[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 689
14 722
113
Van egy ilyen bölcselet:
A lakat nem azt jelenti, hogy nem lehet, hanem azt, hogy nem szabad.

A határkerítés sem azt jelzi, hogy nem lehet továbbhaladni, csak azt, hogy nem szabad. Nem állítja meg a migránsokat, csak irányítja (térben és gondolkodásban). Évek óta jönnek. A hivatalos kommunikáció szerint pedig csak fokozódik és fokozódik a migrációs nyomás. Amennyiben ténylegesen lenne végérvényes megállító hatása, akkor most hány millió embernek kellene toporogni a déli határainknál? Hova lettek? Egy biztos, nem fordultak meg és gyalogoltak vissza Ázsiába.
Három lehetőség marad:
1. Elindulnak a kerítéssel „páhuzamosan” nyugatnak és Szlovénián keresztül elérik a nyugatot. Szlovének építettek kerítést, nem tudom, milyen hatékonyan működik, de arról nem halottam, hogy tömegek haladnának, vagy torlódtak volna fel arrafelé.
2. Megpróbálnak átjutni a magyar kerítésen és addig próbálkoznak, amig sikerül. Átjutni át lehet, különben nem fognának el annyi embert a határ innenső oldalán. Mindenkit pedig nem lehet elfogni, ha már átjutott.
3. Megkerülik Románia felől. Az is érdekes, a cél érdekében, miért nem lett megépítve a román szakaszon is? Valószínűleg már nem lett volna erőforrás az ellenőrzésére.

A második két esetben, akiket nem fogtak el a határ közelében, azok mégiscsak nálunk haladnak át. A lényeg azonban az, hogy tudják, nem gyalogolhatnak az utak mellett, nem bandázhatnak, nem tarolhatják le a családiházak kertjét, nem törhetik fel a lakatlan házakat, hogy karavánszerájt rendezzenek be, mert akkor visszazsuppolják őket. A lakosság számára gyakorlatilag láthatatlanok és probléma mentesek. A problémát majd azoknak okozzák, akik lehetőséget látnak az érkezésükben.
Egyébként helyeslem a kerítés megépítését.
A kerítés xar, mert csak ligt-os nyomás megffékezésére jó, és túl nagy élőerőt köt le.

Hosszabb nyomvonalon kéne, legalább 3 vonalban, ahol legalább az egyik elé egy komolyabb árok kellene, legalább az egyiknek olyan magasnak kéne lennie, hogy azt sima létrával ne lehessen átmászni, és a tetejéről ne lehessen épségben leugrani, és legalább az egyikbe potenciálisan halálos áramot kellene vezeti. Nem állandóra, csak amikor valami szenzor azt jelzi, hogy van ott valaki.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
A kerítés xar, mert csak ligt-os nyomás megffékezésére jó, és túl nagy élőerőt köt le.

Hosszabb nyomvonalon kéne, legalább 3 vonalban, ahol legalább az egyik elé egy komolyabb árok kellene, legalább az egyiknek olyan magasnak kéne lennie, hogy azt sima létrával ne lehessen átmászni, és a tetejéről ne lehessen épségben leugrani, és legalább az egyikbe potenciálisan halálos áramot kellene vezeti. Nem állandóra, csak amikor valami szenzor azt jelzi, hogy van ott valaki.
Aknamező ennél olcsóbb és azért is ugyanakkora fejmosást és szankciót kapnánk mint amit ide leírtál. a dupla kerítés közé aknazárat telepítenének senki nem jönne erre. De ugyanúgy egyezmény tiltja mint az általad vázoltat.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 689
14 722
113
Aknamező ennél olcsóbb és azért is ugyanakkora fejmosást és szankciót kapnánk mint amit ide leírtál. a dupla kerítés közé aknazárat telepítenének senki nem jönne erre. De ugyanúgy egyezmény tiltja mint az általad vázoltat.

Az aknamező nehezebben kontrollálható.

Ami a fejmosást illeti, vagy meg akarjuk védeni a határt, vagy csak úgy akarunk tenni.

Inkább ezért kapjunk fejmosást, mint az EU pénzek szétlopása miatt.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 279
74 041
113
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 081
4 056
113
De, csak a drágalátos fiataloknak fel kellene emelniük a feneküket és tenni magukért. Egy csomó fiatalt ismerek, ill. többel dolgozok együtt, aki kényelemből cseszik tanulni és inkább évekig ellengenek valami intézménybeli közmunkásként. Pedig alapvetően nem hülyegyerekek, sőt némelyik elég ügyes lenne, ha lenne hozzá minimális munkamorálja és igénye a munkára. Ezresével lehetne elővenni őket és az állami meg egyéb szféra helyett nagy részüket a termelő területen alkalmazni.
Szóval igen, momentán jobb híján kell a vendégmunkás, de nem ez az egyetlen és nem ez a legjobb megoldás.
A helyzet az, hogy sok fiatalt/időst ismerek, akik megfelelő anyagi motiváció híján, végzettségükhöz, képzettségükhöz képest olyan munkát végeznek, amire egy 8 általánost végzett emberke is alkalmas lehet!
Ez nálunk azért van így, mert egy sor végi munka, kevesebb stresszel jár, a nagyobb kihívást jelentő pozíció, pedig sokszor évekig nem jár magasabb fizetéssel. Örülj neki, hogy nem kell annyit gürizni címszóval.
És egy stresszel járó munka pedig elöbb felőrölheti az embert, mint egy fizikai fáradtsággal járó. A családja is előbb rámehet.
Így inkább ledolgozza nyugiban a 8 óráját, és ha kell, vállal pár óra túlórát is.
Én műszaki téren dolgozom, és elmondhatom, hogy egy rosz műszaki állapotban lévő gépen jobban elfárad az ember 8 órában, mint egy jóval, 12-ben.
Nem fizikailag, hanem úgy általánosságban.
Tehát ha nincs rendes anyagi motiváció, én maximálisan megértem őket!
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 691
55 500
113
A helyzet az, hogy sok fiatalt/időst ismerek, akik megfelelő anyagi motiváció híján, végzettségükhöz, képzettségükhöz képest olyan munkát végeznek, amire egy 8 általánost végzett emberke is alkalmas lehet!
Ez nálunk azért van így, mert egy sor végi munka, kevesebb stresszel jár, a nagyobb kihívást jelentő pozíció, pedig sokszor évekig nem jár magasabb fizetéssel. Örülj neki, hogy nem kell annyit gürizni címszóval.
És egy stresszel járó munka pedig elöbb felőrölheti az embert, mint egy fizikai fáradtsággal járó. A családja is előbb rámehet.
Így inkább ledolgozza nyugiban a 8 óráját, és ha kell, vállal pár óra túlórát is.
Én műszaki téren dolgozom, és elmondhatom, hogy egy rosz műszaki állapotban lévő gépen jobban elfárad az ember 8 órában, mint egy jóval, 12-ben.
Nem fizikailag, hanem úgy általánosságban.
Tehát ha nincs rendes anyagi motiváció, én maximálisan megértem őket!
Vâltozóban van a munka jelentösège is sok helyen a fiatalabbak èrtèkrendjèben. Egyre inkâbb ugy gondoljâk, hogy azërt dolgoznak, hogy èljenek ès nem azèrt èlnek, hogy dolgozzanak.
Részben èrtem öket, rèszben meg nem. De ez van.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Tehát ha nincs rendes anyagi motiváció, én maximálisan megértem őket!
Értem amit írsz. Van, ahol meg is értem. Csak nem mindegy, hogy mennyi az annyi. Illetve, hogy mennyi a különbség. Havi kevesebb mint 100-ból, amit kapnak; mit akarnak? Mert én most a közmunkás fiatalokra gondoltam mint "erőforrás tartalék". Oké nincs felelősség. De megélhetés se. És ha nem lesz közmunka? Mi lesz? Megy a sorra? Majd harmincpár évesen kezd el "igazán" dolgozni? Mert sima érettségivel, meg ilyen törekvéssel mit fog tudni csinálni? Mi lesza keresete? Hogy fogja bírni? Na meg másik kérdés, hogy milyen önbecsülése van/lesz ilyen fiatalnak?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 538
45 044
113
Az aknamező nehezebben kontrollálható.

Ami a fejmosást illeti, vagy meg akarjuk védeni a határt, vagy csak úgy akarunk tenni.

Inkább ezért kapjunk fejmosást, mint az EU pénzek szétlopása miatt.
Mondjuk az EU pénze azok után hogy mindenféle mondvacsinált indokkal nem fizetnek, miközben mi befizetünk, szerintem lopható morálisan, hisz ez egy ki-mit tud játék innentől kezdve...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 911
65 874
113
Vagy megfizetni normálisan a határvadászokat, épiteni egy rakat szolgálati lakást ott helyben, és máris nem lesz emberhiány. Felesleges létrehozni egy már megszüntetett szervezetet, mert nem az a bajuk hogy kék szînű az egyenruha, meg nincs a fejükön világoszöld barett.
Ki nem allhattam azt a xar kek egyenruhat...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 689
14 722
113
Apropó senki sem tudja, hogy Magyarország nyilvánosan mit reagált arra az Orosz követelésre, hogy a NATO katonák vonuljanak ki minden olyan országból ami 1997 után csatlakozott? Merthogy ez ugyebár minket is érint. És mindenkitől írásos választ/állásfoglalást kértek. A románok és a bolgárok már sajtónyilvánosan válaszoltak, magyar választ még nem láttam leközölve... kézben viszik Moszkvába kéztördelve?

Sz 1997 az honnan jött nekik?

Mert ugye a Spanyolok 82-ben csatlakoztak, aztán hosszú szünet, és 1999-ben jött a V4-1.
 
  • Tetszik
Reactions: ghullaire

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 928
91 590
113
Úgy érzem mire a Zrínyit befejeznék, vége is lesz a II. vh-n

Szarabb helyzetben megyünk neki, minta II-nak...
Pánikra semmi ok. Katonai szövetségesünk vezetője már most olyan mentális állapotban van, mint Hitler 1945-ben. :cool:

Biden nincs túl jó formában: még azt is elfelejtette, hogy ő az elnök

Biden elnök a beszélgetés során leginkább a stábja által kiválasztott újságírók kérdéseire válaszolt, a beszéde gyakran botladozott és zavartnak tűnt, sok esetben még értelme sem volt a mondanivalójának

Az amerikai elnök gyakran tett említést a múltról – „bezzeg az én időmben” a kábeltelevíziós hírek és a Republikánus Párt is más volt.

Arra viszont már kevésbé emlékezett, hogy mit mondott egy héttel ezelőtt. Tagadta, hogy a szenátus filibuster-szabályok megszüntetésének ellenzőit Bull Connorhoz és Jefferson Davishez hasonlította volna, percekkel később azonban az előbb említett szenátorokat figyelmeztette, hogy a hírhedt álláspontjuk végigkíséri az életüket.

A beszéd végén Biden bevallotta, hogy azt is elfelejtette, hogy ő egy elnök és már nem „csak” egy szenátor.
Korábban viszont kijelentette hogy ő már most többet ért el, mint bármely más elnök a történelemben. Akkor hogy is van ez?
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 081
4 056
113
Vâltozóban van a munka jelentösège is sok helyen a fiatalabbak èrtèkrendjèben. Egyre inkâbb ugy gondoljâk, hogy azërt dolgoznak, hogy èljenek ès nem azèrt èlnek, hogy dolgozzanak.
Részben èrtem öket, rèszben meg nem. De ez van.
Én egyre inkább értem őket.
Bár nem jelent kihívást egy sor végi meló, de nem is feltétlenül kell szégyellni, ha alkalmas arra, hogy az alapvető egzisztenciális szükségleteit kielégítse az embernek.
Csak az igényeket kell lejjebb adni, lehetőleg konszenzus alapján.
Sokan vannak ilyenek, egyre többen!
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 035
54 118
113
Pánikra semmi ok. Katonai szövetségesünk vezetője már most olyan mentális állapotban van, mint Hitler 1945-ben. :cool:

Biden nincs túl jó formában: még azt is elfelejtette, hogy ő az elnök

Biden elnök a beszélgetés során leginkább a stábja által kiválasztott újságírók kérdéseire válaszolt, a beszéde gyakran botladozott és zavartnak tűnt, sok esetben még értelme sem volt a mondanivalójának

Az amerikai elnök gyakran tett említést a múltról – „bezzeg az én időmben” a kábeltelevíziós hírek és a Republikánus Párt is más volt.

Arra viszont már kevésbé emlékezett, hogy mit mondott egy héttel ezelőtt. Tagadta, hogy a szenátus filibuster-szabályok megszüntetésének ellenzőit Bull Connorhoz és Jefferson Davishez hasonlította volna, percekkel később azonban az előbb említett szenátorokat figyelmeztette, hogy a hírhedt álláspontjuk végigkíséri az életüket.

A beszéd végén Biden bevallotta, hogy azt is elfelejtette, hogy ő egy elnök és már nem „csak” egy szenátor.
Korábban viszont kijelentette hogy ő már most többet ért el, mint bármely más elnök a történelemben. Akkor hogy is van ez?




Legalább nem fosott be ez alkalommal, vagy már fel sem tunt.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Én egyre inkább értem őket.
Bár nem jelent kihívást egy sor végi meló, de nem is feltétlenül kell szégyellni, ha alkalmas arra, hogy az alapvető egzisztenciális szükségleteit kielégítse az embernek.
Csak az igényeket kell lejjebb adni, lehetőleg konszenzus alapján.
Sokan vannak ilyenek, egyre többen!
És lehet sokkal több boldog kiegyensúlyozott ember lesz köztük, akik nem azt nézik mi van a szomszédnak.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 081
4 056
113
Értem amit írsz. Van, ahol meg is értem. Csak nem mindegy, hogy mennyi az annyi. Illetve, hogy mennyi a különbség. Havi kevesebb mint 100-ból, amit kapnak; mit akarnak? Mert én most a közmunkás fiatalokra gondoltam mint "erőforrás tartalék". Oké nincs felelősség. De megélhetés se. És ha nem lesz közmunka? Mi lesz? Megy a sorra? Majd harmincpár évesen kezd el "igazán" dolgozni? Mert sima érettségivel, meg ilyen törekvéssel mit fog tudni csinálni? Mi lesza keresete? Hogy fogja bírni? Na meg másik kérdés, hogy milyen önbecsülése van/lesz ilyen fiatalnak?
A közmunkából feljebb lépésre akkor lesz esélye embereknek, ha a sor végén nem képzett emberek dolgoznak.
Mert amíg van merítési lehetőség, legtöbbször az utóbbit választják.
Nálunk dolgozik több pék, asztalos, kőműves, fodrász, kozmetikus, rendőr, eü. végzettségű, de még tanár is a soron. Persze nem minimálbérért.
Amíg őket anyagilag nem motiválják a feljebb lépésre, marad a közmunka a képzetleneknek.
Az önbecsülést meg már akkor félretették, amikor látták, hogy hiába tanultak, segédmunkásként jobban boldogulnak, kevésbé stresszes pozícióban.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime