon gondolkodnak ezzel kapcsolatban. Végülis a nekik járó támogatásokat blokkolják, mi van ha a Lengyelek azt mondják nem fizetünk semmit sem, vonjátok le a nekünk járó pénzekből. Kiváncsi vagyok ez a faszméregetés meddig fog elmenni…

Rendkívüliadó az EU-s multikra?
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 418
5 023
113
Mondjuk konkretan hasonlot is pedzeget az Airbus most szolgalatba allitott es barkinek elerheto cloud alapu muholdas szolgaltatasa:



A relevans reference layer neve Elevation8:


Hogy aztan a szokasos oil & gas indurtyn tul ebbol hogyan lenne gold & silver mining, az jo kerdes, de nyitottak a kerdesekre: https://www.intelligence-airbusds.com/contact/
Sok mindent fel lehet mérni, de, hogy azt nem tudod megmondani semmilyen "radar" (nem az, de mindegy) felmérésből, hogy mekkora kihozatallal lehet számolni az elég biztos. Azt meglehet mondani, hogy hol érdemes kutatni, ez igaz. Az olajosok tudják, hogy mit keresnek, de ők felszíni alakzatokra mennek, de még ők is csak nagyon óvatosan dobnak fel bármilyen várható adatokat ilyenekből. Ahhoz kell a helyszíni kutatás. Egy olyan területen, ahol az arany pár ppm mennyiségben van jelen egy adott kőzetben, tuti, hogy nem mondod meg semmilyen "radaros" módszerrel azt, hogy mennyi a kitermelhető érc mennyisége. Azt pláne nem, hogy mennyi a gazdaságosan kitermelhető érc mennyisége, azt meg még inkább nem, hogy mennyi a teljes érc vagyon. Pláne nem úgy, hogy van ennyi, meg ennyi arany, meg ugyan annyi ezüst.

Pl. Sávosvasércnél el tudom képzelni, hogy hozzávetőleges becslést ad valaki, olajnál is lehetséges, de, maximum a kutatási terület kiterjedésére, hogy aranynál/ezüstnél nem az tuti. Most nincs időm utána menni, hogy mi volt ennek az alapja, amit ez a fazon állít, de nekem nagyon kamu szaga van az egésznek. (A kisvasutas rész már csak hab a tortán, az teljesen biztosan a kocsmai ötletelés volt a haverokkal, ahol mindenki egyre nagyobbat mond.) Az ásványvagyon amúgy Magyarországon valóban az állam tulajdona, arra lehet kitermelési koncessziót kérni/kapni.
Ha most pár hónap múlva ez a krapek felbukkan, és elkezd befektetőket gyűjteni a "vállalkozásához" akkor tényleg mindenkinek ajánlom, hogy olvasson utána a BRE-X botránynak, mielőtt bármennyi pénzt is áldoz erre.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 061
83 312
113
"Elfogadna ..." - mondja Laller embere? :)

 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 061
83 312
113