[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 467

Guest
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 470
113

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 340
35 168
113
Hogy a helikopteren mi lesz, az ugyebár még jajj, nagyon titkos.
Hivatalosan az Airbus az ER2 integrálásán dolgozik.

Az jó kérdés, hogy ha az ER2-t integrálták akkor tudja-e kezelni az LR2-est is...
2 hete megkérdeztem erről az Airbust, de egyelőre nem túl közlékenyek.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD
T

Törölt tag 467

Guest
Hivatalosan az Airbus az ER2 integrálásán dolgozik.

Az jó kérdés, hogy ha az ER2-t integrálták akkor tudja-e kezelni az LR2-est is...
2 hete megkérdeztem erről az Airbust, de egyelőre nem túl közlékenyek.
Értem, amit mondasz.
Pusztán annyit állítottam, ha mondjuk tényszerűen tudjuk, hogy a 145M-re van integrálva mondjuk Spike ER2, és más nincs, Magyarországon akkor is könnyen lehet, hogy a típusáról nem lehet beszélni.
Hogy más típus integrálható-e: természetesen. Idő, pénz, pecsétek.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 340
35 168
113
Értem, amit mondasz.
Pusztán annyit állítottam, ha mondjuk tényszerűen tudjuk, hogy a 145M-re van integrálva mondjuk Spike ER2, és más nincs, Magyarországon akkor is könnyen lehet, hogy a típusáról nem lehet beszélni.
Hogy más típus integrálható-e: természetesen. Idő, pénz, pecsétek.
Eléggé nyílt titok, hogy az Airbus a mi kedvünkért foglalkozik az ER2 integrációval - többször ki lett nyilvánítva, hogy kell ez a képesség. A Hindeknek nincs jelenleg páncéltörő képessége és a típus sem marad már sokig rendszerben: csak gépágyúzásra és "rakétablokkozásra" nincs is értelme!
Több Honvédséghez köthető kiadvány is megírta, hogy ER2 lesz.
Pl.: https://folyoirat.ludovika.hu/index.php/reptudkoz/article/view/5592/4735

Az jó kis extra lenne, ha a Lynx LR2-eseit is tudná indítani "pótmegoldásként", ha elfogyna az ER2. Levegőből az LR2 is tud 10km hatótávolságot és szintén indítható koordinátára.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Eléggé nyílt titok, hogy az Airbus a mi kedvünkért foglalkozik az ER2 integrációval - többször ki lett nyilvánítva, hogy kell ez a képesség. A Hindeknek nincs jelenleg páncéltörő képessége és a típus sem marad már sokig rendszerben: csak gépágyúzásra és "rakétablokkozásra" nincs is értelme!
Több Honvédséghez köthető kiadvány is megírta, hogy ER2 lesz.
Pl.: https://folyoirat.ludovika.hu/index.php/reptudkoz/article/view/5592/4735

Az jó kis extra lenne, ha a Lynx LR2-eseit is tudná indítani "pótmegoldásként", ha elfogyna az ER2. Levegőből az LR2 is tud 10km hatótávolságot és szintén indítható koordinátára.
Akkor ER2 lesz. De azért majd várd meg, hogy valaki bejelentse.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely
T

Törölt tag 467

Guest
szerintem még vagy 1-2 év, mire oda jutunk, hogy bármit is bejelentsenek erről.
kb. jövő őszre talán lezárul az integráció - utána lehet Spike ER2-t rendelni.
Jó, akkor még egyszer elmondom, hogy nyilvánvalóan nem lehet mást rendelni az ismert világegyetem jelenlegi teljes bölcselete alapján, mint ER2-t, mivel más eszköz integrációja jelenleg nem zajlik. Ha ez befejeződik, rendelhető.
Hogy mi rendeljük-e, az meg majd kiderül.
A blogger nyilvánvalóan pusztán ötletelt.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 959
113
Jó, akkor még egyszer elmondom, hogy nyilvánvalóan nem lehet mást rendelni az ismert világegyetem jelenlegi teljes bölcselete alapján, mint ER2-t, mivel más eszköz integrációja jelenleg nem zajlik. Ha ez befejeződik, rendelhető.
Hogy mi rendeljük-e, az meg majd kiderül.
A blogger nyilvánvalóan pusztán ötletelt.
Hát őő...
 
T

Törölt tag 467

Guest
Most már tényleg nem tudom miről megy diskurzus... :D
Nem baj. Össze tudod te ezt rakni. Megnézed minek az integrációja zajlik, megnézed, mi az amit mi már konkrétan (értsd bejelentetten) megrendeltünk. Az egy fegyvercsalád amúgy, na, tudod hogy van ez. :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 470
113
Egy kis emlékeztető egy 4 hónappal ezelőtti hírhez: 2021. július 31.

(Azóta annyit változott a helyzet, hogy a szerbek is akarnak még venni kb. 8-10 H145M-et Hforce3-mal és ők is jó kapcsolatot ápolnak a gyártóval fegyverintegráció és teszt terén.)

Illetve Xpert fórumtárs által létrehozott magyar wikipedia oldalon is ott van a kecskeméti kép és ha azt feltételezzük, hogy amit Kecskeméten láttunk, az nem véletlenül lett ott kiállítva, akkor ...

Spike_LR_and_Spike_NLOS_-_Kecskemet_Airshow_2021.jpg
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 340
35 168
113
Nekem az a tippem, hogy lefelé kompatibilis az integráció: ha nagyobbat (ER2) integrálták, akkor a kisebb (LR2) is gond nélkül indítható, legfeljebb a hatótávolságra kell figyelni. Esetleg ezt be programozni a HForceba hogy az LR2 típust csak X km-ről engedje indítani - nagyon másra nincs szükség...