[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Ez teljesen világos a legelejétől kezdve.
És nem látják be a világ vezetői, hogy addig nem fog leállni, amíg ezt a tervet keresztül nem viszi.
Mostmeg már pláne nem fog leállni, hogy gyűlnek azért a halottak az orosz oldalon is.
Ráadásul ezzel, hogy nem engedik ki Mariupolból az ukránok a civileket, a nemzetközi közvélemény is ellenük fog fordulni.

Érdekes dolog még, hogy miért nem indult el az odesszai partraszállás, valamint a nyugat-belorusziából Lemberget célba vevő művelet.
Igazság szerint a beloruszok nem ússzák meg ígyse, meg úgyse, a saját részüket. Szóval innentől csak taktikai húzásnak érzem ennek a 2 iránynak a támadásának a késlekedését.
Mert ugye csak azzal is lehet tehermentesíteni a többintámadasi irányt, hogy ott kell velük szemben tartani erőket az ukránoknak. Ha pedig folyamatosan részleteiben elkezdik kivonni a védelmi erőket, hogy átcsoportosítsák máshova akkor az azt fogja jelenteni hogy amikor tényleg megindulnak, akkor úgy fognak átmenni az ukrán védőkön, mint kés a vajon.
Igazság szerint a parát már azzal fel tudják tartani, ha akár senki nincs az Odessza partjainál álló deszant hajókon.
Van egy olyan érzésem, hogy nem elsősorban területet akarnak foglalni, hanem, hogy minél több fegyverest fogjanak bent a lezárásokban.
Ez később akkor is jól jöhet, ha az elfogott külföldi állampolgárokat túszként akarnák használni cserébe a szankciók feloldására.
A most megjelent hírben szereplő 3000 amerikai veterán semmi másra nem lesz jó, mint golyófogónak, és ahogy írtam is, tárgyalási alapnak.

Szerintem az izraeliek már átlátták és be is ismerték, hogy mi lesz a vége az ügynek. Szerintem meg akarják menteni Zelenszkijt. Szerintem látják, hogy nekik ő még érték lehet.
És emiatt tárgyaltak a németekkel, és az amerikaiakkal is, hogy ne akarják mindenáron tovább szívatni az ellenállással az ukránokat.
És azért volt ennyire sürgős a közvetítői út, mert a saját felderítési adataik és helyzetképük biztosan jobb, mint ami az EU-s vezetők, vagy az ukrán vezetés rendelkezésére állna.
Azt gondolom, hogyha valahogy Zelenszijt ki tudják vinni a forgalomból, akkor az ukrán ellenállás és harcikedv is jelentősen csökken.
Nem értem miért lennének jobb az ő felderítési adataik mint az ukránoké akik minden adatot megkapnak az USA-l és az lehetőségei ezen a téren is messze felette állnak az izraeli lehetőségek felett..
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
713
3 095
93
Még mielőtt valaki vadul gépelni kezdene, igen volt már ez a felvétel, én azért tettem be újra, mert fel nem foghatom, hogy Kijev körül ahol hegyekben állnak az ukránok számára a nyugati ATGM-l miért erőltetik még mindig ezekkel a papír páncélosokkal (BMD2) felszerelt alakulatokat. Hiszen a hegesztett alumínium páncéllal rendelkező BMD2 előlről a legénység számára a 12,7 mm-es páncéltörő golyók ellen nyújt védelmet a test többi részén pedig csak a 7,62 kaliberű lövedékek ...

Egy BMP mennyivel ad nagyobb védelmet a "nyugati ATGM"-ek ellen?
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 109
1 997
113
Még mielőtt valaki vadul gépelni kezdene, igen volt már ez a felvétel, én azért tettem be újra, mert fel nem foghatom, hogy Kijev körül ahol hegyekben állnak az ukránok számára a nyugati ATGM-l miért erőltetik még mindig ezekkel a papír páncélosokkal (BMD2) felszerelt alakulatokat. Hiszen a hegesztett alumínium páncéllal rendelkező BMD2 előlről a legénység számára a 12,7 mm-es páncéltörő golyók ellen nyújt védelmet a test többi részén pedig csak a 7,62 kaliberű lövedékek ...

Valószínűleg nincs más. Ez van, ezzel kell harcolni.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 109
1 997
113

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 936
14 056
113
Ezeknek a videóknak semmi értelme a történtek után, senki nem hiszi el, még az oroszok sem.
őőőő...milyen történtek után? Ez egy képviselő...ezt mondja....tehát most nem értem. ok, hogy Zeller nincs Lengyelbe, de ő ezt mondja a népnek. Most nem értettelek téged. Úgy éreztem mintha megkérdeztem volna hogy milyen nap van, te pedig azt mondod hogy sárga :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 811
47 064
113
Nem értem miért lennének jobb az ő felderítési adataik mint az ukránoké akik minden adatot megkapnak az USA-l és az lehetőségei ezen a téren is messze felette állnak az izraeli lehetőségek felett..
Te magad leírod a megfejtést!
Az amerikaiaktól kapják őket...
Szerinted miért került át az amerikai nagykövetség minden ország képviseleténél hamarabb Lembergbe?

Az izraelieknek nem csak kiválló harctéri felderítési adatai, de a háttérből érkező felderítési adatai is sokkal jobb minőségben áll a rendelkezésre. Nem hátrány ebben a helyzetben, ha az ország lakosságának jelentős részét adják az orosz és ukrán bevándorlók.
 
W

Wilson

Guest
Te magad leírod a megfejtést!
Az amerikaiaktól kapják őket...
Szerinted miért került át az amerikai nagykövetség minden ország képviseleténél hamarabb Lembergbe?

Az izraelieknek nem csak kiválló harctéri felderítési adatai, de a háttérből érkező felderítési adatai is sokkal jobb minőségben áll a rendelkezésre. Nem hátrány ebben a helyzetben, ha az ország lakosságának jelentős részét adják az orosz és ukrán bevándorlók.
Én nem írtam semmilyen megfejtést én lényegében azt írtam, hogy szerintem nem rendelkeznek, jobb adatokkal a zsidók mint az ukránok...
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest

A megszállt Krím-félsziget kórházai zsúfolásig megteltek sebesült oroszokkal​

2022. MÁRCIUS 6., VASÁRNAP, 09:19

Az oroszok által megszállt Krím-félszigeten a kórházak hemzsegnek a háborús sebesült oroszoktól – közölte Ukrajna elnökének a Krími Autonóm Köztársaságban működő képviselete.

Forrás : Spravdi , az ukrán kormányzati stratégiai kommunikációs központ , a Telegramon

Részletek: Az oroszok által megszállt krími Armyanszk, Krasznoperekopszk és Dzsankoj városokban a kórházak állítólag zsúfolásig megteltek a sebesültekkel.

Minden városban körülbelül 1000-1500 sebesült van.

Ezek a kórházak csak a katonaságot fogadják be, a civilek kénytelenek magánklinikákra menni, vagy Szimferopol felé menni.

 
W

Wilson

Guest


Forrás : ukrajnai Honvédelmi Minisztérium Facebook-oldala

A közös erők csoportjai védelmi műveletet hajtanak végre a donyecki hadműveleti terület keleti részén . A fő erőfeszítések Mariupol városának védelmére és a felsőbbrendű ellenséges erők tűzkárosítására irányulnak.

Más csoportok védekező hadműveletet hajtanak végre, és védekező csatákat folytatnak a Slobozhansky és a Tauride irányok keleti részein .

Különösen az Ukrán Fegyveres Erők DShV egységei állítottak meg ellenséges hadoszlopokat, amelyek Balakleya irányából próbáltak előrenyomulni a Dnyipropetrovszk régió felé .

Szevercsinában akciót hajtanak végre Csernyihiv város védelmében.

Volin irányában Ukrajna államhatára mentén egy bizonyos hadműveleti zónában intézkednek a teljes védelmi zóna felkészítéséről.

Tengerparti irányban a Fekete-tengeren bázispontok, tengeri kikötők védelmét végzik. Tehát a Nikolaev régióban az ellenség jelentős mennyiségű páncélozott és gépjárművének elfogását tervezték és hajtották végre.

Más irányokban az ukrán fegyveres erők egységei és alegységei stabilizációs műveletet hajtanak végre és területvédelmi feladatokat látnak el a támadóműveletek, valamint az ellenséges szabotázs- és felderítő csoportok tevékenységének megakadályozása érdekében.