[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
"röhejes vagy, nézz már a térképre, a fegyver csak a biznisznek jó"

Ez tetsztett. 8 általános megvan?

Amennyire látom Ukrajnából akarnak anektálni. Nem nem az övék. Ráadásul többségében ukránok által lakott területeket.

Én még katonailag is egy bukásnak látom azt amit összehoznak. Nem félelmetes de röhelyes amire az orosz hadsereg ukrajnában produkál.
Geopolban Finn, Svéd Nato tagság miatt meg gigabukásnak.
Gazdaságilag meg hagyjuk is.
Persze megvan, 6 első, 2 második. Szeretnék én ekkorát bukni mint az oroszok. Dagadtra keresik magukat a drága energiahordozókon, milliókkal nő az orosz lakosság az országukban, ásványkincsekben termőföldben gazdag területekkel gyarapodnak napról napra, közben húznak vissza anyjukba a nyugati multik, beszarik a petrodollár, szóval az oroszoknak áll a zászló. Szegény ukrán nép, eu polgárok meg megszívják.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Mondom rossz térképet nézel, mert már Harkov környékéről is kivonult az orosz haderő, és már egy hónapja iszapbirkozik Donbaszban érdemi előrehaladás nélkül, úgyhogy jelen pillanatban nem hogy egyre több területet foglalt el, hanem március elejéhez képest több területet vesztett el mint amit elfoglalt.

Nekem gyanus, hogy bonyolult neki a térkép esetleg a színek... és ez megint egy iszapbírkozás lesz. Berakhatsz neki térképet is úgy se fog összejönni.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
Ezt honnan veszed? Kimaradt pár év a hírekből.
orosz menekultek mondtak.
harkovot ami orosz varos bombazzak az oroszok.
az orosz lakta teruletet bombazzak az oroszok.
ehhez kepest jobban elvoltak szerintem az ukranok.
krim inkabb orosz egyebkent tenyleg.

de a nyelvtorveny csak itt volt felfujva.

semmilyen masik megye nem allt at csak ez a ket szerencsetlen donbas es luhansk.
rohadtul elkoltozott onnan mki aki tudott.


pedig putyin mindenhol probalkozott keleten a lazitassal.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
elso alkalom penzbuntetes. elso tuntetes utan elengednek penzbirsaggal.errol az alkalomrol jott ki egy felvetel.
ket telo volt a csajnal es masodikat bekapcsolva veletlenul megtarthatta.
ezt meguszta a csaj, de ha a lanyommal bant volna igy egy rendor, akkor azert szarul ereztem volna magam.

ja nem vertek el oket, ok igy szallnak le a biciklirol.
mariupol felmillios varos volt. nyilvan kurva nagy.
hirosimaban is maradtak utak meg emberek az epicentruomon kivul.
de peldaul az oroszok sem csinaltak egy korkapcsolast a voros teren, hogy eljen a felszabadult mariopol.

oka van ha bevisznek az orsre :
  • no war tabla
  • ***** tabla
  • ures tabla

mindrol van youtube video abszurd, hogy ures tabla miatt is elvisznek az orok.
persze hogy oka van a gulagnak, mindig van oka.

egyebkent az elet fog menni tovabb mariupolban is, persze.
alepporol is lattam most videot, emberek elnek ott is, de egy rakas haz meg mindig csak rom.

egyebkent koszi h valaszolsz, tisztelem a velemenyed.

nem vagyok elvakult ukran barat, es sajnalom az orosz kiskatonakat is, akiket oda hajtottak, vagy oda kerultek.

az oroszok itt nem fognak gyozni akkor sem, ha gyoznek, mar most vesztettek tok mindegy mi lesz.

errol mar az orosz teveben is beszelt valaki.

az ukranok keszek meghalni ukrajnaert. az oroszoknal ha kihirdetik a hadkotelezetteseget zugolodas lesz am ott is.
ha nem hirdetik ki, akkor meg, az ukranok kepesek visszanyomni tartani az oroszokat.
ok keszek meghalni a hazajukert.
Ahogy már írtam, egy hívőnek hiába mondok bármit is, úgyis a vallási mantráit mondogatja.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 428
16 716
113
Egyetértünk tényleg jól halad az ukrán hadsereg..:)

2022.március 28.

2022032910.jpg


2022.május 3.

orosz-ukran-haboru-terkep-2022-majus-3-brit-vedelmi-miniszterium-529231.jpg
Megtennéd,hogy nagyjából kiszámolod a két terület közti különbséget? Szerintem nem jelentős,de a stratégiai prioritás gondolom valami szitokszó nálad.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Mi tudsz te arról, hogy milyen lenne egy orosz megszállás? Világodat nem tudod...

Ami biztos: az oroszok nem baszogatnák a kisebbségeket.

Úgyhogy a kárpátaljaiak szempontjából is az orosz győzelem az ideális.

Köszönöm én mint magyar elég sokat.

jujj. Erősen hiányos a történelem tudásod.


Mármint az orosz agitprop szerint. Ami úgy hazudik ahogy Putyin: Összevissza.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
nyugat fontos az oroszoknak is.
onnan vesznek ok is csipet technikat.
kina nem fog ingye adni semmit sem nekik.

orulok, hogy szerinted nem fontos egy bmw, de most tudod, hogy arrol van szo, hogy nincsen legzsak az orosz autokban ? nincs hozza anyag.

inzulin meg nincs ezt fogadd el, meg par masik gyogyszer.

oroszoknak nincs meleg vizes kikoto.
hamburg rotterdam nem fogad orosz hajot.
szallitmanyozo hajo vallalatok, maerst stb nem szallit oroszorszagba.
talan ez jobban fog fajni mint a meki, talan erted miert.

koszi a sertegetest, igen majd eszem en is sajtburgert, jo sokat, ha az neked valamiert fontos, hogy sertegess, akkor jol odaszurtal.
nagyon megmondtad. megsertettel. nagyon rosszul esett. tenyleg. megyek eszem is egy hambit banatomba.
Tudnak csipet csinálni és most raktak el 40 milliard dollart a sajat csipgyartas fejlesztesere. Robosztusabb lesz mint a tajvani de a celnak megfelel. Kina meg nem ingyen de olcson fog nekik adni mindent is. Van legzsak orosz autokban is, amelyikben nincs az veszélyesebb lesz, szar ugy de kibirhato. Inzulin meg minden mas gyógyszer is van, India mindent ad nekik ami kell es nincs saját. Minek a meleg vizes kikötő, megfáznak a hajók? Ugyan már kérlek, európa nem fogad hajót az ő baja. Europanak jobban fog fajni minden majd belátja a nép es elzavarja ezeket a kóklereket az eu éléről. Sajnálom hogy megsértettelek, de tudom hogy leugrasz a mekibe és jobb kedvű leszel, igyál kólát is és már nem is fog fájni amit mondtam.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Megtennéd,hogy nagyjából kiszámolod a két terület közti különbséget? Szerintem nem jelentős,de a stratégiai prioritás gondolom valami szitokszó nálad.


Kinek mi a nagy sztem elég nagy.

A legföbb stratégiai prioristás Kijev volt.

De harkiv is fő cél volt. És még nagyon fontos lenne orosz szempontból odessza nagyon nem mindegy, hogy marad ukrajnának tengeri kikötője vagy sem.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
elso alkalom penzbuntetes. elso tuntetes utan elengednek penzbirsaggal.errol az alkalomrol jott ki egy felvetel.
ket telo volt a csajnal es masodikat bekapcsolva veletlenul megtarthatta.
ezt meguszta a csaj, de ha a lanyommal bant volna igy egy rendor, akkor azert szarul ereztem volna magam.

ja nem vertek el oket, ok igy szallnak le a biciklirol.
mariupol felmillios varos volt. nyilvan kurva nagy.
hirosimaban is maradtak utak meg emberek az epicentruomon kivul.
de peldaul az oroszok sem csinaltak egy korkapcsolast a voros teren, hogy eljen a felszabadult mariopol.

oka van ha bevisznek az orsre :
  • no war tabla
  • ***** tabla
  • ures tabla

mindrol van youtube video abszurd, hogy ures tabla miatt is elvisznek az orok.
persze hogy oka van a gulagnak, mindig van oka.

egyebkent az elet fog menni tovabb mariupolban is, persze.
alepporol is lattam most videot, emberek elnek ott is, de egy rakas haz meg mindig csak rom.

egyebkent koszi h valaszolsz, tisztelem a velemenyed.

nem vagyok elvakult ukran barat, es sajnalom az orosz kiskatonakat is, akiket oda hajtottak, vagy oda kerultek.

az oroszok itt nem fognak gyozni akkor sem, ha gyoznek, mar most vesztettek tok mindegy mi lesz.

errol mar az orosz teveben is beszelt valaki.

az ukranok keszek meghalni ukrajnaert. az oroszoknal ha kihirdetik a hadkotelezetteseget zugolodas lesz am ott is.
ha nem hirdetik ki, akkor meg, az ukranok kepesek visszanyomni tartani az oroszokat.
ok keszek meghalni a hazajukert.
" az oroszok itt nem fognak gyozni akkor sem, ha gyoznek, mar most vesztettek tok mindegy mi lesz."
Látom ön gondolkodik.
Utolsó mondatára.
Élni újjáépíteni gazdagabbá tenni is készek legyenek a hazájukért!
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 428
16 716
113
Nekem gyanus, hogy bonyolult neki a térkép esetleg a színek... és ez megint egy iszapbírkozás lesz. Berakhatsz neki térképet is úgy se fog összejönni.
Látom neked se megy a dolog,mert nagyon úgy áll a buli,hogy ukrán földön megy a móka,és a vágyaitoknak a realitás gátat szab. De sebaj a remény hal meg utoljára.
 

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
Persze megvan, 6 első, 2 második. Szeretnék én ekkorát bukni mint az oroszok. Dagadtra keresik magukat a drága energiahordozókon, milliókkal nő az orosz lakosság az országukban, ásványkincsekben termőföldben gazdag területekkel gyarapodnak napról napra, közben húznak vissza anyjukba a nyugati multik, beszarik a petrodollár, szóval az oroszoknak áll a zászló. Szegény ukrán nép, eu polgárok meg megszívják.
a dollar arfolyamat nezted mostanaba ?

nem szallitanak a szallitmanyozo cegek ruszkiba, nemsokara elfogynaka boltokbol a korabbi keszletek.
az oroszok mindnet kibirnak, persze, de azert ez nem lesz faklyas menet.
csak mondom, hogy oroszorszagban nem gyartanak szoget peldaul.
nem bonyolult es fognak szoget gyartani, csak most eppen nem volt ilyen gyaruk.
kinaban par eve kiderult hogy nem tudnak legyartani egy golyostollat, mert nem mindent gyartottak kinaban hozza.

europaban nem volt maszkgyartas,

az oroszok nem gyartanak mindent otthon, legzsak, fek, izzoszal, millio dolog ami hianyozni fog a vacak mekin kivul, amivel hogy kiment onnan meg nyertek is az oroszok.

egyebkent nem fognak ehen halni az r
Ahogy már írtam, egy hívőnek hiába mondok bármit is, úgyis a vallási mantráit mondogatja.
mi a vallasi mantra ? hogy nem szabad kiejteni a haboru szot ?
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 384
8 581
113
És még nagyon fontos lenne orosz szempontból odessza nagyon nem mindegy, hogy marad ukrajnának tengeri kikötője vagy sem.

Elképzelhető - ez lenne normális - hogy a nyugat erre nagyon haknis lenne. Hogy ha így meg akarná fojtani Oroszország Ukrajnát. Persze ma már ennek nem sok esélye van, de ha Oroszország elfoglalná Odesszát, akkor addig nem lenne elengedve szankció, amíg orosz kézen van a város.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
nehogy azt hidd hogy orosz megszallas alatt olyan rohadt jo lenne magyarnak lenni karpataljan.
plusz az ott levo magyarok jelentos resze roma, azokert meg felteszem az itt forumozok tobbsege nem lenne oda, ha megjelennenek itt nalunk... mert ugye ok nem is magyarok sokak szerint, meg akkor se ha magyarul beszelnek...
"nehogy azt hidd hogy orosz megszallas alatt olyan rohadt jo lenne magyarnak lenni karpataljan."
Másodjára írom. Ön gondolkodik.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Egyetértünk tényleg jól halad az ukrán hadsereg..:)

2022.március 28.

2022032910.jpg


2022.május 3.

orosz-ukran-haboru-terkep-2022-majus-3-brit-vedelmi-miniszterium-529231.jpg
Ez számomra azt mutatja, hogy északon feladták Harkov környékét, délen meg nyertek valamennyit. Lehet végre belátták, hogy ennyi ráfordítással csak kisebb területen tudnak tevékenykedni? Én a helyükben a tengerpartot vágnám le most és csak utána ülnék le. Hozzá sem nyúlnék Odesszához, csak elvágnám. Jó sokáig;)
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
orosz menekultek mondtak.
harkovot ami orosz varos bombazzak az oroszok.
az orosz lakta teruletet bombazzak az oroszok.
ehhez kepest jobban elvoltak szerintem az ukranok.
krim inkabb orosz egyebkent tenyleg.

de a nyelvtorveny csak itt volt felfujva.

semmilyen masik megye nem allt at csak ez a ket szerencsetlen donbas es luhansk.
rohadtul elkoltozott onnan mki aki tudott.


pedig putyin mindenhol probalkozott keleten a lazitassal.
" krim inkabb orosz egyebkent tenyleg."
Krím 2014. előtt is Ukrajnában autonóm köztársaság volt parlamenttel stb.!
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu