[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Ki mondta, hogy kevésbé hatékonyan működnek? Szerintem menj el egy random CBA központba (a sok közül) és nézd végig a vezetőségi meg tulaj parkolót ... :)

(Csak) ez alapján ítélve meg ezek működnek sokkal-sokkal hatékonyabban ...
Na azért egy CBA-t összehasonlítani hatékonyság tekintetében egy Aldival és Lidl-l szerintem elég merész dolog:).Persze ha hatékonyság alatt azt érted, hogy milyen kocsik állnak a CBA központ előtt akkor "felteszem a kezemet" :)
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 714
113
Ki mondta, hogy kevésbé hatékonyan működnek? Szerintem menj el egy random CBA központba (a sok közül) és nézd végig a vezetőségi meg tulaj parkolót ... :)

(Csak) ez alapján ítélve meg ezek működnek sokkal-sokkal hatékonyabban ..
Én amolyan a vásárló oldaláról tapasztalható hatékonyságra gondoltam. De valóban félreérthető voltam.

Valamiért népszerűek a német láncok. Nem azért, mert kiszorították volna a CBA/Coop duót a piacról (abból is sok van).
Én azt tapasztalom, hogy könnyebben találom meg egy Aldiban amit keresek, illetve ha valamit nem találok, secperc alatt találok valakit, aki segít (ráadásul lehet, hogy pont ő lesz a pénztárban 5 pec múlva).
Vagy itt van ez a cikk.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 422
3 720
113
A barkácsszektorban meg a műszaki láncoknál meg konkrétan eret vágnál (lehet nem a sajátodat) ... :) Hát nem 25% -al és akkor nagyon finoman fogalmaztam ...

Ne is mondd.
Most kellett redőny gurtnit vennem.
Obiban 800Ft az 5 méteres (160Ft/m), 1500 a 10 méteres (150Ft/m), vagy 360Ft/m a kimérős.
Ehelyett bementem a sarki kis boltba, ami konkrétan 30 méterre van a kapumtól, és kaptam 120Ft/méterért kimérősen tök ugyanazt. A csavarok is 30-50%-al olcsóbban vannak itt. Rablás ami az Obiban megy, de az összes többi nagy multi is hasonló. Ha tehetem, kerülöm őket.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 386
8 932
113
Én amolyan a vásárló oldaláról tapasztalható hatékonyságra gondoltam. De valóban félreérthető voltam.

Valamiért népszerűek a német láncok. Nem azért, mert kiszorították volna a CBA/Coop duót a piacról (abból is sok van).
Én azt tapasztalom, hogy könnyebben találom meg egy Aldiban amit keresek, illetve ha valamit nem találok, secperc alatt találok valakit, aki segít (ráadásul lehet, hogy pont ő lesz a pénztárban 5 pec múlva).
Vagy itt van ez a cikk.

Az "arculat" -ot érdemes különválasztani a "hatékonyság" -tól. Ez két különböző fogalom ám ... Amire Te gondolsz azt leegyszerűsítve úgy is össze lehet foglalni, hogy "proli környékre, a proliknak --> proli ABC -t". A nép meg zabálja ... Ugyanakkor, ha arról van szó olyan 3K -s Príma -kat rittyentenek, hogy a 10 ujjadat megnyalod ... Avagy megnézheted a "kicsik" logisztikai központjait. Ezek mellé a "nagy" -okét is. Mondjuk egy "vakpróbával" nem biztos, hogy megmondod, hogy melyik a "hatékonyabb"

A "hatékonyság" sem olyan egyszerű kérdés. Nem onnan fognám meg, hogy melyik jobb és melyik rosszabb. Inkább azt mondanám, hogy "másképp" hatékonyak. Pl. általánosságban a nagyok a hipermarketekben jók, a kicsik meg a szupermarketekben és a "sarki fűszeres" kategóriában. Ugye mind a kettő kategória kipróbálta magát a másik oldalon is. Rentábilisség tekintetében finoman fogalmazva mind a kettő a saját térfelén jó igazából ...

Egyébként meg azoknál akik nem a német láncokhoz járnak azoknál meg nem azok a "népszerűek" ... ;)

Egyébként az, hogy hol van meg mennyi pénztáros az áttételesen szintén "arculati" dolog.

Na azért egy CBA-t összehasonlítani hatékonyság tekintetében egy Aldival és Lidl-l szerintem elég merész dolog:).Persze ha hatékonyság alatt azt érted, hogy milyen kocsik állnak a CBA központ előtt akkor "felteszem a kezemet" :)

Én nem állítottam ezt - meg ennek az ellenkezőjét sem.

Amire próbáltam utalni az pont az, hogy amennyiban csak egy dolog (pl. "arculat" egy kicsi részlete) alapján próbálsz meg egy másikról (pl. hatékonyság - úgy globális általánosságban) következtetést levonni, akkor tévúton fogsz járni ... Pont erre hoztam azt a példát ami ...
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 386
8 932
113
Én amolyan a vásárló oldaláról tapasztalható hatékonyságra gondoltam. De valóban félreérthető voltam.

Valamiért népszerűek a német láncok. Nem azért, mert kiszorították volna a CBA/Coop duót a piacról (abból is sok van).
Én azt tapasztalom, hogy könnyebben találom meg egy Aldiban amit keresek, illetve ha valamit nem találok, secperc alatt találok valakit, aki segít (ráadásul lehet, hogy pont ő lesz a pénztárban 5 pec múlva).
Vagy itt van ez a cikk.

Egyébként beleolvastam a cikkbe. Bakker ne a kocsitologatókat (azt tudni kell, hogy ezek a polctöltők meg a takarítók - ahol ez utóbbiak nem külsősök - alatt vannak) kérdezgessék már, hogy miért "hatékonyak" ... :) Pont, mint a Tesco könyvek - ott is egy kocsitologató srác osztotta az észt (OV jelölt volt a végére) - oszt úgy reklámozták, hogy "a vezető". Egy agyoncenzúrázott, ultra-light történet. Mondjuk azt nem állítom, hogy valótlanságokat írt ...

Ott kezdeném, hogy 5 év beszerző/KAM alatt nem nagyon erőltetném ezt a "hatékonyság" kérdést egy cikkben ...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and zeal

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 607
16 330
113
Ehhez a lehallgatási ügyhöz már nincs mit hozzátennem, már magért beszél.
Amikor az ellenzék mellet a sajátjaikat is lehallgatják az már nem csak diktatórikus de paranoid is.
De hát így van bebiztosítva a rendszer, mindenki jelent mindenkiről.
Konkrétan fogalmad nincs ezekről. Annak idején 3 szintű nemzetbiztonsági átvilágítás volt. A legkeményebbnél még az ismerőseidet is "átvilágították" (pl.: börtönben való munkavégzéshez) és nem lehettél jobbik/miép/stb. szimpatizáns sem. Meg le is hallgattak. Bár az még gyurcsány-medgyesi féle überdemokrácia volt. Mára egykörös a rendszer. Diktatúra esetén az első (és nem a sokadik) ilyen bejegyzésed után kapnál már szerintem :) Arra nem emlékszel, h milyen kormány működött együtt a maffiával, vagy kik akartak újságírót (Kisberk Szabolcs) bebörtönözni általuk elrejtett kokóval? Az mi volt? Mintademokrácia?
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 910
27 665
113
Konkrétan fogalmad nincs ezekről. Annak idején 3 szintű nemzetbiztonsági átvilágítás volt. A legkeményebbnél még az ismerőseidet is "átvilágították" (pl.: börtönben való munkavégzéshez) és nem lehettél jobbik/miép/stb. szimpatizáns sem. Meg le is hallgattak. Bár az még gyurcsány-medgyesi féle überdemokrácia volt. Mára egykörös a rendszer. Diktatúra esetén az első (és nem a sokadik) ilyen bejegyzésed után kapnál már szerintem :) Arra nem emlékszel, h milyen kormány működött együtt a maffiával, vagy kik akartak újságírót (Kisberk Szabolcs) bebörtönözni általuk elrejtett kokóval? Az mi volt? Mintademokrácia?
Meg a "bolgár" titkosszolgálat emberei ugye.
 
W

Wilson

Guest
Az "arculat" -ot érdemes különválasztani a "hatékonyság" -tól. Ez két különböző fogalom ám ... Amire Te gondolsz azt leegyszerűsítve úgy is össze lehet foglalni, hogy "proli környékre, a proliknak --> proli ABC -t". A nép meg zabálja ... Ugyanakkor, ha arról van szó olyan 3K -s Príma -kat rittyentenek, hogy a 10 ujjadat megnyalod ... Avagy megnézheted a "kicsik" logisztikai központjait. Ezek mellé a "nagy" -okét is. Mondjuk egy "vakpróbával" nem biztos, hogy megmondod, hogy melyik a "hatékonyabb"

A "hatékonyság" sem olyan egyszerű kérdés. Nem onnan fognám meg, hogy melyik jobb és melyik rosszabb. Inkább azt mondanám, hogy "másképp" hatékonyak. Pl. általánosságban a nagyok a hipermarketekben jók, a kicsik meg a szupermarketekben és a "sarki fűszeres" kategóriában. Ugye mind a kettő kategória kipróbálta magát a másik oldalon is. Rentábilisség tekintetében finoman fogalmazva mind a kettő a saját térfelén jó igazából ...

Egyébként meg azoknál akik nem a német láncokhoz járnak azoknál meg nem azok a "népszerűek" ... ;)

Egyébként az, hogy hol van meg mennyi pénztáros az áttételesen szintén "arculati" dolog.



Én nem állítottam ezt - meg ennek az ellenkezőjét sem.

Amire próbáltam utalni az pont az, hogy amennyiban csak egy dolog (pl. "arculat" egy kicsi részlete) alapján próbálsz meg egy másikról (pl. hatékonyság - úgy globális általánosságban) következtetést levonni, akkor tévúton fogsz járni ... Pont erre hoztam azt a példát ami ...
Ok de szerintem a hatékonyság legjobb mutatója az, hogy a Fidesz bár nagyon próbálkozott vele, de nem tudta se az Aldi se a Lidl stb pozícióját megingatni.....
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Meg most se az ugye?
De tok jo hogy igy be vannak drotozva az oroszokhoz az egesz fidesz vezerkar. 30 eve is oket szolgaltak, most is oket szolgaljak ki.
Már ne is haragudj, de kurva szánalmas amit előadsz... A jelenlegi kormány kb egyensúlyozni próbál jelenleg, ugyanis NEKÜNK VAN SZÜKSÉGÜNK az olcsó orosz gázra (meg még ki tudja mi másra), emellett persze megfutjuk a kötelező szolidaritási köröket az Unióban is. Ugyanakkor nyilván óvatosan kell kezelni a dolgokat, mert a jelenlegi helyzet bizony elég veszélyes.
Az én szememben azt amit Orbánék csinálnak vagy legalábbis próbálnak csinálni az leginkább reálpolitizálás. Fel kellene fogni végre azt, hogy közel van ide a medve és ha bármi gebasz lesz, akkor NATO meg EU ide vagy oda rohadtul MEGINT MI leszünk azok, akik elsők közt kapják meg a szopóálarcot.
Közben ki is ment a fejemből hogy Te tulajdonképpen ukrán vagy román vagy, de voltaképp egyre megy, mert mire mi felhúzzuk az említett álarcot, addigra Ti már a sokadik seggbekuki után lesztek. Szóval hergeljétek csak a medvét, hátha megunja és odabasz...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 251
67 219
113
Az az igazság, hogy sajnos, vagy nem sajnos, a testőrségben szolgálók is emberek, minden hülyeséggel, a fiatalság minden baromságával, kevés tapasztalattal, stb. és qurva sok levezetni való idővel. Mert ugye megy a nagyember ide, megy oda, tárgyal, és nekik vagy készenlétben kell állniuk, vagy szolgálatban vannak, és vigyáznak rá. És mit lehet a holtidőben csinálni amit gyorsan abba lehet hagyni? Nos, amit a fiatalok: mobil nyomkodás, kártya, beszélgetés, stb. A mobil vsz nem probléma, viszont sajnos - khm - van pár ember, aki megzsarolhatóvá válik a maradék tevékenységek közül egyikért, másikért ... És akkor már nem annyira menő, hogy olyasvalaki védi pl. a KEt, aki megzsarolhatóvá vált, mert mondjuk adóssága van ...

Úgyhogy, nem meglepődni a lehallgatásokon, és tessék elfelejteni az ellenzéki bullshitelést, meg a Direkt 36 baromságát, hogy ők beazonosítottak bármilyen telefonszámot ezektől az emberektől. (Megkapták, külföldi titkosszolgálatoktól akik már bepróbálkoztak a megfigyelteknél, sikerrel, sikertelenül, tök mindegy, és előadták a mesét, mint amilyet egyes történészek szoktak, ha találnak egy holmi táskákat, holmi hotelszobákban, holmi Fiderszesekről ...)

Remélem, nem mondtam semmit, de értitek mi lehetett a baj ...
Szerintem ha rájuk néztek, az jelenleg abból fakadó vizsgálat igénye lehetett, hogy lehet é a bolsiknak beépítet vegrehajtója. Tekintettel arra, hogy a fenyegetést már nyíltan kifejtették, nem gondolom, hogy ábrándozva várnának a politika világában a fenyegetés alanyai, hogy úgyse lesz semmi, csak marhulnak.
 
W

Wilson

Guest
Németek. Azokkal a Főni is óvatosan bánik, mert ha kihúzzák a dugót, gyorsabban lemegy a NER a lefolyón, minthogy háromszor felsorolnad Lölő összes cégének a nevét.
Részben igazat adok neked, de egy hasonló helyzetben amibe ezek a diszkontok kerültek a Fidesz próbálkozásai alatt, a magyar élelmiszer láncok belerokkantak volna.....
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Amúgy mi a baj ezzel? Minden rendőr, én is, hozzájárult hogy bármikor birói engedély nélkül lehallgassák. Tavaly még úgy szereltek le sokan, hogy lenyilatkozták hogy ehez már nem járulnak hozzá, és ez a jogviszony azonnali megszünését eredményezte.Most nem mindegy hogy milyen eszközzel végzik a lehallgatást? Tőlem lehet Unikornis is. Sztem BM vonalon minden szervezetre vonatkozik ez a lehallgatáshoz történő beleegyezés ahol hivatásosok dolgoznak.
Ott a pont, nem igazán értem mi a francot gondolnak egyesek...
Én mindig csak röhögtem amikor épp jött ilyen figyelmeztetés, hogy most ilyen vagy olyan feladatra vagytok kijelölve, tudjátok ez mit jelent, okosan viselkedjetek, okosan beszéljetek telefonon... erre én csak azt mondtam, csak nyugodtan, ha nincs jobb dolguk hallgatózzanak csak, de ha gondolják, azt a kis főhadnagy csajszit (egy nagyon csinos jogász végzettségű KBH-s csaj többször tartott nálunk oktatást) be is költöztethetik hozzám, hogy biztosan kézben tartson :)))
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Shed