[HUN] Vadászgépek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Jó tudom téged az olyan kérdések, hogy a fenntartás egy eszköz életében a kiképzéssel együtt a bekerülési ár kb 120-150%-a nem szokott zavarni...
Ne tereljél...! Elhangzott feketén fehéren hogy az F-35öt nem tudnánk használni éles helyzetben , jelentsen ez bármit...! És ezt a szakértői hozzászólást támogattad...!
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 911
22 407
113
Miért van az hogy mindig csak Magyarországon vetődik fel a kérdés hogy az amerikaiak különböző módokon korlátoznák az amerikai fegyverek használatát? Ennek ellenére mégis vettünk még AMRAAM rakétákat,

Én amúgy ezt már szlovák kollégáktól is hallottam, most hazai kicsengéseken kívül de szerintem sem több mint városi lengenda.
Én úgy tudom jó ideig amerikai katonák vigyáztak rájuk idehaza (de lehet csak a kezdeti képzések részeként voktak itt), így az aki ezt kívülről látta elkönyvel(het)te, hogy csak az engedélyükkel használhatóak.
Persze nem lepne meg, ha egyszer kiderülnének morzsák a korlátozásokról az "apró betűs" részekből...
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Jó tudom téged az olyan kérdések, hogy a fenntartás egy eszköz életében a kiképzéssel együtt a bekerülési ár kb 120-150%-a nem szokott zavarni...
Amúgy szép lassan kiderűl hogy az F-35 egyre olcsóbb az E megy nagyon nem az....! Nem lepődnék meg ha pár éven belűl kiderülne hogy a support sem dágább vagy legalább is nem sokkal....!
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
És kérsz zsepit amivel megtörlöd a könnyeidet?

Amúgy pont az infatilis showműsor miatt amit előadsz 0 àltalàban önkontrollal (amivel már bannt is nyertél ugyebár) böktem egyet oda. És nem is kellett csalódnom.
Háát ebbe egy kicsit belefutottál, nagyon tetszett...!:) Kicsit lebőgetted magad a nagy összetartás miatt....!:)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 413
120 766
113
Amúgy szép lassan kiderűl hogy az F-35 egyre olcsóbb az E megy nagyon nem az....! Nem lepődnék meg ha pár éven belűl kiderülne hogy a support sem dágább vagy legalább is nem sokkal....!
Amúgy minél többen rendelik annál olcsób lesz szóval ez így igaz. Én nem vagyok gripen fanatikus mindkét megoldásnak megvan az előnye hátránya.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
És kérsz zsepit amivel megtörlöd a könnyeidet?

Amúgy pont az infatilis showműsor miatt amit előadsz 0 àltalàban önkontrollal (amivel már bannt is nyertél ugyebár) böktem egyet oda. És nem is kellett csalódnom.
Amúgy ha már itt tartunk miért kell ilyen agresszív stilusban hozzászólni.........? Vagy ez nem volt az.......?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 007
36 366
113
Remélem modernizált "C" lesz.
Ár-érték arányban szerintem jobb üzlet. A E/F darabára jóval 100 millió dolcsi fölött van brazil üzlet alapján.
Olyan k. sok mindenre kell még költeni a honvédség számára, hogy nem látom erre a keretet. Egy Gripen-E árából saccra 2 Gripen C jön ki...
Szóval tök jó lenne az E/F csak "nem látom jönni" ahogy az amcsik mondják...
 
  • Tetszik
Reactions: Katica

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 712
2 259
113
Egy modernizált "C"- t nehogy ne lehessen nagyon megcsinálni , benne az upgradelt "C" a minimum.Mit tudunk megfizetni , mit tudunk X forintból üzemeltetni , mi az amíg a falíg vagy utána 2 cm-el még kibírjuk.Más is.kellene , had ne itt ....Nagyon kellene az a plussz 2.szd.Ne olyat vállaljunk amitől egyszerű szellentéstől , csokis lesz a boxeralsó!!!!
 
K

kamm

Guest
Gyakorlatilag ott tartunk hogy az E F-35 árában van...!
Kiveve, hogy ez hulyeseg. :) Kb 100x elmondtuk, hogy nem a beszerzesi ara szamit egyiknek sem - mert az gyakorlatilag ugyanaz, lasd EF v Rafale v F-35 v Gripen E -, hanem a 30 evre vetitett ktgvonzata. Abban viszont embertelen draga az F-35, meg az amerikaiaknak is, nemhogy masoknak. Nem veletlenul nezzuk kivancsian a legutobbi, varazslatosan alularazott nyertes amerikai F-35 ajanlatoknak a valodi sorsat, mennyire fognak majd kijonni stb...
 
K

kamm

Guest
A svédeknel van használatlan letárolt C/D sárkànyuk kb 2 századra való amit eladásra szántak.
Legalabbis ez hirlik. Konkretumokat senki sem tud biztosra, mert nem nyilvanosak... amugy ez gyorsnak gyors lehetne, de nem lenyegesen gyorsabb, mint egy sved-brazil dupla gyartosoron keszulo E szeriarendeles.
 
K

kamm

Guest
Amúgy minél többen rendelik annál olcsób lesz szóval ez így igaz. Én nem vagyok gripen fanatikus mindkét megoldásnak megvan az előnye hátránya.
Az kizarolag a beszerzesi arara igaz, a lifecycle nemigen megy le egyhamar - illetve a haw arara is csak lenne igaz, ha kozben a generalt haboru es szankciok nem nyomtak volna az alkatreszek es anyagok arait az egekbe. Egyelore inkabb dragulni fog...