Szu-25 , -28, -39 / Su-25 , -28, -39 Frogfoot (Szuhoj, Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 527
13 479
113
Beszéljék meg a védelem parancsnokával.
Az ő feladata az evakuálás, nem az enyém.

Az ellenfél az aljas, ők szándékosan civilek közé fészkelik be magukat, hogy mutogathassák a médiában, hogy népirtás folyik itt. Erőddé nyilvánítják Kijevet és társait, az utolsó Ukránig, nem véletlenül Hitler a példaképük.
 
W

Wilson

Guest
Bocs, de most bizonyítod hogy közöd nincs egy hadsereg működéséhez....
Soha nem voltál katona, tudásod, papír alapú.
A ruszkik ma olyan parádét visznek végbe a harctéren, hogy bármelyik NATO parancsnok maga alá vizelne ha az emberei megcsinálnák.
A buta szar fegyverzettel, technikával....
Egyenlőre ők nyomulnak....
Ha rosszul látom ki is veszít területet,lehet cáfolni.
A donbaszi fronton a donbaszi offenzíva megindítása után 2,5 hónappal elfoglaltak három várost ,úgyhogy arra a frontszakaszra koncentrálták a tűzerejük csaknem egészét, mindezt nagy élőerő veszteség mellett.Erre büszkék ennyire,ez lenne az a parádé?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 047
113
A donbaszi fronton a donbaszi offenzíva megindítása után 2,5 hónappal elfoglaltak három várost ,úgyhogy arra a frontszakaszra koncentrálták a tűzerejük csaknem egészét, mindezt nagy élőerő veszteség mellett.Erre büszkék ennyire,ez lenne az a parádé?
Most mondtam el vagy 1000x, hogy 40BTG van ott a 100-120 BTG-ből. Ez hol a tűzerejük nagy része? Vagy azthiszed, hogy elvették a többi BTG-től a tüzérségüket? Valószínűleg megerősítették ezt a szakasz önálló tüzér alegységekkel, de azért azt nem mondhatjuk, hogy odakoncentrálták a tüzérségük döntő részét.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 039
113
Mi van ? Ezt honnan veszed ? Értelmeseket írsz általában de ez ipari hülyeség ! A USA csillagháborús programja olyan szintre emelte a fegyverkezési versenyt amit már nem bírt a SZU amúgy --*-- fenntarthatatlan gazdasága !


A csillaggal jelőlt beszúrár nem elfelejtendő a valós okok említésénél!!!
*
: a Szaudikkal Reagen által egyeztetett brutális olaj-ár-lenyomás miatt, ami ok miatt az Európai ipari termelés szárnyakat kapott az olcsó orosz olajtól, az oroszok meg belerokkantak!!!

A 40BTG-esetén nem elfelejteni, hogy a brutális veszteségek miatt kb. 3-4-szer már lecserélték őket, ezt figyelembe véve a "Különleges műveletek" kezdete óta bevetett BTG-k száma valójában a 200-hoz közelít, + a fronton lévő többi említett.

Így már jobban közelítünk az egyébként brutális veszteségekhez és bevetett erő számához!!!

,,,amit egyébként ha szétosztunk a teljes Eu-s NATO tagokra, körülbelül mindegyik kormány belebukott volna a saját részébe!!!
...szerintem!


.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 047
113
A csillaggal jelőlt beszúrár nem elfelejtendő a valós okok említésénél!!!
*
: a Szaudikkal Reagen által egyeztetett brutális olaj-ár-lenyomás miatt, ami ok miatt az Európai ipari termelés szárnyakat kapott az olcsó orosz olajtól, az oroszok meg belerokkantak!!!

A 40BTG-esetén nem elfelejteni, hogy a brutális veszteségek miatt kb. 3-4-szer már lecserélték őket, ezt figyelembe véve a "Különleges műveletek" kezdete óta bevetett BTG-k száma valójában a 200-hoz közelít, + a fronton lévő többi említett.

Így már jobban közelítünk az egyébként brutális veszteségekhez és bevetett erő számához!!!

,,,amit egyébként ha szétosztunk a teljes Eu-s NATO tagokra, körülbelül mindegyik kormány belebukott volna a saját részébe!!!
...szerintem!


.
Nincsenek olyan brutális veszteségek, mert nincs külön sorozás... Nincs annyi ember az orosz hadseregben amennyiről beszélsz.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 039
113
Nincsenek olyan brutális veszteségek, mert nincs külön sorozás... Nincs annyi ember az orosz hadseregben amennyiről beszélsz.

Az első egy hónapban többségében a nem sokkal korábbi hadgyakorlatos (orosz)sorozottak lettek bevetve, mert a gyors politikai döntés miatt nem volt a közelben a "külföldön" bevethető szerződéses katonai állomány, a szükséges mennyiségben!
Utólag be is ismerték, hivatalosan, hogy ez igy történt(asorozott állomány bevetése)!

Nem említettem orosz veszteség-számokat, nem értem az erre vonatkozó "kérdésed/válaszod", kinek/minek???
...a Ny-Eu-s társadalmi normákhoz egyébként brutális a veszteség!!! Tisztelem azt a nemzetet, társadalmat --most az oroszokra gondolok--, amelyik az ilyen időkben meg tudja hozni ezt az áldozatot, és elviseli a történelmi időben mérhető sikerért a nem-kevés "pillanatnyi" áldozatot.

Ennek ellenpontjaként, ezért írtam, amit írtam: a pipogya Eu-s NATO-ról és a mögötte tespedő parazitákkal teli, életképtelen társadalomról, amely csak úgy tud hasonló áldozatot hozni --idegen, amerikai/háttérhatmi érdekekért--, amikor saját vezetői átverik!!!
Tudatosan nem tenne ilyet!!!


.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 047
113
Az első egy hónapban többségében a nem sokkal korábbi hadgyakorlatos (orosz)sorozottak lettek bevetve, mert a gyors politikai döntés miatt nem volt a közelben a "külföldön" bevethető szerződéses katonai állomány, a szükséges mennyiségben!
Utólag be is ismerték, hivatalosan, hogy ez igy történt(asorozott állomány bevetése)!

Nem említettem orosz veszteség-számokat, nem értem az erre vonatkozó "kérdésed/válaszod", kinek/minek???
...a Ny-Eu-s társadalmi normákhoz egyébként brutális a veszteség!!! Tisztelem azt a nemzetet, társadalmat --most az oroszokra gondolok--, amelyik az ilyen időkben meg tudja hozni ezt az áldozatot, és elviseli a történelmi időben mérhető sikerért a nem-kevés "pillanatnyi" áldozatot.

Ennek ellenpontjaként, ezért írtam, amit írtam: a pipogya Eu-s NATO-ról és a mögötte tespedő parazitákkal teli, életképtelen társadalomról, amely csak úgy tud hasonló áldozatot hozni --idegen, amerikai/háttérhatmi érdekekért--, amikor saját vezetői átverik!!!
Tudatosan nem tenne ilyet!!!


.
A 200 BTG-vel említetted...
Valóban leváltották a sorozott állományt, de ez min is változtat? Létszámilag mind1, hogy sorozott vagy szerződéses. Tehát ha leváltottak 40.000 sorost 40.000 szerződésessel az nem lesz 80.000, az marad 40.000, nincs növekmény. A veszteségek pótlására érkezett katonák növelik a csak a létszámot! Azt meg ki ne találd, hogy 80-100 BTG-nyi embert öltek meg az ukránok (1 BTG nagyjából 1500 ember...). Ott a számításodban a hiba, hogy te azt növekmények veszed,ha élőt váltanak le élőre pedig nem az. Ha van 100 katona akit leváltasz 100 katonával, akkor az nem olyan mintha 200 katona harcolna, hisz csak 100 marad helyben, az mind1, hogy nem ugyanaz a 100. Amikor pótlod a veszteségeket, tehát 90 katonát váltasz le 100-al, na az növeli a létszámot.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 047
113
Ha van 100 Forint a pénztárcámban amit kiveszek és te helyette adsz egy másik 100 Forintos érmét, még nem lesz 200 forint a pénztárcámba. Hiába volt 200 Forint a pénzforgalmunk, nekem ugyanúgy csak 100 Forintom van.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 039
113
A 200 BTG-vel említetted...
Valóban leváltották a sorozott állományt, de ez min is változtat? Létszámilag mind1, hogy sorozott vagy szerződéses. Tehát ha leváltottak 40.000 sorost 40.000 szerződésessel az nem lesz 80.000, az marad 40.000, nincs növekmény. A veszteségek pótlására érkezett katonák növelik a csak a létszámot! Azt meg ki ne találd, hogy 80-100 BTG-nyi embert öltek meg az ukránok (1 BTG nagyjából 1500 ember...). Ott a számításodban a hiba, hogy te azt növekmények veszed,ha élőt váltanak le élőre pedig nem az. Ha van 100 katona akit leváltasz 100 katonával, akkor az nem olyan mintha 200 katona harcolna, hisz csak 100 marad helyben, az mind1, hogy nem ugyanaz a 100. Amikor pótlod a veszteségeket, tehát 90 katonát váltasz le 100-al, na az növeli a létszámot.

Azt ki írta, hogy veszteségként "buktak" 200BTG-t??? ...mert Én nem! Te kivel vitázol???

Mert és azt írtam, hogy a veszteségek miatt leváltottak, feltöltésre hátravezényelték, a sorozottak helyett szerződéseseket vezényeltek!!! Ha ezt a folyamatot és létszámot is figyelembe veszük, akkor attól függetlenül, hogy folyamatosan a fronton, kevesebb BTG harcol, aktív harc-cselekményt ezen a 100-120-ra becsült éppen a fronton lévő különleges Műveletben" résztvevő erőn belül pedig "csak" kb. 40 BTG végez, a teljes művelet alatti BTG-k száma jóval nagyobb a pillanatnyilag ott tartózkodónál. Ezt becsültem én 200 körülire! ...és emlékeim szerint többen mások szintén írtak rotációra utaló jelekről!!!
Összegeztem saját véleményem és figyelembe vettem mások észrevételeit.

Vagyis, ha ez a teljes idő alatt bevetett --200+ BTG-- mennyiség nem állt volna rendelkezésre, akkor a hadműveletet egész más képet --sokkal "soványabb" eredményeket-- mutatnának.

Ez ugyan-az az "anyag-háború", ami képességgel Oroszország a cári hódítások óta rendelkezik, és kb. a tatár-járások utáni időktől kezdve ennek köszönheti győzelmeit, elviselt/túlélt vereségeit, megmaradását.
Rajta kívül ebben a formában, ilyen ember, területi és nyersanyag háttérrel, tartalékkal --összesen!!!/együtt!!!-- nem rendelkezik SENKI MÁS (ország/nemzet) a Földön!!!

Kiegészítés: A népességeik őnfenntartási igényei miatt ilyen összesített tartalékkal még Kína és India SEM rendelkezik !!!



U.I.: A 200+ba az is beletartozik ismét/"duplán" --statisztikailag--, ha ugyanaz az egység feltöltve újra bevetésre kerül!

Ennél jobban elmagyarázni nem tudom/akarom! Béke!


.
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 047
113
Azt ki írta, hogy veszteségként "buktak" 200BTG-t??? ...mert Én nem! Te kivel vitázol???

Mert és azt írtam, hogy a veszteségek miatt leváltottak, feltöltésre hátravezényelték, a sorozottak helyett szerződéseseket vezényeltek!!! Ha ezt a folyamatot és létszámot is figyelembe veszük, akkor attól függetlenül, hogy folyamatosan a fronton, kevesebb BTG harcol, aktív harc-cselekményt ezen a 100-120-ra becsült éppen a fronton lévő különleges Műveletben" résztvevő erőn belül pedig "csak" kb. 40 BTG végez, a teljes művelet alatti BTG-k száma jóval nagyobb a pillanatnyilag ott tartózkodónál. Ezt becsültem én 200 körülire! ...és emlékeim szerint többen mások szintén írtak rotációra utaló jelekről!!!
Összegeztem saját véleményem és figyelembe vettem mások észrevételeit.

Vagyis, ha ez a teljes idő alatt bevetett --200+ BTG-- mennyiség nem állt volna rendelkezésre, akkor a hadműveletet egész más képet --sokkal "soványabb" eredményeket-- mutatnának.

Ez ugyan-az az "anyag-háború", ami képességgel Oroszország a cári hódítások óta rendelkezik, és kb. a tatár-járások utáni időktől kezdve ennek köszönheti győzelmeit, elviselt/túlélt vereségeit, megmaradását.
Rajta kívül ebben a formában, ilyen ember, területi és nyersanyag háttérrel, tartalékkal --összesen!!!/együtt!!!-- nem rendelkezik SENKI MÁS (ország/nemzet) a Földön!!!

Kiegészítés: A népességeik őnfenntartási igényei miatt ilyen összesített tartalékkal még Kína és India SEM rendelkezik !!!



U.I.: A 200+ba az is beletartozik ismét/"duplán" --statisztikailag--, ha ugyanaz az egység feltöltve újra bevetésre kerül!

Ennél jobban elmagyarázni nem tudom/akarom! Béke!


.
Nincs értelme ennek a számításnak.
A folyamatos rotálástól nem lesznek többen, van olyan elmélet amely szerint, ilyen rövid rotációnál még hátrányos is, mert mire harci tapasztalatot szereznek a katonák addigra leváltják őket olyanokkal akiknek nincs tapasztalatuk. Persze, ha majd átforog az egész orosz hadsereg, akkor ez már nem így lesz de addig ez nem feltetlen jó. Koreában is ugyanezt csinálták a pilótákkal és ott is megvolt ez a hátrány.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider
W

Wilson

Guest
Most mondtam el vagy 1000x, hogy 40BTG van ott a 100-120 BTG-ből. Ez hol a tűzerejük nagy része? Vagy azthiszed, hogy elvették a többi BTG-től a tüzérségüket? Valószínűleg megerősítették ezt a szakasz önálló tüzér alegységekkel, de azért azt nem mondhatjuk, hogy odakoncentrálták a tüzérségük döntő részét.
Nem csak én állítom ezt a tűzerővel kapcsolatban hanem pl Sztrelkov is ezt állítja....
 
  • Tetszik
Reactions: Gungnir (F1End)

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 527
13 479
113
Az orosz terv jó volt szerintem. Amivel nem vagy rosszul számoltak az a NATO segítség. És bármilyen hihetetlen az első pár napban/hétben a real time felderítő infómegosztás többet ért mint a fegyverek. Nagyon jól rávilágított valaki (talán Sidewinder) a Kamovos topikban, hogy a kb 200 ejtőernyőst aki elfoglalta a Kijev melletti repteret, gyakorlatilag azonnal megtámadta egy egész ukrán dandár. Hogy lehet az, hogy a főváros védelmére kirendelt erőket elküldik 200 gyalogos katona elpusztítására miközben vagy 20 BTG tartott a főváros felé? Hát úgy, hogy a NATO felderítés megsúgta nekik, hogy küldhetik az egész dandárt, mert lassan haladnak az oroszok.

A háború előtt NATO katonák, még Kanadából, meg azon kívül is Új-Zélandról mentorálták az Ukrán Hadsereget, már akkor is veszettül védelmezte őket a Nyugat, és hogy erre nem számítottak, a helyzet fokozódása esetén nyilván nyíltan nem szállnának be, de Real-Time hírszerzési infókkal tápolnák őket, és onnantól az Ukrik sokmindent meg tudnak oldani, még így is, hogy a nehézvasas fegyvernemeik működésképtelenek, de a kiskatona az RPG-vel / Metyisz-M-el / Sztrelával már nem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 047
113
A háború előtt NATO katonák, még Kanadából, meg azon kívül is Új-Zélandról mentorálták az Ukrán Hadsereget, már akkor is veszettül védelmezte őket a Nyugat, és hogy erre nem számítottak, a helyzet fokozódása esetén nyilván nyíltan nem szállnának be, de Real-Time hírszerzési infókkal tápolnák őket, és onnantól az Ukrik sokmindent meg tudnak oldani, még így is, hogy a nehézvasas fegyvernemeik működésképtelenek, de a kiskatona az RPG-vel / Metyisz-M-el / Sztrelával már nem.
Azért van különbseg a mentorálás meg pl. aközött, hog, a németek vagy 70 év után először küldtek fegyvert háborús övezetbe.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 162
10 905
113
Egyenlőre a ruszkik meg minmális szinten használnak modern eszközöket. Gyakorlatilag semmibe nem kerül nekik ez a móka az egészet figyelembe véve.
Gyakorlatilag raktárról dolgoznak, ligh-os hadgyakorlat szinten.
Szíria után egy nagyobb erővel.

"Semmibe", csak több technikát és felserelést vesztettek, mint a komplett Honvédség.
Sőt, talán az egész térségre elegendőt.

Nincs jó forrásom, láttam valahol a 20k-t, ennyi. Ha szerinted 80 akkor állapodjunk meg félúton, az 40k :)

Szegény matektanárod. :D