Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
"Mindjárt" (kb. holnapra) kiderül/beborul...


.


U.I.: ...akkor szerencsém volt(...meg az aksinak is), a -5/-10 Celsius-os dobozba raktam.
Meg én az elején azt sem láttam milyen akkuról van szó. Akku és akku között sok különbség lehet....
All batteries have specific temperature ranges. Even hardy lead-acid batteries which have been drained and are flat can be damaged in freezing temperatures..The battery you placed in the fridge Will Not recharge..and will be damaged if you attempt to recharge this frozen battery.

No, store batteries at room temperature in a dry environment. Extreme heat or cold reduces battery performance.
But Storing them at lower temperatures will slow their self discharge rate dramatically. NiMH batteries stored at freezing will retain over 90% of their charge for full month. So it might make sense to store them in a freezer. If you do, it's best to bring them back to room temperature before using them
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
A "notebook akku regenerálás"-teszt eredménye megszületett: "mondom"
"Ne vegyél új akkumulátort a laptopba, ha a régi elromlott. Van egy módszer, amitől a laptop akkumulátora újra működőképes lehet. A hűtőszekrény is segíthet ebben a helyzetben.

Vedd ki az akkumulátort a laptopból és tedd egy zárható tasakba.
A tasakot tedd a hűtőszekrénybe 12 órára.
Majd vedd ki a hűtőből, hagyd, hogy felmelegedjen. Töröld meg az akkumulátort.
Majd tedd vissza a laptopba.
Töltsd fel a laptopot, majd hagyd teljesen lemerülni, ezt végezd el legalább háromszor.
A laptopodban egy vadonatúj akkumulátor van!"



Hallottatok már erről?

Mielőtt a régi laptopomnál kipróbálom, inkább megkérdezlek Titeket. :)


Ha elég jól lefagyasztod (-10°C alá) akkor faszán be lehet sütni az akkut...
Nem véletlenül van agyonszigetelve meg fűtve a villanyautók akkupakkja.
.

A "notebook akku regenerálás(hűtőben)"-teszt eredménye megszületett:
Üzemidő-tesztek eredményei:

  1. regenerálás előtti eredmények--3 teszt átlaga--: 51 perc üzemidő
  2. első regenerálás utáni 2 üzemidő-teszt átlaga: 1 óra 24 perc üzemidő
  3. második regenerálás utáni 2 üzemidő-tesz átlaga: 1 óra 36 perc

További információk:
Az első teszt után ezért volt ismétlés/második, mert az asszony félidős hűtési időben kihúzta a konnektorból, ezért ismételtem a másik hűtőben.

Az mivel (***) --három csillagos-- gép (ellentétben az első teszt hűtőjével ami 1 *-os volt, ezért szerintem nem nagyon hűthetett túl), és szerintem is szétfagyaszthatta volna a 3-csillagos az akkut, csak 6 órát hagytam légmentes fóliában a mélyhűtőben és utána áttettem a normál (+2/+8 Celsius közötti) zónába a másik 6 órára, mert így szerintem nem tudott mínusz-tizen... alá hűlni, ami szerintem is ártana (egyetértve a józan eszemmel és @Ooorky -val).

Az akkuról: Li-Ion, 11,1V/5200mA/58Wh.
A teszt-idő tesz-feladata: gép indulás, +videolejátszás teljes fényerővel kikapcsolásig(teljes lemerítésig).

Összegzésem: MŰXIK, az üzemidő --az igen gyenge akkunál !!!-- közel megduplázódott,
51 percről 1 óra 30 perc körülire "combosodott""!

Észrevétel: jelentősen tovább tartott a feltöltés is, ami logikus. Ennyi idő, használat után --értelemszerűen-- nincs tartóssági tapasztalat a bekövetkezett jó változásról, szerintem legkevesebb 3-6 hónapig "megmarad" ez a jó tulajdonság.


VAGYIS --szerintem--: :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:



FONTOS: Ezt is bizony csak saját felelősségre csinálja mindenki --ahogy én is tettem-- , ahogy az lenni szokott az ilyen dolgoknál!!!


.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 623
26 019
113
A "notebook akku regenerálás"-teszt eredménye megszületett: "mondom"




.

A "notebook akku regenerálás(hűtőben)"-teszt eredménye megszületett:
Üzemidő-tesztek eredményei:

  1. regenerálás előtti eredmények--3 teszt átlaga--: 51 perc üzemidő
  2. első regenerálás utáni 2 üzemidő-teszt átlaga: 1 óra 24 perc üzemidő
  3. második regenerálás utáni 2 üzemidő-tesz átlaga: 1 óra 36 perc

További információk:
Az első teszt után ezért volt ismétlés/második, mert az asszony félidős hűtési időben kihúzta a konnektorból, ezért ismételtem a másik hűtőben.

Az mivel (***) --három csillagos-- gép (ellentétben az első teszt hűtőjével ami 1 *-os volt, ezért szerintem nem nagyon hűthetett túl), és szerintem is szétfagyaszthatta volna a 3-csillagos az akkut, csak 6 órát hagytam légmentes fóliában a mélyhűtőben és utána áttettem a normál (+2/+8 Celsius közötti) zónába a másik 6 órára, mert így szerintem nem tudott mínusz-tizen... alá hűlni, ami szerintem is ártana (egyetértve a józan eszemmel és @Ooorky -val).

Az akkuról: Li-Ion, 11,1V/5200mA/58Wh.
A teszt-idő tesz-feladata: gép indulás, +videolejátszás teljes fényerővel kikapcsolásig(teljes lemerítésig).

Összegzésem: MŰXIK, az üzemidő --az igen gyenge akkunál !!!-- közel megduplázódott,
51 percről 1 óra 30 perc körülire "combosodott""!

Észrevétel: jelentősen tovább tartott a feltöltés is, ami logikus. Ennyi idő, használat után --értelemszerűen-- nincs tartóssági tapasztalat a bekövetkezett jó változásról, szerintem legkevesebb 3-6 hónapig "megmarad" ez a jó tulajdonság.


VAGYIS --szerintem--: :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:



FONTOS: Ezt is bizony csak saját felelősségre csinálja mindenki --ahogy én is tettem-- , ahogy az lenni szokott az ilyen dolgoknál!!!


.
Nagyon korrekt volt a tesztelésed! Le a kalappal elöted, hogy megcsináltad! :)

F@sz@ csávó vagy! :)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Érik a jó öreg Redmi Note 8 Pro-m lecserélése, de az androidos telefonok tepsi jellege miatt erősen hajlok az iPhone minik felé (már ez is kényelmetlenül nagy sokszor).

De. Az áruk :confused:

Nézegetve az istyle kinálatát 3 alternatíva vetődött fel nálam, 12 mini felé hajlanék ár/értékben, de nagyon gyengének írják az akkuját mindenhol, csak a 13 mini felárát kicsit soknak érzem, asszonynak gondoltam egy 11-est, mert relatív olcsó és neki bőven elég fotózni/facebook-ozni, mert a redmi 9 kamerája egy tragédia.

Akinek van tapasztalata velük, melyiket érdemes beszerezni?
 
  • Vicces
Reactions: Mike

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 780
28 822
113
Csak nekem jött elő a legutóbbi telefonos chrome frissítés óta, hogy mintha bizonyos időközönként automatikusan frissítgetné a megnyitott oldalakat? Ez pl fórum miatt is szar, hogy mondjuk nézek egy oldalon belül hsz-t erre dirr Chrome ráfrissít aztán azt se tudom merre vagyok, plusz reménykedek, hogy a kommentem megmarad piszkozatban. Egyre szutykabb az androodos chrome, a tab group-ok esetében is jó pár hónapig még kapcsolgatam ki a chrome://flags/ segítségével, de mostanra már meguntam, hogy órákat szöszmötöljek majd kövi frissítésben kicsinálja megint az egészet. Erre most meg beteszi az auto refresht amit Istennek nem tudok kiszedni
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Csak nekem jött elő a legutóbbi telefonos chrome frissítés óta, hogy mintha bizonyos időközönként automatikusan frissítgetné a megnyitott oldalakat? Ez pl fórum miatt is szar, hogy mondjuk nézek egy oldalon belül hsz-t erre dirr Chrome ráfrissít aztán azt se tudom merre vagyok, plusz reménykedek, hogy a kommentem megmarad piszkozatban. Egyre szutykabb az androodos chrome, a tab group-ok esetében is jó pár hónapig még kapcsolgatam ki a chrome://flags/ segítségével, de mostanra már meguntam, hogy órákat szöszmötöljek majd kövi frissítésben kicsinálja megint az egészet. Erre most meg beteszi az auto refresht amit Istennek nem tudok kiszedni
nem, nem csak neked. És megmondom őszintén ez már a használhatóság rovására megy. Én át is kezdtem állni az edgere. Az viszont rengeteget fejlődött, miközben rengeteg olyan future-ja volt, amik még mindig hiányoznak a wp-s időkből.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 995
19 290
113
Érik a jó öreg Redmi Note 8 Pro-m lecserélése, de az androidos telefonok tepsi jellege miatt erősen hajlok az iPhone minik felé (már ez is kényelmetlenül nagy sokszor).

De. Az áruk :confused:

Nézegetve az istyle kinálatát 3 alternatíva vetődött fel nálam, 12 mini felé hajlanék ár/értékben, de nagyon gyengének írják az akkuját mindenhol, csak a 13 mini felárát kicsit soknak érzem, asszonynak gondoltam egy 11-est, mert relatív olcsó és neki bőven elég fotózni/facebook-ozni, mert a redmi 9 kamerája egy tragédia.

Akinek van tapasztalata velük, melyiket érdemes beszerezni?
13 mini túl kicsinek tűnt már, sima 13-at vettem, elég jó. A mini is kiváló lehet. Gyors, egész jó képet csinál, és nem fáj használni. Arra készülj fel, hogy szoftverre fogsz költeni.

A 12 is támogatott még, de én pl. nem akartam régi modellt, 3-5 évig fogom ezt is használni, ahogy az előző telefonom is sokáig használtam (4-5 évig, de összetört).

plusz info: az istyle tud lízinget is, ha céges eszköz kell, jobban járhatsz, mert tudtommal teljesen leírható költségként, nem beruházás!
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

nagyoncivil

Well-Known Member
2018. október 26.
327
804
93
Csak nekem jött elő a legutóbbi telefonos chrome frissítés óta, hogy mintha bizonyos időközönként automatikusan frissítgetné a megnyitott oldalakat? Ez pl fórum miatt is szar, hogy mondjuk nézek egy oldalon belül hsz-t erre dirr Chrome ráfrissít aztán azt se tudom merre vagyok, plusz reménykedek, hogy a kommentem megmarad piszkozatban. Egyre szutykabb az androodos chrome, a tab group-ok esetében is jó pár hónapig még kapcsolgatam ki a chrome://flags/ segítségével, de mostanra már meguntam, hogy órákat szöszmötöljek majd kövi frissítésben kicsinálja megint az egészet. Erre most meg beteszi az auto refresht amit Istennek nem tudok kiszedni
Valószínűleg a memóriafogyasztása nőhetett az alkalmazásnak.
Ha jól tudom, úgy szokták ezt csinálni, hogy használsz egy alkalmazást, ami mindenféle olyan adatot felhalmoz a memóriában (cache-el, magyarul: "kessel" :D), ami a fejlesztő szerint beszerezhető máshonnan vagy előállítható újra, ezért nem kell eltárolni pl. úgy, mint egy letöltött fájlt, viszont ha az alkalmazást már nem használod, akkor az ilyen, cache-elt adatokat erőforráshiányra hivatkozva törölheti a rendszer, így ha visszatérsz a korábban használt alkalmazáshoz, akkor újra kell töltenie ezt-azt.
Szerintem ezt tapasztalhatod, amikor újra tölti a Chrome a lapokat. Nekem ez tipikusan akkor szokott láthatóan előjönni nagy valószínűséggel, ha a kamera alkalmazást indítom el, utána vissza a böngészőbe és puff, újra tölt kb. mindent.
A fentiek elkerülésére elvileg megoldás lehet egy új telefon (jó drágán, természetesen), nagyobb memóriával, ami szintén kevés lesz egy idő után. Éljen a fejlődés! :(
Előre kell menni... ja, ez másik topik. :p
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
A fentiek elkerülésére elvileg megoldás lehet egy új telefon (jó drágán, természetesen), nagyobb memóriával, ami szintén kevés lesz egy idő után. Éljen a fejlődés! :(
Ezzel az a bajom, hogy amit mondasz, az persze, régebben is előjött, csak most ez nem így jön elő, legalábbis nálam, hanem viszonylag sűrűn kb újratölt.
És erőforráshiányra nem panaszkodhatok, mert a galaxy note 20 5g a 8 Gb-jével semmilyen más bekapcsolt alkalmazás mellett nem mondható erőforráshiányosnak.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

nagyoncivil

Well-Known Member
2018. október 26.
327
804
93
Ezzel az a bajom, hogy amit mondasz, az persze, régebben is előjött, csak most ez nem így jön elő, legalábbis nálam, hanem viszonylag sűrűn kb újratölt.
És erőforráshiányra nem panaszkodhatok, mert a galaxy note 20 5g a 8 Gb-jével semmilyen más bekapcsolt alkalmazás mellett nem mondható erőforráshiányosnak.
Jó, csak okoskodni próbáltam. :confused:
Amúgy S20 FE-n Brave-vel nem tapasztalok ilyet a maga 6 GB memóriájával, de lehet, hogy a használati szokások különbözősége miatt sem.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 780
28 822
113
Ezzel az a bajom, hogy amit mondasz, az persze, régebben is előjött, csak most ez nem így jön elő, legalábbis nálam, hanem viszonylag sűrűn kb újratölt.
És erőforráshiányra nem panaszkodhatok, mert a galaxy note 20 5g a 8 Gb-jével semmilyen más bekapcsolt alkalmazás mellett nem mondható erőforráshiányosnak.
Hasonlóan nálam sem az erőforráshiány lesz a probléma, mert én meg egy S21 Ultrával űzöm az ipart. Amúgy valszeg megvan a gixer forrása, több Izvesztyija lap volt megnyitva és miután azokat bezártam illetve az értesítéseket szanáltam, egyelőre helyreállt a rend. Mondjuk előbbi gépen is probléma, sokszor becrashel a Firefox miatta, vszeg az oldalmotorral vannak ott erős problémák.

Bár azért a mobil Chrome továbbra sem annyira a szívem csücske, lehet megpróbálom én is az Edge-t. Úgy tűnik a Google-nak mintha küldetéstudata lenne, hogy minden alkalmazásukat szétcsesszék és felesleges, irritáló funkciókkal pakolják tele
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
Nekem továbbra is mindenhol firefox van, szinkronizált lapokkal, jelszavakkal és legfőképp uBlock-kal.
Néha kicsit belassul, de más bajom még nem volt vele.


...éppen javasolni akartam az átköltözést a Firefox-ra, Annak is mindnek vannak gyenge pontjai/hibái, de kezelhetőbbek.

...nekem, eddig.
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Én meg a Samsung saját böngészőjénél ragadtam le, leginkább azért, mert ez az egyetlen, aminek van valódi dark mode-ja. Vagyis nem csak az GUI sötét, hanem a weboldalak is. És van ehhez is használható adblocker.

A FF-hoz van még ilyen dark reader plugin, de csigalassú vele az oldalbetöltés, és alapból ocsmány színkombinációkat szokott varázsolni.

Fél évente rá szoktam nézni a mainstream böngészőkre, aztán miután kisírtam magam, visszatérek a Samsunghoz. Egyedül az asztali böngészőkkel szinkronizálás a szopacs, de azt túlélem.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 200
10 768
113
A bőség zavarával küszködök...
Szeretnék egy jó minőségű fejhallgatót, amit akár órákon keresztül is kényelmesen lehet viselni, mikrofonnal.
Aki tud ajánlani bevált tipust, megköszönöm. Max. 10kHUF-ig ér a takaróm.
KÖszi.
 
M

molnibalage

Guest
A bőség zavarával küszködök...
Szeretnék egy jó minőségű fejhallgatót, amit akár órákon keresztül is kényelmesen lehet viselni, mikrofonnal.
Aki tud ajánlani bevált tipust, megköszönöm. Max. 10kHUF-ig ér a takaróm.
KÖszi.
Ilyen szerintem nem létezik.
Én 28k táján vettem úgy kb. 2 éve egyet. Leszedhető a miki is róla, és ez az, ami már szól is valahogy és kényelmes.
Nagyon.
 
M

molnibalage

Guest
Ilyen szerintem nem létezik.
Én 28k táján vettem úgy kb. 2 éve egyet. Leszedhető a miki is róla, és ez az, ami már szól is valahogy és kényelmes.
Nagyon.
Ez a márka van, és a kép kb. azonos azzal, amim van.

 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 091
16 438
113
Akinek van tapasztalata velük, melyiket érdemes beszerezni?

iPhone SE (2020) az ár / teljesítmény bajnok. 150-től kb. meg is van csomagban. A minik nekem még szimpatikusabbak lennének, nagyobb kijelző kisebb házban, de az áruk sajnos horror.

Ha van rá keret a 11 se rossz, a chip ua. mint az SE-ben, nagyobb képernyő, jobb kamera.

iPhone 11 és iPhone 12 mini és iPhone SE (2. generáció) - iPhone – A modellek összehasonlítása – Apple (HU)
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711