[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 619
16 379
113
Buta legenda.Szelim halálával az oszmán jog szerint automatikusan hatáját vesztette az általa kötött minden béke.Szulejmán elküldte Budára a követét a béke meghosszabbitásárol tárgyalni.Ezt a követet a magyar udvar lefogta,és nem küldte vissza (plusz azonnal élénk segélykérő diplomáciai levelezésbe kezdtek).Ez az oszmán jog szerint hadüzenet.Amit nem tudunk,hogy mit tartalmazott a Szulejmáni ajánlat,ami miatt a magyar udvar igy reagált.De az eredménye az 1521es szultáni hadjárat lett,minek során elvesztettük Nándorfehércárt és Szabácsot.Ezzel a déli védelmi rendszer gyakorlatilag összeomlott,az ország védhetetlenné vált.
Szóval a személyeskedés helyett talán fogad meg a saját tanácsodat,és tanulj.
Nos, ezt ne nekem címezd, hanem Fraknói, Perjés, Szakály-nak...bár nem tudom, h élnek e még. Mindenesetre Neumann, Tóth, Pálosfalvi meg úgy a Mohács 1526-2026 stábjánál jobban tudni vélni nem semmi. Kruger-Dunning effektusról hallottál? Tényekkel, forrásokkal meg tudsz győzni, de 1980-as Történelem a hatodik osztályosok számára c. könyvet kérlek tedd le :)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 290
84 387
113
A Gyurcsány alatt állami pénzből bugyuta rajzfilmet összebarmoló Tóta:

t%C3%B3tanov%C3%A1k.jpg

t%C3%B3tanov%C3%A1k2.jpg.png



Mivel ezek a F.O.S.ok epét hánynak, innentől nekem már oké. Pedig nem örültem neki, de ha nekik fáj, felőlem egy darab szar is lehet, mint Tóta.
Pár év múlva a pusztában:
  • Árpi bácsi, maga mit tesz a biztonságos szex érdekeben?
  • Háát ... amelyik kecske rúg, azt megjelölöm.
 
  • Tetszik
Reactions: Nber

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 446
31 850
113
Nos, ezt ne nekem címezd, hanem Fraknói, Perjés, Szakály-nak...bár nem tudom, h élnek e még. Mindenesetre Neumann, Tóth, Pálosfalvi meg úgy a Mohács 1526-2026 stábjánál jobban tudni vélni nem semmi. Kruger-Dunning effektusról hallottál? Tényekkel, forrásokkal meg tudsz győzni, de 1980-as Történelem a hatodik osztályosok számára c. könyvet kérlek tedd le :)
Hát,speciel Perjés Mohács cimű könyvéből idéztem.Különben az irás alatt olvasható idézet is feltünhetne már....De különben történészi körökben sincs egységes vélemény,de Tóth,Perjés,Rázsó,Káldy-Nagy,B Szábó,Négyesi,meg még páran azért igy gondolják.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 010
14 101
113
De jelöltem volna trollkodásból Szájert! Köpni, nyelni nem tudtak volna! :D

Majd 10 év múlva :D


...1 év?

EPP-s kapcsolattartónak pölö' ironikus/"pont jó" lenne!
Szerintem "simogatná" a botrány-gazdik bohócait! ..."kicsit"!
Szerintem kitűnően megoldaná ezt a feladatot, és PC szempontból nem lehetne kifogásolni a másik oldalról.
...hivatalosan. ;) + :p:p:p
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse
W

Wilson

Guest
@formosa1 eddig azért fikázódtál, hogy a "kormánygépek" nem jók semmire, most hogy végre kapnak önvédelmet amit évekkel ezelőtt kellett volna, akkor meg azért röhögsz.

Biztos vagy benne amúgy hogy teljesen normális vagy?
Azt nem tudom, hogy mi van formosa kollégával, dehogy következetes az biztos mert kevés kivétellel csak a "röhögős szmájlit" használja.....:)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 157
36 656
113
Azt nem tudom, hogy mi van formosa kollégával, dehogy következetes az biztos mert kevés kivétellel csak a "röhögős szmájlit" használja.....:)
Én már lájkot is kaptam tőle, amikor a kiosztottam a panda-ölelgető CCP ügynököket. :D
Formosa névvel mondjuk nem is vártam mást... :)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 157
36 656
113
Bezzeg te lájkot kaptál tőle.....:) Ide meg csak a "röhögős szmájli" jut ...:):)
Enegem is ma kiröhögött mondjuk, arra hogy mehetnének Red Flag gyakorlatra a Gripenjeink és egy ilyen hosszabb távú áttelepülést jól tudnának támogatni a KC390-esek...nem tudom ebben a felvtésben mi volt a vicces.
 
W

Wilson

Guest
Enegem is ma kiröhögött mondjuk, arra hogy mehetnének Red Flag gyakorlatra a Gripenjeink és egy ilyen hosszabb távú áttelepülést jól tudnának támogatni a KC390-esek...nem tudom ebben a felvtésben mi volt a vicces.
Szerintem két eset lehetséges, vagy az van, hogy könnyebb neki minden hsz-re egy fajta "szmájlit" használni, és lehet, hogy ő egy vidám figura a mindennapokban így teljesen érthető a "vicces szmájli" használata...

A másik lehetőség, hogy formosa vicces szmájlija olyan mint Steven Segal arca.....

steven-seagal-arckif.jpg


Látszólag ugyanolyan de voltaképpen sokféle érzelmi állapotot fejez ki....:):)
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
@formosa1 eddig azért fikázódtál, hogy a "kormánygépek" nem jók semmire, most hogy végre kapnak önvédelmet amit évekkel ezelőtt kellett volna, akkor meg azért röhögsz.

Biztos vagy benne amúgy hogy teljesen normális vagy?
Igen!!! - Az új fideszmentes magyar kormány által kinevezett új honvédelmi miniszter szakértői stábja majd eldönti, hogy a felcsúti barom által vett gépek közül melyek használhatók, következésképp melyeket kell ellátni önvédelmi rendszerekkel...etc.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 157
36 656
113
Igen!!! - Az új fideszmentes magyar kormány által kinevezett új honvédelmi miniszter szakértői stábja majd eldönti, hogy a felcsúti barom által vett gépek közül melyek használhatók, következésképp melyeket kell ellátni önvédelmi rendszerekkel...etc.
A Fideszt én is rühellem, de a Zrínyit jól tolják. Az önvédelmi rendszer is indokolt lehet az Airbuszokon, mivel ezzel hordják a katonákat missziókba és Mailban meg egyéb necces helyeken simán lehet Sztrela/Igla-veszély.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 097
32 660
113
W

Wilson

Guest
Igen!!! - Az új fideszmentes magyar kormány által kinevezett új honvédelmi miniszter szakértői stábja majd eldönti, hogy a felcsúti barom által vett gépek közül melyek használhatók, következésképp melyeket kell ellátni önvédelmi rendszerekkel...etc.
És mi van akkor akkor ha ez a vata új kormányunk csudálatosan hozzáértő honvédelmi miniszteri szakértői csapata is ugyanígy és ugyanezt az önvédelmi rendszert akarja felszerelni a kormánygépekre....