[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 781
48 170
113
https://life.karpat.in.ua/?p=103774&lang=hu

Zelenszkij: Címezzék az elesett katonák szüleinek a petíciót a férfiak kiutazási tilalmának megszüntetéséről​


"Az elesett katonák szüleihez kell intézni a petíciót a hadköteles férfiak Ukrajnából való kiutazásának engedélyezéséről, de a törvény meghatározott időszakot ír elő a hivatalos válasz megadására – jelentette ki Volodimir Zelenszkij elnök vasárnap az Andrzej Duda lengyel elnökkel tartott találkozója után, adta hírül az rbc.ua hírportál.

Mint Zelenszkij kifejtette, „nem teljesen értem, hogy kinek szól ez a petíció, nekem vagy netalán azon katonák szüleinek lehetne címezni, akik elvesztették ezeket az embereket, mert az életük árán védték Ukrajnát, valamely megyét vagy várost.” Hozzátette: zömmel nem azt a várost védték, ahol ezek a harcosok születtek.


Az elnök úgy vélte, hogy szerinte nem teljesen rá tartozik a petíció a férfiak külföldre utazásáról a hadiállapot idején. „Éppen ezért ezt fogom válaszolni az emberi szempont szerint. De ha a törvény betűje szerint, úgy a törvénynek megfelelően van bizonyos számú nap bármilyen petíció elbírálására” – mutatott rá Volodimir Zelenszkij.

A hírportál emlékeztetett rá, hogy 25 ezren írták alá a vonatkozó petíciót, ami kötelezi az elnököt, hogy azt vizsgálja meg. A petíció benyújtói arra felszólítják Zelenszkijt, hogy szüntesse meg a 18 és 60 év közötti férfiak határátlépési tilalmát, a mozgósítás során részesítse előnyben az önkénteseket és szigorítsanak a határőrök és hadkiegészítő parancsnokságok által elkövetett korrupciós bűncselekményekért járó büntetésen."
Lógni fog a bohóc
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 170
67 388
113

Szerintem kicsit alulbecsüli a számokat...​

Zelenszkij: Naponta akár száz ukrán is meghal a keleti fronton

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök azt mondta, hogy naponta 50-100 ukrán hal meg a háború keleti frontján. Zelenszkij ezzel valószínűleg a katonai veszteségekre utalt − írja a Guardian.
A legsúlyosabb harcok a Donbászt alkotó két régió egyikének, Luhanszknak a két városa, Szijjerodonyeck és Liszicsanszk körül folynak
Ez csak a keleti front. Ehhez hozzajon meg ami nem keleti front es az ejjeli bombazasok szama. Plusz szorozzuk meg 3-al a sebesulteket hozzaadva. Na es a magukat megadok meg... Napi kb 4-500 fo minusz van nekik atlagban fixen. Az havi 15000 minimum! Ki tudnak kepezni ennyi elso osztalyu katonat? Kizart.
Ami informaciot kapunk az annyi csupan hogy ukran oldalrol semmi.
Orosz oldal szinten nem mutatja be az ukran vesztesegeket.
Csecsenek es a ket nepkoztarsasag informacioi, kepanyagai alapjan latjuk egy reszet csupan annak mi folyik arra. A napi 500 fo egy ovatos becsles hogy ne irjak sokat.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 705
113
Ez biztpol rész amibe elég sok minden belefér. A te véleményed is. Nem kifejezetten haditechnikai Az, hogy Zelenszkij fasz ahhoz a háborúnak semmi, de semmi köze nincs. Ő már akkor is fasz volt amikor a háború terve csak a ,,bábosok" fiókjában volt. Kárpátaljai magyarok majd mesélnek neked.
Ja. Csak naponta visszatérni ugyan azokhoz a körökhöz oldalakon keresztül már kicsit unalmas.
Mindenki tudja már, hogy mindenki náci,drogos stb stb meg egyébként is.
 
  • Tetszik
Reactions: omae and Kopi2000

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 781
48 170
113

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 062
24 179
113
Tegyük fel , a lengyelek nem támadják meg Ukrajnát hanem a Galíciai területeket, (esetleg talán még Közép Ukrajnát is- Kijevet) "teljesen demokratikusan" átveszik az Ukrán kormány "JÓVÁHAGYÁSÁVAL" . Egy folyamat részeként, vagy kvázi hírtelen az most mindegy.
Ezután azokat a területeket Lengyelország részének tulajdonítanák, ottani lakosait pedig lengyel állampolgárnak. Az oroszok meg megindulnának a" lengyel" területek felé. Ekkor már azok Lengyelországhoz tartoznának ( szerintük) tehát egy NATO országhoz...
ez eszembe jutott nekem is,viszont ha lesz egy új "Lengyelország" ebből a perszonálunióból,akkor véleményem szerint Ukrajna mint olyan megszűnik,így az oroszok által megszállt területekre sem tarthat igényt ez az új formáció,hiszen ennyi erővel akkor Oroszország is jogot formálhatna a volt Szovjetunió egészére mint örökös.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 592
85 844
113
Ma is nagyot megy a Rubel, eddig úgy néz ki..
Kaliberek kifogyva, államcsőd. Hanyatló kelet.
Hé, hétfő van, nem péntek! :D

Hétfőn Putyin rákos, mindjárt meghal.
Kedden Orbán bukik.
Szerdán az ukránok Moszkva alatt, az oroszoknak vége, már nincs benya és lőszer!
Csütörtökön minket szankcióznak, 111es cikkely, hogy kedden bukjon Orbán.
Péntek. Pénteken szokott lenni az orosz államcsőd.
Aztán sabbat, olyankor a brit tudósok nem dolgoznak, vasárnap F1, majd minden kezdődik előlről ... ;)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 705
113
Csak polémia szinten:

Azon gondolkoztam, hogy van ez a kibontakozó gabona válság.
/ami sztem kva nagy probléma lesz egyébként/
Nagy részben az RU blokád miatt nem tud exportra kerülni nemdebár.
Abban az esetben ha ez -RU retorika szerint- létében veszélyeztetne
egy államot, legit casus-belli lenne, ha legalábbis korlátozottan de a tengeri blokádot
'feltörné' vmik htengerészet?

Pl:
 
  • Vicces
Reactions: megazez

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 592
85 844
113
ez eszembe jutott nekem is,viszont ha lesz egy új "Lengyelország" ebből a perszonálunióból,akkor véleményem szerint Ukrajna mint olyan megszűnik,így az oroszok által megszállt területekre sem tarthat igényt ez az új formáció,hiszen ennyi erővel akkor Oroszország is jogot formálhatna a volt Szovjetunió egészére mint örökös.
Pedig MINDEN ROHADT NATOEU azért nyomul, hogy megőrizzék Ukrajna területi integritását. Ez olyan dolog lehet akkor, mint a világbéke, vagy az európai értékek.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 062
24 179
113
Csak polémia szinten:

Azon gondolkoztam, hogy van ez a kibontakozó gabona válság.
/ami sztem kva nagy probléma lesz egyébként/
Nagy részben az RU blokád miatt nem tud exportra kerülni nemdebár.
Abban az esetben ha ez -RU retorika szerint- létében veszélyeztetne
egy államot, legit casus-belli lenne, ha legalábbis korlátozottan de a tengeri blokádot
'feltörné' vmik htengerészet?
exportra tud az kerülni,csak nem azon az áron .. végül is Lengyelország felé nyugodtan vihetik,onnan Gdansk és mehet amerre lát .. az már más történet,hogy jelentősen megnő az ára a szállítási költség miatt,de erről szerintem én voltam az egyik első aki itt említést tett.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 092
36 561
113
Csak polémia szinten:

Azon gondolkoztam, hogy van ez a kibontakozó gabona válság.
/ami sztem kva nagy probléma lesz egyébként/
Nagy részben az RU blokád miatt nem tud exportra kerülni nemdebár.
Abban az esetben ha ez -RU retorika szerint- létében veszélyeztetne
egy államot, legit casus-belli lenne, ha legalábbis korlátozottan de a tengeri blokádot
'feltörné' vmik htengerészet?

Pl:
Az odesszai kikötőt az ukránok aknázták el, hogy a zoroszok ne tudjanak partraszállni, de így az ő hajóik sem tudnak kifutni onnan.
Vonaton cuccolják kifelé a gabonát egyébként.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 481
18 438
113
Ez csak a keleti front. Ehhez hozzajon meg ami nem keleti front es az ejjeli bombazasok szama. Plusz szorozzuk meg 3-al a sebesulteket hozzaadva. Na es a magukat megadok meg... Napi kb 4-500 fo minusz van nekik atlagban fixen. Az havi 15000 minimum! Ki tudnak kepezni ennyi elso osztalyu katonat? Kizart.
Ami informaciot kapunk az annyi csupan hogy ukran oldalrol semmi.
Orosz oldal szinten nem mutatja be az ukran vesztesegeket.
Csecsenek es a ket nepkoztarsasag informacioi, kepanyagai alapjan latjuk egy reszet csupan annak mi folyik arra. A napi 500 fo egy ovatos becsles hogy ne irjak sokat.

45 000 orosz halott?
Lehet, ha tisztből legalább 600-at vesztettek.
Szerintem a háború elején a ruszkik napi vesztesége volt magasabb, most már kiegyenlítettebb lehet.
Nagy területén mennek a harcok és vannak láthatatlan veszteségek (balesetek, leszámolások, stb.)