Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Nem audiót váltanék.
A furcsa az, hogy az asztali gépemnél a mostani kábelemnek az a fele, ami a gépben van a laptopon pont fordítva van. A nagy monitorba megye a mini display és a nagy vége a gépbe. A laptopnál a mini megy a gépe és a nagy fele a monitorban.

Olyan kütyü kéne, ami így fogadja mindkét gép kimenetet és egy választhatót ad ki a monitor fel.
 

fulcrum11

Well-Known Member
2015. április 17.
246
293
63
Amazonon rengeteg fajta kvm switch közül válogathatsz.
Mondjuk micro hdmi bemenetest nem találtam elsőre. Nekem csak sima usb perifériás kellett, bevált a homeoffice-hoz.

Nem audiót váltanék.
A furcsa az, hogy az asztali gépemnél a mostani kábelemnek az a fele, ami a gépben van a laptopon pont fordítva van. A nagy monitorba megye a mini display és a nagy vége a gépbe. A laptopnál a mini megy a gépe és a nagy fele a monitorban.

Olyan kütyü kéne, ami így fogadja mindkét gép kimenetet és egy választhatót ad ki a monitor fel.
 
T

Törölt tag 008

Guest
A KVM neve a leggyönyörűbb. Régen azt hittem ez valami márka. Aztán mikor megtudtam, hogy Keyboard Video Mouse.... hát volt egy kis hatás szünetem a röhögés előtt. :D
Figyelj oda milyen felbontást visz át és hány Hz-n.
 
M

molnibalage

Guest
Amazonon rengeteg fajta kvm switch közül válogathatsz.
Mondjuk micro hdmi bemenetest nem találtam elsőre. Nekem csak sima usb perifériás kellett, bevált a homeoffice-hoz.
Nekem az a legfőbb problémám, hogy nem azonos bemenet lenne a VGA-tól. Ilyen egyszerűen nem látok...
Remélem legalább a kimeneti csatik típusát jól látom...
SlhXBHb.png
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 850
18 962
113
Nekem az a legfőbb problémám, hogy nem azonos bemenet lenne a VGA-tól. Ilyen egyszerűen nem látok...
Remélem legalább a kimeneti csatik típusát jól látom...
SlhXBHb.png
a DP/Mini-DP közt csak a csatlakozó a különbség tudtommal. Szerintem lehet ilyen-olyan kábelt kapni. (HDMI-re is áll ez tudtommal)
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 764
14 707
113
Van egy kis monitorproblémám, hátha itt tud rá megoldást.

Néhány hónapja vettem egy új monitort (Dell S3221QS). Teljesen gyári felállás van, 1 monitor, gyári kábelek.

A gond az, hogy időnként bekapcsol és utána visszakapcsol, mintha jelforrást választana. Desktopon is és alkalmazásokban is (utóbbiban valamiért sűrűbben), nem tudok rájönni az okára, próbálkoztam a szokásos dolgokkal, driver, utility reinstall, de ugyanúgy előjön.

Azon túl, hogy kifogtam egy hardver hibás darabot és gariban intézem, van rá valami software-s / beállítási megoldás, hogy ne kapcsoljon ki/be?
 
T

Törölt tag 008

Guest
Kínában energia korlátozások lesznek a gyárakban. A félvezető ipar kimondottan energia igényes szóval lehet készülni az emelkedő hardver árakra, mert kapacitás csökkenés lesz.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 850
18 962
113
Van egy kis monitorproblémám, hátha itt tud rá megoldást.

Néhány hónapja vettem egy új monitort (Dell S3221QS). Teljesen gyári felállás van, 1 monitor, gyári kábelek.

A gond az, hogy időnként bekapcsol és utána visszakapcsol, mintha jelforrást választana. Desktopon is és alkalmazásokban is (utóbbiban valamiért sűrűbben), nem tudok rájönni az okára, próbálkoztam a szokásos dolgokkal, driver, utility reinstall, de ugyanúgy előjön.

Azon túl, hogy kifogtam egy hardver hibás darabot és gariban intézem, van rá valami software-s / beállítási megoldás, hogy ne kapcsoljon ki/be?
közvetlen van a géphez kapcsolva? Dokkolóval láttam már ilyet, a dokkoló firmware update megoldotta.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 850
18 962
113
Kínában energia korlátozások lesznek a gyárakban. A félvezető ipar kimondottan energia igényes szóval lehet készülni az emelkedő hardver árakra, mert kapacitás csökkenés lesz.
pedig múlt héten épp írták, hogy a memóriapiacon elkezdődhet az árcsökkenés. Én mondjuk árvízre számítottam, de az áramszünet se rossz szöveg!
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick
T

Törölt tag 008

Guest
Remélem taiwan bírja, és végre felmennek a TSM részvényeim :)
TSMC csak a main chippet gyártja. A körítés (kondi, ellenállás, vezérlők, nyák, hűtőborda, stb) és összeszerelés nagyrészt kínai.
Szóval a TSMC múlt havi 20%-os emelése mellé jön még ez.

Gyűlölöm magam, amiért 450k-ért nem vettem meg a 3080-ast. :(:mad:
 
M

molnibalage

Guest
TSMC csak a main chippet gyártja. A körítés (kondi, ellenállás, vezérlők, nyák, hűtőborda, stb) és összeszerelés nagyrészt kínai.
Szóval a TSMC múlt havi 20%-os emelése mellé jön még ez.

Gyűlölöm magam, amiért 450k-ért nem vettem meg a 3080-ast. :(:mad:
Mire kell ilyen agyament teljesítmény?
Nekem az 1660S-sel 1440p-ben szinte fullra húzva meg a HZD.
Mi kell még ennél több?
Értem én, hogy egyesek mániája a réjtrészing, meg 4k 60FPS, de egyinek sem látom semmi értelmét.

Egy teljesen szép kinézet nekem úgy tűnik, hogy ezzel is elérhető, ha nem a "mindent maxra és csá" megközelítéssel él az ember...
És főleg nem 4K-ban...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Mire kell ilyen agyament teljesítmény?
Nekem az 1660S-sel 1440p-ben szinte fullra húzva meg a HZD.
1660Ti-om van ami kn 1660S szint, 1080p@60 ra jó kis kártya. 2 éve még király volt, ma már több játékban is medre kell venni a grafikát.
Nálam valamiért folyamatos 95% fölötti kihasználtság, 83 fok, pedig jól szellőző házban van és egy extra 14cm Noctua nyomja rá a levegőt a front paneli 3x12cm-n kívül! Szeretném újra pasztázni, de februárig nem szedhetem szét.
Amióta megvan a 1440p @144hz monitorom érzem, hogy akár több/jobb is lehetne.

3080-ban bőven lesz a jövőre tartalék, nem tudom kitekerni és remélem 5 évet kibir akkor az havi 9000 ft-ra jön ki jelenlegi áron. Akkor fajlagosan "megéri", csak sírni fogok amikor kifizetem....és minden alkalommal amikor játszom.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
Segítség kellene. :)

A HorizontGo UPC TV alkalmazás megszűnt és a Vodafone TV webes alkalmazás nem működik, WT1807 hibajelzést ad.

HDMI csatlakozást említenek mellékesen, a videókártyán van, de a monitoromon csak D-sub van. Vajon, ha veszek egy HDMI/VGA konvertert fog működni, vagy a monitort le kell cserélnem?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 517
113
A telefonról áthelyezem a képet a drivera, be teszem a linket a fórumra, és nem mukodik.
Ötlet?
Van cloud app is a telefonon, fogalmam sincs hogy kerult oda, eddig nem láttam, azzal könnyebb?
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem rosszul látok.
Remélem rosszul látok.

Egy 1030-as kilencven-ezer forint! MIVA'?????

De a GT 710/730 is 30-40K !!! Ami csak egy extra kimenet semmire sem jó, a CPUba integrált is többet tud.
Hát mi van itt Gyöngyösön?

1660 S/Ti 300k! @molnibalage jól tetted, hogy 150-ért megvetted!
Áldom a szerencsémet, hogy bevállaltam. Vigyázok is rá, mint hímes tojásra.
Semmi húzás, kímélő használat. Beláthatatlan ideig fogom ezt használni jelek szerint.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008