[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Persze, a népet én is. A vezetőséget nagyon nem, mert ha nem akartak volna mindenáron nato tagok lenni, és nem beszélt volna a zselé atombombákról, meg mondjuk tárgyalnak Putyinékkal, akkor nem lenne ez.
Én ezt nem így látom, szerintem így utólag okoskodva csak akkor nem indultak volna meg az orosz tankok ha Ukrajna vezetése feltétel nélkül teljesíti az orosz követeléseket és Ukrajna élére egy teljesen orosz barát kormány kerül és ez kiegészült volna meg az oroszok által 2021 decemberében a NATO felé megfogalmazott követelések teljesítésével is.
 

Hunter77

Well-Known Member
2022. február 28.
170
1 586
93
Mennyi Smerch találat kell egy ukrán állás elpusztításához?És mennyi Himars egy orosz célpont elpusztításához?

Olvasgass egy kicsit a szakiktól és megtudod mennyire hatékony az ukrán tüzérség beleértve az M777-t.


Itt egy orosz cikk a Himarsról jó olvasgatást...

Akkor ez most olyan technikai fölény, mint a Tigris és a T34 esetében?......Hmm...ott ki is győzött? Ja...nem a technika, a pontosság, a tűzerő, hanem a mennyiség.....
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
770
7 008
93
Az igazság az, hogy sajnálom az ukrán népet mert mind az USA mind Oroszország egy ütkozőállam szerepét szánja Ukrajnának, ennek a véres következményeit láthatjuk lassan már 5 hónapja.
Szerintem Oroszország ennél mindenképp jobb szerepet szánt volna nekik, csak itt most az USA castingolt.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 443
12 410
113
Én ezt nem így látom, szerintem így utólag okoskodva csak akkor nem indultak volna meg az orosz tankok ha Ukrajna vezetése feltétel nélkül teljesíti az orosz követeléseket és Ukrajna élére egy teljesen orosz barát kormány kerül és ez kiegészült volna meg az oroszok által 2021 decemberében a NATO felé megfogalmazott követelések teljesítésével is.
Hát, lehet ezt csűrni csavarni, de nem kellett volna mondjuk 2014 óta a donbasszt lövöldözni/népirtani, nem kellett volna a natonak a hoholokat kiképezni úgy, hogy semm közük a natohoz, nem kellett volna zselének atombombáról beszélni, stb stb.
És akkor nem lenne ez. Bábkormánytól teljesen függetlenül. Ha te azt hívod bábkormánynak, akik pl ezt teljesítették volna, akkor ja, bábkormány. De legalább nem halnának meg emberek tök fölöslegesen, a natonak és a jenki geciknek köszönhetően.
 
W

Wilson

Guest
Hát, lehet ezt csűrni csavarni, de nem kellett volna mondjuk 2014 óta a donbasszt lövöldözni/népirtani, nem kellett volna a natonak a hoholokat kiképezni úgy, hogy semm közük a natohoz, nem kellett volna zselének atombombáról beszélni, stb stb.
És akkor nem lenne ez. Bábkormánytól teljesen függetlenül. Ha te azt hívod bábkormánynak, akik pl ezt teljesítették volna, akkor ja, bábkormány. De legalább nem halnának meg emberek tök fölöslegesen, a natonak és a jenki geciknek köszönhetően.
Én el tudom fogadni, hogy te ezt így látod, de egyrészt én ezt máshogy gondolom és szerintem messzebbről indul ez a "történet" mint a 2014-es dátum..

Más ..

Az oroszok Tochka-U rakétákat telepítettek Zaporizzsja területére...​


Az orosz hadsereg Tochka-U taktikai rakétarendszerével egy lépcsőt észleltek Zaporizzsja térségében.

A RIA Melitopol fotókat tett közzé a rendszerről.

Az orosz katonaság vasúton telepítette a rakétarendszert Zaporizzsja területére.

A Tochka-U rakétákkal szerelt vonatot Pryazovske városában vették észre, amelyet 2022 februárja óta az orosz hadsereg megszállt.

photo-2022-07-12-21-40-00-2-kopyya-1.jpg

My-Collages-15-768x432.jpg


Pryazovske városi jellegű település a Zaporizzsja régió déli részén található, 148 km-re Zaporizhzsjától. A fényképek a prjazovskei Technolux üzlet közelében készültek.

My-Collages-14-768x432.jpg


 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
770
7 008
93
Én ezt nem így látom, szerintem így utólag okoskodva csak akkor nem indultak volna meg az orosz tankok ha Ukrajna vezetése feltétel nélkül teljesíti az orosz követeléseket és Ukrajna élére egy teljesen orosz barát kormány kerül és ez kiegészült volna meg az oroszok által 2021 decemberében a NATO felé megfogalmazott követelések teljesítésével is.
És akkor máig is boldogan élhetnének, a szép és gyarapodó országukban... (Ne gyere azzal, hogy akkor ruszki bábok lettek volna, nézd meg mondjuk csak az EU-t. Ezek is csak marionett figurák.)
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 443
12 410
113
@Wilson szerintem is messzebről indul, csak mondtam, hogy 2014 óta sem javult a helyzet, pedig akár javulhatott volna. Csak hát az a fránya nyugati demokrácia mem engedi :)

Más:
PUTYIN: "Ez az átmenet kezdete a liberális-globalista amerikai egocentrizmusból egy valóban többpólusú világba. Egy olyan világ, amely nem önző szabályokon alapul, amely csak a hegemónia törekvéséről szól. Nem is álszent kettős mércén, hanem a nemzetközi jog, valamint a népek és civilizációk valódi szuverenitásán."
@KanekoaTheGreat
Video: https://t.me/oroszokazigazsagoldalan/17125
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 537
113
Ujabb ukran allas kiiktatasa. Nagyon belejottek ezekbe a loveszarokharcokba.



Új vilag épül, csak meg ne rontsak azok akik a regin is nyereszkedtek.



700 gyereket sikerult kimenteni a belovesek alatt allo DNR teruletekrol a Krimre.


 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
És akkor máig is boldogan élhetnének, a szép és gyarapodó országukban... (Ne gyere azzal, hogy akkor ruszki bábok lettek volna, nézd meg mondjuk csak az EU-t. Ezek is csak marionett figurák.)
@Wilson @meszike91 @SirHiggins meg a többiek, javasolt néznivalók:
- Ez 6 évvel ezelőttről:
- Ez meg kb egy hónapos:

Azt hiszem Mearsheimert nem lehet oroszpártisággal vádolni, ő "csak" egy reálpolitikát kutató figura.
Teljesen józan módon elmagyarázza, hogy mivel járt volna mindenki a legjobban (spoiler: nem orosz bábállammal), ha az amerikai külpolitika nem ilyen Nudelman-fattyakat tesz vezető pozíciókba a hoholokat illetően.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 085
10 253
113
Hagy örömködjön a hohol és az EU a búza szállítás miatt ! Közben meg bedarálják a Donyecki frontot ! Ha ezt az utolsó 8 év alatt kiépített vonalat áttörik az Oroszok akkor csak egy megalázó kapor vadászattá fog silányulni a hátralévő háború és tényleg Záhonyig jönnek !

Vereckénél meg pihenhetnek.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Ujabb ukran allas kiiktatasa. Nagyon belejottek ezekbe a loveszarokharcokba.



Új vilag épül, csak meg ne rontsak azok akik a regin is nyereszkedtek.



700 gyereket sikerult kimenteni a belovesek alatt allo DNR teruletekrol a Krimre.


Egy agresszor hogy lehet az igazság oldalán?
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 495
12 673
113
Akkor ez most olyan technikai fölény, mint a Tigris és a T34 esetében?......Hmm...ott ki is győzött? Ja...nem a technika, a pontosság, a tűzerő, hanem a mennyiség.....

Rossz összehasonlítás, mert itt az állítólagos fölényt sem tudják az amcsik megmutatni a számlázáson kívül.
Nincs olyan paraméter, amiben felülmúlná a negyed árú szmercset.
Na jó, lehet hogy cepben jobb a gpses rakéta, mint az első glonassos.. de irreleváns, hogy pár centivel mellémegy.
Illetve az atlantisták a szovjet szmerccsel szeretik összehasonlítani.. de hát most 2022t írunk.
Az f35öt se a mig29essel kellene összehasonlítani.

Szelektíven elhalgatnak nehány kellemetlen részt.. úgy tesznek, mintha a sumercs csal a szovjet időkbeli változatban létezne, irányítatlan rakétákkal. Hiába írod nekik, videóval, tényszerűen alátámasztva, hogy nem így van. Tudomást sem vesznek róla és a folytatják ugyanazokra a részigazságokra felépített hazugságukat.

Arról nem is beszélve, hogy a szmercshez még az ukránoknak is volt, lehet van is még, gps!!! vezésű rakétájuk a szmercshez.
Azaz az amit a himarssal úgymond kepességet megkaptak, az már korábban is meg volt nekik.. sőt nagyobb hatótáv és tűzerő mellett, mert ugye a himars ott sem domborít nagyot.... Rendszerben.
Ez az amit a féligazságos kolléga is emlitatett, az R624M Vilkha-M. Amit itt még büszkén mutogattak a kaprok:


Az oroszok meg természetesen a saját glonassos változatot használják.
A 9М542et.

De mindez nem számít... ezek olyanok, mint a zombik, csak mennek előre és brain helyett himarst mondanak.

Szóval a kaprok az állítólagos új képesség helyett csak egy pár kőkemény számlát kaptak.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 487
18 395
113
Én ezt nem így látom, szerintem így utólag okoskodva csak akkor nem indultak volna meg az orosz tankok ha Ukrajna vezetése feltétel nélkül teljesíti az orosz követeléseket és Ukrajna élére egy teljesen orosz barát kormány kerül és ez kiegészült volna meg az oroszok által 2021 decemberében a NATO felé megfogalmazott követelések teljesítésével is.

Ultimátumnak nevezik.
A háború megindítását már korábban eldöntötte Putyler.
Csak "nem ez vót megbeszéve..."
:)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 010
23 274
113
Egy agresszor hogy lehet az igazság oldalán?
írok egy egyszerű példát ..
szomszédodba odaköltöznek Kalányos Dzsepettóék,szép népes család,akik rendszeresen nyomják a bulizást,hangoskodnak,el el tűnögetnek különböző
használati tárgyaid az udvarról,és amikor éppen egy betörésnél tetten éred az egyiket,és lezavarsz neki egy sallert akkor te vagy az agresszor ,de az igazság oldalán állsz ?

Kalányosék szerint nem ...

szerinted ?

vonatkoztass el egy kicsit a fenti példától,de szerintem benne van a lényeg
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 487
18 395
113
Hát, lehet ezt csűrni csavarni, de nem kellett volna mondjuk 2014 óta a donbasszt lövöldözni/népirtani, nem kellett volna a natonak a hoholokat kiképezni úgy, hogy semm közük a natohoz, nem kellett volna zselének atombombáról beszélni, stb stb.
És akkor nem lenne ez. Bábkormánytól teljesen függetlenül. Ha te azt hívod bábkormánynak, akik pl ezt teljesítették volna, akkor ja, bábkormány. De legalább nem halnának meg emberek tök fölöslegesen, a natonak és a jenki geciknek köszönhetően.

Vagy nem kellett volna lázadást szítani, felfegyverezni a lázadókat Kelet -ukrajnában.
És nem halnának meg feleslegesen tízezrek Novorosszija víziója érdekében...
;)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 537
113
Egy agresszor hogy lehet az igazság oldalán?
Ne tőlem kerdezd, nem en adtam a nevet.
Amugy meg melyik resztvevo fel nem agrasszor? Oroszok? Ukranok? Usa? EU? Nato? Lengyelek?
Mindnek megvan a sajat igazsaga, az oroszoke ilyen nev alatt jut el hozzank, a tobbieknek ott a CNN, BBC, Euronews, Index, RTL, Mandiner, stb...