[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Érdekes amit írsz mivel az ukrán befektetők ( nagy része) és az ukrán olligarchák(nagy része) valamint az ukrán vezérkar egy része ( nem csak Zelenszkij) zsidók. Na most akkor zsidók (is) támogatják
Így az éjszaka közepén jóreggelt. Igazából nem annyira számít, hogy milyen nemzetiségű. De ha... akkor meg nem tök mindegy, hogy mondjuk a nácinak kinevezett egységek és fanatikusok szépen feláldozzák magukat az ő befektetésükért?

De nem ismeres a viccet?
A zsidó származasú Móricka katolikus gimnáziumban tanul. Az egyik órán a tanár azt mondja, hogy kap 500 forintot, aki megmondja, hogy ki volt a legnagyobb ember a világon. Az egyik gyerek:
  • Szerintem Leonardo da Vinci.
  • Jó, jó, de én nem rá gondoltam.
A másik gyerek:
  • Talán Einstein?
  • Még jobb, de még mindig nem rá gondoltam.
Erre Móricka:
  • Jézus Krisztus.
  • Úgy van Móricka, itt az 500 forint. De én úgy tudom, hogy te zsidó származású vagy. Neked nem inkább Mózest kellett volna mondanod?
  • De igen, viszont Mózes az Mózes, az üzlet meg üzlet.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Nézegetem a képeket az ukrán haderőről, valami feltűnt: tényleg csak szlávokat látok!
Úgy értem, (látványosan) más rasszhoz tartozó embert egyet se. Most hogy így belegondolok, a civil lakosságról készült felvételeken se nagyon... Hol vannak a többiek? Úgy tudtam, a cigány lakosság aránya egész nagy, ráadásul tipikusan ők a korfának a fiatalabb ágain helyezkednek el (=harcképes korú, stb). Van valamilyen különleges oka esetleg, az ukránok nem adnak fegyvert a kezükbe?
Mindennemű rasszista felhang nélkül kérdezem.
Én az oroszok oldaláról hiányolom az ázsiaiakat. Eddig szerintem még nem is láttam mondjuk burjátot. Nyilván, gondolom elsősorban a nyugati katonai körzetek katonái vesznek részt, de akkor is.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Na úgy néz ki komolyan gondolják..

4cbd8cb-s-300-getty.png

S-300 LÉGVÉDELMI RENDSZER, FOTÓ: GETTY IMAGES

A NATO kérésére Hollandia és Németország amerikai Patriot légvédelmi rakétarendszereket szállít Szlovákiának az Ukrajnába szállítandó S-300-as légvédelmi rendszerei helyett.

Erről az " European Truth " számolt be az Interfax-Ukrajnára hivatkozva.

"Németország és Hollandia a Patriot légvédelmi rendszereket telepíti a közép-szlovákiai Sliač légibázis közelében. A mai napon megszületett a végső döntés a rendszerek bevetéséről. Ukrajnával. A Patriot SAM április közepétől teljesít szolgálatot" - hangzott el a Hollandia katonai osztályának nyilatkozata
Az előző nap Jaroslav Nagy szlovák védelmi miniszter amerikai kollégájával, Lloyd Austinnal tartott közös sajtótájékoztatóján azt mondta, Szlovákia cseréje esetén átadja szovjet gyártmányú S-300-as légvédelmi rendszerét Ukrajnának.

"Megértem, mire van szüksége Ukrajnának. Mindannyian megpróbálunk segíteni Ukrajnának, amennyire csak tudunk. De én Szlovákia védelmi minisztere vagyok, és először Szlovákia védelmi szükségleteit kell kielégítenem. Jelenleg egyetlen S-300-as rendszerünk van Szlovákiában, így Nem adhatom ki. nincs alternatívája" – kommentálta Nagy a tárgyalásokat, miszerint az S-300-ast Szlovákiából Ukrajnába szállíthatják át.
Oroszország külügyminisztere, Szergej Lavrov ugyanakkor kijelentette, hogy a szovjet és az orosz rakétavédelmi rendszereket nem lehet harmadik országokba átvinni.

Szerinte az S-300 más országokból Ukrajnába történő átszállítása illegális lesz, Moszkva nem enged ilyen akciókat. Hozzátette azt is, hogy minden nyugati fegyverrel Ukrajnába behozott rakomány az orosz haderő célpontjává válik

Dmitrij Kuleba külügyminiszter erre reagálva kijelentette, hogy nem Moszkva fogja eldönteni, milyen katonai segítséget kaphat Ukrajna, hogy ellenálljon az orosz inváziónak.

Nem néz úgy ki, ez megint csak a pravdan lehozott agymenés és hazudozás.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 783
80 929
113
Na úgy néz ki komolyan gondolják..

4cbd8cb-s-300-getty.png

S-300 LÉGVÉDELMI RENDSZER, FOTÓ: GETTY IMAGES

A NATO kérésére Hollandia és Németország amerikai Patriot légvédelmi rakétarendszereket szállít Szlovákiának az Ukrajnába szállítandó S-300-as légvédelmi rendszerei helyett.

Erről az " European Truth " számolt be az Interfax-Ukrajnára hivatkozva.

"Németország és Hollandia a Patriot légvédelmi rendszereket telepíti a közép-szlovákiai Sliač légibázis közelében. A mai napon megszületett a végső döntés a rendszerek bevetéséről. Ukrajnával. A Patriot SAM április közepétől teljesít szolgálatot" - hangzott el a Hollandia katonai osztályának nyilatkozata
Az előző nap Jaroslav Nagy szlovák védelmi miniszter amerikai kollégájával, Lloyd Austinnal tartott közös sajtótájékoztatóján azt mondta, Szlovákia cseréje esetén átadja szovjet gyártmányú S-300-as légvédelmi rendszerét Ukrajnának.

"Megértem, mire van szüksége Ukrajnának. Mindannyian megpróbálunk segíteni Ukrajnának, amennyire csak tudunk. De én Szlovákia védelmi minisztere vagyok, és először Szlovákia védelmi szükségleteit kell kielégítenem. Jelenleg egyetlen S-300-as rendszerünk van Szlovákiában, így Nem adhatom ki. nincs alternatívája" – kommentálta Nagy a tárgyalásokat, miszerint az S-300-ast Szlovákiából Ukrajnába szállíthatják át.
Oroszország külügyminisztere, Szergej Lavrov ugyanakkor kijelentette, hogy a szovjet és az orosz rakétavédelmi rendszereket nem lehet harmadik országokba átvinni.

Szerinte az S-300 más országokból Ukrajnába történő átszállítása illegális lesz, Moszkva nem enged ilyen akciókat. Hozzátette azt is, hogy minden nyugati fegyverrel Ukrajnába behozott rakomány az orosz haderő célpontjává válik

Dmitrij Kuleba külügyminiszter erre reagálva kijelentette, hogy nem Moszkva fogja eldönteni, milyen katonai segítséget kaphat Ukrajna, hogy ellenálljon az orosz inváziónak.

Látszik, hogy amatőrök írták. A képen Sz-300V csapatlégvédelmi rendszer van. A szlovákoknak Sz-300PMU van.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 304
10 211
113
Na úgy néz ki komolyan gondolják..

4cbd8cb-s-300-getty.png

S-300 LÉGVÉDELMI RENDSZER, FOTÓ: GETTY IMAGES

A NATO kérésére Hollandia és Németország amerikai Patriot légvédelmi rakétarendszereket szállít Szlovákiának az Ukrajnába szállítandó S-300-as légvédelmi rendszerei helyett.

Erről az " European Truth " számolt be az Interfax-Ukrajnára hivatkozva.

"Németország és Hollandia a Patriot légvédelmi rendszereket telepíti a közép-szlovákiai Sliač légibázis közelében. A mai napon megszületett a végső döntés a rendszerek bevetéséről. Ukrajnával. A Patriot SAM április közepétől teljesít szolgálatot" - hangzott el a Hollandia katonai osztályának nyilatkozata
Az előző nap Jaroslav Nagy szlovák védelmi miniszter amerikai kollégájával, Lloyd Austinnal tartott közös sajtótájékoztatóján azt mondta, Szlovákia cseréje esetén átadja szovjet gyártmányú S-300-as légvédelmi rendszerét Ukrajnának.

"Megértem, mire van szüksége Ukrajnának. Mindannyian megpróbálunk segíteni Ukrajnának, amennyire csak tudunk. De én Szlovákia védelmi minisztere vagyok, és először Szlovákia védelmi szükségleteit kell kielégítenem. Jelenleg egyetlen S-300-as rendszerünk van Szlovákiában, így Nem adhatom ki. nincs alternatívája" – kommentálta Nagy a tárgyalásokat, miszerint az S-300-ast Szlovákiából Ukrajnába szállíthatják át.
Oroszország külügyminisztere, Szergej Lavrov ugyanakkor kijelentette, hogy a szovjet és az orosz rakétavédelmi rendszereket nem lehet harmadik országokba átvinni.

Szerinte az S-300 más országokból Ukrajnába történő átszállítása illegális lesz, Moszkva nem enged ilyen akciókat. Hozzátette azt is, hogy minden nyugati fegyverrel Ukrajnába behozott rakomány az orosz haderő célpontjává válik

Dmitrij Kuleba külügyminiszter erre reagálva kijelentette, hogy nem Moszkva fogja eldönteni, milyen katonai segítséget kaphat Ukrajna, hogy ellenálljon az orosz inváziónak.

Határokon biztos vannak orosz kémek nem sokáig fog működni.
 

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Nem, érted a kérdést. Hogy nincsenek visszabaszva a határon túlra, ha ekkorák a veszteségeik, ennyire nem megy nekik semmi és az ukránok annyira faszák, mint mondják?! Úgy, hogy hazugság, amit az ukránok mondanak, ez lehet a 7-es pont.
A támadónak magasabbak a veszteségei, ez természetes. Inkább az a kérdés, hogy meddig tudja pótolni a kilőtt, elhagyott, elveszett technikát?
Egy harckocsi pár nap intenzív használat után előbb-utóbb elromlik. Javítani kell, ahhoz meg logisztika, alkatrészek, stb.
Az üzemanyag problémát sem értem, az orosznak nincs üzemanyaga? Hogy?
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 231
93
Én az oroszok oldaláról hiányolom az ázsiaiakat. Eddig szerintem még nem is láttam mondjuk burjátot. Nyilván, gondolom elsősorban a nyugati katonai körzetek katonái vesznek részt, de akkor is.
Igen, ha nézek 2. Világháborús képeket az oroszokról mindenhol vannak mongolid jellegű katonák. Itt most nem nagyon látok.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 896
21 391
113
Valószínűleg nem hosszú távú foglalkoztatással számolnak, és nem feltétlen a gyors halálra gondolok most, hanem azért vélhetően nem évekig fog elhúzódni az intenzív harc. A hamarjában és rövidebb időre szóló megbízás is logikusan fizetésnövelő tényező.
Meg ugye tk. hirdetésből vannak a bérek egy része, az meg nyilván olyan, hogy akár ennyit is kereshetsz. A többségnek meg ígértek havi 1000 dollárt ... ígértek. De Ukrajnában vannak.
Meg most őszintén, az ukrán oligarcháknak mennyire tétel? 500 főnek fizet, meg költ felszerelésre teszem azt 2000 dollárt/fő/hó, az 1 millió dollár. Mondjuk Ahmetovnak van 7,6 milliárd dollárja (Csak, hogy a méretét nézzük, az öt Mészárol Lőrinc), csakhogy még Magyarországon van két milliárd feletti vagyonú, addig Ukrajnában a 7. leggazdagabbnak is annyi vagyona van, mint a leggazdagabb magyarnak. És persze sehol nincs előírva, hogy csak ukrán állampolgárok támogathatják az "ügyet".
Ez eliras vagy felrevezetes lehet. A PMC melokert 20.000-450.000 USD/ev fizetnek. A ilyen rendkivul nagy szoras a munkak kozotti kulonbsegbol adodik, a 20ezres kategoria a peldaul sima orszolgalat nehany eves katonai tapasztalattal.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
R
Látszik, hogy amatőrök írták. A képen Sz-300V csapatlégvédelmi rendszer van. A szlovákoknak Sz-300PMU van.
Ráadásul több, mint harminc éves, széttaposott, karbantartatlan állapotban lehet. Szerintem nem sokra mennek vele.
Lehet, előbb kellene néhány tartalék alkatrész, a kitől is?

Ja, a ruszkitól! :)