[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 320
113
Az atlantista gazdi azt mondta, most az oroszokat kell utálni. Az, hogy az ukránok szakmányban ölik a hadifoglyokat, meg sem tántorítja a parancsba vetett hitüket.
Viccesek a tavaszi trollok errefelé.

s161242285911891796_p109_i2_w675.jpeg
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Ezt tőlük kellene megkérdezni.De szerintem nem mindenki szeretné a hősi halált.
Azovstal védők kimentéséről van szó?
Őőő miért hősi halál ha sérülten normális egészségügyi ellátás élelmiszer /víz/ nélkül meghal?
Tehát a nemzetközi vörös kereszt a 19 században pont a ilyen helyzetek kezelésére jött létre /van a muszlimoknak is hasonló szervezete.
Most hol vannak?
Tehát harcképtelen sebesült szenvedő katonákkal szemben a ellátást megtagadni hmmm ez nem is korokhoz fűződik mert a ókorban is lehetett emberséges hadvezér meg napjaink oroszországában is lehet embertelen.
Itt most nem tételes hadijogi normákat kérnék számon hanem EMBERSÉGET.
Harcolt megsérült nem azonnal de 1-2-3 hét múlva ellátást kimenekítést kér.
Ez történelmi korokon átivelően egy értékelhető erkölcsi szituáció.
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 046
5 501
113
„A Bundeswehr nyugalmazott dandártábornoka, Erich Wade, Angela Merkel volt német kormányfő tanácsadója figyelmeztette Kijevet, hogy ne becsülje alá az orosz fegyveres erők erejét” - írja a Deutsche Wirtschafts Nachrichten. A szakértő az orosz hadsereg ukrajnai hadműveleteit elemzve tett ilyen nyilatkozatot. "Az oroszok túlságosan erősek, nagy fölényben vannak a földön és a levegőben is" - idézi a közlemény a tábonokot. Wade kijelentette, hogy Kijev nem lesz képes visszafoglalni Donbasz területét katonai eszközökkel, ma Oroszország határozza meg az események menetét Ukrajna keleti részén.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/243618/
 

Lando

Well-Known Member
2011. június 29.
407
1 042
93
A Baikal Electronics és az MCST (Moszkvai SPARC Technologies Központ) orosz processzorfejlesztők felkerültek a brit kormány szankciós listájára.
Lényeges, hogy ez megakadályozza a brit székhelyű chiptervező Armot abban, hogy a technológiájával dolgozzon vagy licencet adjon a két vállalatnak. A cégek azonban továbbra is dolgozhatnak már licencelt IP-vel – így a cégek gyakorlatilag el vannak zárva minden további fejlődéstől.

"E rendelkezés célja, hogy Oroszországot arra ösztönözze, hogy hagyjon fel Ukrajnát destabilizáló, vagy Ukrajna területi integritását, szuverenitását vagy függetlenségét aláásó vagy veszélyeztető akcióival" - közölte a kormány.
A Baikal, amely évekkel ezelőtt váltott a Baikal-T sorozatú MIPS utasításkészlet architektúráról az Arm-ra, a brit cégre támaszkodik Baikal-M, -S és -L sorozatú chipjeinél.
A processzorokat a tajvani szerződéses chipgyártó TSMC gyártotta, de az amerikai és tajvani szankciókat követően a cég leállította a gyártást.
A lényegesen kevésbé fejlett Mikron létesítmény Oroszország legnagyobb hazai chipgyára. Ez is felkerült a brit szankciók listájára.
A cégekhez csatlakozik a szuperszámítógépeket gyártó T-Platforms és a Radioavionica ipari vezérlőket gyártó cég.
Az Egyesült Államok kormánya márciusban szankcionálta a Mikront, a Bajkált, a T-Platformokat és az MCST-t.



COCOM 2020!
 
  • Tetszik
Reactions: Yoda and Wilson
W

Wilson

Guest
Nem a beismerés a kérdés. Hanem az, hogy nem lesz objektív és mindenki által elfogadott vizsgálóbizottság.
Azt ugye nem lehet objektívnek tekinteni, ahol az ukrán, holland és amerikai tagok vizsgálják az oroszok bűneit.
Az ENSZ főtitkár akart vizsgálatot de az oroszok abba sem mentek bele...
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 203
67 065
113

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
„A Bundeswehr nyugalmazott dandártábornoka, Erich Wade, Angela Merkel volt német kormányfő tanácsadója figyelmeztette Kijevet, hogy ne becsülje alá az orosz fegyveres erők erejét” - írja a Deutsche Wirtschafts Nachrichten. A szakértő az orosz hadsereg ukrajnai hadműveleteit elemzve tett ilyen nyilatkozatot. "Az oroszok túlságosan erősek, nagy fölényben vannak a földön és a levegőben is" - idézi a közlemény a tábonokot. Wade kijelentette, hogy Kijev nem lesz képes visszafoglalni Donbasz területét katonai eszközökkel, ma Oroszország határozza meg az események menetét Ukrajna keleti részén.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/243618/
bundeszmutti 16 éves regnálása miatt amiket elmulasztott európának valószínűleg "reszeltek" erről beszéljen a bácsi
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 302
10 580
113
Az ENSZ főtitkár akart vizsgálatot de az oroszok abba sem mentek bele...
Nem tudom, én csak olyan híreket láttam, amelyben a főtitkár felvetette, hogy vizsgálat kell, de olyat nem, amelyben az oroszok mondták, hogy nem kell.
Olyat viszont találtam, hogy az oroszok javasolták, hogy az ENSZ BT keretein belül legyen kivizsgálva, de ennek sem láttam folytatását.
 
W

Wilson

Guest
Nem tudom, én csak olyan híreket láttam, amelyben a főtitkár felvetette, hogy vizsgálat kell, de olyat nem, amelyben az oroszok mondták, hogy nem kell.
Olyat viszont találtam, hogy az oroszok javasolták, hogy az ENSZ BT keretein belül legyen kivizsgálva, de ennek sem láttam folytatását.
Annak idején linkeltem a hírt, hogy Lavrov azt mondta, hogy az ENSZ vizsgálatot sem tartja objektívnek.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 312
113
Az ukrán fegyveres erők mintegy 16 ezer katonája esett a katlanba Szeverodonyeck és Liszicsanszk közelében
Az LPR belügyminisztériuma bejelentette, hogy elfogják az ukrán fegyveres erők legfeljebb 16 ezer katonáját Liszicsanszk és Szeverodonyeck közelében.
Erre gondokltam. Ha bekerítik és felszámolják, elfogják ezt a 16.000 katonát az újabb fordulópontot jelenthet.