[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
896
2 202
93
Ha az aknavetős tüzért látja az ellenség, ráadásul lőtávolon belül, akkor az már régen rossz. Egy bemutató lövészeten ez nem szempont.
Sőt, az aknavetőnek megvan az az előnyös képessége, hogy úgynevezett fedezőgerinc mögül tüzelhet. Ez lehet apró domb, facsoport, mélyedésben is állhat. Ezért kell a Gidránra telepített felderítő-tűzvezető jármű, mert elég, ha csak az látja közvetlenül a célt, és az aknavetőnek leadja a koordinátákat. Ezért valószínűleg minden aknavetős üteg mellé kell majd egy olyan is.

Pontosan.
Kövezzetek meg, de nekem egy kicsit olyannak tűnik így ez az aknavetős megoldás, mintha úgy lettek volna vele, hogy Maróték érdeklődtek ilyen felől, a törökök pedig úgy voltak vele, hogy megkérdezték a mérnököket hogy odafér e, a mérnökök pedig azt mondták, hogy éppen hogy de oda, jó akkor tegyük oda.
Mert ha igazán komolyan veszik a dolgot, akkor raknak alá még egy tengelyt, és azzal a plusz 1 méterrel már nem tűnt volna olyan ad hoc megoldásnak, cserébe viszont - a jobb talajnyomástól kezdve a több lőszerig plusz torony a tetejére - minden szépen elfért volna, és ezért más erőátvitel sem kellett volna.
És ez igaz a Yörükre is, mert ott pláne olyan mintha LEGO-ból lenne az ötlet, ha odafér akkor tegyük oda, de ott már egy nyamvadt 10-es kulcsnak se maradt hely.
Cserébe viszont aláírom, hogy így jött ki a legjobb ár-érték arány és ez volt leggyorsabb megoldás.

A Gidránt már eleve amikor megjelent a piacon úgy reklámozták hogy rengeteg féle változata lehet, köztük volt már akkor is az aknavetős.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 796
113
Pontosan.


A Gidránt már eleve amikor megjelent a piacon úgy reklámozták hogy rengeteg féle változata lehet, köztük volt már akkor is az aknavetős.
Emlékszem, figyelemmel is követtem már amikor a Törökök megcsinálták, nem tudtam, hogy nekünk is ilyen lesz, de igazad is van, habár szerintem ez nem zárja ki a plusz 1 tengelyt. Ha máshogy nem is, de pl. aknavetős megoldásnál legalább pár renderelt képen beraktam volna a katalógusba mutogatni, hogy lehet így is kérni, ennyiért.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 675
34 554
113
Török cikk a tegnapi napról.

@Vlad ?

Valami zavart érzek az erőben merhogy itten aztat írják, hogy a Rheinmetal Ragnarok van beletéve a Gidránba.
 
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 645
6 355
113
Van aki elvből hány minden hazai történetre, de azért az alapvető értelmes kritikai gondolkodást hadd szabadjon már, akkor is, ha ezt nagyon kevés infó alapján tesszük. Azért tesszük, mert választ várunk rá.
ha értelmes gondolkodás lenne az a baj akkor azzal kezdenétek hogy "baaaaszkiii véégre megint lesz 120-as rendszerben és nem is akármilyen vason fúú de jó végre visszahozunk egy képességet ami a mai világban kb elengedhetetlen, jaj de örülünk " és stbstb
ez volt? a f@szt volt ez , egyből a "jajj ettől féltem" "miért rm aknavető? " "miért kell ez?" és társai (persze elsőre full indoklás nélkül ment, csak mikor az ember kéri hogy böfögjön már oda valamit hogy miért sír akkor ír le egy szerinte jó indokot...)

Szabad tenni persze mindent, tiszteletben kell tartani én értem de a másik oldal is tartsa már azt tiszteletben aki kurvára unja a felesleges nyávogást mindenért....
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 696
5 671
113
ha értelmes gondolkodás lenne az a baj akkor azzal kezdenétek hogy "baaaaszkiii véégre megint lesz 120-as rendszerben és nem is akármilyen vason fúú de jó végre visszahozunk egy képességet ami a mai világban kb elengedhetetlen, jaj de örülünk " és stbstb
ez volt? a f@szt volt ez , egyből a "jajj ettől féltem" "miért rm aknavető? " "miért kell ez?" és társai (persze elsőre full indoklás nélkül ment, csak mikor az ember kéri hogy böfögjön már oda valamit hogy miért sír akkor ír le egy szerinte jó indokot...)

Szabad tenni persze mindent, tiszteletben kell tartani én értem de a másik oldal is tartsa már azt tiszteletben aki kurvára unja a felesleges nyávogást mindenért....

Ezt most pont annak mondod, aki ilyet ír:

Azèrt most hirtelen sok szép dolgot láttunk. Nemsokára eljön az ideje, hogy ömleni fog befelé a technika. :rolleyes: Fejben nézve elég tisztességes tűzereje lesz az erőinknek.

Sokan vagyunk akik örömködünk, csendben a háttérben; ezt a like-okból láthatod. Vö a nyafira adott like-okkal és kijön az egyenlet.

Azt azért nem gondoltad hogy a “mutyi török pajtára odakendácsolt mutyiaknavetővel” mindenki elégedett lesz.:rolleyes:
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 645
6 355
113

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 274
9 639
113
Azért nem bírtam ki és belinkeltem a románoknak a rumaniamilitary ra a honvédelem.hu s cikket :) a sok képpel :p had nézegessék.
Aztán megy a vinnyogás amikor betalálják a fórumot és lehet őket törölgetni. Mire jó ez? Meg amúgy is, miért kell őket segíteni az OSINT-ban? Ez épp szem előtt van, de akkor is.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 340
35 173
113
Engem sokkal jobban aggaszt, hogy a német most mindent megígér, mert tudja, hogy egy nagyon erős piaci versenytársat 2-3 évtizeden belül nem csak kicsinál, de a tudását teljesen el is lopja, ha mi ezt vesszük.
Tudom, hogy Maróth Gáspár nagyon sokat tárgyalt erről és panaszkodott is sokat, hogy nem egyszerű a török-német-magyar érdeket összeházasítani, de hiába mondta @Szittya , hogy néhány alkatrész majd megy bele a mi gyárunktól meg az RM szellemi tulajdon bérgyártása, egyszerűen ezzel kiheréltek kevesebb, mint 10 év alatt egy jól prosperáló gyárat, amit a Zrínyi elején vettek.
Ha az RM megveszi és ad érte német anyacégből részvényt a Magyar Államnak, akkor egy szót sem szólok, de nem ez történt. Borítékolhatóan lejtmenetbe fog kerülni HDS ezek után, hiszen mindenkinek megcsappan a bizalma egy olyan céggel szemben, ami csak aknavetőt gyárt, de a saját hadserege nem onnan vásárol.

Én látni szoktam a Zrínyiben a koncepciót és elég nagy bizalmat szoktam megszavazni minden lehetőségnek, de ebben tényleg ezt látom, hogy 10 évig sem bírtuk ki, hogy egy koncepció mellett kitartsunk, hanem olyan dologra rábólintottunk, ahol kinyírjuk az aranytojást tojó tyúkunkat.

Engem nem zavart volna, ha Gáspárunk még 2-4 évig tárgyal és a fórumon olvasgatom még ennyi ideig, hogy nem képes semmi értelmeset összehozni Gidrán, Nomád ügyben; de ha plusz időt adtunk volna a dolognak és mehetett volna a fejlesztés a saját cégünkben is.
Ebből a szarból most csak úgy tudnánk kijönni, ha a HDS-nek a magyar tüzérek meg tudnák mondani, mivel tudnánk a Rangaröknél jobb aknavetőt elfogadható áron csinálni, hogy az első updatenél lecseréljük ezt a szart.
Szerintem a HDS is tudna egy Ragnarok-szerű aknavetőt építeni, bár lehet hogy 1-2 év kellene nekik hozzá.
A Hirtenberger deklaráltan a lőszergyártás miatt vettük - irányított aknvatő lőszer témában kellene szerintem kutatnia. Európában egyelőre nincs sok opció ezen a téren. Infravörös rávezetésű anti-tank 120-as gránátban látok fantáziát: viszonylag gyorsan és olcsón lehetne nagyobb mennyiségű harcjárművet kiiktatni.