Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 191
113
De. 265-től van (6 GB RTX 2060). E mellett ki vesz 300-ért 1660-at?
Rx 6600 három hete 200 alatt volt...most 300+. Kérdeztem egy lükegyereket, h mennyi pénzt bányászott eddig (fél év alatt)..."háát olyan 15-20 ezer huf-t". Említettem neki, h egy nap alatt megkeresne cad-rajzolóként annyit, erre elkerekedett a szeme. Megéri na a crypto :)
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Rx 6600 három hete 200 alatt volt...most 300+. Kérdeztem egy lükegyereket, h mennyi pénzt bányászott eddig (fél év alatt)..."háát olyan 15-20 ezer huf-t". Említettem neki, h egy nap alatt megkeresne cad-rajzolóként annyit, erre elkerekedett a szeme. Megéri na a crypto :)
De nem értem, ki beszélt itt cryptoról?
Olyan ez, mint avakcinarettegők, nem tudsz mit csinálni, csak a következményeket elviselni. Ha kell normális VGA, akkor a minerek által felhajtott árakon kell vásárolnod. És ami a még rosszabb már megjöttek a HDD/SSD és CPU alapú coinok is, az átlaguser csak azt fogja látni mennek fel az árak.

A probléma azzal amit mondasz, hogy nem éri meg, akkor azok akik e miatt vásároltak be visszadobnák a piacra a GPU-t, mert nem éri meg, és helyreállna a kínálat, de nem ez történik. A gond a sok egyszeri miner aki próbálkozik és nem tudja hogyan csinálja hatékonyan és csak megrokkantja a sok hibbant a GPU piacot. Múltkor is megjelent egy klassz spanyol cikk, hogy új GPU-kat dob piacra az NVIDIA ennyi meg ennyi a napi termelése adott coinnal adott alaplap/cpuval... felszoroztam, kb másfél évig csak viszi a pénzt még a leghatékonyabb módokon is, csak utána fog bármit látni belőle, aztán vagy elpukkan vagy nem, vagy lemegy az adott coin átváltási rátája amit hatékony vele bányászni vagy nem.

Amúgy az összehasonlításod jó, mert adott kártyával adott módon valóban több pénzt lehet keresni, de tudjuk az emberek a munka könnyebbik végét próbálják megfogni, meg számolni sem szeretnek.

Amúgy meg ezen tábla szerint van amivel fél év alatt is visszajön a vas ára, de én biztos nem nyírnék ki egy jó GPUt ezzel. Ahhoz, hogy ez megérje üzletszerűen kellene csinálni, de az teljesen más tészta.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 191
113
De nem értem, ki beszélt itt cryptoról?
Olyan ez, mint avakcinarettegők, nem tudsz mit csinálni, csak a következményeket elviselni. Ha kell normális VGA, akkor a minerek által felhajtott árakon kell vásárolnod. És ami a még rosszabb már megjöttek a HDD/SSD és CPU alapú coinok is, az átlaguser csak azt fogja látni mennek fel az árak.

A probléma azzal amit mondasz, hogy nem éri meg, akkor azok akik e miatt vásároltak be visszadobnák a piacra a GPU-t, mert nem éri meg, és helyreállna a kínálat, de nem ez történik. A gond a sok egyszeri miner aki próbálkozik és nem tudja hogyan csinálja hatékonyan és csak megrokkantja a sok hibbant a GPU piacot. Múltkor is megjelent egy klassz spanyol cikk, hogy új GPU-kat dob piacra az NVIDIA ennyi meg ennyi a napi termelése adott coinnal adott alaplap/cpuval... felszoroztam, kb másfél évig csak viszi a pénzt még a leghatékonyabb módokon is, csak utána fog bármit látni belőle, aztán vagy elpukkan vagy nem, vagy lemegy az adott coin átváltási rátája amit hatékony vele bányászni vagy nem.

Amúgy az összehasonlításod jó, mert adott kártyával adott módon valóban több pénzt lehet keresni, de tudjuk az emberek a munka könnyebbik végét próbálják megfogni, meg számolni sem szeretnek.

Amúgy meg ezen tábla szerint van amivel fél év alatt is visszajön a vas ára.
Csak azt nem vágom, hol van a kis Gréta rettegni. Sajna igazad van, meg kell venni ha dolgozol vele. Nyár óta halogattam egy bevásárlást...igazából nem került sokkal többe (20-30e), mert ha kijön egy új kártya, annak a kezdő ára még elviselhető (rx6600 nyitóár olyan 170 volt), a többi meg lehet akciós (prime alaplap, proci, ram).
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Csak azt nem vágom, hol van a kis Gréta rettegni. Sajna igazad van, meg kell venni ha dolgozol vele. Nyár óta halogattam egy bevásárlást...igazából nem került sokkal többe (20-30e), mert ha kijön egy új kártya, annak a kezdő ára még elviselhető (rx6600 nyitóár olyan 170 volt), a többi meg lehet akciós (prime alaplap, proci, ram).
Én egy picit több, mint egy éve lecseréltem a régi gépem, és úgy voltam vele, hogy egy 100k-ért megéri beledobni egy olyan VGA-t, amin futnak újabb játékok még egy ideig (van 2 gyerek is) én meg komolyabban el tudok mélyülni Blenderben hobbi szinten, csak eddig elviselhetetlenek voltak a render idők, sőt a régi kártyán még volt ahol a mesh kezelése is gondot okozott. Egy olyan összeget még elviselhetőnek tartottam célhardvernek hobbi célra, de ezek a GPU árak már úri huncutságok/professzionális felhasználásra érik csak meg. Nagyot fordult a világ azzal, hogy kb ugyanaz a kártya most majd 3x annyiba fáj ...
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 191
113
Én egy picit több, mint egy éve lecseréltem a régi gépem, és úgy voltam vele, hogy egy 100k-ért megéri beledobni egy olyan VGA-t, amin futnak újabb játékok még egy ideig (van 2 gyerek is) én meg komolyabban el tudok mélyülni Blenderben hobbi szinten, csak eddig elviselhetetlenek voltak a render idők, sőt a régi kártyán még volt ahol a mesh kezelése is gondot okozott. Egy olyan összeget még elviselhetőnek tartottam célhardvernek hobbi célra, de ezek a GPU árak már úri huncutságok/professzionális felhasználásra érik csak meg. Nagyot fordult a világ azzal, hogy kb ugyanaz a kártya most majd 3x annyiba fáj ...
Igen, messze fájdalomküszöbb felettiek az árak még a végletekig elavult kártyáknál is. Nálam arra jó, h nem 70-80 alkatrésznél kell elkezdeni spórolni CADben az erőforrással, hanem 100-120-nál. Aztán jön egy 22-es kiadású szoftver és vissza az első mezőre :) A red alert 2 meg lassan a kaputelefonon is elfut.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 462
46 362
113
Nem kell,már itthon vagyok,és elkoboztam az asszony kis nootbookját-és ezen is van forditó....Sajnos a laptopomat nem érdemes javitani,kell vennem egy újat.Most nézegetem a kinálatot.És persze a rajta lévő könyvtárak is mentek a levesbe.Elég gyöngék ezek a mai kacatok.....
Már miért kellene az adatoknak vesznie, ha leesett a laptop? Attól, hogy nem tudod elindítani a gépet, még a benne lévő adathordozót ki lehet venni, és lementeni az adatokat. Ha fontosak voltak az adatok, akkor semmikép ne dobd ki egyben az egész laptopot! :cool:
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 095
31 037
113
Már miért kellene az adatoknak vesznie, ha leesett a laptop? Attól, hogy nem tudod elindítani a gépet, még a benne lévő adathordozót ki lehet venni, és lementeni az adatokat. Ha fontosak voltak az adatok, akkor semmikép ne dobd ki egyben az egész laptopot! :cool:
Felvetettem a szakinak,de tört a HDD is.
Német autopályán,menet közben egy bukkanón ballisztikus pályára állt,és csattant.
Kinéztem most egy ASUSt,csekély negyed milka lesz.Megvan a karácsonyi ajándékom,meglepibe-csak ez kellemetlen meglepi volt....
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ma egész nap a videóit néztem, valahogy furán szórakoztató, ahogy a világ szemetét összevásárolja.

 
  • Tetszik
Reactions: Cifu
T

Törölt tag 1711

Guest
M

molnibalage

Guest
Valami nagyon furcsa hiba van, amit nem értek.
Tegnap gép kikapcs. Lefekszek.
Reggel óta a gépem semmilyen Google oldal nem töltődik be. Semmi.
Se a kereső, se a YT, semmilyen böngészőn.
Közbe wifiről a teló is betölti ezeket.

Mi a búbánat lehet ennek az oka?
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Valami nagyon furcsa hiba van, amit nem értek.
Tegnap gép kikapcs. Lefekszek.
Reggel óta a gépem semmilyen Google oldal nem töltődik be. Semmi.
Se a kereső, se a YT, semmilyen böngészőn.
Közbe wifiről a teló is betölti ezeket.

Mi a búbánat lehet ennek az oka?
nyitó kommentnek megteszi:
nekem (jó)pár éve sikerült egy pont ilyen tüneteket produkáló vírusba belefutnom. Nézted esetleg, hogy van-e ilyen?
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Odáig se jut el.
Töröltem minden sutit es netes tarolt ízét. Rebootm ua.
Csak most mar a htka is 1 petc alatt jott be. Mas megy
Érdemes lehet akkor csökkentett mód hálózattal újraindítani a gépet, és megnézni, hogy úgy betölti-e, illetve megnézni a programok eltávolítása, és módosítása című retro menüpontot, hogy van-e bármi ami települt az elmúlt 24 órában.