[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Ilyen fajta gyűjtögetést nem tartok valószínűnek.
Leharcolt technikát,ugyan arra cserélni felesleges.
A sár egy érdekes dolog....ugye ők tisztában vannak vele hogy sár van-volt-lesz.
Amire tippelni tudok hogy (1) keményebb ellenállásra számítottak, ezért nem számoltak ekkora mértékű előnyomulással,(2)illetve a Krími bevonulást vették alapul.Ugye ott civil kutakon is tudtak tankolni ha kellett. Aztán benézték.
Az ukránok szemszögéből az egyetlen logikus lépést tették meg azzal hogy behúzódtak a városokba, az más kérdés hogy ezek a városok mennyire lettek felkészítve egy esetleges ostromra? Ugye a polgári védelemnek kell ilyenkor ellátni a lakosságot,üzemeltetni a szolgáltatásokat.
Az orosz oldalról még mindig nem látom nagy mennyiségben a modern eszközöket,van itt-ott néhány darab de koncentráció sehol.
Ha a Krím-Kijev vonalon létre tudnak hozni egy zárást akkor gyakorlatilag esélytelen az hogy bármiféle technikát is vissza tudjanak vonni a védők. Azok a magasabb egységek akik keleten voltak állásokban, az LDNR körül,illetve Mariupolban, leírásra kerülnek, mert ki kellene menniük a sztyeppére ha vissza akarnának vonulni, ott meg szétcsapkodják őket.
Érdekes kérdés még a lőszer,hadianyag....Ugye abból már évek óta hiányuk volt a védőknek,most a körbekerített városokban hogy fognak harcolni lőszer nélkül?
A Bayraktarok beérkezése is érdekes....Véleményem szerint bőven nehézfegyverzet egy ilyen drón.
Abból a szemszögből hogy mekkora légideszant erővel rendelkeznek az oroszok,miért van a nyugati határ még mindíg nyitva, amelyen keresztül ömlik a hadianyag,és az élőerő a védőkhöz. Miért nem kerültek lezárásra ezek az útvonalak?
Ukrán légierő....Nem akarom elhinni hogy nem látják az oroszok hol szállnak fel-le a gépek....Hogy nem tudnak a csapatlégvédelemnek adatokat adni. Nincsen BUK,TOR tüzelőállásban....Nincsennek orosz vadászok. ( Itt most nem a Szellem-es sutyerákságra gondolok, hanem légifedezetre a saját csapatok felett 0-24ben).
Az internet még mindíg nincs levágva! Fb-n, madarason, meg egyéb plattformokon kommunikálnak az ukránok.
Az orosz nagyon csendben van, alig-alig nyilatkozik. A média csak az Ukránoktól hangos, pedig állítólag az oroszok szét tinderezik magukat.
Mobilok működnek, oroszok-ukránok tisztán látják egymást a cellainfókon keresztül....
Nincsenek videók mint az eddigi konfliktusokban volt. Nem akarom elhinni hogy ha annyira nyomják a netezést, akkor sehol nem jelenik meg egy 1 perces video,egy Javelin indításról...ami eddig fellelhető video-kép volt, az 99%-ban civil készítette mindkét oldalon.
Van itt anomália bőven, és a napok előrehaladásával sem tisztul a dolog,sőtt...

Igen, ezekre a kérdéseknél én is kíváncsi lennék a válaszra. Bőven vannak hibák orosz oldalon is, amiket simán ki lehet használni. Sok legenda ledőlt.
Viszont Wilsonnak is nem régen válaszoltam, és végső következtetésem az, hogy az ukrán fél még mindig saját magának ad mattot. Ahogy mondod, ha Krímtől északra a folyó mentén megy egy offenzíva, akkor az ukránoknak vége a dalnak. Ezért látnám logikusabbnak, hogy időben visszavonjanak egy jelentősebb mennyiséget az eredetileg Dombasz köré telepített erőkből. Egy részüket én halogató harcra utasítanám, kihasználva azt, hogy a nagy városok ostromgyűrűjében lekötik az oroszok a támadó sereg jelentős részét és most még nem lesz az ország közepén elég erő teljes erővel visszacsapni ezekre az utóvéd harcosokra, másik részükkel megerősíteném a jelenleg Kijev mellett indított ellentámadásukat, hogy késleltessem ezzel is a záródást és most még túlerőben leharcoljak valamennyit a főváros ostromára összegyűjtött seregből.
Viszont akkor az út közben bedöglő technika az leírt veszteség. És a naftát is szállítaniuk kell egy ilyen költözéshez. Ez nem lesz egy szép menet, viszont enélkül meg elvesztik Kis-Ukrajna elméleti esélyét is. Vagyis 1 hónapon belül egy átcsoportosítás nélkül megszűnik a háború minden értelme nackó részről.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ennek lehet realitása? Valaki azt írta pár napja, hogy a több évtizedes lőszerek jók lehetnek még, amit ajándékba kaptak az ukránok.De itt azt írja, hogy egy német lap szerint az ajándék Strlenának ne nézd a fogát, mert sz*rul voltak tárolva.


Én pontosan ezt vártam, ez a fegyverszállítás a saját népnek szól amelyik ukrán zászlókkal facebook-on hőbörög szarás közben.

És most mind a 4700 Kínai tábornok figyeli az eseményeket Ukrajnában, és szorgosan jegyzetel a jövő heti megrendezésre kerülő barátságos látogatáshoz Taiwanba.:)

Azt is megkockáztatom, hogy a kínai attasé bent ül az orosz központban, ezért ennyire naprakészek.

+Nem keresem vissza, de az indiaiak irkálták, hogy a korridorok az ő nyomásukra jöttek létre, az ukránoknak KI KELL ENGEDNIÜK az indiai állampolgárokat az országból, miután többen is azt jelezték a külügy felé, hogy Szumy-ban fogva tartják őket.
 
W

Wilson

Guest
Igen, ezekre a kérdéseknél én is kíváncsi lennék a válaszra. Bőven vannak hibák orosz oldalon is, amiket simán ki lehet használni. Sok legenda ledőlt.
Viszont Wilsonnak is nem régen válaszoltam, és végső következtetésem az, hogy az ukrán fél még mindig saját magának ad mattot. Ahogy mondod, ha Krímtől északra a folyó mentén megy egy offenzíva, akkor az ukránoknak vége a dalnak. Ezért látnám logikusabbnak, hogy időben visszavonjanak egy jelentősebb mennyiséget az eredetileg Dombasz köré telepített erőkből. Egy részüket én halogató harcra utasítanám, kihasználva azt, hogy a nagy városok ostromgyűrűjében lekötik az oroszok a támadó sereg jelentős részét és most még nem lesz az ország közepén elég erő teljes erővel visszacsapni ezekre az utóvéd harcosokra, másik részükkel megerősíteném a jelenleg Kijev mellett indított ellentámadásukat, hogy késleltessem ezzel is a záródást és most még túlerőben leharcoljak valamennyit a főváros ostromára összegyűjtött seregből.
Viszont akkor az út közben bedöglő technika az leírt veszteség. És a naftát is szállítaniuk kell egy ilyen költözéshez. Ez nem lesz egy szép menet, viszont enélkül meg elvesztik Kis-Ukrajna elméleti esélyét is. Vagyis 1 hónapon belül egy átcsoportosítás nélkül megszűnik a háború minden értelme nackó részről.
Szerintem csak akkor lett volna esélyük Donbasból visszavonni az ukránoknak a csapataikat ha már az első napokban megteszik ha most kezdenének hozzá, akkor nagy lenne a veszély arra, hogy az orosz légierő szetbombazza őket....
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 123
67 063
113
Első kép zsákmányolt Javelinről.

RY-LfleBFwE.jpg
A kep az jo, de a katonak ukranok. A btr-en lattam, de ki csinalta a fotot?
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
807
2 353
93
én nem most kezdtem ezen rugózni mint te, de a dombaszban elkövetett és az Odessai vérengzés után nem tudok sajnálni egy Ukrán nácit sem, sem a névleges támogatókat sem, a nyelv törvény és a nemzetiségünket ért támadások miatt meg úgy érzem megérdemlik, megdolgoztak érte.
Na igen innen nézve a híreket az Ukránok sem akartak engedni a 8-ból.
Pedig én az ő helyükben kihasználtam volna a semlegesség előnyét és ráutaztam volna "Kelet kapuja" címre,
miszerint az árukereskedelmet EU és SU között olyan szintre felfejlesztették volna, gáz, olaj, élelmiszer, teherszállítás, vasút, és közút szintjén, hogy szinte mindenki azt használná, kidolgoztak volna valami ügyes vámoltatást ahol gyorsan pörögnek a dolgok és akkor dől a lóvé, fejhetnék az EU-t és SU-t egyszerre.
Ehelyett keverik a kását, 17.098.000km2 / 603.548km2 =kb. 28,322 igen Ukrajna Krímmel együtt 28 szor belefér Oroszországba
és ők ahelyett, hogy kihasználnák a nyelvrokonság adta előnyöket, esetleg az ott élő nációk tagjait a nemzetközi üzleti kapcsolatok ápolásánál, nem ők beleállnak, mint a gerely az oroszokba.