[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest

Az Egyesült Államok egyszerűsíteni kívánja az oroszországi szakemberek belépését – írja a Bloomberg​

A Joe Biden adminisztráció engedélyt kért a Kongresszustól, hogy eltörölje a foglalkoztatás igazolására vonatkozó követelményt egyes oroszországi amerikai munkavízumot kérelmezők esetében. Így a Fehér Ház meg akarja fosztani az orosz hatóságokat a tudomány, a technológia, a mérnöki és a matematika területén magasan képzett szakemberektől.

Az Egyesült Államok különösen a félvezetők, az űrtechnológia, a kiberbiztonság, a fejlett technológia és számítógépes rendszerek, a nukleáris technológia, a mesterséges intelligencia, a rakétahajtóművek fejlesztésében és más területeken szerzett tapasztalatokkal rendelkező szakembereket és diplomásokat szeretne elcsábítani.

A Nemzetbiztonsági Tanács képviselője az ügynökségnek elmondta, hogy a kezdeményezés hosszú távú célja Oroszország innovációs bázisának aláásása, saját gazdaságának és biztonságának megerősítése
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: oliver88 and gacsat

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 471
19 125
113

Az Egyesült Államok egyszerűsíteni kívánja az oroszországi szakemberek belépését – írja a Bloomberg​

A Joe Biden adminisztráció engedélyt kért a Kongresszustól, hogy eltörölje a foglalkoztatás igazolására vonatkozó követelményt egyes oroszországi amerikai munkavízumot kérelmezők esetében. Így a Fehér Ház meg akarja fosztani az orosz hatóságokat a tudomány, a technológia, a mérnöki és a matematika területén magasan képzett szakemberektől.

Az Egyesült Államok különösen a félvezetők, az űrtechnológia, a kiberbiztonság, a fejlett technológia és számítógépes rendszerek, a nukleáris technológia, a mesterséges intelligencia, a rakétahajtóművek fejlesztésében és más területeken szerzett tapasztalatokkal rendelkező szakembereket és diplomásokat szeretne elcsábítani.

A Nemzetbiztonsági Tanács képviselője az ügynökségnek elmondta, hogy a kezdeményezés hosszú távú célja Oroszország innovációs bázisának aláásása, saját gazdaságának és biztonságának megerősítése
Ez is egy amolyan "gusztusos" amerikai megoldás... :D Mondjuk az SZVR és a GRU meg alig várja az ilyen alkalmakat, rövid úton tele lesz a nagy USA alvó ügynökökkel. :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
Én meg remélem, hogy nem lesznek a szomszédaink!
Azok lesznek. Nem lehet eltüntetni őket varázsütésre, több tíz milliós tömegről beszélünk, ha az ukránságról van szó. Szerintem a hosszú távú stabilitásra csak úgy van lehetőség, hogy valamiféle igazságos egyezség születik a harcoló felek közt, ahol szépen kb. a logikus etnikai - és geopolitikailag elfogadható választóvonallal, katonaföldrajzilag is védhető osztozkodás lesz. Ez szerintem valahol a Dnyeper mentén, és alul a vékony tengerparti sávban kb. megáll maximum az oroszok részéről.

Bármennyire is hihetetlen, én nem az ukránság vesztét kívánom, vagy Ukrajna államiságának totális eltörlését, csak hogy vegyenek visszább a pofájukból, és legyenek demilitarizálva amennyire lehet!

Ha ők törekednek majd a jó szomszédi viszony kialakítására, én is azt tartanám helyesnek saját részünkről, ebben ennyi van!
Ehhez mondjuk a jelenlegi vezetésüknek purgálódni kéne a picsába, ez tény!
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
RIA Novosztyi

Lavrov interjút adott a kínai Hszinhua hírügynökségnek. Kivonatok:

▪️Az Oroszország és Ukrajna közötti tárgyalások nem mennek jól, mert Kijev nyugati kezelői uszítanak.

▪️A delegációk naponta videokapcsolaton keresztül vitatják meg a szerződéstervezetet.

▪️Ukrajna nukleáris mentes státusza és a denazifikáció mellett a szankciók feloldásáról is tárgyalnak.

▪️A NATO-országok mindent megtesznek annak érdekében, hogy a Moszkva és Kijev közötti politikai megállapodások révén megakadályozzák az orosz hadművelet befejezését.

▪️Az USA és az EU "az utolsó ukránig" harcolni akar Oroszország ellen, nem érdekli őket Ukrajna mint független ország sorsa.

▪️Ha a NATO-országok érdekeltek a rendezésben, abba kellene hagyniuk a fegyverszállításokat Ukrajnának.

▪️Az orosz hadművelet szigorúan a terveknek megfelelően alakul, a célokat az ellenállás ellenére is el fogják érni.

▪️Az orosz hadsereg mindent megtesz a polgári áldozatok elkerülése érdekében.

▪️A Nyugat oroszgyűlölő irányvonala kilátástalan: nem gyengülhetünk meg.

▪️A szankciókra válaszul a dedollarizációra, a deoffshorizációra, az importhelyettesítésre és a technológiai függetlenség erősítésére fogunk összpontosítani.

▪️A Nyugat kész veszélyeztetni a világ egész régióinak energia- és élelmiszerbiztonságát az Oroszország elleni szankciókkal.

▪️Oroszország jóhiszeműen teljesíteni kívánja az energia, műtrágya és mezőgazdasági termékek exportjára vonatkozó szerződéses kötelezettségeit.


Ha vki mégkonzisztensebben össze vissza hazudozik mint Putyin akkor az Lavrov.

Ebben a részben különösen tetszik a jóhiszeműen teljesíteni fogják a szerződéses kötelezettésgeiket, a mindent megtesz a polgári áldozatok elkerülése érdekében rész.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Pedig igaza van, amikor elősször szellőzteték meg hogy a lengyelek 72-t adnak az Ukránoknak akkor azok már az ukránoknál voltak.
Lehet már az ukránoknál vannak a lengyel T-72-esek, de az nem vehető biztosra, hogy a donbassz-i ukrop erőkhöz sikerült is eljuttatniuk.

A Donyecki Népköztársaság (DPR) Népi Milíciájának vezetője, Eduard Baszurin április 29-én azt mondta, hogy a DPR-erők még nem foglaltak el egyetlen olyan nehézfegyvert sem, amelyet a NATO szállított a kijevi erőknek.

"Még nem találkoztunk nehézfegyverekkel" - mondta a Channel One televízióban. „Ennek következtében még nem sikerült zsákmányolni a NATO által szállított fegyvertípust. Ez a közeljövőben megtörténhet."

Én eddig két állitólagos szlovák T-72-t láttam a luhanszki területen
UAF-T-72-AMT-and-2-slovakians-T-72-M1-with-ERA-Luhansk-obl-0420.jpg

Egy T-72AMT és két szlovák T-72M1
A szlovákok állitólag 24 darab T-72M1-t szállítottak az ukrop haderőnek
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
Lehet már az ukránoknál vannak a lengyel T-72-esek, de az nem vehető biztosra, hogy a donbassz-i ukrop erőkhöz sikerült is eljuttatniuk.

A Donyecki Népköztársaság (DPR) Népi Milíciájának vezetője, Eduard Baszurin április 29-én azt mondta, hogy a DPR-erők még nem foglaltak el egyetlen olyan nehézfegyvert sem, amelyet a NATO szállított a kijevi erőknek.

"Még nem találkoztunk nehézfegyverekkel" - mondta a Channel One televízióban. „Ennek következtében még nem sikerült zsákmányolni a NATO által szállított fegyvertípust. Ez a közeljövőben megtörténhet."

Én eddig két állitólagos szlovák T-72-t láttam a luhanszki területen
UAF-T-72-AMT-and-2-slovakians-T-72-M1-with-ERA-Luhansk-obl-0420.jpg

Egy T-72AMT és két szlovák T-72M1
A szlovákok állitólag 24 darab T-72M1-t szállítottak az ukrop haderőnek
Szépen lassan lefegyverződik Szlovákia...
Elküldték a légvédelmük, mennek a harckocsik, a Mig-29-eikről is szó volt úgy olvastam. Ügyesen csinálják, de engem azért a víz leverne mindenünket odaadnánk, aztán maradna kb. a rendőrség mint legerősebb országvédelmi erő...
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Szépen lassan lefegyverződik Szlovákia...
Elküldték a légvédelmük, mennek a harckocsik, a Mig-29-eikről is szó volt úgy olvastam. Ügyesen csinálják, de engem azért a víz leverne mindenünket odaadnánk, aztán maradna kb. a rendőrség mint legerősebb országvédelmi erő...
Volt szó már 16 darab önjáró lövegről is, de vannak BMP-ik is.
Lassan nem parcellázni kellene az "országukat", csak bevonulni :hadonaszos: :hadonaszos: Kár hogy nem nagyon van mivel
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 395
113
Álmodozás Igen a tied és a hozzad hasonlóké.
Harmadik hónapja álmodozik a végső győzelemről, a hatalmas és gyors csapásokról, katlancsatákról, az ukrán haderő gyors szét zúzásáról.
Új világrendről, orosz hegemoniáról, stb., stb.

Aztán a csoda minden csütörtökön elmarad. A harcok mennek, de mérsékelt harcászati szintű sikerek semmilyen hadműveleti szintű eredményt nem eredményeznek. Így a stratégiai szintén is marad minden úgy, ahogy március elejére kialakult.

Szóvá szerintem bukjátok az irreális álmaitokat.

Toljátok a sok zagyvaságot, de egyre komolytalanabb a ruszki agitprop műsor. Még Magyarországon is....;)
Szórakoztatónak is nevezhetnénk, csak ahhoz sokan halnak meg teljesen értelmetlenül, Putyin őrült álmaiért.

Szomorú és tragikus az emberi ostobaság.
És szégyenteljes is, ha valaki Putyint támogatja ebben az őrült, elveszett háborúban.
Szerintem.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Ez is egy amolyan "gusztusos" amerikai megoldás... :D Mondjuk az SZVR és a GRU meg alig várja az ilyen alkalmakat, rövid úton tele lesz a nagy USA alvó ügynökökkel. :D

Kitünően működött a Szu idejében akkor is az értelmesebb ha tehette menekült.

EUnak is lépnie kéne pl IT területén egész abszurd hiány van és vmi elképesztően nehéz még cégen belűl is áthozni vkit EU/MOra.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
5 939
41 159
113
– Mennyire veszi komolyan az Egyesült Államok az atomháborús fenyegetéseket , amelyek például az orosz állami televízióban szinte nap mint nap hallatszanak?


„Ez rendkívül felelőtlen magatartás egy olyan ország számára, amely az ENSZ Biztonsági Tanácsának állandó tagja. Isten ments, hogy Putyin vagy tábornokai valóban készen álljanak egy ilyen döntésre.

Sajnos a konfliktus kezdete óta már megértettük, hogy a Putyin fenyegetéseit komolyan kell venni. Ezért az Egyesült Államok és szövetségeseink az események ilyen fejlõdésére készülnek. De ha erről van szó, akkor ez egy olyan mértékű háborús bűn lesz, amelyből sem ő, sem Oroszország soha nem tér ki. A mi életünkben biztosan nem.

— Olvasóink között talán vannak olyanok, akik valamiért támogatják az ukrajnai háborút. Itt a lehetőség, hogy közvetlenül megszólítsa őket.

– Kezdjük azzal, hogy tiszteletemet fejezem ki a Meduza olvasóinak – elvégre Ön is ide [a Meduzába], ami azt jelenti, hogy már keresi az igaz információkat. Ön már tett erőfeszítéseket, hogy jó polgárokká váljon a világnak.

Ami a háborút illeti, az egy teljesen felesleges tragédia. Először is Ukrajnának, de ez óriási tragédia Oroszország számára is. Ez a fiai tönkretett élete, ennyi pénzt új iskolákra, utakra és kórházakra kellett volna költeni Oroszországban. Ezek mind a nehézségek, amelyeket vállalkozása elvesztése miatt visel el. Attól, hogy sok importáru már nem elérhető az Ön számára. Mert Európába már nem mehet.

És mindezt kizárólag Putyin hiúságának kielégítése érdekében. Ukrajna nem fenyegetett téged, és nem is fog, ha holnap véget ér ez a háború. Minden egyetlen ember kezében van. Csak ő dönthet úgy, hogy civilizált módon véget vet mindennek – nemcsak Ukrajna, hanem Oroszország érdekében is.

Ez a háború már hatalmas foltot jelent országa hírnevén. Ne törődjenek bele. Tudom, hogy az orosz nép nem ilyen.

Na ezt a szarkeverőt kellene meghívni Kijevbe és rögtön indítani egy pár iszkandert, mert megérdemelné.
 
W

Wilson

Guest
Ez is egy amolyan "gusztusos" amerikai megoldás... :D Mondjuk az SZVR és a GRU meg alig várja az ilyen alkalmakat, rövid úton tele lesz a nagy USA alvó ügynökökkel. :D
Gondolom azért nem nyakra főre engedik be őket az Egybesült Államokba, másrészt megnézném mikor engedik el az oroszok ezeket az embereket és ebben nincs meglepő az USA már nagyon régóta ezt csinálja.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 529
113
Minden drog még a kannabisz is tágítja a pupillát, na meg a szemorvos is. De nem hiszem hogy minden videó és interjú előtt szemészeten ücsörögne az ipse
Atropint cseppentesz bele, az tagitja. Hasznalat utan viszed vissza a patikaba mert annyira mergezo anyag.
ABV csomagban volt nekem itthon anno meg. Szivbenulas vagy mi ellen jo valami vegyi tamadas eseten.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Harmadik hónapja álmodozik a végső győzelemről, a hatalmas és gyors csapásokról, katlancsatákról, az ukrán haderő gyors szét zúzásáról.
Új világrendről, orosz hegemoniáról, stb., stb.

Aztán a csoda minden csütörtökön elmarad. A harcok mennek, de mérsékelt harcászati szintű sikerek semmilyen hadműveleti szintű eredményt nem eredményeznek. Így a stratégiai szintén is marad minden úgy, ahogy március elejére kialakult.

Szóvá szerintem bukjátok az irreális álmaitokat.

Toljátok a sok zagyvaságot, de egyre komolytalanabb a ruszki agitprop műsor. Még Magyarországon is....;)
Szórakoztatónak is nevezhetnénk, csak ahhoz sokan halnak meg teljesen értelmetlenül, Putyin őrült álmaiért.

Szomorú és tragikus az emberi ostobaság.
És szégyenteljes is, ha valaki Putyint támogatja ebben az őrült, elveszett háborúban.
Szerintem.

A valóság adta a pofont náci/notorius hazudozó Putyinnak meg a hadseregének.

Pedig én is hogy bekajáltam az orosz agitpropot, hogy mennyire kemény/erős az orosz hadsereg, ukrajna mennyire nem nemzet, hadsereg szétesik. Meg persze a "rohadó" nyugat...
 
W

Wilson

Guest
Lehet már az ukránoknál vannak a lengyel T-72-esek, de az nem vehető biztosra, hogy a donbassz-i ukrop erőkhöz sikerült is eljuttatniuk.

A Donyecki Népköztársaság (DPR) Népi Milíciájának vezetője, Eduard Baszurin április 29-én azt mondta, hogy a DPR-erők még nem foglaltak el egyetlen olyan nehézfegyvert sem, amelyet a NATO szállított a kijevi erőknek.

"Még nem találkoztunk nehézfegyverekkel" - mondta a Channel One televízióban. „Ennek következtében még nem sikerült zsákmányolni a NATO által szállított fegyvertípust. Ez a közeljövőben megtörténhet."

Én eddig két állitólagos szlovák T-72-t láttam a luhanszki területen
UAF-T-72-AMT-and-2-slovakians-T-72-M1-with-ERA-Luhansk-obl-0420.jpg

Egy T-72AMT és két szlovák T-72M1
A szlovákok állitólag 24 darab T-72M1-t szállítottak az ukrop haderőnek
A lengyel T-72 minimum akkor kerültek át az ukránok hoz amikor a szlovákok.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Gondolom azért nem nyakra főre engedik be őket az Egybesült Államokba, másrészt megnézném mikor engedik el az oroszok ezeket az embereket és ebben nincs meglepő az USA már nagyon régóta ezt csinálja.


Rogozin már elrendelte, hogy nincs külföldre utazgatás, gondolom máshol sincs máshogy. Ettől még szivárgás mindig volt meg rakás területen nincs korlátozás. IT vonalon pl masszív a diszidálás.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Morning sunshine :D

Ez félig off, de semmi kedvem péppé taposott hullákat nézegetni szombat reggel.
Mennyivel másabb világ, mennyire másabb generáció :(
A 2.ww alatt 1000főből 5,5 (!!!) dezertált, 1977-ben 31,7.
Elnéztük ezt a sok elhagyott RU technikát, elmenekült UA hadköteleseket, most mennyi lehet? 200-500?