• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 527
8 078
113
Ez a íris-t vajon mit kóstálhatott mondjuk nagyon örülök neki csak kérdezem a hozzáértőktől a tüzérségünk szinte nincs, akármelyik formában nem-e lett volna fontosabb.Tárgyaltunk mostanában mindenkivel hátha lesz még valami bejelentés, mert ha nem akkor egy évig semmi.Már máshová is be kéne vágódni szerintem mert az új német vezetés megnyilvánulása valahogy nekem nem színpatikus. Lassan már német függők leszünk persze ami jó az jó Leo, PZH, LYNX.
Simán vennék használt MARS 2-t a németektől. 2x8 db a két dandárnak, 24 db az önálló tüzérezrednek :)
Felújítva, mint a Leo2A4, 2 évtizedig jó lenne. Raketta a Diehltől, ATACMS az usákoktól, hogy meglegyen a barátság.
 

K.Attila63

Active Member
2019. február 4.
158
143
43
Tapasztalt katonák jobban szeretik a 7,62-t. A modernizált AK-t is, csak nehéz mint a kő. A másik, hogy ilyen mindent beborító mocsokban ami ott van ez nehéz döntés lehet.


Úgy hallottam veszünk pár új amcsi járgányt Maliba, írtam is a múltkor, erre mondtad, hogy az filléres a többi amerikai beszerzéshez képest.

@Terminator Átraknád a Mali-témát oda, ahol jónak látod? Köszönöm
Szerintem vagy két tucat elég lenne az apró pénz azokkal ahova megyünk lehet missziózni.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
és hogy a fenée került civil egyenruhába?

Műveleti területre ment. Logikus hogy el kell vegyülnie a többi katona között. Ami nekem bosszantó, vagy ismét furcsa volt, az a következő. Ezeket megelőző felvételeken, ismét AK gépkarabéllyal voltak a katonáink. A Balkánra már a Brennel mennek. Most már tényleg jussunk el a fegyver teljes hadrendbeállításáig. Hány év kel még neki ? Netán a Honvédség műbőr tártáskája és Mofém sisakja mellé, a fapados AK is bekerül, mint a történelem utáni időkig leválthatatlan valami ?
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 468
18 525
113
Műveleti területre ment. Logikus hogy el kell vegyülnie a többi katona között. Ami nekem bosszantó, vagy ismét furcsa volt, az a következő. Ezeket megelőző felvételeken, ismét AK gépkarabéllyal voltak a katonáink. A Balkánra már a Brennel mennek. Most már tényleg jussunk el a fegyver teljes hadrendbeállításáig. Hány év kel még neki ? Netán a Honvédség műbőr tártáskája és Mofém sisakja mellé, a fapados AK is bekerül, mint a történelem utáni időkig leválthatatlan valami ?
Konkrétan igen! Kiírthatatlan a köztudatból! Ezekkel csak az országot járatják le!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and honved

Rapesz

Well-Known Member
2021. május 9.
314
1 085
93
Műveleti területre ment. Logikus hogy el kell vegyülnie a többi katona között. Ami nekem bosszantó, vagy ismét furcsa volt, az a következő. Ezeket megelőző felvételeken, ismét AK gépkarabéllyal voltak a katonáink. A Balkánra már a Brennel mennek. Most már tényleg jussunk el a fegyver teljes hadrendbeállításáig. Hány év kel még neki ? Netán a Honvédség műbőr tártáskája és Mofém sisakja mellé, a fapados AK is bekerül, mint a történelem utáni időkig leválthatatlan valami ?

Engedjétek már el ezt az AK témát, @krisss leírta az okát:

Akit most ott látsz az a kint lévő állomány aki a helyi erők kiképzését végzi az EUTM Mali keretein belül és a helyi erők szovjet eredetű kézifegyverekre való kiképzését végzik, stílszerűen szovjet eredetú kézifegyverekkel.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Engedjétek már el ezt az AK témát, @krisss leírta az okát:

És csak, hogy pontosak legyünk alább az erre adott válasz is ...

A kiképzéshez ennek semmi köze nem lehet. Írok saját példát - annak idején amikor engem képeztek ki AMD-65 -re (alapkiképzés) majd AK-63D -re (végleges alakulat) akkor a kiképző tőrm -nél nem volt semmilyen AK. Max egy stuki az oldalán ...

Nem tudom - ezek az AK típusok elég jó példák? Avagy a mali -aknál olyan speciális más AK variáns van amire kiképezni csak olyan kiképzővel lehet, akinél AK-63D van? Avagy mi lenne a logika?


Na most ez azért érdekes, mert Maróth pont ezt mondta az interjúban:

(Innen aznidézetet nem hozta át - eredeti helyén megtekinthető)

Meg ugye beszéltek arról, hogy mennek műveleti tevékenységet is végezni. E mellett látni az AK-63D -t tényleg elég diszonáns. A járművek terén kihangsúlyozva, hogy pl. Gidrán itt nem lesz. Ezeket összetéve pláne.

Kiképzésre a helyi erők AK -i pont megfelelőek lennének (a helyieknek - nem nekünk, mert ugye nem magunkat képezzük ki). Műveleti területen meg "maszekban" (ugye pl. pont az interjú körülményei között) a CZ Bren -ek logikusabb választás lenne. Egyfelől kihasználva annak előnyeit - pl. távolabbra is pontosabb - másfelől ezzel pont lehetne tapasztalatot gyűjteni "éles helyzetben" ami nekünk releváns. AK-63D -vel általánosságban is van kellő tapasztalat amennyire jól sejtem ...

Harmadrészt az egyéb koalíciós erők sem AK -kkal grasszálnak műveleti területen jellemzően amennyire jól gondolom ...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and honved

Rapesz

Well-Known Member
2021. május 9.
314
1 085
93
És csak, hogy pontosak legyünk alább az erre adott válasz is ...

A kiképzéshez ennek semmi köze nem lehet. Írok saját példát - annak idején amikor engem képeztek ki AMD-65 -re (alapkiképzés) majd AK-63D -re (végleges alakulat) akkor a kiképző tőrm -nél nem volt semmilyen AK. Max egy stuki az oldalán ...

Nem tudom - ezek az AK típusok elég jó példák? Avagy a mali -aknál olyan speciális más AK variáns van amire kiképezni csak olyan kiképzővel lehet, akinél AK-63D van? Avagy mi lenne a logika?
A videóban 3:55-nél RSZR pontosan elmondja, hogy a videón mögötte látható fiúk a már ott lévő, korábban érkezett, a helyi erők kiképzésében részt vevő katonák... több misszió is fut, tehát ezek a katonák nem a most újonnan érkező, új csapat részei.

Ezért nem helyes szerintem ebből a videóból azt a következtetést levonni, hogy az új csapat is AK-val érkezik...
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 211
4 414
113
Műveleti területre ment. Logikus hogy el kell vegyülnie a többi katona között. Ami nekem bosszantó, vagy ismét furcsa volt, az a következő. Ezeket megelőző felvételeken, ismét AK gépkarabéllyal voltak a katonáink. A Balkánra már a Brennel mennek. Most már tényleg jussunk el a fegyver teljes hadrendbeállításáig. Hány év kel még neki ? Netán a Honvédség műbőr tártáskája és Mofém sisakja mellé, a fapados AK is bekerül, mint a történelem utáni időkig leválthatatlan valami ?
Mivel Afrikában minden bantu ezzel lő, lőszer, alkatrész tár stb... bármikor lesz hozzá.... vegszukseg esetben is.... ezzel számolnak...