[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 424
120 884
113
Irigyled ugye, hogy nálunk erős a vezetés ? Egyébként, bár érne véget a háború. Nem lesz újabb vészhelyzet akkor.
Semmi szükség nem lenne gyorsított rendeleti kormányzásra (főleg nem 2/3 mellett) simán megszokták, hogy sokkal kevesebb idő alatt végigmegy egy törvénymódosítás és így kurvára kényelmes.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 788
30 566
113
Semmi szükség nem lenne gyorsított rendeleti kormányzásra (főleg nem 2/3 mellett) simán megszokták, hogy sokkal kevesebb idő alatt végigmegy egy törvénymódosítás és így kurvára kényelmes.
Nálunk 30 éve sürgősségi kormányrendeletekkel "kormányoznak". Gyors, de legalább szar, soha semmi nincs átgondolva, ami meg is látszik.
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
506
2 677
93
Na ez az a faszág amit utálok. 100 éve területeink... faszt! A horvátok már 1848-ban kérték Kossuth-ot horvátország önállóságához.Akkor csatlakoztak volna a magyar felkeléshez. A magyar okosak válasza! A magyar Királyság része.. Horvátországban akkor ráadásul a tengerparti területeken különösen északabra olaszok éltek és horvátok. Magyar?? sehol.. Az európai Unió azér jó, mert kvázi ha Schengenen belül vagy nincs határ.. Tudom Erdély magyar.. Nem itt kell az elcsatolt területekért vinnyogni, hanem az ottani magyarokkal beszélni. Egy fenét csatlakoznának ide, ŐK Erdélyországi magyarok. Talán magyarabbak nálunk.. Strasbourg 500 év alatt egyszer francia, egyszer német .. na és kit érdekel?? Őket nem mióta UNió van. Idáig kéne eljutni végre..

Off..
Álljon már meg ez az oláh tempó..
Példáúl Felvidéken a mardvány magyarok közül mennyien merik magukat magyarnak vallani? Kb. 4-500ezer, csökkenő tendenciával, és max. a határmenti régióban.. Miért nem milliók, és miért nincsenek magyarok a nagyvárosokban mint a koronázó fővárosunk Pozsony, vagy Kassa?
Hát azért, mert el lettek üldözve szinte mindenhonnan, kisemmizve, kirabolva, de a történelemkönyvben elhazudva csak "lakosságcsere" szerepel ugye... Mennyire humánus.. Mindez pár évtized alatt! Tehát nem csak, hogy elcsatoltak az 1100 éves magyar államiság történelmi területeiből, hanem utána a helyi magyarság, annak az élet minden területéről való eltörlése, elpusztítása volt(ma is) a cél... Elismerni, beismerni soha sem fogják. Ez a realítás, ilyen szomszédaink vannak. Szóval senki se jöjjön nekem azzal, hogy nyugati népek mennyivel bölcsebbek, és ott hogy van megoldva, meg amúgyis Mi tehetünk mindenről.. Mert ez a b@romság..

ON
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 232
1 450
113
Nagyon kevés az ember a határátkelőkön például. Rendőr/vámos. Azon is fognak most valamit variálni. Rendőröknél lebegtetik, hogy 8 általánossal fel lehet venni embert. (Biztos csökkentett feladatra, de állományfeltöltésre jó :-/ ). Stb ilyen nyalánkságokat pedig gyorsan át tudnak verni, háborús helyzetre hivatkozva. Nem kell a pénzköltést se tárgyaltatni stb stb stb...

Jelenleg is kmb-seket, készenlétiseket visznek sokszor a határra. Így is nagyon kevés az állomány.
 
  • Szomorú
Reactions: Bubu bocs

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 424
120 884
113
Nagyon kevés az ember a határátkelőkön például. Rendőr/vámos. Azon is fognak most valamit variálni. Rendőröknél lebegtetik, hogy 8 általánossal fel lehet venni embert. (Biztos csökkentett feladatra, de állományfeltöltésre jó :-/ ). Stb ilyen nyalánkságokat pedig gyorsan át tudnak verni, háborús helyzetre hivatkozva. Nem kell a pénzköltést se tárgyaltatni stb stb stb...
180 nettóért nyolc általánossal sem fog a kutya sem rendőrnek menni.... (az meg hogy úgy bánnak velük mint a kutyával a saját főnökeik szintén nem javít a helyzeten)
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 232
1 450
113
180 nettóért nyolc általánossal sem fog a kutya sem rendőrnek menni.... (az meg hogy úgy bánnak velük mint a kutyával a saját főnökeik szintén nem javít a helyzeten)
Ezt mindenki tudja. De nem erre a problémára reflektáltam. Csak folyosói pletykát közöltem.

Holnaptól talán beindul a gépezet. Kormányalakításra vártak. Majd figyeljük a híreket.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 227
4 583
113
Ez a realítás, ilyen szomszédaink vannak. Szóval senki se jöjjön nekem azzal, hogy nyugati népek mennyivel bölcsebbek, és ott hogy van megoldva, meg amúgyis Mi tehetünk mindenről..
Tényleg ilyen szomszédaink vannak, de azok nem nyugati népek.
A nyugati népek a saját biztonságuk zálogát látták a Monarchia apró nemzetállamokká való feldarabolásában, és a két vezető nemzet lehetőségeinek minél alaposabb megnyirbálásában. Kapóra jöttek az ébredő nemzeti mozgalmak, hát kihasználták.
Ami a mi nézőpontunkból nemzeti tragédia, az a másik oldalról nézve rideg biztonságpolitikai döntések sorozata. Nem azt akarom mondani, hogy ez legitimálja a döntésüket, de ha meg akarjuk érteni Trianont, akkor meg kell keresni a döntéshozók (nem a mohó szomszédaink) indokait is.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 561
46 609
113
Ezt mindenki tudja. De nem erre a problémára reflektáltam. Csak folyosói pletykát közöltem.

Holnaptól talán beindul a gépezet. Kormányalakításra vártak. Majd figyeljük a híreket.
Pontosan ezt akartam írni.
Szerintem tessék alaposan megmarkolni a karfát!
Mert érdekes rendeletek fognak jönni.
Orbán szerint már holnaptól! :hadonaszos:
Hogy miért lett háborús vészhelyzet?
Ez majd az intézkedésekből ki fog derülni.
Tippjeim:
Honvédelmi kiadások GDP 3%-ára emelése (ha nem is egy ilyen konkrét limit, de jelentős plusz forrást kap majd a Honvédség)
Brutálisan bepörgetik a Honvédség feltöltését. Úgy fognak tömeges bevonulást elérni, hogy technikailag nem lesz aktiválva a sorkatonai szolgálat.

Vannak rá ötleteim, hogy hogyan lehet mind a tartalékos állományt, mind a költségvetés bevételeket növelni.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
180 nettóért nyolc általánossal sem fog a kutya sem rendőrnek menni.... (az meg hogy úgy bánnak velük mint a kutyával a saját főnökeik szintén nem javít a helyzeten)
Nemtom. A 4 műszakos biorobot helyett elmenni helyi községbe rendőrnek kehet megéri. Nem vagyok tisztába a részletekkel, de gondolom 8 általánossal nem a határra vinnék, hanem valami helyi rendőrőrsnél alkalmaznák. Nem tudom milyen rendőrnek lenni de azt tudom, hogy a négy műszak 50 felett baromi megterhelő. Nem győzzük hívni a mentőt…
 
  • Szomorú
Reactions: cirqle

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 424
120 884
113
Nemtom. A 4 műszakos biorobot helyett elmenni hely községbe rendőrnek kehet megéri. Nem vagyok tisztába a részletekkel, de gondolom 8 általánossal nem a határra vinnék, hanem valami helyi rendőrőrsnél. Nem tudom milyen rendőrnek lenni de azt tudom, hogy a négy műszak 50 baromi megterhelő. Nem győzzük hívni a mentőt…
Hát a jelenlegi árak mellett szeritem a 180 nettó az éhbér se kategória.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 561
46 609
113
Hogyan tartsuk fel az egyszerűsített rendeleti kormányzást Covidra való hivatkozás nélkül valami kifogással... Ha a manőver alatt ezt érted.
Az az igazság, hogy ezt azért elég nagy macera lesz megvédeni Brüsszelben.
De ahogy már más is leírta, a 2/3-dal gyakorlatilag rendeleti kormányzás valósult meg.
Pl. egy alkotmány módosítás előkészítése több hónap/év más helyeken. Szerintem ez a mostani megvolt egy héten belül.
Csináltak már olyat egy korábbi ciklusban, hogy a hibásan megfogalmazott törvényt valami 1 napon belül újra benyújtották, és el is fogadták. Szóval ezzel a 2/3-dal is megvalósul a rendeleti kormányzás...
 
  • Tetszik
Reactions: arcas