Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 414
113
Pfff.....
Én is telóztam "Bélás"-al, tudom mi az a kv daráló, a pénztárgépek mögött....( Napokban találtam azt a pici karton kártyát amivel kevergetni kelett a piros papír csomagos Omnia kv-t a daráló tölcsérében....Jesszusom.)
És egy 10-el mentem suliba ( Acél 10-es, szabadságszobor volt rajta, gyerekként kb akkorának tünt mint egy Kossuth 5-ös.), mert annyi volt 10dkg gépsonka, és 2 dupla sós kifli....
De "Szofit" vettem belőle, a pénztárnál 8 forintért , és egy kis "Diana"-t ( Sósborszesz).
Kék volt a busz jegy, sárga a villamos, miért, nem tudom , mindkettő 80 fillér volt :rolleyes:
150-ért kajáltam 3x-or suliban havonta...Már ha nem lett a pénzből Szofi és Diana...
Kupakos "Aranyalma" megvan valakinek? :D

Fecske, Románc...
Első doboz cigim egyébként Helikon volt.
Tantusz réz volt egy asztali telefonnal...
Volt még papír 10-es, igaz akkor váltotta az acél fém. Volt papír 20-as is.
18 év alatt ingyen volt minden strand, uszoda.
Disco, Miskolc, Ady, 17-22 , utána csendháborítás, 22.30 után meg ha kinn voltál felszecskázott a kmb-s :D
Munkás ( Zöld-fehér), talpas Shimpy ( Piros-fehér) menő volt...Fecskében krepp papír szűrő volt.
És a sör csak 72 órás volt, nem volt pasztőrözve, megromlott....90-es évek elején jelent meg a pasztőrözött 30 napos sör.
Az életkorra utalhat, ha arra sem emlékszem, hogy mit reggeliztem? :rolleyes:
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 395
24 854
113
Fecske, Románc...
Első doboz cigim egyébként Helikon volt.
Tantusz réz volt egy asztali telefonnal...
Volt még papír 10-es, igaz akkor váltotta az acél fém. Volt papír 20-as is.
18 év alatt ingyen volt minden strand, uszoda.
Disco, Miskolc, Ady, 17-22 , utána csendháborítás, 22.30 után meg ha kinn voltál felszecskázott a kmb-s :D
Munkás ( Zöld-fehér), talpas Shimpy ( Piros-fehér) menő volt...Fecskében krepp papír szűrő volt.
És a sör csak 72 órás volt, nem volt pasztőrözve, megromlott....90-es évek elején jelent meg a pasztőrözött 30 napos sör.
Miskolc jó hely. :)
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 940
21 618
113
Udv! Nem talaltam jobb helyet, ahol ezt a temat igy feldobhattam volna. Keresek 2 darab jo allapotu Plate Carriert termeszetesen panelekkel egyutt. Ha valaki tud, vagy van neki es eladna kerem irjon ram privatban.

Linkeket koszonom nem kerek, tudom mit es hol lehet venni.

Elore is koszonom!
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 117
31 100
113

Na, hát lassan közeleg az "olcsó, csak nincs" állapot...
Hm.Emlékszel még,mikor a hajcihő elején felvetettem a benzinjegyet?Havonta mindenki kap mondjuk 40 literről kedvezményes árú benzinre jegyet (kinek nincs kocsilya,nem kell,eladhatja,átruházhatrja,becserélhet mondjuk BKV/akármi bérletre-mitudomén).Egyébként meg van a piaci ár.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Kim Philby and enzo

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 352
10 752
113
Fecske, Románc...
Első doboz cigim egyébként Helikon volt.
Tantusz réz volt egy asztali telefonnal...
Volt még papír 10-es, igaz akkor váltotta az acél fém. Volt papír 20-as is.
18 év alatt ingyen volt minden strand, uszoda.
Disco, Miskolc, Ady, 17-22 , utána csendháborítás, 22.30 után meg ha kinn voltál felszecskázott a kmb-s :D
Munkás ( Zöld-fehér), talpas Shimpy ( Piros-fehér) menő volt...Fecskében krepp papír szűrő volt.
És a sör csak 72 órás volt, nem volt pasztőrözve, megromlott....90-es évek elején jelent meg a pasztőrözött 30 napos sör.
Neked is Helikon volt az első cigid?
Nemhiába na; úrnak születni kell!
Bezony; Miskolc Ady.
Velünk (is?) történt az Ady előtt a járőr igazoltatás:
Két haverom egypetéjű ikrek voltak, ráadásul ugye nekik csöves cucc, meg hosszú haj.
Közeg igazolványokat elkérte. Lapozgat. Rám néz:
  • misinator?
  • Igen (megszeppenve)

Nézi az egyik mintkéttojás-t, nézi a személyit:
(Szeméjiségi (sic!) okokból kitalált nevek)
  • Kovács Péter?
  • Igen

Nézi a másik igazolványát:
  • Kovács Pál?
  • Igen

Nézegeti össze a személyiket, néz a két egypetéjűre felváltva; néz egyikre, néz a másikra...
...fény gyúla szemében:
- A barátja!?
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 352
10 752
113
Ú
Én még csak 6x-ben vagyok. 10 Ft-os Petőfi Sándor, 20 Ft-os Dózsa György, az 50 Ft-os II. Rákóczi Ferenc, húsvétkor ezek voltak a menők, amikor locsolkodtunk. Én még a 6 Ft-os Symphoniá-t szívtam, (az első hónapban 100 éves-t). Miskolc, P.Mobil kéthetente a görömbölyi műv. házban!!! Az utcán a járda mellé letettünk 2 követ (az volt a két kapu), aztán ment a foci ezerrel. Akinek bőr döngője volt, az volt a "király". Az utcánkban ha elment naponta öt autó, az már csúcs forgalom volt.
diszno.jpg

ba01a715ed312fc41bdfb87390b2c1d7.jpg
Úgy látom, igen erős a HTKA-n a miskolci arcvonal!:D
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Neked is Helikon volt az első cigid?
Nemhiába na; úrnak születni kell!
Bezony; Miskolc Ady.
Velünk (is?) történt az Ady előtt a járőr igazoltatás:
Két haverom egypetéjű ikrek voltak, ráadásul ugye nekik csöves cucc, meg hosszú haj.
Közeg igazolványokat elkérte. Lapozgat. Rám néz:
  • misinator?
  • Igen (megszeppenve)

Nézi az egyik mintkéttojás-t, nézi a személyit:
(Szeméjiségi (sic!) okokból kitalált nevek)
  • Kovács Péter?
  • Igen

Nézi a másik igazolványát:
  • Kovács Pál?
  • Igen

Nézegeti össze a személyiket, néz a két egypetéjűre felváltva; néz egyikre, néz a másikra...
...fény gyúla szemében:
- A barátja!?
Az Ady-val szemben állva, az akkori OTP mögötti szorosban volt a KNB-s iroda...
Kb 50 méter...
85-86 talán.... Azért vertek el mert nyári szünetben 4-5-en bandáztunk a biciklivel...Kuruc elején. A diófánál...
:D
Menő volt a BMX, én BMX-esítettem a ruszki "Skolnyik" gépemet....
Levettem a sárvédőt, és a csomagtartót! :D
De amúgy a MIK-esek nyomkodtak fel mindenkit annó...
Szét is galacsinoztuk az összes irodájukat.
( Galacsinozás = 50-60 centis bot, aminek a végére rágyúrunk egy sárgombócot, aztán mehet....:D )
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 352
10 752
113
Az Ady-val szemben állva, az akkori OTP mögötti szorosban volt a KNB-s iroda...
Kb 50 méter...
85-86 talán.... Azért vertek el mert nyári szünetben 4-5-en bandáztunk a biciklivel...Kuruc elején. A diófánál...
:D
Menő volt a BMX, én BMX-esítettem a ruszki "Skolnyik" gépemet....
Levettem a sárvédőt, és a csomagtartót! :D
De amúgy a MIK-esek nyomkodtak fel mindenkit annó...
Szét is galacsinoztuk az összes irodájukat.
( Galacsinozás = 50-60 centis bot, aminek a végére rágyúrunk egy sárgombócot, aztán mehet....:D )
Én meg nem tudtam nyugodtan aludni 88-ban ott éjszaka a villamos végállomás konténerében tanuló menetirányítóként, mert ott randalírozott egy 4-5 fős banda!:mad:

Szóval akkor ti voltatok!:hadonaszos:

1980. szeptember 12.-i fotó garázdaságod helyszínéről! keresd csak meg!

 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Én meg nem tudtam nyugodtan aludni 88-ban ott éjszaka a villamos végállomás konténerében tanuló menetirányítóként, mert ott randalírozott egy 4-5 fős banda!:mad:

Szóval akkor ti voltatok!:hadonaszos:

1980. szeptember 12.-i fotó garázdaságod helyszínéről! keresd csak meg!

Te tiltottad le villamosokat ha a suhancok rákapaszkodtak kívülről a végére?
Blaha Lujza visszafordító.
Megsúgom, nem tudtuk ki volt, de vagy 30-an, galeri függetlenül vadásztuk, galacsinozásra !
:D
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 352
10 752
113
Te tiltottad le villamosokat ha a suhancok rákapaszkodtak kívülről a végére?
Blaha Lujza visszafordító.
Megsúgom, nem tudtuk ki volt, de vagy 30-an, galeri függetlenül vadásztuk, galacsinozásra !
:D
Neeem, én nem olyan családból származom.
Én a 3 hónapos próbaidő leteltekor azt írtam a nevem alá a vizsgalapra, hogy:
F E L M O N D O K .

...megpróbálták értékként eladni, hogy friss erőként akár öt évente is el fogok tudni menni egyszer szilveszterezni!:eek:

Akkor már befigyelt Miskolcon a munkanélküliség, de inkább mentem betonelemgyárba létszámfelettinek, minthogy nappal csak a szemhéjamat lássam belülről...

...de azért volt olyan srác a vizsgán, aki a 101B járat megállóit úgy sorolta fel, hogy a megállókhoz legközelebb eső kocsmák nevét sorolta fel...hibbbátlanul!
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Neeem, én nem olyan családból származom.
Én a 3 hónapos próbaidő leteltekor azt írtam a nevem alá a vizsgalapra, hogy:
F E L M O N D O K .

...megpróbálták értékként eladni, hogy friss erőként akár öt évente is el fogok tudni menni egyszer szilveszterezni!:eek:

Akkor már befigyelt Miskolcon a munkanélküliség, de inkább mentem betonelemgyárba létszámfelettinek, minthogy nappal csak a szemhéjamat lássam belülről...

...de azért volt olyan srác a vizsgán, aki a 101B járat megállóit úgy sorolta fel, hogy a megállókhoz legközelebb eső kocsmák nevét sorolta fel...hibbbátlanul!
101B....
A "Diófa" tetejéről küldtük nekik...
Majláth már vidék volt :)
Széthógolyóztuk a proli járatokat :)
Télen, célhiány miatt csak a 101-101B járatokat tudtuk támadni :)
Vagy húzattuk magunkat a villamossal ha valami nyomorult gyakornok nem stoppolta a vontatót :rolleyes:
:D
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 413
5 012
113
OK, lehet, hogy a humor rovatba kellene, de ki az aki kitalálja, hogy melyik országról van szó? "Oroszország mellett ugyanis Norvégia is szállít cseppfolyósított földgázt (LNG) az országba. Az első tanker március 18-án érkezett meg, jelenleg több mint egy érkezik havonta. " Segítek, Szlovákia. A cikk pedig napi.hu. napi
Térkép bazdmeg, térkép.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 413
5 012
113
Azért a napi.hu (ok, igen, mindenki ismeri milyen) kitesz magáért. Infláció "Csúcsra pörög az infláció világszerte és ezen belül is kiemelkedő értékeket ér el a magyar pénzromlás üteme." Ehhez képest a statisztika: Stat A világot már be sem rakom, ott van 70%-is, de elég legyen Európa. Nem kell szeretni a kormányt, lehet dühöngeni a KATA módostáson, lehet többezernek hazudni a párszázat (és természetesen úgy fotózni), hogyne lehetne. Csak azt nem szabad elfelejteni, hogy ez a szar amiben most ülünk, ez közel sem magyar sajátosság. Egyesek úgy tesznek, mintha egy tökéletesen működő világban, ahol minden ország 20-30% GDP növekedést produkál, a kormányok legnagyobb baja a stagfláció, és a túl erős nemzeti valuták, egyedül Magyarországon lenne infláció, gazdasági válság és eltűnő benzin. Kibaszott nagy szarban van az egész világ, a nagyon nyugaton úgy szállnak el éppen az árak, hogy öröm nézni, a recesszió itt van és nincs energia. Nem tűnik fel senkinek? Homok, fej, kihúz. Bizony, a nagyonokos EU sikeresen belenavigálta magát egy akkora pofonba, hogy a világ megemlegeti. És vannak akik még mindig harcolnak, hogy mindenben el kell fogadni amit ők mondanak, mert ők már akkor is mindent jobban tudtak, amikor még nálunk azt sem tudták mi az a liberalizmus. Pláne PC, meg WOKE. Hajrá nyugat! (Ja nem.)
 
Status
Not open for further replies.