[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 919
7 622
113
Drágám, pld tegnap tettem be alóban hozzáértő cikkének linkjét a francia pontosabban marconi törekésekről Merkel után.... oké, hosszabb mint egy mandiner böffenet, buzizás sincs benne, de azért még el lehetne olvasni...
Makaróni már hivatalba lépése elsőnapjától superhatalom Franciabirodalmat szeretne ... Ebből a szempontból én kedvelem a fickót , jók a törekvései
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Szerintem ha valakinek van rá pénze és késztetése, illetve van rá lehetőség (=közlekedési eszköz meg aki üzemelteti), akkor teljesen jó dolog, igen.
Elég sötét kommunista berendezkedést feltételez, ha valaki korlátozná ezt.
Tehát szerinted jó dolog az, hogy az öreg Jörg bácsi az 5 litert fogyasztó Golfocskájával nem hajthat be már egyetlen nagyobb városba sem, de az teljesen OK hogy tonnaszámra égetik a kerozint a repülőgépek és a nehézolajat a hajók, JUST FOR FUN... :D
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 049
6 489
113

Ugyan Bajnai nagyon hangoztatja, hogy ő csak egy senki, aki semmit nem tudna elintézni, de azért én halkan megkérdezem, ha tényleg egy senki, akkor miért hívták meg a titkos Bilderberg csoport találkozójára:

"A Bilderberg-csoport egy befolyásos politikusokból, tudósokból, cégvezetőkből álló zártkörű társaság, amelynek első találkozóját 1954-ben tartották, nevét pedig a rendezvénynek helyet adó holland szállodáról kapta. A résztvevők listáját mindig nyilvánosságra hozzák – így történt ez most is –, de az ott elhangzottak teljesen titkosak, sem közleményt nem adnak ki, sem pedig a résztvevők nem nyilatkoznak az ott történtekről.
Az idei találkozóra is meghívót kapott Viviane Reding európai bizottsági alelnök, akiről tavaly a Magyar Nemzet azt írta, hogy a találkozón kijelentette, mindent megtesz azért, hogy gyengítse a magyar választások eredményének legitimitását, arra hivatkozva, hogy a szavazók még a fülkékben sem merik kifejezni akaratukat.
Bajnai Gordon az Origónak megerősítette, hogy elmegy a találkozóra, ahol szerinte nagyon komoly témákról lesz szó."
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Szerintem meg rosszul közelíted meg a dolgot. A politikában érdekek vannak. Mit is mondott Churchill?
"Ha Hitler megtámadná a poklot, szerét ejteném, hogy kedvezően szóljak az ördögről."
Igazából akkor leszünk okosak, ha majd megnézzük a találkozó után a francia média híreit...
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Szerintem lesz élő Orbán - Macron sajt táj ott úgyis elmondják a lényeget.
Eszmét cserélnek, ahogy, ha jól emléxem, Örkény írta valahol: egy eszmét kivitt, egyet behozott, nem kell vámolni
De, most jött szembe egy francia hír: https://hvg.hu/vilag/20211208_Lemondott_egy_francia_miniszter_miutan_eltitkolta_a_vagyona_egy_reszet

Macronnak bejelenti, hogy az -eu pénzek egyik fő tolvaja hirtelen öribari lett? kétlem.

plusz még egy francia tétel -Kínával is próbál táncot járni, amire pld az AUKUS országok fognak morcosan reagálni, szóval, a francia double-ps vagy mi elég nehézkes lesz, főleg hogy pont a csendes-óceáni térségben akar Párizs erőt felmutatni, (ősi francia föld, Gaugin után) https://444.hu/2021/12/09/kanada-is...gi-teli-olimpian-franciaorszag-egyelore-kivar
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 049
6 489
113
Szerintem meg rosszul közelíted meg a dolgot. A politikában érdekek vannak. Mit is mondott Churchill?
"Ha Hitler megtámadná a poklot, szerét ejteném, hogy kedvezően szóljak az ördögről."
Ahogy Lengyelország szétosztása, majd a finn-orosz téli háború alatt és után az angolok még arról készítettek terveket, hogy nehézbombázókkal hogyan tudnák lángba borítani az orosz olaj kiteremlést, kutakat, finomítókat. Aztán nemsokára már egy oldalra kerültek és ölelgették egymást.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 454
17 708
113
Eszmét cserélnek, ahogy, ha jól emléxem, Örkény írta valahol: egy eszmét kivitt, egyet behozott, nem kell vámolni
De, most jött szembe egy francia hír: https://hvg.hu/vilag/20211208_Lemondott_egy_francia_miniszter_miutan_eltitkolta_a_vagyona_egy_reszet

Macronnak bejelenti, hogy az -eu pénzek egyik fő tolvaja hirtelen öribari lett? kétlem.
Szerintem nem barátságról van szó. Ha jól tudom a franciáknál az áramuk több mint felét az atomerőművek termelik. Nekik szükségük van az atomra és szerintem ők is azt szeretnék ha az EU elismerné ezt mint zöld energiát. Ebben Magyarország partner és szerintem Macron ehhez keres szövetségeseket. Ez nekik érdek és ilyen szempontból leszarja, hogy Orbán milyen. Aztán persze lehet egész más dologról van szó, de én ezt látom közös pontnak.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 454
17 708
113
Ahogy Lengyelország szétosztása, majd a finn-orosz téli háború alatt és után az angolok még arról készítettek terveket, hogy nehézbombázókkal hogyan tudnák lángba borítani az orosz olaj kiteremlést, kutakat, finomítókat. Aztán nemsokára már egy oldalra kerültek és ölelgették egymást.
Igen csak ugye az ellenségem ellensége a barátom. Bár hozzáteszem, hogy Nagy - Britannia gyávaságát mi sem mutatta jobban, hogy azt az országot ami miatt kitört a 2. világháború és aki miatt Anglia háborúba ment, hagyták oda dobni Sztálinnak.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113


"....... egyre világosabb, hogy a Merkel csak szavakban volt az EU híve.
Íme itt egy sokat mondó részlet egy német zöldpárti képviselővel:

"Angela Merkel hibája ez? Ő volt az, aki az utolsó pillanatban közbeszólt, hogy a bizottság addig ne indítsa el a jogállamisági eljárást, amíg az unió bírósága nem dönt a magyar és a lengyel fél által indított, a mechanizmus jogszerűségét megkérdőjelező perben.

Úgy hallottam, Ursula von der Leyen bizottsági elnök a Merkeltől érkező nyomás hatására akadályozta meg a jogállami mechanizmus elindítását. Merkel a lengyelekkel kapcsolatban azt mondta, hogy nem szabad siettetnünk a dolgokat, és párbeszédre van szükség. Magyarországgal ugyanakkor tizenegy éve, Lengyelországgal pedig hat éve folyamatos párbeszédet folytatunk."

A
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Szerintem nem barátságról van szó. Ha jól tudom a franciáknál az áramuk több mint felét az atomerőművek termelik. Nekik szükségük van az atomra és szerintem ők is azt szeretnék ha az EU elismerné ezt mint zöld energiát. Ebben Magyarország partner és szerintem Macron ehhez keres szövetségeseket. Ez nekik érdek és ilyen szempontból leszarja, hogy Orbán milyen. Aztán persze lehet egész más dologról van szó, de én ezt látom közös pontnak.
Írték az energiagazdálodásos topicban, hogy úgy néz ki, ez átmegy, Mo. nélkül is.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
Tehát szerinted jó dolog az, hogy az öreg Jörg bácsi az 5 litert fogyasztó Golfocskájával nem hajthat be már egyetlen nagyobb városba sem, de az teljesen OK hogy tonnaszámra égetik a kerozint a repülőgépek és a nehézolajat a hajók, JUST FOR FUN... :D
Látom, tanulsz a proptrolloktól. Kérlek olvass vissza, mire írtam, hogy szerintem jó.
Szerintem az államnak úgy általában elég kevés dologba kellene belepofáznia, így például abba se, hogy Jörg bácsi milyen autóval jár (vagy hogy épp becsatolja-e a biztonsági övét).
De ugyanakkor abban is hiszek, hogy helyi közösségeknek legyen joguk a maguk által elfoglalt terület (élettér) szabályait úgy alakítani, ahogy az nekik tetszik. Tehát mondjuk egy településnek lehessen joga akár ilyen szabályt is hozni, hogy mondjuk pont a lovaskocsikat meg a Porsche Cayenne-eket nem engedik be. Ennek minden pozitív és negatív következményét vállalva és nem állambácsitól kompenzációt kérni utána mondjuk a boltok elmaradt bevételei miatt.

Azt is látni kell, hogy az állam egy olyan közösség szerepében próbál tetszelegni (ún. társadalom, ami szerintem így értelmezhetetlen, de ebbe ne menjünk bele), amelyik valójában sose adott felhatalmazást egy csomó jogi terület szabályozására, amit az állam most kisajátít. :confused:
Az, hogy mi éget tonnaszámra kerozint meg nehézolajat, egy roppant bonyolult kérdés és részben (szintén) állambácsi "jótékony" ráhatása miatt alakultak úgy ezek a dolgok, ahogy.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 781
65 128
113
Az origo tényként állítja, hogy ők bizony a félmilkós bort ittak, holott gondolom se a számlát, se a bor címkéjét nem látták. A tények (lol!) is igencsak felfele kerekíti a menük árát, holott ha az ember ránéz az étlapra, jóval olcsóbban is adnak ott kaját is, italt is.
Ez megy nekik - szemezgetés, ferdítés a mások lejáratása kormánypropi terjesztése céljából.
Majd elvesztik a helyreigazítási pert (tavaly csak az origo vesztett 20-at) az adófizetők meg kifizetik nekik a büntit.
Olvasd el meg egyszer a cikket, nekem ugy remlik a szo az ihattak volt. Most speciel keves az idom mert vezetek, az ut meg az ut mellett szerteszet levo kocsik meg a 45 - os nemet visszavonulasra hajaznak.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Ez "az EUs pénzek egyik fő tolvaja", ez Orbán lenne? Milyen statisztika alapján?
".....Amúgy a Zsámbéki-medence géniusza az a fajta hamiskártyás, aki meg van róla győződve, hogy ördögien keveri a zsugát, miközben a többiek csak azért nem hajítják ki a csehóból, mert végre van egy fogható palimadár, akinek belelátni a lapjaiba."