[HUN] Katonai ruházat és kiegészitő felszerelések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 784
35 979
113
269656144_1124470088294136_5124344875198766197_n.jpg
Ezekről elmondható hogy lényegében mindenkinek van, aki potenciálisan harcolhat?
Ezekből van "elég"?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 037
113
A gore-tex betét miatt nyáron azért enyhén szólva nem ideális, horvát vagy német gyártású a
Nepál Pro ?
ÉN egy fillért nem adnék nem GTX bakancsért amit általánosan rendszeresítenek. Nekem van nem GTX-es bakancsom de kizárólag laktanyában használom, terepen soha. Szerintem az óriási luxus, hogy vegyünk egy bakancsot az irodisták komfortjáért. Nyáron is kell a GTX, menj ki hajnalban az erdőbe vagy a mezőre és rájössz, hogy miről beszélek.

Horvát.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 581
8 189
113
ÉN egy fillért nem adnék nem GTX bakancsért amit általánosan rendszeresítenek. Nekem van nem GTX-es bakancsom de kizárólag laktanyában használom, terepen soha. Szerintem az óriási luxus, hogy vegyünk egy bakancsot az irodisták komfortjáért. Nyáron is kell a GTX, menj ki hajnalban az erdőbe vagy a mezőre és rájössz, hogy miről beszélek.

Horvát.
A sisak meg a bakancs is horvát gyártású?
 
W

Wilson

Guest
ÉN egy fillért nem adnék nem GTX bakancsért amit általánosan rendszeresítenek. Nekem van nem GTX-es bakancsom de kizárólag laktanyában használom, terepen soha. Szerintem az óriási luxus, hogy vegyünk egy bakancsot az irodisták komfortjáért. Nyáron is kell a GTX, menj ki hajnalban az erdőbe vagy a mezőre és rájössz, hogy miről beszélek.

Horvát.

ÉN egy fillért nem adnék nem GTX bakancsért amit általánosan rendszeresítenek. Nekem van nem GTX-es bakancsom de kizárólag laktanyában használom, terepen soha. Szerintem az óriási luxus, hogy vegyünk egy bakancsot az irodisták komfortjáért. Nyáron is kell a GTX, menj ki hajnalban az erdőbe vagy a mezőre és rájössz, hogy miről beszélek.

Horvát.
Ez GTX rendszer érdekes kérdés, volt egy pár GTX bakancsom, mind neves gyártó túrabakancsai voltak de egy idő után a GTX rendszernek érezhetően csökkent a hatékonysága,mióta pár éve vettem egy Meindl Borneo FS én nem érzek számottevő különbséget egy GTX bakancshoz képest, pedig nem kímélem használom télen nyáron esőben fagyban, tökéletesen vízálló, annak ellenére, hogy egy klasszikus bőr bakancsról beszélünk, de persze egy katonának más szempontoknak is meg kell felelnie egy bakancsban....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 121
113
Ez GTX rendszer érdekes kérdés, volt egy pár GTX bakancsom, mind neves gyártó túrabakancsai voltak de egy idő után a GTX rendszernek érezhetően csökkent a hatékonysága,mióta pár éve vettem egy Meindl Borneo FS én nem érzek számottevő különbséget egy GTX bakancshoz képest, pedig nem kímélem használom télen nyáron esőben fagyban, tökéletesen vízálló, annak ellenére, hogy egy klasszikus bőr bakancsról beszélünk, de persze egy katonának más szempontoknak is meg kell felelnie egy bakancsban....
Hát egy nyári bakancs általában nem klassszikus bőr (klasszikus bőr katonai bakancs nemigen van már) hanem hasított bőr és szövet.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 037
113
Ez GTX rendszer érdekes kérdés, volt egy pár GTX bakancsom, mind neves gyártó túrabakancsai voltak de egy idő után a GTX rendszernek érezhetően csökkent a hatékonysága,mióta pár éve vettem egy Meindl Borneo FS én nem érzek számottevő különbséget egy GTX bakancshoz képest, pedig nem kímélem használom télen nyáron esőben fagyban, tökéletesen vízálló, annak ellenére, hogy egy klasszikus bőr bakancsról beszélünk, de persze egy katonának más szempontoknak is meg kell felelnie egy bakancsban....
A GTX nem örök élet ez tény, de nem is kell annak lennie. Ha 2 évet bír egy katonai bakancs az jó. Ami még fontos, hogy minden katonai bakancs hasított bőr, hogy ne kelljen bohóckodni az ápolással (ez is olcsósít és egyszerűsít), ezért kell a GTX. ÉS igen ennek az ára az élettartam.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Wilson

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 037
113
A horvát gyártású Nepálokkal voltak minőségi problémák....
Esztétikai minőségi. Szakadt rajta az orrvédő gumi egy rosszul elhelyezett varrás mentén ami csúnya volt, de semmilyen formában nem változtatott a bakancson semmit negatívan (nem ázott be vagy ilyenek). Ezt azóta javították a varrás áthelyezésével.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 556
113
Az orrtörés a V2-es verziónál megszűnt (de a németnél is kijött @Lator meg tudja mondani ők német gyártásút kaptak franciába ugyan úgy tört) mert dizájn hiba volt.
Igen, azok is törtek de ez a legkisebb hibája a bakancsnak. Nem nagyon szeretjük öket, sokunknak széttöri a sarkát a két belsö varrat , néha egy kör az akadálypályán és az oldalsó vászon rész már szét is szakad, nemhogy nem vízálló de a nedvességtürése olyan sivatagi bakancs szintjén mozog. Sokan csak a laktanyában hordjuk.
Az irodisták kifejezetten kedvelik egyébként.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 121
113
Igen, azok is törtek de ez a legkisebb hibája a bakancsnak. Nem nagyon szeretjük öket, sokunknak széttöri a sarkát a két belsö varrat , néha egy kör az akadálypályán és az oldalsó vászon rész már szét is szakad, nemhogy nem vízálló de a nedvességtürése olyan sivatagi bakancs szintjén mozog. Sokan csak a laktanyában hordjuk.
Az irodisták kifejezetten kedvelik egyébként.
Na ilyen problémák nálunk nem jöttek ki. A gumi védő tud még lejönni az öregebb bakancsoknál az oldalán. De a tiétek az originál sötétbarna, a coyote színűt 2 évig nem lehetett kereskedelmi forgalomban kapni hanem kizárólag az MH kapta.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya and Wilson

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 908
113
Most úgy van, hogy kapsz cégeset és ha nem jó akkor hordhatsz sajátot sivatagit. Ezzel az a baj, hogy a katonák akik nem a cégeset hordják hanem sajátot sóherek és szar vesznek amit szerintem tiltani kéne. A zokni meg a bakancs kb a legfontosabb felszerelésed.

Attól még egy értelmes bakancs 50 000 forintnál kezdődik és ha száz rugó a lakbér nem fogsz a maradék pénzed felén bakancsot venni ha enni is akarsz.


Emlékszem, jó 10 éve volt egy Magnumom. Kb. egy évet bírt, lefoszlott a lábamról.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 187
8 019
113
Még pár éve ment az álmodozás valami tankhadosztályos böszmeségről meg 100 000-es honvédségről meg hasonlókról és akkor vissza kérdeztem,
"Hogy gondolkodjaták már mi faszt akartok, gatyánk nincs ...."
Azért álmodozni lehet, és attól még nem böszme az embör. Mondjuk egy 50-55.000 fős seregnek jobban örülnék, de tudom, ember, infrastruktúra, eszközök, és főleg pénz stb. A 100-130.000 fő sorkatonaság nélkül nem megugorható nálunk, az MN volt ekkora. A lengyelek 2,5%-os GDP ráfordítást terveznek pár éven belül. Nekünk is el kellene gondolkodni ezen (ahogy korábban már többször írtam).
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 281
14 197
113
Hordom a sajátomat...
25 éve nincs alsógatya renszerben és eddig tíz éve egyszer sem hiányzott és senkitől sem hallottam, hogy az bárkinek is kellett volna. (na az pont nem)
Egy tiszthelyettes nálunk valahonnan kukázott egy valaggal.
Asszem csak az volt a tatai krb-ben. :rolleyes:
Gyakorlatra ahány napos volt, annyit vitt.
Minden nap felvett egyet, utána ment a kukába. :D Azt mondta annyit nem ér hogy mossa. :D