[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 859
113
Jézusom,itt is ez a hülyeség megy,Inkább azt elemezzétek ki,hogy államunk és pártunk ma engedélyezte 9 ázsiai országból a munkaerő behozatalt....persze csakis migráncsellenes okokbol.....
Míg egy ázsiai mondjuk úgy hogy hatékonyabban dolgozik. Addig egy átlag menekült max dolgozgat. Egyébként már 20 éve is mondták ha munkaerő hiány lesz plusz demográfiai okok akkor ázsiaiakkal pótolnák.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 816
113
Míg egy ázsiai mondjuk úgy hogy hatékonyabban dolgozik. Addig egy átlag menekült max dolgozgat. Egyébként már 20 éve is mondták ha munkaerő hiány lesz plusz demográfiai okok akkor ázsiaiakkal pótolnák.
Több,min 20 éve elolvastam Matolcsy könyvét.Abba azt irta le,hogy a túl drága és nem elég jol kézben tartható magyar munkaerőt le kell cserélni olcsó és engedelmes ázsiai munkaerőre......Na,ennyit a fikusz "nemzeti elhivatottságárol"....
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 859
113
Több,min 20 éve elolvastam Matolcsy könyvét.Abba azt irta le,hogy a túl drága és nem elég jol kézben tartható magyar munkaerőt le kell cserélni olcsó és engedelmes ázsiai munkaerőre......Na,ennyit a fikusz "nemzeti elhivatottságárol"....
Tudod te hogy hány fiatal férfi álmodik Ázsiai punciról. :D
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Akkor tarsd már kordában ezt a sok idiótát,akik azt hiszik,hogy ha felvesznek egy tulipános himzésű mentét (különben nekem van olyan) meg előkapják Attila kardját,majd térdre borul az ellen és kegyelemért könyörög....

Mindenekelőtt nem másokról beszéltem, hanem az általad szakmányban használt jelzős szerkezetről.

Mely egyfelől meglehetősen degradáló, de nem is ez a legnagyobb gond vele. Történetesen az, hogy általánosságban olyan dolgok mellé van odabiggyesztve amiért olyanok felelősek javarészt akikben annyi "magyaros" sincs, mint mackósajtban a brummogás továbbá a magyarokra abszolút nem jellemző. Tudom, "így nagyobbat üt", de akkor is ...

Hogy értsd miről van szó - e nélkül ment volna a like és be is szálltam volna a diskurzusba az érveidet alátámasztva. Így meg inkább ilyen hsz -eket írtam ...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 816
113
Mindenekelőtt nem másokról beszéltem, hanem az általad szakmányban használt jelzős szerkezetről.

Mely egyfelől meglehetősen degradáló, de nem is ez a legnagyobb gond vele. Történetesen az, hogy általánosságban olyan dolgok mellé van odabiggyesztve amiért olyanok felelősek javarészt akikben annyi "magyaros" sincs, mint mackósajtban a brummogás továbbá a magyarokra abszolút nem jellemző. Tudom, "így nagyobbat üt", de akkor is ...

Hogy értsd miről van szó - e nélkül ment volna a like és be is szálltam volna a diskurzusba az érveidet alátámasztva. Így meg inkább ilyen hsz -eket írtam ...
Namost ezt magyarázd el nékem,mert ez igy nekem zavaros.
Ha valaki olyan baromságot ir le,hogy had jöjjenek csak az ukránok,mert legalább többen jelentkeznek katonának-az sikhülye.
Ha valaki azt irja,hogy a milicista területvédelmi lövész titulus degradáló-az nem tudja,miről beszél.
A tipikus magyarosch beképzeltség,az meg nem nemzeti büszkeség,hanem szimpla öntelt hülyeség.
Nem attol leszek büszke magyar,hogy minden esetleg jogos kritikára azt mondom,hogy LMBTQ/libernyák/zsidó/sorosita/masiniszta összeesküvés,hanem attol,hogy megvizsgálom,jogos e?És ha jogos,törekszem a kijavitására.
Tudod hova vezet a magyarosch öntelt beképzeltség?A Tükörterembe,Mohács mezejére,meg a Don kanyarba.Újra és újra,meg újra.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Namost ezt magyarázd el nékem,mert ez igy nekem zavaros.
Ha valaki olyan baromságot ir le,hogy had jöjjenek csak az ukránok,mert legalább többen jelentkeznek katonának-az sikhülye.
Ha valaki azt irja,hogy a milicista területvédelmi lövész titulus degradáló-az nem tudja,miről beszél.
A tipikus magyarosch beképzeltség,az meg nem nemzeti büszkeség,hanem szimpla öntelt hülyeség.
Nem attol leszek büszke magyar,hogy minden esetleg jogos kritikára azt mondom,hogy LMBTQ/libernyák/zsidó/sorosita/masiniszta összeesküvés,hanem attol,hogy megvizsgálom,jogos e?És ha jogos,törekszem a kijavitására.
Tudod hova vezet a magyarosch öntelt beképzeltség?A Tükörterembe,Mohács mezejére,meg a Don kanyarba.Újra és újra,meg újra.

Akkor leírom tök egyszerűen és világosan - ha nem érted a dolgot, akkor ne használd az érintett jelzős szerkezetet. Úgy értem egyáltalán ne ...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 816
113
Én is el tudtam fogadni az okát ami miatt @haubagoi az amerikai és egyéb külföldi iskolák kockázatait firtatta mégis baromi sértőnek éreztem. Ez ugyan az a kategória.
Hát,más jelzős szerkezetet is használhatok erre a fajta idióta öntelt böszme barom viselkedésre,de az akkor tényleg sértő lesz.....
És amit megengednek maguknak az ilyen "úriembörök",az meg messze sértőbb,mint a magyarosch jelző
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
És mi van,ha jogos az a jelzős szerkezet,csak Te nem akarod elfogadni az okát?

Nem, nem jogos. És sajnos nem arról van szó, hogy én "nem fogadom el" ...

Megközelítem másik oldalról a kérdést. Nem szoktad ilyenkor észrevenni, hogy ilyen eseteket követően beindul egy akár személyeskedéstől sem mentes rage -elés az irányodba?

Ilyenkor sokszor egyetértek - még, ha nem is szoktam beszállni ebbe. A fókusz ilyenkor teljesen elcsúszik. Még akkor is, ha amúgy az alapkérdés "értékes" illetve megvitatásra érdemes lenne egyébként ...
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz and Pogány
K

kamm

Guest
És mi van,ha jogos az a jelzős szerkezet,csak Te nem akarod elfogadni az okát?
Azon tul, hogy direkt provokalod a tobbseget minden elozmeny nelkul ujra es ujra, pont mint @szzsolt81, raadasul pont ugyanugy, szandekosan probalsz a nemzeti-kulturalis azonossagukba belegazolni, kigunyolni a nemzeti-kulturalis ontudatot, jelkepeket, mindent, ujfent pont mint @szzsolt81, igen erdekes modon te vagy a masik Izrael-rajongo, akiknek minden, amit a zsidok osszehekkelnek, mindennel jobb - pont mint @szzsolt81 olvtars...

...csak en latok itt valamifele ordito gyokertelen zsido masiniszta kisebbsegi komplexust?


Hát,más jelzős szerkezetet is használhatok erre a fajta idióta öntelt böszme barom viselkedésre,de az akkor tényleg sértő lesz.....
És amit megengednek maguknak az ilyen "úriembörök",az meg messze sértőbb,mint a magyarosch jelző

Igen, tudjuk, ti mindig meg voltatok es vagytok gyozodve arrol, hogy nektek mindent szabad, ratok szabaly nem vonatkozik, max ha van kedved, betartod.

Fene tudja miert, de ebbol meg minden orszagban max 200 even belul menekules lett a vege nektek az elmult 1000 evben... valaha eltunodtel ezen?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 513
113
Hát,más jelzős szerkezetet is használhatok erre a fajta idióta öntelt böszme barom viselkedésre,de az akkor tényleg sértő lesz.....
És amit megengednek maguknak az ilyen "úriembörök",az meg messze sértőbb,mint a magyarosch jelző
Fejtsd ki a véleményed mások sértegetése nélkül aztán akkor normális mederben marad a vita.

Ez meg nem a magyar biztpol a félkegyelműek gyűjteményével, hanem kis túlzással (de ha a fórum statisztikát nézzük nem annyira) az "én" topikom.
Ha én tudok civilizált maradni a hülyékkel is, tedd meg te is.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
967
2 766
93
ja nem, majd olyan hülye lennék, hogy a hős tartalékosokkal az elhíresült ezredesasszony vezetésével rohamra indulnék, a biciklis hadtesttel a Grad ellen. Talpig műbőr tártáskába öltözve, mert az ugye elpusztíthatatatlan.
Tök vicces, hogy zsoltika régebben azért járt ide, hogy húzza mindenki agyát és idegesítsen. Ezzel villogott az FBn. Most meg már tisztára frusztrált lett…átkerült a szopott fasz másik végére
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 513
113
Azon tul, hogy direkt provokalod a tobbseget minden elozmeny nelkul ujra es ujra, pont mint @szzsolt81, raadasul pont ugyanugy, szandekosan probalsz a nemzeti-kulturalis azonossagukba belegazolni, kigunyolni a nemzeti-kulturalis ontudatot, jelkepeket, mindent, ujfent pont mint @szzsolt81, igen erdekes modon te vagy a masik Izrael-rajongo, akiknek minden, amit a zsidok osszehekkelnek, mindennel jobb - pont mint @szzsolt81 olvtars...

...csak en latok itt valamifele ordito gyokertelen zsido masiniszta kisebbsegi komplexust?




Igen, tudjuk, ti mindig meg voltatok es vagytok gyozodve arrol, hogy nektek mindent szabad, ratok szabaly nem vonatkozik, max ha van kedved, betartod.

Fene tudja miert, de ebbol meg minden orszagban max 200 even belul menekules lett a vege nektek az elmult 1000 evben... valaha eltunodtel ezen?
Erre ugyan azt mondom mint negannak, a heveny zsidózásra se vagyok kíváncsi.