[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 230
93
Én nem tudom, de ahogy most zajlanak az olajembargós események egyre furcsább ez az egész. Ugye az biztos, hogy az olajembargó nagy vesztese az EU. jó pár tagállama lenne. Nem csak mi hanem mások is pld. Német o., és ugye az olaj után jönne (jön?) a gáz embargó. Az meg aztán végképp kinyírna itt sok mindent. A németnek sem érdeke ez. Szerintem Viktor lesz (magyarok) az ügyeletes rossz fiú aki miatt bukhat az egész embargós dolog. Simán el tudom képzelni, hogy lezsírozzák Viktorral az eu. vezetői vállalja be ezt a szerepet. Rúgja fel az embargót, vigye el a balhét. Lehet Von Ursula pont ezért volt itt. Azt beszélték meg Viktorral, NE szavazza meg és nem azért volt itt, hogy a szavazásra bírja rá. Ezzel mindenki jól járna. Az EU. nem veszti el ,,arcát" hiszen ők akarták csak hát ez a fránya Viktor! Németek kifejezett jól járnak ha nem lesznek embargók. Szlovákok, osztrák, bolgár ugyanígy jól járnak. Rólunk nem is beszélve. Zselé persze haragszik majd ránk de hát eddig sem szeretett minket.
Embargó nincs pedig az EU. akarta.
Olaj, gáz jön.
A magyar fekete bárány de hát eddig is az volt.
Van egy ilyesmi érzésem, nem tudom...
 
T

Törölt tag 467

Guest
Én nem tudom, de ahogy most zajlanak az olajembargós események egyre furcsább ez az egész. Ugye az biztos, hogy az olajembargó nagy vesztese az EU. jó pár tagállama lenne. Nem csak mi hanem mások is pld. Német o., és ugye az olaj után jönne (jön?) a gáz embargó. Az meg aztán végképp kinyírna itt sok mindent. A németnek sem érdeke ez. Szerintem Viktor lesz (magyarok) az ügyeletes rossz fiú aki miatt bukhat az egész embargós dolog. Simán el tudom képzelni, hogy lezsírozzák Viktorral az eu. vezetői vállalja be ezt a szerepet. Rúgja fel az embargót, vigye el a balhét. Lehet Von Ursula pont ezért volt itt. Azt beszélték meg Viktorral, NE szavazza meg és nem azért volt itt, hogy a szavazásra bírja rá. Ezzel mindenki jól járna. Az EU. nem veszti el ,,arcát" hiszen ők akarták csak hát ez a fránya Viktor! Németek kifejezett jól járnak ha nem lesznek embargók. Szlovákok, osztrák, bolgár ugyanígy jól járnak. Rólunk nem is beszélve. Zselé persze haragszik majd ránk de hát eddig sem szeretett minket.
Embargó nincs pedig az EU. akarta.
Olaj, gáz jön.
A magyar fekete bárány de hát eddig is az volt.
Van egy ilyesmi érzésem, nem tudom...
Az uniós olajembargó egy álszent baromság.
Maradjunk annyiban, hogy Németországnak, Hollandiának, vagy Belgiumnak sincs szüksége Orbán jóváhagyására ahhoz, hogy akár most azonnal leállítsák az olajimportot Oroszországból. Az, hogy ezt nem teszik meg, hanem mindenki mutogat mondjuk ebben az esetben ránk, mindent elmond erről az egészről.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 230
93
Az uniós olajembargó egy álszent baromság.
Maradjunk annyiban, hogy Németországnak, Hollandiának, vagy Belgiumnak sincs szüksége Orbán jóváhagyására ahhoz, hogy akár most azonnal leállítsák az olajimportot Oroszországból. Az, hogy ezt nem teszik meg, hanem mindenki mutogat mondjuk ebben az esetben ránk, mindent elmond erről az egészről.
Arra kell nekik indok, hogy miért NEM állítják le!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
És mindez az Uniós szankcióktól független. Ezek a tények, ezzel kell szembenézni. Kellenek alternatív szállítási útvonalak, feldolgozási lehetőségek. Ha most erre tudunk penzt szerezni, fasza. Az elso haszna a háborúnak, eddig csak szivtunk miatta.

Egykoron, az Adria kőolajvezeték ebből az apropóból lett megépítve. Még a echte szoci időkben, talán akkoriban nem is nagyon használtuk. De mégis megcsináltuk, mert ki tudja ha... Jól tettük, még akkor is ha mai is alap az orosz olaj nálunk. Mert most jött egy baj, amit nem mi generáltunk, de elszenvedői vagyunk. Egy lehetőségként kell tekinteni erre is.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 230
93
Majd figyeld meg a két skandináv ország NATO tagsági kérdését. Ott majd a törökök mondják ki a tutit. Mármint, hogy nem lehetnek NATO tagok, mert ők vétóznak majd. Az osztrákokkal a gyorsított ukrán EU csatlakozási várakozást hűtötték le.
Simán lehet
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 917
13 018
113
Az előbb azt próbáltam jelezni, nemcsak Moszkván múlik jön - e olcsó gáz. Én nagyon boldog lennék, ha az oroszok tudnák garantálni a magyar kőolajellátást. De nem tudják!!! Ukrajnán át jön az orosz olaj. Zelenszkij tegnap zárta el a JAMAL gázvezetéket. Ugyanígy elzárhatja a Barátság magyar szakaszát. Akkor mit csinálunk???

És mindez az Uniós szankcióktól független. Ezek a tények, ezzel kell szembenézni. Kellenek alternatív szállítási útvonalak, feldolgozási lehetőségek. Ha most erre tudunk penzt szerezni, fasza. Az elso haszna a háborúnak, eddig csak szivtunk miatta.

És az mennyivel jobb, hogy a horvátok zárhatják el a csapot, akik majdnem ugyanúgy "szeretnek" most minket, mint az ukránok, de legalább az USA, vagy Brüsszel utasítására is szívfájdalom nélkül megtennék? Mennyivel jobb, hogy a kieső vezetékes szállítású orosz olaj miatt abszolút mértékben kevéssé váló tengeri olajat és szállítási kapacitásokat legnagyobb barátaink vásárolhatják fel előlünk, mert nekik több pénzük van és "nagyobb szükségük van rá"? Mert hogy a beszerzési forrást és a szállítási útvonal minden elemét biztosítani kellene, nem csak a végpontot. Ha nincs elég tengeri kitermelési kapacitás, vagy behajózási kikötői kapacitás, vagy szállítási kapacitás, vagy a Krk kapacitása nem elég, vagy ezek bármelyike anyagi/politikai okból nem nekünk dolgozik, akkor ráfaragunk. Hiába van cső és finomítói átállás. Mennyivel jobb, hogy az orosz olajra kiépített Százhalombatta termelés közbeni átalakítása komoly műszaki kockázatokkal jár?

Vagy ebből az összegből kijön egy komplett alternatív finomító + az Adria vezeték bővítése + a kikötői kapacitás bővítése is + vehetünk még 8-10 saját tankert és ezt 100%-ban az EU állja? Meg még Triszthez is építhetünk belőle egy leágazást, Szlovénián/Ausztrián keresztül, hogy a kikötői kapacitást bővítsük és az egyoldalú kikötői/tranzitország függésünket feloldjuk?

Azzal egyetértek, hogy az orosz olaj mellett az alternatívák lehetőségét is bővíteni érdemes. De nem az orosz olaj helyett, mert az csak az egyik függésből a másikba visz, nagyon drágán.

Amúgy elég nagy baj lenne, ha még 4-5 évig tartana a háború. Ha ezen időn belül ütik ki az ukránok, vagy az EU-s "barátaink" az orosz olaj ellátásunkat, akkor még a folyamatban lévő beruházás mellet is ráfaragunk. Ha meg közben befejeződik a balhé és az orosz olaj még mindig érkezik, akkor pénzkidobás volt az átalakítósdi. Ha pedig nem marad meg az orosz olaj feldolgozási lehetőség, akkor ahelyett hogy versenyeztetnénk a forrásokat, átállunk egy üzembiztosan jóval drágább forrásra.

Szóval ez csak akkor lenne magyar érdek, ha nem az orosz olajembargó megszavazásáért cserébe ajánlana pénzt az EU, hanem csak simán az alternatíva kiépítésére, az orosz olajbeszerzés lehetőségének megtartásával. Ha az EU - saját elveivel ellentétben - nem a versenyt akarná kizárni az orosz olaj betiltásával, hanem a versenyhelyzetet megteremteni, akkor nem az embargóért cserébe adná a pénzt.

Mellesleg EU-s ígérgetéssel tele van a padlás. Viszont az EU-nak az a szokása, hogy a pénzt mondvacsinált indokokkal visszatartja és az ígéreteit megszegi.

Csak kérdezem: Miért kell kötelezővé tenni EU-s szintem az orosz olaj betiltását? Ha egy elmeháborodott ország ma ideológiai alapon mellőzni akarja az orosz olajat (pl: lengyelek), akkor embargó nélkül is bármikor megteheti. Az embargó kényszere azért kell, hogy azt is rászorítsák, aki felfogja, hogy ez nagyon nem áll érdekében. Magyarul önmagunk kényszerítését kell megszavaznunk a saját józan eszünk ellenében, egy kis mézesmadzagért cserébe. Ennek én nem tapsolnék!

A hosszú távú szerződést sem lehet következmények nélkül felrúgni. Az ki fogja kifizetni?

A szalámi taktika pedig üvöltő. Lépésről lépésre vezetik be a teljes energia embargót. Először a szén. Aztán feltételekkel az olaj. Majd a gáz. Kisvártatva a feltételek is kiesnek és a marad a színtiszta embargó. Ahogy felrúgjuk az oroszokkal a hosszú távú szerződés és már ők nem szállítanak nekünk, azonnal egyirányú zsákutcában találjuk magunkat, amelyben a nyugatra vagyunk utalva és a nyugat oldaláról vagyunk korlátlanul zsarolhatók. Márpedig nyugatról eddig minden esetben kihasználták a velünk szembei zsarolási potenciált (ellentétben az oroszokkal).
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 791
113

  • Orbán Viktor Semjén Zsoltot általános miniszterelnök-helyettesnek kérte fel, aki egyúttal nemzetpolitikáért, nemzetiségpolitikáért, egyházpolitikáért és egyház-diplomáciáért felelős miniszterként is dolgozik majd.
  • Az Agrárminisztériumot Nagy István,
  • a Belügyminisztériumot Pintér Sándor,
  • az Építési és Beruházási Minisztériumot Lázár János,
  • a Honvédelmi Minisztériumot Szalay-Bobrovniczky Kristóf,
  • az Igazságügyi Minisztériumot Varga Judit vezetheti majd.
  • Orbán Viktor a Kulturális és Innovációs Minisztérium vezetésére Csák Jánost,
  • a Külgazdasági és Külügyminisztérium élére Szijjártó Pétert,
  • a Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetésére Rogán Antalt,
  • a Miniszterelnökség élére Gulyás Gergelyt kérte fel.
  • A Pénzügyminisztériumot Varga Mihály,
  • a Technológiai és Ipari Minisztériumot Palkovics László vezetheti.
  • Nagy Márton gazdaságfejlesztésért felelős miniszterként,
  • Navracsics Tibor pedig területfejlesztésért és az uniós források felhasználásáért felelős miniszterként dolgozhat a következő négy évben.
A fenti lett, ezt kértem.a választás másnapján. :D

Beszéljünk picit komolyan. Remélem Viktor egy komolyabb unortodox kormányátalakítást hajt végre. Itt az unortodox jelző most kivételesen azt jelenti, hogy 1 kisebb atlantista, Brüsszel felé nyitotabb korrekció jön. Tudom sokan nem ezt várják, de az ukrán - orosz háború olyan tektonikus geopolitikai mozgásokat inditott be, hogy szükséges a hajó irányváltása, kben úgy járhatunk, mint a Titanic.

Persze a kettősség megmarad. Tárgyalókepesnek kell maradni Moszkvával szemben éppenúgy, mint Kínával. De amíg az orosz gazdasági kapcsolatoknál ez lazítást, nagyobb távolságtartást jelent, Kína felé a gazdasági kapcsolatokat erősíteni kell.

Ennek a fordulatnak a kormányalakításban is látszania kell. Illetve az alkalmatlan miniszterektől, Kásler pl. meg kell vállni.

Miniszterelnök-helyettes,
nemzetpolitikáért, egyházügyekért és nemzetiségekért felelős tárca nélküli miniszter.
Semjén köszönjük a munkát.
Helyette a KDNP aktiválhat új arcot.

Miniszterelnökséget vezető miniszter
Gulyás Gergő ügyes gyerek, de nagy neki ez a feladat. Lázárt vissza!!!!

Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter
Rogán viszlát, Gulyás helyette.

Külgazdasági és külügyminiszter
Tudom nem leszek népszerű és én is számolok Szijjártóval, de ezen a poszton szimbólikus fordulatra van szükség. Navracsics!!! Kemény geopol évek elé nézünk, a kompromisszimok és nem a konfrontácio ideje lesz.

Belügyminiszter
Pintér köszönjük, de tényleg. Vmi volt exrendőr?? Aki rendezi a zsarubéreket is! Ide is új arc kell!!

Igazságügyi miniszter
Varga Judit maradjon!! Kiskedvencem. :p

Pénzügyminiszter
Varga Mihály ez sem kérdés.

Emberi erőforrások minisztere
Kásler csüszi, a leggyengébb láncszem.
Akár szét is szedném a minisztériumot.
Oktatás Pokorny come back, kössön békét.
Eü. Legyek nagyon unortodox??? Maróth!! Azt hiszem ráférne erre a rendszerre is egy reform. Tudom ez a javaslat szinte szentségtörés. Majd a helyettese Tömböl viszi a VBÜt.

Innovációs és technológiai miniszter
Palkoviccsal szakmailag semmi bajom, de nem tud kommunikálni. Márpedig 1 miniszternek az is feladata. Úgyhogy ide jöhet Szíjjártó.

Agrárminiszter
Aki a legmagasabb eredménnyel nyerte az egyénit, Gyopáros Alpár

Honvédelmi miniszter
Sajnos Benkő is kommunikációs kapufa. Legyen újra politikus??
Simicskó??

Családügyi
Vmi jó kis Milf!! Szentkirályi Alexandra??


Lehet szétszedni. o_O
Szóval sikerült atlantistább kormányt összerakni, igy marad Orbán a nemzeti közepén, mert az elmúlt 4 év nagyon elcsúszott Hunnia irányába. Visszatért Pannónia is.

Szerencsére a leggyengébb láncszem kiesett, Kásler. Benkő és a többi távozó miniszter is jó döntés. Én többet cseréltem volna. Rogan, Semjén mindenképpen.

Varga I-II maradása jó hir.
Szijjártó - EU dilemmát Navracsiccsal oldotta meg. Én is őt hoztam volna. Érdekes tandem lesz.

SZBK-Nagy Marton-Csák Janos, egy sem pártkatona, inkább szakember, üzletember, stratégák.

Én Lázárnak adtam volna a feltuningolt belügyet, de várjuk meg, mi fog hozzá tartozni. Navracsics mellett a legjobb húzás, hogy visszakerül a kormányba.

Összeségében sok a nagykutya és sok átfedés látszik a minisztériumok közt. Itt nehéz lesz rendet tartani. De ha Orbán valasztotta így, majd megoldja. Ez nem egyéni, csapatjáték lesz.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 791
113
@SilvioD -vel már 1 hónapja elkeztünk erről gondolkodni, de kiváncsi vagyok, most ezek is meretében ki mit gondol?

Az én meglátásom:
A következő 4 év az iparfejlesztésről fog szólni. A 3 hasonló területű minisztériummal valszeg a versenyszellem felélesztése a cél az irányításban.
Navrát továbbra se értem, remélem bizonyít.
Varga Judit is kérdőjel.
Az oktatás és egészségügyet is jól eldugták, ide tudunk konkrét neveket?
Az utóbbi kettőhöz nem. Pokorni forma kellene az oktatás élére, aki keresi a kompromisszumot. Eü. Szócska Miklos, szinten volt Orbán kormánytag, vagy Maróth. o_O Jó öt hagyjuk meg inkább a haderofejlesztési jatszótéren.

Varga a jövő, Navra meg a legjobb húzás, az EU felé muszáj nyitni, kell a zsé.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 097
113
Aki azt hiszi, hogy el lesz felejtve Narvasics áldásos tevékenysége az előző minisztersége idején, hogy kvázi tökretette a jogállam intézményét, az téved. Nyugaton nem hülyék. Varga Judit saját hajának rángatása és a narratíva szajkozása mlett (legalább angolul tud) eddig sem csinált semmit a minisztériumában?? Nem volt egy kis korrupció amit nem vett észre??? Szalay-ról már olvastátok a véleményemet. Aki ér valamit az a pénzügyminiszter. Rogán a propagandáért felel, majd kaptok ismét 3 szavas jelmondatokat.. A nemlétező kereszténydemokraták vezetőjét bent kellett hagyni. Jó a hülye a háznál. Eddigi fő tevékenysége, lóval bevonulni erdélybe és védett szarvasokat lőni és helikopterrel szállítni közben keresztyén erkölcsről prédikálni. A középkorban a vagyona felét bünbocsánat cédulák vásárlására kellett volna költeni, így is levágták volna fél kezét. Pintér marad ez szintén jó döntés.
A káosz amit Orbán kitalált az viszont óriási faszság. Alig szakminisztérium, mindegyikben van egy csomó nagyon nem oda való. Azt mondhatnám mátrix szervezet, de egy kormány nem így működik... (mármint érdelmi kormány).. De a csirkefarhát olcsó marad, takarékoskodni se kell az üzemanyaggal, tovább híznak az oligarcák.. megy tovább az ország szétlopása.. (tegyem hozzá, az ellenzék nevű csoportosulás úgy lejáratta magát, hogy a következő négy évben el fog tünni belőlük sok mindenki a közéletből). Addig nem lesz itt demokratikus ellenzék, ameddig Gyurcsány Ferenc és neje + pártja) predeszintálja magát annak nevezni.. Ilyen volt Öfélsége ellenzéke a XIX. század végén XX. század elején, mert kellett a brit parlamentalizmushoz...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 340
113
Nem hajlandó kiszolgálni magyarokat egy horvát étterem, és még a tengerükön sem látnak szívesen
Forrás: https://kuruc.info/r/2/243515/
hangulatkeltés. (valakinek az érdeke. az a kérdés inkább horvát vagy magyar a célközönség)
1 könyörögnének a magyaroknak hogy mennyenek és ne kelljen bezárniuk.
2. horvátúl kiirhatja a hülye is tudja hogy az átlag magyar nem tudja mi van kiirva.
3. ilyen palatáblán láttam én már sokmindent kiírva.