Horvát haderőfejlesztési program (2024) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 527
8 073
113

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 963
113
Bradley helyett horvát Lynx?
Tyű ez a cikk kapitális faszság.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 471
113
Bradley helyett horvát Lynx?

"‘Lynx’ is a system developed six years ago, and is already in the arsenal of many armies, including Germany, the Czech Republic, Hungary, Australia and Qatar."

Ebből a mondatból annyi igaz, hogy Magyarország már megrendelte...
 
K

kamm

Guest
Tyű ez a cikk kapitális faszság.
Huhh:

"Isto tako, zrakoplovi 'Rafale' gotovo su preko noći premašili cijenu od milijardu eura."

Szlav olvtarsak: jol ertem, EGYMILLIARD EUROVAL megugrott a Rafalek ara preko noci...? :eek:
Vagy en maradtam le valamirol? :confused:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 963
113
Huhh:

"Isto tako, zrakoplovi 'Rafale' gotovo su preko noći premašili cijenu od milijardu eura."

Szlav olvtarsak: jol ertem, EGYMILLIARD EUROVAL megugrott a Rafalek ara preko noci...? :eek:
Vagy en maradtam le valamirol? :confused:
Egy milliárd fölé nőtt nem annyival nőtt nem?
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 527
8 073
113
"‘Lynx’ is a system developed six years ago, and is already in the arsenal of many armies, including Germany, the Czech Republic, Hungary, Australia and Qatar."

Ebből a mondatból annyi igaz, hogy Magyarország már megrendelte...
Igy van, de nem is ez az érdekes, hanem a horvát szál. Még mindig nem eldöntött ott a Bradley...
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 775
113
Bradley helyett horvát Lynx?
Nekem is feldobta.
@Hegylakó jól emlékszek, te beszélsz horvátul?? Ha van időd, csak röviden.
Köszi o_O
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 302
113
a patriak melett furcsák lennének a bradlyk... pláne hogy 84 db ra van szükségük ha van annyira egyáltalán... szerintem a horvátok dobják a bradlyt... bár jó opció lett vólna de usa nem úgy állt hozzájuk... (cserébe akár zalába akár kaposvárra be lehetne engedni némi Horvát szakembert.)
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 643
113
Mondjuk ennek nettó 0 köze van ahhoz, hogy a horvátok mit vesznek és mit nem.
Szerinted mi fog dönteni pont az hogy magyar pont mint a Vadász oknál. Azért vettek mert francia. A politika adta el, mint a többi fegyvert is a nagyvilágban. Te is tudod, hogy így megy ebben a bíznicBen.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113

Hát ha úgy vesszük, hogy az amcsik 759 millió dollárt szerettek volna kérni 76 Brandley nagyjavításáért és felújításáért meg a körítésért még 2020. decemberében... 10 millió /dbárral tényleg egy faszság, annyiért újgyártású modern IFV-t kapnak.

Igaz volt az ajánlatban még 1600 TOW-2, de akkor is az.

https://www.dsca.mil/press-media/ma...y-fighting-vehicle-refurbishmentmodernization

Kis érdekesség: Fact Sheet on Bradley Fighting Vehicles for Croatia

We have seen questions out there about the U.S. Bradley Fighting Vehicle. The Bradley is an important U.S. weapons system, and in the factsheet below you can find information about both the Bradley and the U.S. offer of Bradley Fighting Vehicles to Croatia.

  • The Bradley M2A2 Infantry Fighting Vehicles currently offered to Croatia are a battle-tested weapons system.
  • The United States maintains more than 2,000 Bradleys in its fleet, in use with active-duty U.S. Army units (such as the 1st Infantry Division, a brigade of which is currently deployed to Europe with its Bradleys in support of Operation Atlantic Resolve), and in the U.S. Army National Guard. Of the 2,000 in our U.S. fleet, more than 500 are the same Bradleys on offer to Croatia.
  • The 84 Bradleys offered by the United States are the same model in use by the Minnesota National Guard, whose close cooperation with Croatia through the State Partnership Program (SPP) spans 25 years. The Minnesota National Guard will help Croatia integrate, train, and maintain the Bradley capability through long-term SPP initiatives together with the Croatian Armed Forces.
  • The Bradley is easily enhanced; for example, the Minnesota Army National Guard added a UAV control component to their vehicles, and the Croatian Army has requested the same.
  • The U.S. Army will maintain the U.S. fleet of Bradleys for the next several decades, at least 20 more years in active duty before transitioning them to National Guard units for further use.
  • The Bradleys on offer to Croatia share approximately 70% of the same parts as other Bradleys in the U.S. inventory, providing demonstrable assurances of longer-term availability for parts and supplies.
  • The U.S. Army has a strong record of ensuring assistance to our partner nations for effectively sustaining their U.S. equipment. Such activities include maintaining qualified sources of supply and repair, bundling procurement contract requirements for economies of scale, proactive parts redesign and supplier requalification, as well as continued product support for legacy variants of weapons systems for decades to come.
  • Other options to meet the NATO capability target exist but are more expensive. The United States provides quality equipment that meets our allies’ defense requirements, as is the case with the Bradleys. The Bradleys on offer to Croatia meet Croatia’s defense needs and the country’s vital NATO-capability targets.
  • We have offered this Bradley acquisition program to Croatia since fiscal year 2017. The United States is giving Croatia $45 million in assistance to help fund the program, and we have extended this offer for as long possible; no further extension is possible after January 2022.
    -Tehát most januárban végleg el kéne dőlni a beszerzésnek, különben ugrik a segély, már ha lesz a Bradley-ből bármi. Ez 45 milliós "assistance" különösen viccesen hangzik így... Elgondolkoztam, mi lehet: a politikusoknak nokiás doboz, magángép Vegasba hétvégére plusz pár pros...? Na jó tudom, ne magamból induljak ki(Sic!). :D Persze csak viccelek.
    Adnának inkább komoly kedvezményt, vagyis ne áraznák úgy túl.
  • All refurbishment of these 84 Bradley Fighting Vehicles as part of the program will be completed by Croatia’s talented workforce at the Djuro Djaković facility in Slavonski Brod.
    -Ez viszont jó dolog lenne, csurranna cseppenne otthon is valami.
By U.S. Embassy in Zagreb | 8 December, 2021
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Nekem is feldobta.
@Hegylakó jól emlékszek, te beszélsz horvátul?? Ha van időd, csak röviden.
Köszi o_O
A videó bemutatja a Lynxet hogy milyen jó, majd elmondja miért kell cserélni a BVP-t és hogy a Bradley-re az amik milyen jó hitelkonstrukciót adnak….

A cikk találgatás… Én úgy veszem kétségbe vonja a Bradleyt….
Átveszi a horvát hadi beszerzéseket…,
Érdekes hogy hajót gyártanak Crna Gora és Albánia lenne célpiac.
A Bradley modernizációt igényel….
A Lynx mint lehetőség van benne, megnevezve a cseheket, Ausztrálát és Katart….