[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Bleroka

Well-Known Member
2019. március 16.
364
1 065
93
W

Wilson

Guest
Nem te rád gondoltam. Vedd pl. a kórházos bombázást. Azov által használt épület volt, a videó megrendezett volt a világnak.
Ok én már direkt nem rakok be ilyen híreket videókat elsőre pláne nem Mariupolból csak ha valamennyire már tisztázódott a helyzet, de ez én vagyok ez nem várható el senkitől, mint ahogy a topik fejlécben is szerepel.....
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
A Nato nagyon is racionálisan jár el, mert attól hogy Ukrajna nem tag az ellene tett támadás felrúgja a nemzetközi szabályokat és nagyon veszélyes precedenst teremt. Ezt már írtam. 2022-van és az emberek emlékeznek 39-re, hogy úgy kezdődött hogy nem állították le még idejében Hitler.
Ez a történelem óra meg hogy őszinte legyek teljesen felesleges, nekem is lehet mondani hogy a sztyeppék népe vagyunk meg attila a hun meg anyámkínja, ma évszázadokkal később ennek nem sok súlya van. Az Ukránok nem akarnak oroszok lenni, vagy úgy gondolod hogy nem illeti meg őket az önrendelkezés?
Nacionalizmus meg nagyon is látszik.:


Hogy csak egy példát hozzak de konkrétan az egész orosz társadalmat kezdik egy ilyen nacionalista őrületbe belekergetni. Teljesen irányított sajtójuk van ahol csak a hazugság dől (például amikor a harkovi városházát megküldték a ruszkik kaliberrel, akkor a ruszki tv-ék úgy állították be mintha az ukránok saját maguk robbantották fel volna) és ezt azért tudjuk mert az ukránoknál foghatóak ezek az adók és gondolhatod hogy milyenek néznek a ruszki propaganda gépezeten. Nem lehet mást mondani mint amit hazudtak nekik, múlt héten jött azt hiszem a törvény ki hogy 15 évet kapsz ha "hamis" híreket terjesztesz a közösségi médiában. De nyugodtan nézz utána dolgoknak, lehetőleg ne ruszkik forrásokra támaszkodj mert gondolhatod hogyha háborúban állnak akkor mennyi igazságot fognak neked megosztani.


Ez a nagyobb képes dolog meg általában csak ilyen bagoly szintű embereknél szokott előjönni, te nem vagy az a kaliber. Ha te mint németországi lakos nem érted hogy neked miért nem jó egy erős oroszország akkor szerintem te nem vagy tisztában a "nagyobb" képpel.

Veszélyes precedenst az USA teremtett a jogtalan háborúival. Gondolom akkor minden rendben volt szerinted.

Én nacionalista őrületet inkább az ukránok oldalán látok. Kicsit olyan ez a hozzáállás, mintha az r/hungary trollfórumról származna. Ott eddig úgy volt szokás hivatkozni a magyarokra, hogy "nemzethyek", meg "szórjunk meszet a nacionalistákra", most meg a horogkeresztes zászló alatt vonuló katonai alakulatok támogatása meg az ukránok kisebbségeket elnyomó nacionalista törekvése lett a zsinórmérték, de minimum védendő álláspont. Egyik napról a másikra. Mintha chipcsere történt volna az NPC agyakban.

Egyébként mire fel ez az állandó mással foglalkozás? Nagyon szomorú, hogy Oo -ban ilyen meg olyan a sajtószabadság, meg a kommentelési helyzet. De pont lesz@rom. Ellenben engem sokkal inkább zavar, hogy a magát szabadnak címkéző világban is egyre jobban terjed a cenzúra, egyes hírforrások állami elhallgattatása és a cancel culture. Az orosz nemzetiségűek ellen mesterségesen keltett gyűlölethullám pedig semmiben sem különbözik a 30 -as évek fantikus zsidógyűlöletétől. Európaiként/magyarként engem ezek a problémák amik érintenek, nem tudom, hogy te hol laksz/élsz, ha Oroszországban akkor megkövetlek, tekintsd tárgytalannak amit írtam és sok sikert kívánok az oroszok kommentelési jogaiért vívott harcodhoz.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 475
46 622
113
Zelenszkij: Putyin végül fel fog hagyni az ellenségeskedéssel
A VICE News-nak adott interjújában fejtette ki véleményét az ukrán elnök, Volodimir Zelenszkij Putyinról és a háború jelenállásáról.
A politikus elmondta, úgy véli, Putyin végül felhagy az ellenségeskedéssel, és tárgyalásokat kezd, miután látta, hogy a megszálló orosz erők heves ellenállásba ütköznek az ukránok részéről. Később hozzátette, a háborút csakis párbeszéddel lehet megállítani.
Az elnök azt üzeni Putyinnak:
“Állítsuk meg a háborút, kezdjünk beszélni. Ez ilyen egyszerű”.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 158
113

Oroszország háborúja Ukrajna ellen: a régiók helyzete március 10-én​

2022. MÁRCIUS 10., CSÜTÖRTÖK, 09:33

7ca8f93-fde7595--------------,-1-------,-----86,-------.jpg

BOGDAN SYTNIK, 1-B OSZTÁLY, 86-OS ISKOLA, DNYIPRO


Az ukri János vitéz, "Kijev szelleme" mindenhol jelen van, még ezen a gyerekrajzon is...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 092
20 678
113
És akkor minden marhasàgot, mint a Julian Röpcke videót ide kell rakni?
nem.
lehetne diskurálni akár az ukrán videókon szereplő technikáról, harceljárásról stb -ről, de ahogy beteszi vki, csak a savazás jön
a beszélgetés helyett, ab start feltételezve, hogy propaganda céllal rakta/m fel.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Veszélyes precedenst az USA teremtett a jogtalan háborúival. Gondolom akkor minden rendben volt szerinted.

Én nacionalista őrületet inkább az ukránok oldalán látok. Kicsit olyan ez a hozzáállás, mintha az r/hungary trollfórumról származna. Ott eddig úgy volt szokás hivatkozni a magyarokra, hogy "nemzethyek", meg "szórjunk meszet a nacionalistákra", most meg a horogkeresztes zászló alatt vonuló katonai alakulatok támogatása meg az ukránok kisebbségeket elnyomó nacionalista törekvése lett a zsinórmérték, de minimum védendő álláspont. Egyik napról a másikra. Mintha chipcsere történt volna az NPC agyakban.

Egyébként mire fel ez az állandó mással foglalkozás? Nagyon szomorú, hogy Oo -ban ilyen meg olyan a sajtószabadság, meg a kommentelési helyzet. De pont lesz@rom. Ellenben engem sokkal inkább zavar, hogy a magát szabadnak címkéző világban is egyre jobban terjed a cenzúra, egyes hírforrások állami elhallgattatása és a cancel culture. Az orosz nemzetiségűek ellen mesterségesen keltett gyűlölethullám pedig semmiben sem különbözik a 30 -as évek fantikus zsidógyűlöletétől. Európaiként/magyarként engem ezek a problémák amik érintenek, nem tudom, hogy te hol laksz/élsz, ha Oroszországban akkor megkövetlek, tekintsd tárgytalannak amit írtam és sok sikert kívánok az oroszok kommentelési jogaiért vívott harcodhoz.
A veszélyes precedens Jugó volt. Az oroszok mindenben tartják magukat a nagy előd példájához. a hidak lerombolását kivéve. Mondjuk az impik a 14. napon még nem irtották a civileket. Ha ki nem tiltanak, este majd beteszem azt is.
Fasza így kell ezt. Megállították, és szétágyúzzák.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Srácok, szögezzünk le egy dolgot. Nincs olyan, hogy dezinfó, meg fakenews. Mindennek hírértéke van, amit hoztok. Ha nem igaz, akkor meg mi van? Azért vagytok itt egy csoportban, hogy kultúráltan megvitassátok, más forrásokkal alátámasszátok, vagy éppen cáfoljátok. Ez ilyen egyszerű. Az hogy ezekből kinek mi tetszik, az már egyéni probléma, nem a fórumra tartozik.
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 917
16 863
113
Üzemanyag tömeges tankolása a nyugati katonai körzetet támogató járművekbe. Harkov Front

 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 917
16 863
113
A Harkov régióban található Izyum városáért folytatott csatákban egy ukrán neonáci, akit "Yasha Tsygankov" becenév alatt ismertek, megöltek.

A karakter arról ismert, hogy Facebook-oldalán azt írta, hogy a rábízott különítmény megsérti a "minszki megállapodások" feltételeit, és parancs nélkül harcol a Donyec-medencében. Azt is leírta a blogjában, hogyan kínozott meg egy elfogott DPR milicistát azzal, hogy levágta mutatóujjait

 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 475
46 622
113
Olyan értelmetlennek látom ezt a vitát. Egyesek futják itt a teljesen fölösleges köröket, nyilvánvaló, hogy nem értenek a harcászathoz. Én magam sem értek hozzá. Jó lenne, ha azok szólalnának meg, akár spekuláció szintjén is, akik láttak már harcot, hadászati mozdulatokat, haditechnikát közelről is. Akkor mi, hozzá nem értők is többet látnánk és sejtenénk az eseményekről: mi az, ami tudható, mi az ami, kikövetkeztethető, mi a képtelenség. Tudom, nehéz feladat, alig jön megbízható információ. Ezt a beakadt lemez szindrómát jó lenne hanyagolni.