Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
271392859_471029391353780_4980403216978641748_n.png

Ezt javasolták.
Az FF ettől nem javult meg, de a Chrome-on helyreállt a rend.
Csak ez azt sem tudom mi.
Eddig is le akartam váltani az FF-et - n+1 dolog szar volt rajta - de akkor ennek most jött el az ideje.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
271392859_471029391353780_4980403216978641748_n.png

Ezt javasolták.
Az FF ettől nem javult meg, de a Chrome-on helyreállt a rend.
Csak ez azt sem tudom mi.
Eddig is le akartam váltani az FF-et - n+1 dolog szar volt rajta - de akkor ennek most jött el az ideje.

  1. Launch Firefox and a new, empty window
  2. In the address bar, type about:config and press Return
  3. On the configuration screen that appears, search for network.http.http3.enabled
  4. Change the setting to false
  5. Quit and restart Firefox
Nálam bevált.
Állítólag a Mozilla analitikai szervereit átállították HTTP3-ra, és az új 96-os FF nem tudott csatlakozni hozzá.
Kínos, na...
 
M

molnibalage

Guest
  1. Launch Firefox and a new, empty window
  2. In the address bar, type about:config and press Return
  3. On the configuration screen that appears, search for network.http.http3.enabled
  4. Change the setting to false
  5. Quit and restart Firefox
Nálam bevált.
Állítólag a Mozilla analitikai szervereit átállították HTTP3-ra, és az új 96-os FF nem tudott csatlakozni hozzá.
Kínos, na...
De máshol is gebasz lehetett. A HTKA fórum is belassult és néha nem sikerült egyes részeit betölteni az oldalnak.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
  1. Launch Firefox and a new, empty window
  2. In the address bar, type about:config and press Return
  3. On the configuration screen that appears, search for network.http.http3.enabled
  4. Change the setting to false
  5. Quit and restart Firefox
Nálam bevált.
Állítólag a Mozilla analitikai szervereit átállították HTTP3-ra, és az új 96-os FF nem tudott csatlakozni hozzá.
Kínos, na...

Én mobilon is FF-et használok adblock miatt (youtube), nálam nem volt gond.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Akinek van konzola az eligazíthatna, hogy manapság miért vesz az ember ilyet, milyen az ökoszisztéma, mire számítson hosszabb távon. Fogalmam sincs az egészről. Utoljára a kezemben játékra ilyen volt. Az is jó, ha belinkel valaki egy jó PS vs Xbox vs Nintendo Switch összehasonlítást, ami a teljesen konzolszüzeknek szól.
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11
M

molnibalage

Guest
Akinek van konzola az eligazíthatna, hogy manapság miért vesz az ember ilyet, milyen az ökoszisztéma, mire számítson hosszabb távon. Fogalmam sincs az egészről. Utoljára a kezemben játékra ilyen volt. Az is jó, ha belinkel valaki egy jó PS vs Xbox vs Nintendo Switch összehasonlítást, ami a teljesen konzolszüzeknek szól.
PS volnal = jó single player történetalapú TPS játékok, amiből időközben sok kijött PC-re. Nekem kb. ezt jelenti a PS

Xbox = szolgáltatás alapú gaming úgy, hogy szinte már értelme nincs a konzolnak, mert a gampass-nak PC-s vonala is van tudtommal. Már AAA játékok day 0 is sokszor elérhetők rajta. Nem mind, de van ami igen. Tonnányi játék érhető el, közte sok szemét. Fiataloknak jók.

Felnőtt fejjel nekem a PS az, ami értelmes, de ha PC-re lenne az a kevés, ami kéne, akkor soha a büdös életben nem vennék konzolt.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Akinek van konzola az eligazíthatna, hogy manapság miért vesz az ember ilyet, milyen az ökoszisztéma, mire számítson hosszabb távon. Fogalmam sincs az egészről. Utoljára a kezemben játékra ilyen volt. Az is jó, ha belinkel valaki egy jó PS vs Xbox vs Nintendo Switch összehasonlítást, ami a teljesen konzolszüzeknek szól.

Mire kell?
Mindegyik másra jó, eléggé függ attól milyen játékokat játszol.

Ha csak időnként kockulnál egy kicsit akkor messze Series S + Gamepass Ultimate a legjobb választás (főleg, hogy a legtöbb üzlet polcán kallódik belőle 1-2 példány). Ennek megvan az az előnye is, hogy PC-n is tudod tolni, az újabb játékok már támogatják a Play Anywhere-t, így az egyiken elkezdett játékot a másikon (vagy mobilon cloud gaminggel) tudod folytatni.

Nintendo csak akkor ha pörgettél Gamecube/WiiU emulátoron pár exkluzív játékot (Zelda Wind Waker, Animal Crossing, Mario...) és bejönnek, rengetegen megveszik aztán pár nap/hét után megy jófogásra.

PS egy általános jó választás ha naponta órákat akarod pörgetni és tetszenek az exkluzívjaik.
Ha nem akkor Xbox Series X jobb Gamepass-szal meg használtpiacos játékokkal. Meg szerintem az Xbox gamepad a legjobb mind közül.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
PS volnal = jó single player történetalapú TPS játékok, amiből időközben sok kijött PC-re. Nekem kb. ezt jelenti a PS

Xbox = szolgáltatás alapú gaming úgy, hogy szinte már értelme nincs a konzolnak, mert a gampass-nak PC-s vonala is van tudtommal. Már AAA játékok day 0 is sokszor elérhetők rajta. Nem mind, de van ami igen. Tonnányi játék érhető el, közte sok szemét. Fiataloknak jók.

Felnőtt fejjel nekem a PS az, ami értelmes, de ha PC-re lenne az a kevés, ami kéne, akkor soha a büdös életben nem vennék konzolt.

Mire kell?
Mindegyik másra jó, eléggé függ attól milyen játékokat játszol.

Ha csak időnként kockulnál egy kicsit akkor messze Series S + Gamepass Ultimate a legjobb választás (főleg, hogy a legtöbb üzlet polcán kallódik belőle 1-2 példány). Ennek megvan az az előnye is, hogy PC-n is tudod tolni, az újabb játékok már támogatják a Play Anywhere-t, így az egyiken elkezdett játékot a másikon (vagy mobilon cloud gaminggel) tudod folytatni.

Nintendo csak akkor ha pörgettél Gamecube/WiiU emulátoron pár exkluzív játékot (Zelda Wind Waker, Animal Crossing, Mario...) és bejönnek, rengetegen megveszik aztán pár nap/hét után megy jófogásra.

PS egy általános jó választás ha naponta órákat akarod pörgetni és tetszenek az exkluzívjaik.
Ha nem akkor Xbox Series X jobb Gamepass-szal meg használtpiacos játékokkal. Meg szerintem az Xbox gamepad a legjobb mind közül.
Nem nekem lesz. Van két belátható időn belül iskolát kezdő gyerek. Oda tájékozódom. Igazából fogalmam sincs eszik vagy isszák a mai konzolokat... az egyetlen amit biztosan tudtam, hogy a Cell procis PS3 kiváló (költséghatékony) számítási klaszter alapanyag volt :) A szánt működését nem ismerem.
 
  • Imádom
Reactions: Bubu bocs
T

Törölt tag 1711

Guest
Nem nekem lesz. Van két belátható időn belül iskolát kezdő gyerek. Oda tájékozódom. Igazából fogalmam sincs eszik vagy isszák a mai konzolokat... az egyetlen amit biztosan tudtam, hogy a Cell procis PS3 kiváló (költséghatékony) számítási klaszter alapanyag volt :) A szánt működését nem ismerem.

Switch +
Mario Kart 8
Mario Party
Mario Party Superstar
Just Dance 2022 + Unlimited előfizu
Mario Maker 2
Yoshi's Crafted World

+Switch Online, hogy a fentieket lehessen online tolni + Nes/Snes játékok.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 795
113
"Ne vegyél új akkumulátort a laptopba, ha a régi elromlott. Van egy módszer, amitől a laptop akkumulátora újra működőképes lehet. A hűtőszekrény is segíthet ebben a helyzetben.

Vedd ki az akkumulátort a laptopból és tedd egy zárható tasakba.
A tasakot tedd a hűtőszekrénybe 12 órára.
Majd vedd ki a hűtőből, hagyd, hogy felmelegedjen. Töröld meg az akkumulátort.
Majd tedd vissza a laptopba.
Töltsd fel a laptopot, majd hagyd teljesen lemerülni, ezt végezd el legalább háromszor.
A laptopodban egy vadonatúj akkumulátor van!"



Hallottatok már erről?

Mielőtt a régi laptopomnál kipróbálom, inkább megkérdezlek Titeket. :)
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 1711

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 035
113
"Ne vegyél új akkumulátort a laptopba, ha a régi elromlott. Van egy módszer, amitől a laptop akkumulátora újra működőképes lehet. A hűtőszekrény is segíthet ebben a helyzetben.

Vedd ki az akkumulátort a laptopból és tedd egy zárható tasakba.
A tasakot tedd a hűtőszekrénybe 12 órára.
Majd vedd ki a hűtőből, hagyd, hogy felmelegedjen. Töröld meg az akkumulátort.
Majd tedd vissza a laptopba.
Töltsd fel a laptopot, majd hagyd teljesen lemerülni, ezt végezd el legalább háromszor.
A laptopodban egy vadonatúj akkumulátor van!"


egz "szinte mindegy mi lesz vele"
Hallottatok már erről?

Mielőtt a régi laptopomnál kipróbálom, inkább megkérdezlek Titeket. :)


Van egy "szinte-mindegy-mi-lesz-vele"-laptopom, teszt elindult! :hadonaszos: ;)


.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22
T

Törölt tag 1711

Guest
"Ne vegyél új akkumulátort a laptopba, ha a régi elromlott. Van egy módszer, amitől a laptop akkumulátora újra működőképes lehet. A hűtőszekrény is segíthet ebben a helyzetben.

Vedd ki az akkumulátort a laptopból és tedd egy zárható tasakba.
A tasakot tedd a hűtőszekrénybe 12 órára.
Majd vedd ki a hűtőből, hagyd, hogy felmelegedjen. Töröld meg az akkumulátort.
Majd tedd vissza a laptopba.
Töltsd fel a laptopot, majd hagyd teljesen lemerülni, ezt végezd el legalább háromszor.
A laptopodban egy vadonatúj akkumulátor van!"



Hallottatok már erről?

Mielőtt a régi laptopomnál kipróbálom, inkább megkérdezlek Titeket. :)

Nekem ez ilyen "töltsd az iphone-t mikróban" típusú hoax-nak tűnik, max felrobban az akkumulátor amit el lehet vele érni.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 795
113
Nekem ez ilyen "töltsd az iphone-t mikróban" típusú hoax-nak tűnik, max felrobban az akkumulátor amit el lehet vele érni.
Én is ilyesmitől tartok, bár egy kis "hőkezelésnek" nem kéne nagy bajokat okozni.

Mindenesetre vannak szituk, mikor az emberfia elveszti józan ítélőképességét. :D :D
/pl. vakszerelem. :rolleyes: /
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 675
113
Én is ilyesmitől tartok, bár egy kis "hőkezelésnek" nem kéne nagy bajokat okozni.

Mindenesetre vannak szituk, mikor az emberfia elveszti józan ítélőképességét. :D :D
/pl. vakszerelem. :rolleyes: /
nemtudom vólt hogy nagy hidegekben a kocsiba maradt a telefonom. nem vettem észre hogy jobb lett vólna az aksija utánna.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 035
113
nemtudom vólt hogy nagy hidegekben a kocsiba maradt a telefonom. nem vettem észre hogy jobb lett vólna az aksija utánna.

Ha nem volt túl rossz, nem veszed észre.
Nekem azt tanították -fősuliban, anno, +olvastam másutt is--, hogy kb. 6-10% körüli eltéréstől vehető észre egyértelműen egy ilyen jellegű jellemző változása. Lehet, ezért nem tűnt fel.
...vagy nem műxik a "fagyasztós" dolog.
Pár nap és "mondom"!
 
  • Tetszik
Reactions: jani22 and Szittya
T

Törölt tag 1711

Guest
Ha nem volt túl rossz, nem veszed észre.
Nekem azt tanították -fősuliban, anno, +olvastam másutt is--, hogy kb. 6-10% körüli eltéréstől vehető észre egyértelműen egy ilyen jellegű jellemző változása. Lehet, ezért nem tűnt fel.
...vagy nem műxik a "fagyasztós" dolog.
Pár nap és "mondom"!

Ha elég jól lefagyasztod (-10°C alá) akkor faszán be lehet sütni az akkut...
Nem véletlenül van agyonszigetelve meg fűtve a villanyautók akkupakkja.
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 035
113
Ha elég jól lefagyasztod (-10°C alá) akkor faszán be lehet sütni az akkut...
Nem véletlenül van agyonszigetelve meg fűtve a villanyautók akkupakkja.


"Mindjárt" (kb. holnapra) kiderül/beborul...


.


U.I.: ...akkor szerencsém volt(...meg az aksinak is), a -5/-10 Celsius-os dobozba raktam.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22