[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Ne is mondd.
Most kellett redőny gurtnit vennem.
Obiban 800Ft az 5 méteres (160Ft/m), 1500 a 10 méteres (150Ft/m), vagy 360Ft/m a kimérős.
Ehelyett bementem a sarki kis boltba, ami konkrétan 30 méterre van a kapumtól, és kaptam 120Ft/méterért kimérősen tök ugyanazt. A csavarok is 30-50%-al olcsóbban vannak itt. Rablás ami az Obiban megy, de az összes többi nagy multi is hasonló. Ha tehetem, kerülöm őket.
A nagy láncoknál kb azt érdemes megvenni amiket akcióznak és ezerrel reklámoznak, de a segédanyagok és a nem dömpingáru mindig durván van beárazva. Például sokszor játsszák azt is hogy a kazán akciós, papíron kurva jó áron van, de míg egy kisebb üzletben kapod hozzá a bekötéshez a segédanyagokat, addig egy nagy láncnál azt vedd meg külön...
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
540
1 536
93
Németek. Azokkal a Főni is óvatosan bánik, mert ha kihúzzák a dugót, gyorsabban lemegy a NER a lefolyón, minthogy háromszor felsorolnad Lölő összes cégének a nevét.
Ahhoz képest már most tahó módon nekimentek az új német kormánynak. Tömjénzsóti is éppen ma jelenette be a Lidl/Aldi/Auchan-szopató törvényét. Mi lenne, ha nem bánnának óvatosan a németekkel?
Ezek után nem lesz könnyű további politikai támogatást vásárolni a németeknél, különösen, hogy Kuszaszem szerint 12 év 2/3-os kormányzással azt sikerült elérni, hogy mára a magyar gazdasági adatok a legszarabbak a régióban...
 
K

kamm

Guest
Ahhoz képest már most tahó módon nekimentek az új német kormánynak. Tömjénzsóti is éppen ma jelenette be a Lidl/Aldi/Auchan-szopató törvényét. Mi lenne, ha nem bánnának óvatosan a németekkel?
Szerintem az Baerbocknak szolt. Scholz egyreszt a volt penzugyes, ismerik, masreszt konkretan a parbeszed hive, mint Merkel volt. Ha megnezed, most a lengyelekkel is bekulekeny hangott utott meg, mikozben a Baerbock meg a lengyel kulugyer nem tul kedvesen eregettek egymasnak.
Szerintem nalunk is ez lesz, a zoldeket nyilvanosan ellensegnek fogjak kezelni.

Ezek után nem lesz könnyű további politikai támogatást vásárolni a németeknél, különösen, hogy Kuszaszem szerint 12 év 2/3-os kormányzással azt sikerült elérni, hogy mára a magyar gazdasági adatok a legszarabbak a régióban...
Ugyan mar. Hallgasd meg Tolgyessyt, o normalis big picture kepes festeni, a Matelcsy maradjon csak az unorthodox kaptafanal.
 
  • Tetszik
Reactions: dkes
K

kamm

Guest
Elképesztő! :D

Nem lehetne, hogy nem minden szirszar mocskot spammelsz ide az osszes primitiv bulvaroldalrol? MOndjuk csinalj ket nagy gyujtokommentet naponta. Talan akkor nem lenne ilyen mocsar ez a tema, mint amive varazsolja a sok szemet, amit ideontesz minden nap...
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 055
6 518
113
"legközelebb"

Hol lesz ez a barom legközelebb! :D

Megmondom őszintén, sose értettem, hogy mi ez a nagy felhajtás Heller Ágnes körül. Én még 98-ban találkoztam és beszéltem vele néhányszor, de egy nem túl okos ellenben rendkívül beképzelt ember benyomását hagyta bennem.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Németek. Azokkal a Főni is óvatosan bánik, mert ha kihúzzák a dugót, gyorsabban lemegy a NER a lefolyón, minthogy háromszor felsorolnad Lölő összes cégének a nevét.
Erre eddig is mindig nagyon vigyáztak. A Takarékban visszavásárlás is igen méltányos volt, akár csak az RWE vagy EON érdekeltségek átvétele.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and kamm
K

kamm

Guest
Megmondom őszintén, sose értettem, hogy mi ez a nagy felhajtás Heller Ágnes körül. Én még 98-ban találkoztam és beszéltem vele néhányszor, de egy nem túl okos ellenben rendkívül beképzelt ember benyomását hagyta bennem.
Az utobbival egyetertek. Ami az okost illeti, okos volt, de egyaltalan nem kiugroan.
A felhajtas meg max Magyarorszagon volt, mert amugy a kutyat nem tulzottan erdekelte a marxistakon kivul: a vereskezu gyilkosbol, a voros terror kitalalojabol es publikus kivegzeseket rendezo degeneraltbol hirtelen reform-marxistava meg hatalmas gondolkodova avanzsalt, vegtelenul undorito Lowinger Lukacs Gyorgy szarnyai alatt lett ez a bolsevik meg zsido filozofia-szakosokbol allo csipet-csapat (koztuk Heller ferjevel) allitolag poszt-marxista "liberalisokka" (valojaban csak modernizalt "nyugatos" marxistak.)
Mondjuk az mindig szorakoztato volt nekem, hogy evtizedek ota elt es tanitott itt (NYC) a New Schoolon, reges-regen megvolt az itteni (manhattani) $1M lakasa stb. Igazi marxista, erted. :cool:
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 987
82 905
113
Tessék. Városháza, mi!? :D

"Az ellenzék vezetői egy órán keresztül egyeztettek a francia elnökkel a nagykövetségen."
Na, rosszul tudta a 444.

"A francia elnök országa budapesti nagykövetének rezidenciáján a szlovák miniszterelnökkel is találkozott, akkor volt szlovák zászló."

Csodálkoztam is, hogy miért ilyen ocsmány az asztal! :D

Mint a BALf.szok:
568925_emmanuel_macron_baloldal.jpg
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 987
82 905
113
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 987
82 905
113
Na, rosszul tudta a 444.

"A francia elnök országa budapesti nagykövetének rezidenciáján a szlovák miniszterelnökkel is találkozott, akkor volt szlovák zászló."

Csodálkoztam is, hogy miért ilyen ocsmány az asztal! :D

Mint a BALf.szok:
568925_emmanuel_macron_baloldal.jpg
Gelgely adjuntkus vajon hogyan kommunikált? Mosolygott?

Macron úgy néz ki, mint egy öreg náci hivatalnok, méghozzá minimum egy számmal nagyobb cipőben. Irtó gáz!

Dobrev pedig mint egy miss picsa, ultrakonzervatívan, hogy csak a combok ne villanjanak ki az edző cipőben!

Donáth meg azt hitte Macron a pápa, és kivételesen nem prostinak öltözött?

M(S)ZP pedig úgy ül ott, mint egy orvos, akihez eljött a francia elnök a gondjaival. Esküszöm olyan a feje, hogy mindjárt megműti! :D

Gelgelyt nem is mondom, pedig még talán ő néz ki a legnormálisabban, csak valószínűleg szart se ért az egészből, hogy mit makog itt a francia meg a többi hazaáruló. :)
 

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
628
2 644
93
Tényleg olyanok az ellenzéki vezetők Macronnal, mintha egy vasútállomás, vagy repülőtér várótermében gyorsan leültek volna egy asztal köré egy szendviccsel meg itallal.
Legalább egy tárgyalóasztal köré ültették volna őket, akkor lenne valami olyasmi látszata, hogy egyenlő felekként vannak ott, nem pedig eligazítást tartani jött a keleti szolgáknak francia elnök.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 873
27 450
113
Gelgely adjuntkus vajon hogyan kommunikált? Mosolygott?

Macron úgy néz ki, mint egy öreg náci hivatalnok, méghozzá minimum egy számmal nagyobb cipőben. Irtó gáz!

Dobrev pedig mint egy miss picsa, ultrakonzervatívan, hogy csak a combok ne villanjanak ki az edző cipőben!

Donáth meg azt hitte Macron a pápa, és kivételesen nem prostinak öltözött?

M(S)ZP pedig úgy ül ott, mint egy orvos, akihez eljött a francia elnök a gondjaival. Esküszöm olyan a feje, hogy mindjárt megműti! :D

Gelgelyt nem is mondom, pedig még talán ő néz ki a legnormálisabban, csak valószínűleg szart se ért az egészből, hogy mit makog itt a francia meg a többi hazaáruló. :)
A kis kütyü az asztalon, meg Dobrev mellett, abból jön a magyar nyelvű infó. Dobreven meg Macronon azok a cipők borzalmasak.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 987
82 905
113
Status
Not open for further replies.