[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 4082

Guest
Az mondd inkabb meg, hogy szerinted megis milyen univerzumban nem perel;heto a szovetsegi allam
Kamm, drága barátom, te a cégek perelhetőségéről írtál, és arról, hogy ők állnak jót. Ez nem igaz. Arról, hogy kit, és ki perelhet egy szót nem ejtettem, te vetted bele. De a jótállásról még mindig nem írtál semmit. Így innentől kezdve ne fárassz, mert fogalmad sincs róla, és nem is érted miről beszéltünk.
Nezd, oszinten szolva szerintem a loteri doglott kutya nem kivancsi a sekelyes-zavaros tortenelmi elkepzelesedire, felmuvelt marhasagaidra
írod aki leírt ilyet:
egy aljas, mocskos, szar, szemet, bolsevik scum iranyitotta barbar, primitiv, kozepkori szinten mozgo, veresszaju, elnyomo birodalom volt mindig is, aki nekunk kizarolag, pusztitast, sznvedest, odoklest, elnyomast, vert es fajdalmat hozott, plusz 50 evnyi leszakadast a normalis fejlodestol.
Szánalmasan semmit nem tudsz, de azt legalább végtelen önbizalommal adod elő.
Viszont kar elkezdened szemelyeskedni, mert ezzel a hatterrel az ilyesmi nagyon ironikusan jon at... ;)
Te tenyleg nem ertesz semmit az egesz nagypolitikabol...? :cool:
Ogre kollégád és a többi sértődött is valahogy így gondolkodik. Ő lazán személyeskedhet, primitív lehet, de mindenki más vissza se szólhat.
Ami a feheroroszokat illeti, Lukasenko egy utolso, szanalmas, primitiv, barbar senkihazi.
Ami az amerikaiakat illeti Biden egy utolsó szanalmas primitív barbár senkihazi.
, leirtam, miert nagyon is fontos, hogy pont a csehek es mi kuldjunk eroket.
no és hol írtad le angyalbögyörőm?
 
K

kamm

Guest
Kamm, drága barátom, te a cégek perelhetőségéről írtál, és arról, hogy ők állnak jót. Ez nem igaz. Arról, hogy kit, és ki perelhet egy szót nem ejtettem, te vetted bele. De a jótállásról még mindig nem írtál semmit. Így innentől kezdve ne fárassz, mert fogalmad sincs róla, és nem is érted miről beszéltünk.
Ha valamit nem ertesz, peldaul a felelossegi lancot es annak jogallasat az amerikai (szovetsegi) jogrendben, kerdezz batran. :)

írod aki leírt ilyet:

Szánalmasan semmit nem tudsz, de azt legalább végtelen önbizalommal adod elő.
Mondod te, aki Amerikarol, virusokrol, pszichologiarol, meg ugy mindernol is tobbet tudsz mindenkinel. :cool: Mondom,ez az ad hominem stilus neked nagyon nem fog tetszeni... :p
(Es most udvariassagbol a teljesen hibbant monarchista oruletet nem emlitem, mert az egyeni velemeny, nem deklarativ allitas.)

Ogre kollégád és a többi sértődött is valahogy így gondolkodik. Ő lazán személyeskedhet, primitív lehet, de mindenki más vissza se szólhat.

Ami az amerikaiakat illeti Biden egy utolsó szanalmas primitív barbár senkihazi.
But, but... whatabout... :D
Igazi hatodikos valasz. :D

FYI a tema a lengyelek es oroszok voltak, a mi szemszogunkbol, hogy miert is fontos, hogy ott legyunk, ha a lengyelek kerik.

Ennek egyreszt semmi koze Bidenhez - wtfwtfwtf? :D -, masreszt akarmennyire is faj, nekunk nem sok kozunk volt Amerikahoz egyelore, Biden semmikeppen sem Lukasenko, de meg Amerika is csak akkor bombazott minket, amikor hadat uzentunk nekik (ami legalabb akkora hulyeseg volt, mint a szovjeteknek nekimenni, amikor meg Hitler sem szamolt velunk.)

no és hol írtad le angyalbögyörőm?
Szerintem olvass vissza par sort, ket habzo szaju orbakolas kozott, unikornisom. ;)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ha valamit nem ertesz, peldaul a felelossegi lancot es annak jogallasat az amerikai (szovetsegi) jogrendben, kerdezz batran. :)
személyeskedés
Mondod te, aki Amerikarol, virusokrol, pszichologiarol, meg ugy mindernol is tobbet tudsz mindenkinel. :cool: Mondom,ez az ad hominem stilus neked nagyon nem fog tetszeni... :p
személyeskedés
FYI a tema a lengyelek es oroszok voltak, a mi szemszogunkbol, hogy miert is fontos, hogy ott legyunk, ha a lengyelek kerik.
amibe te beleírtad a személyes véleményed, szóval leírtam én is a te imádott usa vezetésedről az enyémet.
Ennek egyreszt semmi koze Bidenhez
Tényleg? Nem ő kapcsolta magasabb fokozatba a nato az oroszok ellen propigépezetet? Akkor ki?
de meg Amerika is csak akkor bombazott minket, amikor hadat uzentunk nekik
Jó és? Nem emlékszem, hogy bármilyen vitás ügyünk lenne a Fehéroroszokkal. Viszont a nagy demokrácia csúcsra valahogy mi nem lettünk meghívva, míg nyilt diktátorok igen. Szóval ismét kérdezem, mi érdekünk van nekünk a lengyelek egyéni agymenése miatt provokálni a medvét?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
W

Wilson

Guest
Szo nincs ilyesmirol, ne viccelj mar hogy ezt feltetelezted ervnek... Lasd fenn, leirtam, miert nagyon is fontos, hogy pont a csehek es mi kuldjunk eroket.
Lásd fentebb kicsit bővebben kifejtettem,hogy szerintem a lengyelek egy olyan konfliktusba álltak bele aminek nincsen semmi értelme, nekünk nem sok keresnivalónk van ott a lengyelek jól láthatóan megtudják önmagukban védeni a határaikat.

Az pedig, hogy a szememben egy V4-s "bohóckodás" miatt önként küldjünk katonákat a lengyel utak és drótkerítések karbantartására szerintem értelmetlen dolog, sokkal jobban járunk ha kimaradunk belőle, már csak a Moszkvával való kapcsolataink miatt is....

Az a gond, hogy sokan túlértékelitek a V4-k jelentőségének megítélését mind Csehországban mind Lengyelországban....
 
K

kamm

Guest
Lásd fentebb kicsit bővebben kifejtettem,hogy szerintem a lengyelek egy olyan konfliktusba álltak bele aminek nincsen semmi értelme, nekünk nem sok keresnivalónk van ott a lengyelek jól láthatóan megtudják önmagukban védeni a határaikat.
Nem akarok abba belemenni, szerintem a fele sem ugy van, de onmagaban az, hogy egy ilyen visszataszito konkret diktaturat mosdattok, mint a bajszos szerencsetlene, az elszomorito.
Az pedig, hogy a szememben egy V4-s "bohóckodás" miatt önként küldjünk katonákat a lengyel utak és drótkerítések karbantartására szerintem értelmetlen dolog, sokkal jobban járunk ha kimaradunk belőle, már csak a Moszkvával való kapcsolataink miatt is....
Hagyjuk mar ezt a ruman viselkedest, hogy gumigerincre alljunk at... raadasul az oroszokrol szo nincs a szituacioban, a bajszos sajat maga tokeletesen kepes minderre a torpe orosz nelkul is.

Az a gond, hogy sokan túlértékelitek a V4-k jelentőségének megítélését mind Csehországban mind Lengyelországban....
Pont, hogy nem. Ez pont egy olyan alkalom, amikor a jelenlet konkretan szamit. Ha odaallunk, azzal erositjuk.
Figyeld meg, a Foni siman teljesiteni fogja a lengyel kerest.
 
W

Wilson

Guest
Nem akarok abba belemenni, szerintem a fele sem ugy van, de onmagaban az, hogy egy ilyen visszataszito konkret diktaturat mosdattok, mint a bajszos szerencsetlene, az elszomorito.
Tévedsz én nem mosdatom Lukasenkot, de szerinted mennyivel etikusabb Fehéroroszországban átcseszni azokat az embereket akik felléptek Lukasenkoval szemben abba reménykedve, hogy majd kapnak a nyugatról segítséget(Lengyelországot is beleértve) miközben a nyugat már rég "odadta" Fehéroroszországot az oroszoknak némi fura történelmi párhuzamot érzek 56-l........
Hagyjuk mar ezt a ruman viselkedest, hogy gumigerincre alljunk at... raadasul az oroszokrol szo nincs a szituacioban, a bajszos sajat maga tokeletesen kepes minderre a torpe orosz nelkul is.
Ha azt hiszed, hogy Lukasenko orosz jóváhagyás nélkül akciózott a menekültekkel a lengyel határon akkor nem vagy tisztában a jelenlegi fehérorosz helyzettel.Jelenleg Putyin nagyon rövid pórázon tartja a bajszost, nem tudom, hogy tudod-e de nem régen abba az integrációba is belement Lukasenko amelytől egészen idáig még a víz is kiverte és amelyet eddig sikeresen elszabotált.

Az pedig szerintem nem gumigerincűség, hogy a jelenlegi kormány egyik külpolitikai prioritása a Moszkvával minél jobb kapcsolatok kiépítése.Szijjártó lassan annyit van Moszkvában mint itthon...
Pont, hogy nem. Ez pont egy olyan alkalom, amikor a jelenlet konkretan szamit. Ha odaallunk, azzal erositjuk.
Figyeld meg, a Foni siman teljesiteni fogja a lengyel kerest.
Persze kapunk egy baráti hátbaveregetést a lengyel tesóktól, de ennyi a lengyelek is ahogyan a csehek is rendkívül praktikusan állnak a V4-hez, pontosan tudják, hogy fontosabbak számukra nálunk (főleg gazdaságilag) a németek és franciák a lengyeleknél a USA. Ráadásul a lengyeleknek már szerintem abnormálisba fordult az oroszfóbiájuk....
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and zsolti

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
833
4 229
93
Lásd fentebb kicsit bővebben kifejtettem,hogy szerintem a lengyelek egy olyan konfliktusba álltak bele aminek nincsen semmi értelme, nekünk nem sok keresnivalónk van ott a lengyelek jól láthatóan megtudják önmagukban védeni a határaikat.

Az pedig, hogy a szememben egy V4-s "bohóckodás" miatt önként küldjünk katonákat a lengyel utak és drótkerítések karbantartására szerintem értelmetlen dolog, sokkal jobban járunk ha kimaradunk belőle, már csak a Moszkvával való kapcsolataink miatt is....

Az a gond, hogy sokan túlértékelitek a V4-k jelentőségének megítélését mind Csehországban mind Lengyelországban....
A lengyelek is jöttek hozzánk. Meg most vagy van V4 vagy nincs. Meg vagy jó kapcsolatban vagyunk a ruszkikkal, vagy a csicskáik vagyunk.
 
W

Wilson

Guest
A lengyelek is jöttek hozzánk. Meg most vagy van V4 vagy nincs. Meg vagy jó kapcsolatban vagyunk a ruszkikkal, vagy a csicskáik vagyunk.
Nézd én nem követtem, figyelemmel, hogy a szerb határon milyen lengyel egységek segítettek a magyar határ védelmében ha volt ilyen akkor van alapja a lengyel kérésnek.

Magyarország vs Oroszország, szerinted kié az erősebb kutya szerepe a kétoldalú kapcsolatokban.....
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
260265068_4855053787859221_5361632245108680790_n.jpg
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 911
91 533
113
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and fip7

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 911
91 533
113
Az olaszok az utolsó pillanatban meggondolják magukat?
Honnan ismerős, hol is láttam ilyet.... Hmmmm :D
Nem vagyok benne biztis, hogy ő miattuk marad el. Még az is lehez Meloni megy. Náluk most ket 20%-os jobboldali párt van. Meloni és Salvini pártja. Meloni alapból a lengyel konzerv frakcióban volt.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 911
91 533
113
  • Tetszik
Reactions: zsolti and Pogány