Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Annyival egészíteném ki, hogy a "fiatal, tapasztalatlan európai vezetők"-et USA nyomásra/hatásra tették oda, hogy az USA érdeket és ne EU érdeket szolgáljanak.Ehhez nem kellett USA, sőt szerintem ők is meglepődtek az elmúlt napok ámokfutásán.
Így utólag az orosz támadásra figyelmeztetés is nagyrészt a relatív fiatal, tapasztalatlan európai vezetőknek szólt, hogy ez már nem játék.
Erre debilek állva tapsoltak az ukrán atomra, amit a Szovjetunió felbomlásakor USA minden befolyását bevetve került el...
EU lenullázta magát a nemzetközi porondon, nem leszünk tényezők jó pár évig.
A nyugat egész jól meg volt ezek nélkül az országok nélkül történelme legnagyobb részében. 90-es években történt egy intenzív összefonódás Kínával és kismértékebn Oroszországgal, de a kettő össze sem mérhető.
Oroszok kevésbé probléma gadaságilag: 2-4 év alatt tudnak adaptálódni ehhez (pl. németek 2 LNG terminált építenek, ráfekszenek a zöld energiára, stb.).
Én biztosan! Ezt borítékolhatom.Meg maradjunk annyiban, hogy ilyen szituációban az itt írogatók 120%-a összefosná magát és hősiesen menekülnénk...
Izraelben ha jól emlékszem az a szokás, hogy a friss katonákat a lövöldözés megkezdése után pár órára hátraküldik, hogy összeszedje magát, majd megint előviszik.
Azért remélem nézed a Német politikai nyilatkozatokat, a zöld energia megbukott. Hazudtak reggeltől-estig a százalékokról, a megvalósíthatóságról, és a költségekről. AZ LNG terminálból nem kettő hanem 5db kell, ismét egy balos hazugság. (dupla áron LNG aminek 50% hasznosítható) mert a visszafejtésnél van egy aprócska 50%-os veszteségA nyugat egész jól meg volt ezek nélkül az országok nélkül történelme legnagyobb részében. 90-es években történt egy intenzív összefonódás Kínával és kismértékebn Oroszországgal, de a kettő össze sem mérhető.
Oroszok kevésbé probléma gadaságilag: 2-4 év alatt tudnak adaptálódni ehhez (pl. németek 2 LNG terminált építenek, ráfekszenek a zöld energiára, stb.).
Elképzelhetetlenül nagy, nemhiába a kínai szankció az előző kormány részéről is csak látszólagosak voltak, mi több tökön is lőtték magukat azonnal. (Kína saját szoftverfejlesztése stb.)Kína valóban jóval nagyobb pofon lenne, de a jelenlegi trend, hogy távolodás van Kínától.
A fő kérdés hogy ha szakításra kerül a sor Kínával (ami nem biztos), akkor mekkora lesz a függés és milyen téren...
Nem érdekli őket szerintem, vedd úgy, hogy kőbe van vésve, csak a módszer és az időpont kérdéses.Kína nagyon figyeli az ukrán helyzetet Tajvan miatt és szerintem meg vannak lepve, hogy mekkora kiállás és ellenállás Ukrajnáért.
Bízom benne, hogy arra jutnak, hogy nem akarják megszállni erővel Tájvánt és akkor nagy balhé nem lessz arrafelé belátható időn belül. Kínaiak megfontotabbak és türelmesebbek mint Putyin - ez mindenképp jobb stratégia...
Békefenntartók a nemzetközi jog szerint de facto kitört háború estén nem folytathatnak harci cselekményt,semleges megfigyelő pozíciót kellene felvenniük....Miután az oroszok lőttek a grúzokat, megszűnt a békefenntartók jogallasuk.
Különben nem volt semmi lényegi szerepük a grúz támadás megállításában,azt az oszet milícia csinálta.Az ezután következő támadás meg egy sima agresszió volt.Plusz beavatkozás ágy szuverén ország belügyeibe katonai erővel.
5 nap alatt a Volkswagen bejelentette hogy leállítja az ID3-4 gyártását mert a 48 alkatrész gyártó üzem nem szállít Ukrajnából, a Skoda részleg előreláthatólag nem tud motorokat gyártani tovább Oroszországban.
Lebuktál, Feri.A nejemen őrülök meg néha, amikor bolgárul beszélget a szlovákkal és értik egymást.![]()
De elfogják, ahogy eddig is tették, mert nem hajlandóak ekkora gazdasági károkat elviselni. AZ USA egy szellemi értékeket és vagyont felhalmozó ország/gazdaság. De gyártó nagyhatalomként még soha nem tekintett rá senkiHa a védjegyeket, licenszeket más ország pl. Kína hirtelen nem ismerné el, nos véleményem szerint a kőkorszak kezdődne az USA-ban.
Csöbörből vödörbe. Kína-India. Jelentős gyártási kapacitás az USA-ban megvalósíthatatlan. Kínában a munkaképes emberek 98% dolgozik, amcsiban 68%. Kínában 1.2 milliárdan vannak, amcsiban 300 millióan. USA lényegében a gyártási kapacitások 60-65%-át Kínába helyzet az elmúl 30 évben. De ha a vásárló piacot nézzük, már az is megboríthatja az egyensúlyt.
Amíg az USA világ legnagyobb gazdaság és a legerősebb hadereje, addig a dollárban bízni fognak és így értéke is lesz.Ez részben igaz részben, de azért teljes mértékben ennek a pénzt nyomtatunk hoaxnak nem kell felülni. Van benne igazság nem tagadom, de korlátlan mértékben nem realizálható a teljes világpiac az USD értékét akár le is nyomhatja a béka segge alá, egy az általam felvázolt esetben.
Ez egy konteó!
Ki tiltotta meg neki hogy kijöjjön egy új mobillal, amit mindenki venni akar?
Kínának sikerült pedig az egy durvább komcsi diktatúra, csak az elmúlt pár évet leszámítva nem rázta a kardját és eljátszotta jó fiút...
Naiv elképzelés hogy a kb. Olaszország mértű GDP-vel az oroszok bármit is megváltoztatnak a világban és "új világ rendet" hoznak létre. Erre nincs erőforrásuk!
Tudnak kellemetlenkedni (mint most is), meg el tudják pusztítani az egész világot atom fegyverekkel, de a kettő között nincs semmi lehetőségük!
Kína is csak kihasználja őket és valahol drukkolnak hogy Oroszország összeomoljon, mert akkor Kínáé lesz a nyersanyaggal teli Szibéria... Orosz-Kína "szövetséget" nem kell komolyan venni: inkább riválisok mint barátok.
- tette hozzá."Oroszország követelései ugyanazok, mint amelyeket Putyin nyilvánosan hangoztatott a háború kezdetén"
Ez igaz! Minden pénz virtuális: a 70-es évek óta nincs mögötte semmi arany fedezet, csak a belé vetett bizalom.
Ennek ellenére meglepően jól működik ez a rendszer...
Kína abból termel amit be importál, mert minden nyersanyagból importra szorúl szinte. Ha embargó alá vonják (szinte az összes DK-Ázsiai sziget USA-barát vagy legalábbis Kína-llenes), akkor nem termel semmit! Kajából sem lesz elég, ha nem tudnak importálni, mert lezárják a tengeri utakat!
.Ez igaz! Minden pénz virtuális: a 70-es évek óta nincs mögötte semmi arany fedezet, csak a belé vetett bizalom.
Ennek ellenére meglepően jól működik ez a rendszer...
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..