[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Elmondom: Mariupol környékén két lehetőség volt: vagy ukránok által ellenőrzött területre mennek, vagy orosz fogságba. Az már az elején kiderült, hogy a török vonalról szó sem lehet, tehát ezek maradtak. Namost ezek közül az első a "saját terület" ami ugye a te meghatározásod szerint "kitelepítés az ellenséges támadás álta fenygetett területről", míg a másik megoldás az orosz/szaki területre való szállítás, azaz a hadifogság. Olyant még nem hallottam, hogy valakit fogságba "evakuáltak" volna, bár Wilson óta tudjuk, hogy ezt így kell kommunikálni az ukrán lakosság felé... :D Hadifogságba úgy kerül az ember, ha kapitulál. Ha ezt nem érted messze kerüld el a sereget, mert csalódni fogsz a végén... :D
Ne vidd el a témát te kitaláltad, nem tudom honnan ,hogy evakuálni csak saját területre lehet,én belinkeltem az evakuáció meghatározását,amiben nincs semmi olyan amit te kitaláltál, tehát lehet ellenséges területre is evakuálni.
De persze annyi önkritikát nincsen,hogy beismerd, hogy ezt rosszul tudtad,mert azt az égig nem engedi meg, de semmi probléma már ezt megszoktam tőled,max ezt is elteszem az év végi humorosba.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 675
32 311
113
Ne vidd el a témát te kitaláltad, nem tudom honnan ,hogy evakuálni csak saját területre lehet,én belinkeltem az evakuáció meghatározását,amiben nincs semmi olyan amit te kitaláltál, tehát lehet ellenséges területre is evakuálni.
De persze annyi önkritikát nincsen,hogy beismerd, hogy ezt rosszul tudtad,mert azt az égig nem engedi meg, de semmi probléma már ezt megszoktam tőled,max ezt is elteszem az év végi humorosba.
jó legyen evakuáció. de akkor az orosz hadsereg evakuált ukrán katonákat akiket hadifogolytáborokba evakuálak. végülis ha valakit börtönbecsuknak is csak bezárják egy objektumba mint más ember este a házába zárkózik be.
 
W

Wilson

Guest
érdemes három felé bontani
van az ukrán propaganda
van a ruszki propaganda
és van a vélhető valóság
a konkrét esetben - kijöttek, megadták magukat, felszálltak a ruszki buszra - a vélhető valóság kifejezetten egybecseng a tárgybani ruszki propagandával
értelemszerűen ha a prokopenko holnap kijevből nyilatkozik akkor tévedtem és tényleg elcserélték őket
Hülyék lennének elcserelni a duma számára már be is nyújtottak egy törvény javaslatot, hogy "nácik foglyokat" ne lehessen elcserelni,én azt tippem, hogy az minimum ,hogy Azovos tiszteket orosz bíróság elé fogják állítani (nácitlanítás) a többit pedig majd elcserélik orosz hadifoglyokra.
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan
W

Wilson

Guest
jó legyen evakuáció. de akkor az orosz hadsereg evakuált ukrán katonákat akiket hadifogolytáborokba evakuálak. végülis ha valakit börtönbecsuknak is csak bezárják egy objektumba mint más ember este a házába zárkózik be.
Nézd az evakuáció meghatározása szerint bárhová lehet evakuálni embereket.
 
  • Vicces
Reactions: grigorij3

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 796
113
 
W

Wilson

Guest
Jaja! És tulajdonképpen nem támadta meg Oroszo. Ukrajnát. Csak arról van szó, hogy visszafoglalják a szakadár területeket az ukriknak. (irónia)

Baszdki ez már nagyon súlyos, remélem azért Te is érzed.
Van fogalmad neked miről szól egyáltalán ez a diskurzus? Mert láthatóan fogalmad sincs róla.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 454
18 670
113
Ne vidd el a témát te kitaláltad, nem tudom honnan ,hogy evakuálni csak saját területre lehet,én belinkeltem az evakuáció meghatározását,amiben nincs semmi olyan amit te kitaláltál, tehát lehet ellenséges területre is evakuálni.
De persze annyi önkritikát nincsen,hogy beismerd, hogy ezt rosszul tudtad,mert azt az égig nem engedi meg, de semmi probléma már ezt megszoktam tőled,max ezt is elteszem az év végi humorosba.
Te tényleg ennyire egyszerű vagy? Te írtad, hogy az evakuáció " a katonaságnak, ill. a polgári lakosságnak és az intézményeknek kitelepítése ellenséges támadás v. elemi vész fenyegette helységből" Nézzük ebből csak az ide vonatkozó részt: "a katonaságna .... a kitelepítése ellenséges támadás fenyegette helységből" A szaki/orosz területre "kitelepítés" miért is nem "ellenséges támadás fenyegette helység"??? A saját szavaidat nem tudod értelmezni, csak remegve vagdalkozol mert lyukra futottál ezzel az egész "hazaszeretet", "evakuáció" stb... dologgal. Még az "év végi humorosba" sem férsz bele, mert ez inkább a faék egyszerűségedet mutatja... :D
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Amerikai elképzelés az olajembargó helyett/mellet(?) :

"
Az amerikaiak által mérlegelt orosz importvám rendszere úgy lenne kialakítva, hogy
  • egyrészt ösztönözze az oroszokat a kitermelésre (ezáltal a más piaci olajfajták árára felfelé irányuló nyomás is enyhülne),
  • másrészt az orosz olaj iránti kereslet visszafogott legyen, így az orosz költségvetési bevételek is,
  • harmadrészt aki mégis orosz olajat venne, az az importvám egy pénzügyi alapba helyezésével hozzájárulhatna Ukrajna gazdasági helyreállításához is."