Cseh haderőfejlesztési program (2035) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 558
34 584
113
Ne csak a puszta darabszámokat nézd,...,90 torony, később annak összes alkatrésze ugyanúgy a saját ellátási láncba, külföldre, szervizbázis, a gyártási technológia és szaktudás, ami egy ilyen gyárral jön, a képzett helyi munkaerőig, nem beszélve a beszállitói hálózat átalakulásáról. Hidd el megéri...MO-nak ;)
és a saját fejlesztés töredékének töredékéből... minden szempontból... ha azonos minőség lenne a cél akkor meg végképp...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
H

Hummen23

Guest
Ne csak a puszta darabszámokat nézd,...,90 torony, később annak összes alkatrésze ugyanúgy a saját ellátási láncba, külföldre, szervizbázis, a gyártási technológia és szaktudás, ami egy ilyen gyárral jön, a képzett helyi munkaerőig, nem beszélve a beszállitói hálózat átalakulásáról. Hidd el megéri...MO-nak ;)
Ha hihetünk @krisss elszólásának, akkor 8x8-on is lance 2 lesz.
Igaz, még ismeretlen a darabszám, de a lynx mennyisége jó kiindulási alap lehet.
90+130 már nem is olyan rossz.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 182
92 523
113
Ez valami egeszen hajmeresztoen degeneralt, ahogyan ezek a csehek intezik ezeket - eloszor nyertest hirdetnek, majd nekiallnak azzal a vetelarrol alkudozni... :eek: Miaf@sz??? o_Oo_Oo_O @PavolR tenyleg mindenki komplett elmebeteg a cseh kormanyzatban avagy mindenki a velejeig korrupt senkihazi?
Sztem az a baj, hogy már a szándéknyilatkozatok után kidobolják az árat meg a döntést, erre hivatkozva zárják le a tendereket. Aztan jön 1 év szöszmötölés a végleges szerződéssel. Persze nem ugyanaz lesz az ár, meg a körülmények. Sztem nálunk is hasonlóképpen megy, csak mi félidőben nem doboljuk ki a végeredményt. A csehek totál idiótán, politikai transzparencia mottóján ezt teszik. Így hülyét csinálnak magukból meg növelik a beszerzésekkel kapcsolatos bizalmatlanságot.

Egyébként a lengyelek, látva a magyar VBÜ és Maróth tevékenységét, elkezdték kopizni a magyar beszerzési folyamatokat, egy hasonló ügynökséget is már felállítottak. Persze nekik a beszerzési irány részben más, de a folyamatokat megpróbálják másolni, mert hatékonyabb.
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 217
3 563
113
Cseh IFV tender teljes követelményei:

FEbnBQiWUAQLu9U

FEbnBqgXMAYV9FW

FEbnCFuXoAUS-y7

FEbnCcxXEAU2HhA

FEbnIAZWYAgBNY_

FEbnIdKX0AIvtWa

FEbnMtsWYAgUMMX

FEbnNGzXMAIWfhS

Przechwytywanie_zawartosci_sieci_Web_18-11-2021_0417_translate.googleusercontent.com.jpeg

Háát... :D
Ne legyen több, mint 40 tonna, de azért a jövőben jó vóna ha 57mm-es lőszerek ellen is védene szemből. Meg tandem fejes kézi páncéltörőktől. Meg persze vigyen el 7(8) lövészt.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 190
13 726
113
Háát... :D
Ne legyen több, mint 40 tonna, de azért a jövőben jó vóna ha 57mm-es lőszerek ellen is védene szemből. Meg tandem fejes kézi páncéltörőktől. Meg persze vigyen el 7(8) lövészt.
Mondjuk a helikopter tenderbe is olyan kovetelmények voltak, hogy nicsen a világon olyan gép, ami azt mindent egyben tudná, így végul két típust vásároltak. :oops::D
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Mondjuk a helikopter tenderbe is olyan kovetelmények voltak, hogy nicsen a világon olyan gép, ami azt mindent egyben tudná, így végul két típust vásároltak. :oops::D

Ha politikus lennék és hagynák nekem a választók, én is így csinálnám. Az utolsó pillanatig eldönthetem, hogy kinek a korrupciós pénzét fogadom el.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 190
13 726
113

Leendő védelmi miniszter: Meg kell szabadulnunk a szovjet technikától

https://www-idnes-cz.translate.goog...l=cs&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=sk&_x_tr_pto=nui,sc

Ami számomra talán a legérdekesseb volt:
Előre kell tekintenünk, és nem csak a szuperszonikus gépekrol kell beszélnünk, hanem a tágabb összefüggésekről. Értem ez alatt például a robotos eszközökkel való emberi együttműködésre való felkészítést, konkrétan arról beszélve, hogy a pilótás repülőgép képes legyen olyan drónokkal operálni, amelyek képesek megvédeni a repülőgépet, és ezáltal megvédeni a pilótát, kutatásokat végezni, zárt térbe repülni, „feláldozni magukat” és így tovább, ami például a „Loyal wingman” koncepciót mutatja. Általánosságban elmondható, hogy az ember-gép együttműködés korunk nagy témája, és már most is sokkal nagyobb figyelmet kell fordítanunk rá minden dimenzióban, különösen a földön.
Ez szerintem viszonylag elorevetíti, hogy melyik típusokat preferálja a felajánlottak kozul ... :oops:

... és ezt @krisss imádni fogja:
Amikor minden katonának megvannak az alapfelszereltségei, mint például a modern kézifegyverek, ballisztikus védelmi és egyéb felszerelések, éjjellátó szemüveg és hasonlók, akkor beszéljünk arról, hogy a kiemelt korszerűsítési projekteken kívül mit vásárolhatnánk még a honvédség számára. Ezt némi túlzással mondom, de szeretném, ha mindannyian ráébrednénk, hogy bár meg tudjuk nézni, mit kaphatunk még, de anélkül, hogy rendelkeznénk az alapokkal, és ami a legfontosabb, hogy képesek lennének vezetni a hadsereget, van elég alkatrészük. technikák a harci veszteségek fedezésére és hasonlók, nincs értelme versenyezni abban, mit vásárolunk.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113

Leendő védelmi miniszter: Meg kell szabadulnunk a szovjet technikától

https://www-idnes-cz.translate.goog...l=cs&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=sk&_x_tr_pto=nui,sc

Valahogy úgy éreztem, hogy nagyon jól alakítja azt, akinek fogalma nincs semmiről.

1, Túl kevés eszközt vettünk eddig, mennyiség kell és tartalékok is, meg cserealkatrészek.
2, Lezárult a pénzbőség időszaka, hektikus gazdasági hullámok időszakára kell készüljünk, ezek visszavethetik bármikor a hadsereg költségvetését.
3, Nem szeretném a gép technikai paramétereit kommentálni. Én nem láttam pénzügyi ütemtervet. Én nem mondok véleményt, a Bizottságban a katonák megvédték a döntést. Én még nem beszéltem erről az Albatrosz gyártójával, addig nem alakítok ki véleményt. Van pár olyan mondat benne, ami jó és amit egyébként bárhol felszed az ember a témában, ha beszélget, de üvöltően nem szólt semmi gazdasági perspektíváról, összefüggő elképzelésekről, nincs stratégiai elképzelése.
Ha mi sokszor elmondjuk, hogy a Zrínyi inkább hadipar fejlesztés, mint haderőfejlesztés, ez alapján lehet rajongani érte vagy kritizálni, hát akkor pont ennek az ellenkezője a cikkben előadott leendő h.miniszter tervek. Azon kívül, hogy nincs pénz és kellene minden, túl sokat nem tud mondani. (Pedig más interjúkban konkrétabban fogalmazott, nyíltan kimondta, hogy politikai jóindulat az elsődleges, a katonai használhatóság és ár teljesen másodlagos.)
Lehet, hogy csak jól terel, mert pont nem olyan nő hírében áll, aki ne tudná, mit akar vásárolni. De hogy konkrétumokat nem tudott mondani -vagy csak leszarja-, hogy miből lesz neki ehhez pénze, az biztos. Folyamatosan a katonákra hárít.

Lehet csak én vagyok megkeveredve, de mintha már a vásárolni kívánt repülők száma is teljes katyvasz lenne. Először a gyártó szerint 40 db-ot kérdeznek, most a leendő tenderen 18 F-35-ös versenyzik 24 db Griffel szemben. (Vagy nagyon jól manipulál, hogy drágább legyen a Saab vagy az sem eldöntött, hogy mennyi pilótát akar végül. Eddig 14 gépből állt náluk egy század. 12 együléses és 2 db kétüléses.)

Az általad is hozott második idézetnél a logisztikára mondja azt, hogy amíg fel nincs szerelve a katona, addig abba nem fektet bele. Nekünk Afganisztánban a kimentésnél hiányoztak a rámpás gépek, ezért mi nem fillér baszunk a teherszállítóknál. Árumozgatás nélkül a hadsereg nem sokat ér, ezek a gépek ráadásul nyugalmasabb időszakban is ugyan olyan fontosak.

Ez után a cikk után kíváncsi leszek, hogy mik lesznek a beszerzések kimenetele. Mert hogy annyi pénze nincs, amennyit felsorolt, szerintem az is biztos. Több helikoptert, hk csere, IFV program, lövész felszerelés, miközben megerősíti, hogy a francia ágyúkat és izraeli légvédelmet most kezdik majd el fizetni. 4-6 év alatt le akar zongorázni mindent?
 
  • Imádom
Reactions: kamm
K

kamm

Guest
Valahogy úgy éreztem, hogy nagyon jól alakítja azt, akinek fogalma nincs semmiről.

1, Túl kevés eszközt vettünk eddig, mennyiség kell és tartalékok is, meg cserealkatrészek.
2, Lezárult a pénzbőség időszaka, hektikus gazdasági hullámok időszakára kell készüljünk, ezek visszavethetik bármikor a hadsereg költségvetését.
3, Nem szeretném a gép technikai paramétereit kommentálni. Én nem láttam pénzügyi ütemtervet. Én nem mondok véleményt, a Bizottságban a katonák megvédték a döntést. Én még nem beszéltem erről az Albatrosz gyártójával, addig nem alakítok ki véleményt. Van pár olyan mondat benne, ami jó és amit egyébként bárhol felszed az ember a témában, ha beszélget, de üvöltően nem szólt semmi gazdasági perspektíváról, összefüggő elképzelésekről, nincs stratégiai elképzelése.
Ha mi sokszor elmondjuk, hogy a Zrínyi inkább hadipar fejlesztés, mint haderőfejlesztés, ez alapján lehet rajongani érte vagy kritizálni, hát akkor pont ennek az ellenkezője a cikkben előadott leendő h.miniszter tervek. Azon kívül, hogy nincs pénz és kellene minden, túl sokat nem tud mondani. (Pedig más interjúkban konkrétabban fogalmazott, nyíltan kimondta, hogy politikai jóindulat az elsődleges, a katonai használhatóság és ár teljesen másodlagos.)
Lehet, hogy csak jól terel, mert pont nem olyan nő hírében áll, aki ne tudná, mit akar vásárolni. De hogy konkrétumokat nem tudott mondani -vagy csak leszarja-, hogy miből lesz neki ehhez pénze, az biztos. Folyamatosan a katonákra hárít.

Lehet csak én vagyok megkeveredve, de mintha már a vásárolni kívánt repülők száma is teljes katyvasz lenne. Először a gyártó szerint 40 db-ot kérdeznek, most a leendő tenderen 18 F-35-ös versenyzik 24 db Griffel szemben. (Vagy nagyon jól manipulál, hogy drágább legyen a Saab vagy az sem eldöntött, hogy mennyi pilótát akar végül. Eddig 14 gépből állt náluk egy század. 12 együléses és 2 db kétüléses.)

Az általad is hozott második idézetnél a logisztikára mondja azt, hogy amíg fel nincs szerelve a katona, addig abba nem fektet bele. Nekünk Afganisztánban a kimentésnél hiányoztak a rámpás gépek, ezért mi nem fillér baszunk a teherszállítóknál. Árumozgatás nélkül a hadsereg nem sokat ér, ezek a gépek ráadásul nyugalmasabb időszakban is ugyan olyan fontosak.

Ez után a cikk után kíváncsi leszek, hogy mik lesznek a beszerzések kimenetele. Mert hogy annyi pénze nincs, amennyit felsorolt, szerintem az is biztos. Több helikoptert, hk csere, IFV program, lövész felszerelés, miközben megerősíti, hogy a francia ágyúkat és izraeli légvédelmet most kezdik majd el fizetni. 4-6 év alatt le akar zongorázni mindent?
Ezt mondogatom jo ideje, hogy nagyon gyanus nekem, hogy bezony maga a cseh hadvezetes az, aki tokeletesen fogalmatlan, megis mi az anyjuk kinjat akarnak, gyanitom, leginkabb semmit nem akarnak csinalni, imadjak a langymeleg semmilyen labvizet, az azzal jaro minimalis munkat es a fizetesuket.
Azt, hogy a beszerzesek eddig total idiotan vannak intezve, meg ra tudom fogni a segghulye avagy korrupt politikusaikra, de hogy okorsegeket vasarolgatnak, az mar szintisztan ilyesmi tokhulye, koncepciotlan, rendszer nelkuli tabornoki improvizalasra utal.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon