Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 683
13 345
113
Olyan reakciót akarok, amiből épülni tudok. Ehhez részletek kellenek.


Sokszor megesik, hogy valaki több érvet/szempontot/véleményt közöl egy hozzászólásban, amiből 1(2-3)-al egyetértek, egyet-többet értékelnék különböző hangulat-jelekkel, de ezt egyszerűen nem lehet most megoldani.

Van esetleg valami egyszerű megoldás egy hsz,

több részéhez, különböző jelzést tenni???

Kb. ilyen eredménnyel --csak példaként--:

Erre már nem tudok mit mondani, egyszerűen a modern eszközökön használhatatlan a fórum, a gyártott tartalmak, de mindenkinek okés, és aki leír építő kritikát, tényekkel, érvekkel alátámasztva, azon csak a röhögés, meg a jól van az úgy megy, mindig.
:)


Eközben meg az állandó sírás, hogy jajj nem csak technikai kontent van, az megy. Jó technikai kontent böngészést kívánok a formailag alkalamatlan fórumban, ahol a hivatkozás valamire mindig csak "Ott van a HTÖ-ben, vagy Ott van valamelyik szálban, csak vissza kell olvasni!). Keresek egy térkép részletet, amit talán a fórumokon láttam, és nem találom, mert a kereső igen korlátozott hatékonyságú, és többszáz oldalt kéne átnyálazni...
:p


Ti lehet, hogy nem használnátok ezt a fórumot telefonról, nicns ekönyv olvasótok, vagy tabletetek, de sokaknak van, és őket, az egész fiatalabb generációt idegenítitek el ezzel. Aztán Balázs most a videókra állt át, ami úgy tűnik siekrt hoz neki, ami örömteli, de az is látható, hogy ott már nem egy 400 órás adagban készíti a tartalmat, hanem jóval finomabban tagoltan közli.
:))
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 503
54 442
113
Felhúztam az önkéntes karszalagom:
Azt ugye tudod, hogy nem haditechnikai topicban irkálsz nem haditechnikai témában?
Plussz egy strigula.
thumb2.jpg
Igenis, biztos úr!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 408
113
gy, hogy felhívtad a figyelmemet mi az a homokozó az elektronikai berendezések között? :oops::Dhttps://honvedelem.hu/images/media/620cd7da638bd117227157.JPG

(Valamiért nem működik nekem telefonról a kép beillesztés)

Nekem sem megy simán.
Próbáld meg úgy, hogy a linkelni kívánt oldal címét kijelölöd, és minthogyha bele akarnál javítani kijelölöd az egészet. Majd azután copyzod ki.
Úgy már működni fog a link címének beillesztésénél.
Nem tudom, hogy ez fórummotor hiba, vagy chrome frissítés utáni gond. Esetleg a fos kínai telefonom (MI)
@Tcat ? Volt ilyen tapasztalat androidos platformon Chromeban?
 
  • Tetszik
Reactions: Crusader

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
751
2 015
93
Próbáld meg úgy, hogy a linkelni kívánt oldal címét kijelölöd, és minthogyha bele akarnál javítani kijelölöd az egészet. Majd azután copyzod ki.
Úgy már működni fog a link címének beillesztésénél.
Nem tudom, hogy ez fórummotor hiba, vagy chrome frissítés utáni gond. Esetleg a fos kínai telefonom (MI)
@Tcat ? Volt ilyen tapasztalat androidos platformon Chromeban?
Máshova be tudom illeszteni a kimásolt url-t, csak a forum kepbeillesztojebe nem tudom betenni. o_O
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 660
27 819
113
Amúgy a linkek beillesztésénél nálam is előjött hasonló hiba, hogy egyszerűen nem engedte a kimásolt linket beilleszteni mobilon bárhogyan is próbáltam. Viszont amikor kimásoltam jegyzetbe és onnan másoltam át a fórumba, akkor engedte beilleszteni. Elsőre azt gondoltam lehet valami követés elleni védelem vagy valami hasonló, de lehet csak az androidos chrome kreténkedik megint
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 408
113
A kimásolással nem volt gond eddig sem. Sőtt ide be tudom tenni a linket. A kép url beillesztő box rossz.

Amúgy a linkek beillesztésénél nálam is előjött hasonló hiba, hogy egyszerűen nem engedte a kimásolt linket beilleszteni mobilon bárhogyan is próbáltam. Viszont amikor kimásoltam jegyzetbe és onnan másoltam át a fórumba, akkor engedte beilleszteni. Elsőre azt gondoltam lehet valami követés elleni védelem vagy valami hasonló, de lehet csak az androidos chrome kreténkedik megint
Tehát még egyszer:
Működik a dolog, ha link másolása ikon helyett a mellette lévő ceruzára koppintotok. Ez az link editálására való. Ha beléptél ebbe a módba, akkor az ott levő linket szövegként kimásolva (szerkesztési opciók használatával), majd a hozzászólás képlinkjének mezejébe már be lehet illeszteni.
Most hirtelen csak ezt a képet találtam:
305461d1563209313t-how-copy-simple-url-chrome-browser-android-screenshot_20190715-184717.jpeg

Itt ne a bekarikázott copy linkre koppints, hanem a kettővel mellette lévő ceruzára.
Ennyi.
Egy redit threadben ezt találtam, mint megfejtést:
I just found the answer in another thread: disable the #enable-search-ready-omnibox flag and you're back to normal.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 771
30 537
113
_

Felajánlottam, hogy szerkeszthetőben odaadom, ha valaki tudja ebook formátumra hozni.
Az én skillem a pdf gyártásnál véget ér.

Egy 800 oldalas művet hogyan tegyen közzé az ember kezelhetően webes formában...?


Nahát, legfőképp az idejáró NER lovagoktól futja erre a "teljesítményre" amúgy.......

Max. utazás közben, de akkor is szinte csak olvasni.
Az okostelefon egy asztali géphez mérve egy használhatatlan eszköz annak mérete miatt bármiféle értelmes adatcserére vagy feladatra.
A videós tartalom elkészítse időben sokszorosa egy írott cikknek. Ott megírom pár diagram és csá.
De itt felmondható szöveg kell, aminek hossza idomulnia kell diagramhoz, hogy ami nem 5 sec-ra van a képernyőn, animáció, egy rakás saját rajz kell, mert szinte csak CC/PD képet merek használni és csak nagyon végső esetben teszek be nem olyat.

És sajnos sokkal kevesebb a szabadidőm most és úgy tűnik ez is marad, mint korábban volt.
Meg ugye angol csatorna is van már...
Calibre konyvolvso simán atkonvertalja epubra.

Szerintem a visszajelzések én külön kéne választani a szmajlikat és a hozzászólásokat.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
751
2 015
93
Tehát még egyszer:
Működik a dolog, ha link másolása ikon helyett a mellette lévő ceruzára koppintotok. Ez az link editálására való. Ha beléptél ebbe a módba, akkor az ott levő linket szövegként kimásolva (szerkesztési opciók használatával), majd a hozzászólás képlinkjének mezejébe már be lehet illeszteni.
Most hirtelen csak ezt a képet találtam:
305461d1563209313t-how-copy-simple-url-chrome-browser-android-screenshot_20190715-184717.jpeg

Itt ne a bekarikázott copy linkre koppints, hanem a kettővel mellette lévő ceruzára.
Ennyi.
Egy redit threadben ezt találtam, mint megfejtést:
facebook-like_screenshot_20110905110843_original_760x760.jpg

Így már működik, köszi ;)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 524
29 717
113
Nekem sem megy simán.
Próbáld meg úgy, hogy a linkelni kívánt oldal címét kijelölöd, és minthogyha bele akarnál javítani kijelölöd az egészet. Majd azután copyzod ki.
Úgy már működni fog a link címének beillesztésénél.
Nem tudom, hogy ez fórummotor hiba, vagy chrome frissítés utáni gond. Esetleg a fos kínai telefonom (MI)
@Tcat ? Volt ilyen tapasztalat androidos platformon Chromeban?
Hú de labaltázott molni amikor én is értetlenkedtem..... :p
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 043
5 488
113
Kedves Moderátorok! Az Ukrajnai Fegyveres konfliktus Biztpol topikban nem lehetne leállítani azt az 1-2 trollt akik módszeresen verik szét a topikot. Évekig volt zárva pont ezért, mert személyeskedő viták voltak és a konfliktus befagyott, most, hogy zajlanak az események és bármi lehet a végkifejlet, nagyon sok hasznos infó megjelenik a topikban (olyanok is amik máshol napokkal de minimum órákkal később), de elveszik 2-3 ember állandó személyeskedésétől és offolásától!
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Kedves Moderátorok! Az Ukrajnai Fegyveres konfliktus Biztpol topikban nem lehetne leállítani azt az 1-2 trollt akik módszeresen verik szét a topikot. Évekig volt zárva pont ezért, mert személyeskedő viták voltak és a konfliktus befagyott, most, hogy zajlanak az események és bármi lehet a végkifejlet, nagyon sok hasznos infó megjelenik a topikban (olyanok is amik máshol napokkal de minimum órákkal később), de elveszik 2-3 ember állandó személyeskedésétől és offolásától!
Pontosan!Ezért nem értem miértnem látom pl. ghullaire büntetését is miközben le retekez másokat...!Érdekes...!

 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Wilson: Látsz te bármilyen orosz invázíót Ukrajna ellen, jelenleg még az orosz csapatok a szaki köztársaságok határait sem léptek át......

Nem tettetem a hülyét , de ne legyünk már naivak a szakiknál már 8 éve ott vannak az orosz katonák, Putyin nem tett mást mint véglegesítette azt a nyilvánvaló tényt, amit már mindenki évek óta tud, hogy ezek a szakadár területek Oroszországhoz tartoznak és ezen senki sem tud változtatni.....

Na ez az igazi fórum rombolás ez a full hazudozás...!Még saját magának is ellentmond...!Nevetséges!
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
boki said:
Te idióta és hol van orosz támadás UKrajna ellen? Tudod egyáltalán mi az a támadás, invázió? Még katona se voltál. Csak egy hhaszontalan figura vagy itt a fórumon:

Ezt egyébként pöcshuszárnak írta...!

Őt nem kellene büntetni??
 
  • Vicces
  • Hűha
Reactions: Ooorky and Aladeen
T

Törölt tag 467

Guest
Az ilyen, egyre gyakrabban beszivárgó oláh hegyi trollok ellen valami megoldás kellene, mondjuk hogy az újonnan regisztráltak az első pár napban ne írhassanak abba az egy topikba, vagy csak legalább 10 másik topikban tett hsz után, vagy valami hasonló.
:hadonaszos:
Miután egyes fórumtársaknál afféle divat lett a román fórumokon trollkodni, várható volt az ilyesfélék megjelenése.
 
Status
Not open for further replies.