[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Nem hittük el az utolsó pillanatig": Ermak beszél az ő és Zelenszkij első háborús óráiról...

2022. MÁRCIUS 10., CSÜTÖRTÖK, 10:32.

Az elnöki hivatal vezetője, Andrij Jermak elmondta, hogy az orosz bombázásról szóló első információk után összepakolt és munkába indult - Volodimir Zelenszkij államfő már Bankován tartózkodott.

Forrás: Jermak az Ukrajinszka Pravda című lapnak adott interjúban.

"Valamikor hajnali 2 óra körül érkeztem haza.
De majdnem másfél óra elteltével már mind a hírszerzéstől, mind a hadseregtől kaptam információkat a katonai akciók kezdetéről.

Így gyorsan elkészültem, és reggel 5 óra körül már az elnöki hivatalban voltam.

Azt az információt kaptam, hogy a határon megkezdődtek a harcok és a bombázások. Szóval rögtön, szinte az első percektől kezdve az Irodában voltam. És amikor Bankovába érkeztem, az elnök már ott volt.

Tudják, az utolsó pillanatig nem hittük, hogy ez megtörténik, őszintén mondhatom. Tudja, rengeteg információ érkezett a partnereinktől. De még mindig nem hittünk.

Természetesen készülődtünk. És most látjuk az eredményt - sikeresen harcolunk a második héten. Ez annak a bizonyítéka, hogy ezekben a hónapokban folyamatosan készültünk. De mi nem hittünk az utóbbiban.

Részletek: Yermak elmondta, hogyan reagált Zelenszkij csapata a háború kitörésére - összeszedettek voltak, koncentráltak, senki nem esett pánikba, mindenki értette, mit kell tennie.

 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
594
6 309
93
Biodefense=járványügy, közegészségügy megfelelője, sikeresen bemásoltad az amerikai ÁNTSZ laborok helyszínét.

Látom nem sikerült megfogni a lényeget. A legmagasabb BSL szint a 4 -es, és ilyenek jócskán előfordulnak populációs központok vonzáskörzetében. Fort Detrick, Maryland -ről hallottál már? Katonai biolabor volt(ha jól tudom, már bezárták). Nézd meg, hogy hol helyezkedik el.

Biodefense​

From Wikipedia, the free encyclopedia

Biodefense refers to measures to restore biosecurity to a group of organisms who are, or may be, subject to biological threats or infectious diseases. Biodefense is frequently discussed in the context of biowar or bioterrorism, and is generally considered a military or emergency response term.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Olyan értelmetlennek látom ezt a vitát. Egyesek futják itt a teljesen fölösleges köröket, nyilvánvaló, hogy nem értenek a harcászathoz. Én magam sem értek hozzá. Jó lenne, ha azok szólalnának meg, akár spekuláció szintjén is, akik láttak már harcot, hadászati mozdulatokat, haditechnikát közelről is. Akkor mi, hozzá nem értők is többet látnánk és sejtenénk az eseményekről: mi az, ami tudható, mi az ami, kikövetkeztethető, mi a képtelenség. Tudom, nehéz feladat, alig jön megbízható információ. Ezt a beakadt lemez szindrómát jó lenne hanyagolni.
Adott a lehetőség elemző cikkek írására. Persze az több munkát kíván, mint egy hsz.-be összeszedni a dolgokat, mivel érdemes benne mindent tételesen alátmasztani forrásokkal.

Azért meg nem akarjuk másokba belefojtani a szót, mert nem feltétlen értenek a témához. Véleménye mindekinek lehet, kutlúrált keretek között.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 722
55 688
113
nem.
lehetne diskurálni akár az ukrán videókon szereplő technikáról, harceljárásról stb -ről, de ahogy beteszi vki, csak a savazás jön
a beszélgetés helyett, ab start feltételezve, hogy propaganda céllal rakta/m fel.
Milyen technika van a gyerekeknél, akik azt kiáltják, hogy Rossija? Milyen informåciós tartalma van? Föleg, hogy a komment mellette azt szugeràlja jó német módon a kedves iró, hogy ugye a 3.birodalomra emlkezteti a kép?
 
  • Tetszik
Reactions: Ursula

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Veszélyes precedenst az USA teremtett a jogtalan háborúival. Gondolom akkor minden rendben volt szerinted.

Én nacionalista őrületet inkább az ukránok oldalán látok. Kicsit olyan ez a hozzáállás, mintha az r/hungary trollfórumról származna. Ott eddig úgy volt szokás hivatkozni a magyarokra, hogy "nemzethyek", meg "szórjunk meszet a nacionalistákra", most meg a horogkeresztes zászló alatt vonuló katonai alakulatok támogatása meg az ukránok kisebbségeket elnyomó nacionalista törekvése lett a zsinórmérték, de minimum védendő álláspont. Egyik napról a másikra. Mintha chipcsere történt volna az NPC agyakban.

Egyébként mire fel ez az állandó mással foglalkozás? Nagyon szomorú, hogy Oo -ban ilyen meg olyan a sajtószabadság, meg a kommentelési helyzet. De pont lesz@rom. Ellenben engem sokkal inkább zavar, hogy a magát szabadnak címkéző világban is egyre jobban terjed a cenzúra, egyes hírforrások állami elhallgattatása és a cancel culture. Az orosz nemzetiségűek ellen mesterségesen keltett gyűlölethullám pedig semmiben sem különbözik a 30 -as évek fantikus zsidógyűlöletétől. Európaiként/magyarként engem ezek a problémák amik érintenek, nem tudom, hogy te hol laksz/élsz, ha Oroszországban akkor megkövetlek, tekintsd tárgytalannak amit írtam és sok sikert kívánok az oroszok kommentelési jogaiért vívott harcodhoz.
Hagyjuk már ezt a hülyeséget unom minden nap leírni ugyanazt mert minden nap ugyanazzal a hülyeséggel jöttök.

1.- Az USA háborúi nem igazolják a ruszki háborút.

2.- Ukrajnában a nacionalista zászlóaljak egy kis töredékét teszik ki a hadseregnek, ehhez képest folyamatosan rájuk megy hivatkozás, miközben nem csak az ukrán nacionalistákat hanem egész Ukrajnát támadta meg oroszország és egész Ukrajna harcol ellenük. Arról nem is beszélve hogy ezek a nacionalista alakulatok soha nem tudtak volna létre jönni ha az oroszok nem indítanak proxi háborút Ukrajna ellen, ha már nagyobb képre vagytok kíváncsiak. Szóval nem, még mindig senki sem védi a nackókat az ukránoknál.

3.- Újra jön ez a cancel culture meg a harmincas évek hájájáj dolga. Röhejes. Az orosz média a legocsmányabb háborús propagandát nyomta és sajnos vannak gyenge képességű emberek akik erre vevők. Teljesen ésszerű hogy az EU nem hagyja hogy az orosz propaganda ömöljön amikor a ruszkik folyamatosan európát fenyegetik különféle módokon. Az meg hogy lesöpröd az asztalról, sőt azt mondod hogy mással foglalkozás az hogy a ruszkik konkrétan egy hazugság gyárral átnevelik a lakosságukat valami nacionalista közegé számomra teljesen érthetetlen. Ezek az emberek atom fegyverrel rendelkeznek és fenyegetik vele a nyugati országokat. Egyáltalán nem kéne leszarni mert sokkal súlyosabb mint az hogy az EU nem akarja hagyni hogy a ruszkik hülyítsék a népet.

4.- Ruszkik meg a zsidók világháború előtti helyzetét összehasonlítani minimum hazugság de inkább gusztustalan. Az oroszokkal szembeni hangok alapja nem valami elvont gyűlölet, hanem az hogy destabilizálják az egész régiót, szarnak a törvényekre, folyamatosan pofátlanul hazudnak, zsarolnak, fenyegetnek és gyilkolnak. Ha te nem érted a különbséget akkor szerintem nincs is miről beszélnünk.
 
W

Wilson

Guest
Az orosz hadsereg támadó páncélozott járművei Brovary irányban
Az orosz hadsereg támadó páncélozott járművei Brovary irányban

Az orosz katonaság beszélgetését is lehallgatták.

A lehallgatott beszélgetés alapján a 6. ezred veszteséget szenvedett, az orosz ezredparancsnok életét vesztette.

Ha ez igaz akkor ez egy ritka videó egy orosz harckocsi oszlop elleni támadásról drón által közvetített...


 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Mondjuk én öreg vagyok és fenntartással fogadok minden videot legyen ruszki vagy ukrán. Ha van katona itt megtudná mondani hogy stratégiailag az ukránok miért nem lőtték szét a Kercsi hidat hisz délen özönlik a támogatás a ruszkiknak.
Tán mert az oroszok védik mindennel, ami van. Külonben az orosz TV tele volt hamis hírekkel, hogy az ukránok bombázzák Rosztovot. A mutatott képeken semmi sem utalt bombázásra, de azért vagy 5 percig mondták.
Mondjuk a hídra én is ellőttem volna vagy 10 Tocskát.
 
  • Tetszik
Reactions: omae and Wilson

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 386
8 932
113
A Nato nagyon is racionálisan jár el, mert attól hogy Ukrajna nem tag az ellene tett támadás felrúgja a nemzetközi szabályokat és nagyon veszélyes precedenst teremt. Ezt már írtam. 2022-van és az emberek emlékeznek 39-re, hogy úgy kezdődött hogy nem állították le még idejében Hitler.
Ez a történelem óra meg hogy őszinte legyek teljesen felesleges, nekem is lehet mondani hogy a sztyeppék népe vagyunk meg attila a hun meg anyámkínja, ma évszázadokkal később ennek nem sok súlya van. Az Ukránok nem akarnak oroszok lenni, vagy úgy gondolod hogy nem illeti meg őket az önrendelkezés?
Nacionalizmus meg nagyon is látszik.:


Hogy csak egy példát hozzak de konkrétan az egész orosz társadalmat kezdik egy ilyen nacionalista őrületbe belekergetni. Teljesen irányított sajtójuk van ahol csak a hazugság dől (például amikor a harkovi városházát megküldték a ruszkik kaliberrel, akkor a ruszki tv-ék úgy állították be mintha az ukránok saját maguk robbantották fel volna) és ezt azért tudjuk mert az ukránoknál foghatóak ezek az adók és gondolhatod hogy milyenek néznek a ruszki propaganda gépezeten. Nem lehet mást mondani mint amit hazudtak nekik, múlt héten jött azt hiszem a törvény ki hogy 15 évet kapsz ha "hamis" híreket terjesztesz a közösségi médiában. De nyugodtan nézz utána dolgoknak, lehetőleg ne ruszkik forrásokra támaszkodj mert gondolhatod hogyha háborúban állnak akkor mennyi igazságot fognak neked megosztani.


Ez a nagyobb képes dolog meg általában csak ilyen bagoly szintű embereknél szokott előjönni, te nem vagy az a kaliber. Ha te mint németországi lakos nem érted hogy neked miért nem jó egy erős oroszország akkor szerintem te nem vagy tisztában a "nagyobb" képpel.

Tulajdonképpen racionális amit a NATO (USA) tett - csak nem úgy ahogy gondolod. Ukrán-orosz háborút akartak - mindent meg is tettek érte és célt értek. OK, gyomor kell hozzá, de "racionális" ... A "Hitlerezéssel" picit kontraproduktív vagy ui. azokat a másik oldalon kell keresni. Hogy ne menjünk messzire - pl. nagy Z. Itt jelen esetben ugye Putykó "nyomta a Chamberlain -t" immáron évtizedek óta ... Az ukránokat változatlanul nem kérdezte a kutya sem - főleg nem a saját vezetésük - ilyenformán "önrendelkezésről" vicces beszélni. Avagy úgy gondolod háborút akartak? Fogalmazzunk úgy - nem vagyok 100% biztos ebben ...

Az "őrületek" meg "irányított sajtó". Nem tudom néztél te magyar sajtót (bármilyen oldalit) az elmúlt egy-két hétben. Avagy pláne nyugatit? Az ukránoknál megnézném milyen orosz propaganda adót foghatnak - abban a "szőrnyűdemokratikus" országban tudod azok mindegyike tiltva van. Pont voltak hírek bőséggel, hogy ahol az oroszok betették a lábukat ott az orosz adók újra elérhetővé váltak a kábelTV -s szolgáltatások keretei között ...

Még a szovjet tudósok is tisztában voltak vele,hogy halálos biológiai fegyver kisérleteket,csak jól izolálható helyszinen szabad csinálni.
Az Egyesült Államok haderejének van elég szigete az ilyen kisérletekhez, az Ukrajnában levö amerikai katonai laborok,meglehetösen egybites orosz propaganda.

https://24.hu/kultura/2017/11/01/a-...egykori-szovjetunio-biofegyver-laboratoriuma/

Nem lehet, hogy azokon a szigeteken nehezebben találtak volna embert? Jól értelmezem, hogy az USA állami szervezetek és vezető politikusok nyomják a "meglehetösen egybites orosz propagandát"? Ugye ezt nemhogy tagadták volna, de kifejezettem meg is erősítették eleddig ...
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
1.- Az USA háborúi nem igazolják a ruszki háborút.
Ez igaz! 10/10
A többivel lehet vitatkozni.
Hagyjuk már ezt a hülyeséget unom minden nap leírni ugyanazt mert minden nap ugyanazzal a hülyeséggel jöttök.
Hagyjuk már ezt a hülyeséget, unom minden nap olvasni ugyanazt.
topic:

"[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus"​

 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and zeal

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Az orosz hadsereg támadó páncélozott járművei Brovary irányban
Az orosz hadsereg támadó páncélozott járművei Brovary irányban

Az orosz katonaság beszélgetését is lehallgatták.

A lehallgatott beszélgetés alapján a 6. ezred veszteséget szenvedett, az orosz ezredparancsnok életét vesztette.

Ha ez igaz akkor ez egy ritka videó egy orosz harckocsi oszlop elleni támadásról drón által közvetített...


Nagy piros pont az ukriknak. Nagy fekete pont a ruszkiknak. Ha az ezredparancsnok megúszta volna, hadbíróság a nyílt rádióforgalmazásért. Van ezeknek egyáltalán beszédtitkosítójuk? Persze hogy nincs.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Az orosz hadsereg támadó páncélozott járművei Brovary irányban
Az orosz hadsereg támadó páncélozott járművei Brovary irányban

Az orosz katonaság beszélgetését is lehallgatták.

A lehallgatott beszélgetés alapján a 6. ezred veszteséget szenvedett, az orosz ezredparancsnok életét vesztette.

Ha ez igaz akkor ez egy ritka videó egy orosz harckocsi oszlop elleni támadásról drón által közvetített...


Ennyi harceszköz, besűrítve és nulla védelem. Én ezt nem értem.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Az orosz hadsereg támadó páncélozott járművei Brovary irányban
Az orosz hadsereg támadó páncélozott járművei Brovary irányban

Az orosz katonaság beszélgetését is lehallgatták.

A lehallgatott beszélgetés alapján a 6. ezred veszteséget szenvedett, az orosz ezredparancsnok életét vesztette.

Ha ez igaz akkor ez egy ritka videó egy orosz harckocsi oszlop elleni támadásról drón által közvetített...
Tényleg leadhatnák az UA-k a szovjet technikát.
Még ha tudom is, hogy mi látok, akkor se látom :D
Inkább kapjanak pár Challenger-t meg Ariete -t, legalább meg tudnám különböztetni őket :D
 
W

Wilson

Guest
Ennyi harceszköz, besűrítve és nulla védelem. Én ezt nem értem.
Vagy nem számítottak arra, hogy támadás éri őket vagy ennyire kispályások, de a háború második hetében én már ezt kizárnám.

Az orosz tiszt arról beszél, hogy ukrán tankok, tüzérség és drónok támadtak meg őket, az ukránok szerint az Azov 72. Önálló Gépesített Dandár vett részt az ütközetben ..

 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Vagy nem számítottak arra, hogy támadás éri őket vagy ennyire kispályások, de a háború második hetében én már ezt kizárnám.

Az orosz tiszt arról beszél, hogy ukrán tankok, tüzérség és drónok támadtak meg őket, az ukránok szerint az Azov 72. Önálló Gépesített Dandár vett részt az ütközetben ..

Az oroszoknak egy év, mire belejönnek.
 
  • Vicces
Reactions: kaktusz and omae
W

Wilson

Guest
A hírek megbízhatatlanok, nem fogjuk megtudni hogy mi volt a laborokban.
Ami beszédes: valamiért nagyon nem akarják hogy orosz kézre kerüljön. Gondolom nem a C-vitamin receptje a titok.
Beraktam ide is azt oknyomozó anyagot amelyben részletesen le van írva a dolog amerikai kormányzati dokumentumokkal alátámasztva,de az sem bizonyítja, hogy az USA bármilyen biológiai fegyver fejlesztést vagy tesztelést folytatott volna egyik volt szovjet tagköztársaságban sem....
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Vagy látjuk a NATO csúcst
Ennyi harceszköz, besűrítve és nulla védelem. Én ezt nem értem.
Nézd a másik oldalát.
Lassan el lehet adni hogy a Taktikai nukival, katonák ezreinek az életét menthetik meg...(Mintha hangzott volna már el ilyesmi.....)
Aztán hogy kb UA közepét végigveretik, senki nem fog tenni semmit, kiszóródás nincs, az ukránok meg ücsöröghetnek maguknak a szennyezett környezetben.
Mindenki boldog lehet.