[HUN] Katonai ruházat és kiegészitő felszerelések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 988
113
ha fejre állnak a kiképzők sem. ott nekik az alapkik a modulok és a kreativitást igénylő szint (már ez nagrészben külső erő bevonását jelenti ha nem is a seregen kívülről ) de ez már nem kevés melo. és még ez mellé kell a folyamatos szintentartás a kiképző állományak és a csiszolás mind az ő tudásuknak mind a kiképzési teknikályuknak... a 3. színtre hogy kiképezzenek már nem igazán van idejük felkészülni se hisz ide már nekik is vizsgákat kellene tenni... de úgy hogy az előző színtek nem kerülhetnek elhanyagolásra... a tanfolyamokra meg ki sem térek mert abból 3-4 félét talán talán össze lehetne tenni 1-1 ezrednél plussz emberrel akik zömében ezzel foglalkoznak...
de az utolsó kettő már igen sok kiképzőt jelentene pluszba az eddigiekkel szemben akikre színtén szükség van...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 988
113
kalap szarok a tárak de legalább szines bellülről és látod ha nincs nbenne lőszer... (basszus a sárgarezet vagy a feketetárba a szürkehüvelyt talán nem látni.) jó ez mondjuk nem gáz hogy szines csak egy fölöösleges duma hogy kompenzálják hogy szar de legalább színes... mintha az AK tárjába nem lehetne meglátni a szürkét vagy a réz színt. mert az annyira rejtőzködő
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 439
120 966
113
kalap szarok a tárak de legalább szines bellülről és látod ha nincs nbenne lőszer... (basszus a sárgarezet vagy a feketetárba a szürkehüvelyt talán nem látni.) jó ez mondjuk nem gáz hogy szines csak egy fölöösleges duma hogy kompenzálják hogy szar de legalább színes... mintha az AK tárjába nem lehetne meglátni a szürkét vagy a réz színt. mert az annyira rejtőzködő
Az volt olcsó sajnos. Megvették a fos fab defense tárakat....
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
294564888_421644383339289_3438733919497846940_n.jpg

Ez kevlár sisak?
A honvéd egyébként nem tartalékos. A MH 1. Honvéd Tűzszerész És Hadihajós Ezred állományában szolgál.
Ahogyan társa is, aki már nem acélbiliben szorítja a vasat:

294676766_421641530006241_6539306226581262151_n.jpg

Hagyományőrzésből azonban aznap erősebbet is villantott az ezred, a lőgyakorlaton elröppent pár Vécsey is!

294612962_421643000006094_3641199369981892620_n.jpg

Ezer éve nem láttam ilyet, pedig nagy kedvencem, hatásnövelő burokkal szerelve a szovjet F1 mellett a legvagányabb megjelenésű kézigránát! :D

1920_f_k_ga_k_2_55.jpg

Egy komment szerint ezekből annyi selejtes volt, hogy nem győzték összeszedni...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 373
74 245
113
A honvéd egyébként nem tartalékos. A MH 1. Honvéd Tűzszerész És Hadihajós Ezred állományában szolgál.
Ahogyan társa is, aki már nem acélbiliben szorítja a vasat:

294676766_421641530006241_6539306226581262151_n.jpg

Hagyományőrzésből azonban aznap erősebbet is villantott az ezred, a lőgyakorlaton elröppent pár Vécsey is!

294612962_421643000006094_3641199369981892620_n.jpg

Ezer éve nem láttam ilyet, pedig nagy kedvencem, hatásnövelő burokkal szerelve a szovjet F1 mellett a legvagányabb megjelenésű kézigránát! :D

1920_f_k_ga_k_2_55.jpg

Egy komment szerint ezekből annyi selejtes volt, hogy nem győzték összeszedni...

Lőgyakorlaton vettek részt a közelmúltban az MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred katonái.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 647
77 637
113
A honvéd egyébként nem tartalékos. A MH 1. Honvéd Tűzszerész És Hadihajós Ezred állományában szolgál.
Ahogyan társa is, aki már nem acélbiliben szorítja a vasat:

294676766_421641530006241_6539306226581262151_n.jpg

Hagyományőrzésből azonban aznap erősebbet is villantott az ezred, a lőgyakorlaton elröppent pár Vécsey is!

294612962_421643000006094_3641199369981892620_n.jpg

Ezer éve nem láttam ilyet, pedig nagy kedvencem, hatásnövelő burokkal szerelve a szovjet F1 mellett a legvagányabb megjelenésű kézigránát! :D

1920_f_k_ga_k_2_55.jpg

Egy komment szerint ezekből annyi selejtes volt, hogy nem győzték összeszedni...
Gumigránát van a képen nem éles.
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
934
2 317
93
Bocsi az újabb hátizsákos offolásomért... BW jellegű nagyobb hátizsákot tervezek venni több napos túrákhoz, amit jelenleg gyárt az MFH és az M-Tramp is. @krisss vagy bárki más aki esetleg járatos benne: a kettőből melyik számít jobb minőségű gyártónak, nem tudjátok véletlen?

TAS00556.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 647
77 637
113
Bocsi az újabb hátizsákos offolásomért... BW jellegű nagyobb hátizsákot tervezek venni több napos túrákhoz, amit jelenleg gyárt az MFH és az M-Tramp is. @krisss vagy bárki más aki esetleg járatos benne: a kettőből melyik számít jobb minőségű gyártónak, nem tudjátok véletlen?

TAS00556.jpg
Ilyeneket ne vegyél mert ótvar a minősége.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 439
120 966
113
Bocsi az újabb hátizsákos offolásomért... BW jellegű nagyobb hátizsákot tervezek venni több napos túrákhoz, amit jelenleg gyárt az MFH és az M-Tramp is. @krisss vagy bárki más aki esetleg járatos benne: a kettőből melyik számít jobb minőségű gyártónak, nem tudjátok véletlen?

TAS00556.jpg
Ne vegyél. Nincs semmi hátpárnázása egy rettenet.

A kettőből az mtramp a kevésbé szar.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
934
2 317
93
Ilyeneket ne vegyél mert ótvar a minősége.
Sejtettem hogy nem valami extra, de 18-23 ezer körül mozognak, és most ennyi az amennyit ki szeretnék adni érte (tudom a komoly modellek 50 fölött vannak...). Van egy szintén szarnak számító, de nekem egyelőre teljesen okés Mil teces klasszik hátizsák, de az több napra kevés, málhás szamár módra elég volt egyszer amikor lógott rajta kívülről a fél cuccom, meg apám 40 éves fémvázasával voltam múltkor, a hagyományőrzésből pedig elég volt ennyi, szét is jött az egyik rögzítése, de hálistennek a régi technikát egy kulcskarikával meg tudtam javítani.

Ne vegyél. Nincs semmi hátpárnázása egy rettenet.

A kettőből az mtramp a kevésbé szar.

Köszi. Hátpárna nélkül tényleg büntetés lenne, akkor szerintem marad a dechatlon-ba valami ár/értékben korrekt darab, csak én a militáns próbáltam valami katonásabb modellt nézni :D
 
  • Tetszik
Reactions: alali77 and krisss

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 647
77 637
113
Sejtettem hogy nem valami extra, de 18-23 ezer körül mozognak, és most ennyi az amennyit ki szeretnék adni érte (tudom a komoly modellek 50 fölött vannak...). Van egy szintén szarnak számító, de nekem egyelőre teljesen okés Mil teces klasszik hátizsák, de az több napra kevés, málhás szamár módra elég volt egyszer amikor lógott rajta kívülről a fél cuccom, meg apám 40 éves fémvázasával voltam múltkor, a hagyományőrzésből pedig elég volt ennyi, szét is jött az egyik rögzítése, de hálistennek a régi technikát egy kulcskarikával meg tudtam javítani.



Köszi. Hátpárna nélkül tényleg büntetés lenne, akkor szerintem marad a dechatlon-ba valami ár/értékben korrekt darab, csak én a militáns próbáltam valami katonásabb modellt nézni :D
Nézz angol hátizsakot, az hadi, picit drágabb de örök élet.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 414
14 501
113
Sejtettem hogy nem valami extra, de 18-23 ezer körül mozognak, és most ennyi az amennyit ki szeretnék adni érte (tudom a komoly modellek 50 fölött vannak...). Van egy szintén szarnak számító, de nekem egyelőre teljesen okés Mil teces klasszik hátizsák, de az több napra kevés, málhás szamár módra elég volt egyszer amikor lógott rajta kívülről a fél cuccom, meg apám 40 éves fémvázasával voltam múltkor, a hagyományőrzésből pedig elég volt ennyi, szét is jött az egyik rögzítése, de hálistennek a régi technikát egy kulcskarikával meg tudtam javítani.



Köszi. Hátpárna nélkül tényleg büntetés lenne, akkor szerintem marad a dechatlon-ba valami ár/értékben korrekt darab, csak én a militáns próbáltam valami katonásabb modellt nézni :D
Nem akarlak rábeszélni mert ilyen márkájú zsákot nem láttam még.
Nekem ilyen kabátom van ami viszont ár/èrtèk arányban kimondottan jó.
Szóval ha meg tudod nézni, vagy van ilyen zsákkal valakinek tapasztalata, akkor lehet jó.

Vagy marad amit dudi ajánlott. Ha nincs szèthasználva, azzal nem nagyon lőssz mellé.
De ha csak èvi pár alkalomra kell, ès a kabátombol indulok ki lehet jó.

Bár ahogy mondják nincsen ingyen vacsora.

 
W

Wilson

Guest
Sejtettem hogy nem valami extra, de 18-23 ezer körül mozognak, és most ennyi az amennyit ki szeretnék adni érte (tudom a komoly modellek 50 fölött vannak...). Van egy szintén szarnak számító, de nekem egyelőre teljesen okés Mil teces klasszik hátizsák, de az több napra kevés, málhás szamár módra elég volt egyszer amikor lógott rajta kívülről a fél cuccom, meg apám 40 éves fémvázasával voltam múltkor, a hagyományőrzésből pedig elég volt ennyi, szét is jött az egyik rögzítése, de hálistennek a régi technikát egy kulcskarikával meg tudtam javítani.



Köszi. Hátpárna nélkül tényleg büntetés lenne, akkor szerintem marad a dechatlon-ba valami ár/értékben korrekt darab, csak én a militáns próbáltam valami katonásabb modellt nézni :D
Vagy vegyél RP-t magyar cég kellemes árai vannak 10 évig nyúztam egy RP zsákot számtalan magyarországi és erdélyi egy hetes kint alvós túrák Finnország Svédország egy hónapos túra teljesen kényelmes volt még akkor is amikor reggeltől estig egész nap egy héten keresztül a hátamon volt, és nem ment szét pedig jó pár alkalommal agyig volt pakolva.....

 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 439
120 966
113
Na mivel megsajnáltam a fórumközösséget leírom kb mit tartalmaz a teljes személyi felszerelés amit most ha van isten meg is vesszük végre.

Ruházat
1 db sisak (ez még vegyes acél, brit mk6 kevlár, mich 2000 amcsi kevlár, és MSA gallett sisasok, utojára nagy mennyiségben és hivatalosan is rendszerbe állítótt Sestan Busch horvát sisakok high cut és mid cut verzióban innentől ezt a kettőt veszük és sokat veszünk)
1 db bocskai sapka/barett sapka
1 db polár sapi
1 db gyakorló kalap
5 öltözet gyakorló zubbony és nadrág (3 kiképzés 2 műveleti)
10 db gyakorló póló ez most vegyesen van technikai műszálas anyagú és ezt cserélik vissza kevert szálas pamut műszálra mert azt jobban szereti a nép.
10 pár gyakorló zokni haix
2 pár bakancs (ez jelenleg nepal pro de hamarosan veszünk nyárit mellé 1-1 pár leosztásban)
1 pár softshell téli kesztyű
1 pár taktikai kesztyű
egy repeszálló lövész szemüveg
egy repeszálló porvédő szemüveg
egy hideg téli fejvédő kámzsa
egy csősál (barna az újfajta)
egy esővédő alsó és felső
egy polárpulcsi
egy softshell kabát (jelenleg kis mennyiséget vettek még csapatpróbás)
gyalogsági ásó tokkal (Glocktól veszik)
műanyag kulacs evőcsészével
egynapos hátizsák (magyar gyártmány is van és 5.11 is van beszerezve még nincs eldöntve melyik legyen)
háromnapos hátizsák (magyar gyártmány is van és 5.11 is van beszerezve még nincs eldöntve melyik legyen)
extrém hideg kabátbélés alsó és felső
egy öltözet téli aláöltöző (már van normális nem a régi molinó)
egy öltözet átmeneti aláöltöző
egy esővédő/álcaponcho (sátorlap helyett)
egy nadrágtartó öv (a címeres csatos öv kiváltásra kerül véglegesen)
egy multifogó
háti ívózsák

harcászati cucc
19M védőmellény (V4 javított most már véglegesnek tekinhető verzió) és annak kiegészítő felkar, lágyék, nyak és torokvédői (ezt pl objektumvédelem őrségének szánják)
a 19M védőmellény zsebei (tártartó stb )
19M harci öv (külső párnázott molle panel és a kivehető önállóan is viselhető belső (szolgálati mollés) öv cobra csattal)
19M H heveder az övhöz ez alkotja a könnyű/ járőr málhafelszerelést
egyéni fegyver
személyi éjjellátó
kommunikáció képes zajvédő fültok
tájoló
személyi rádió
parancsnoki beosztásban távcső
egyéni fegyverhez optikai irányzék
pisztoly a hozzá tartozó műanyag tokkal ami övön és mellényen valamint combpanelre szerelve egyaránt hordható.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 439
120 966
113
Na mivel megsajnáltam a fórumközösséget leírom kb mit tartalmaz a teljes személyi felszerelés amit most ha van isten meg is vesszük végre.

Ruházat
1 db sisak (ez még vegyes acél, brit mk6 kevlár, mich 2000 amcsi kevlár, és MSA gallett sisasok, utojára nagy mennyiségben és hivatalosan is rendszerbe állítótt Sestan Busch horvát sisakok high cut és mid cut verzióban innentől ezt a kettőt veszük és sokat veszünk)
1 db bocskai sapka/barett sapka
1 db polár sapi
1 db gyakorló kalap
5 öltözet gyakorló zubbony és nadrág (3 kiképzés 2 műveleti)
10 db gyakorló póló ez most vegyesen van technikai műszálas anyagú és ezt cserélik vissza kevert szálas pamut műszálra mert azt jobban szereti a nép.
10 pár gyakorló zokni haix
2 pár bakancs (ez jelenleg nepal pro de hamarosan veszünk nyárit mellé 1-1 pár leosztásban)
1 pár softshell téli kesztyű
1 pár taktikai kesztyű
egy repeszálló lövész szemüveg
egy repeszálló porvédő szemüveg
egy hideg téli fejvédő kámzsa
egy csősál (barna az újfajta)
egy esővédő alsó és felső
egy polárpulcsi
egy softshell kabát (jelenleg kis mennyiséget vettek még csapatpróbás)
gyalogsági ásó tokkal (Glocktól veszik)
műanyag kulacs evőcsészével
egynapos hátizsák (magyar gyártmány is van és 5.11 is van beszerezve még nincs eldöntve melyik legyen)
háromnapos hátizsák (magyar gyártmány is van és 5.11 is van beszerezve még nincs eldöntve melyik legyen)
extrém hideg kabátbélés alsó és felső
egy öltözet téli aláöltöző (már van normális nem a régi molinó)
egy öltözet átmeneti aláöltöző
egy esővédő/álcaponcho (sátorlap helyett)
egy nadrágtartó öv (a címeres csatos öv kiváltásra kerül véglegesen)
egy multifogó
háti ívózsák

harcászati cucc
19M védőmellény (V4 javított most már véglegesnek tekinhető verzió) és annak kiegészítő felkar, lágyék, nyak és torokvédői (ezt pl objektumvédelem őrségének szánják)
a 19M védőmellény zsebei (tártartó stb )
19M harci öv (külső párnázott molle panel és a kivehető önállóan is viselhető belső (szolgálati mollés) öv cobra csattal)
19M H heveder az övhöz ez alkotja a könnyű/ járőr málhafelszerelést
egyéni fegyver
személyi éjjellátó
kommunikáció képes zajvédő fültok
tájoló
személyi rádió
parancsnoki beosztásban távcső
egyéni fegyverhez optikai irányzék
pisztoly a hozzá tartozó műanyag tokkal ami övön és mellényen valamint combpanelre szerelve egyaránt hordható.
Jah a sisakra szerelhető egyéni ledes és infrás lámpát meg a bajonettet kihagytam bocccs.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Na mivel megsajnáltam a fórumközösséget leírom kb mit tartalmaz a teljes személyi felszerelés amit most ha van isten meg is vesszük végre.

Ruházat
1 db sisak (ez még vegyes acél, brit mk6 kevlár, mich 2000 amcsi kevlár, és MSA gallett sisasok, utojára nagy mennyiségben és hivatalosan is rendszerbe állítótt Sestan Busch horvát sisakok high cut és mid cut verzióban innentől ezt a kettőt veszük és sokat veszünk)
1 db bocskai sapka/barett sapka
1 db polár sapi
1 db gyakorló kalap
5 öltözet gyakorló zubbony és nadrág (3 kiképzés 2 műveleti)
10 db gyakorló póló ez most vegyesen van technikai műszálas anyagú és ezt cserélik vissza kevert szálas pamut műszálra mert azt jobban szereti a nép.
10 pár gyakorló zokni haix
2 pár bakancs (ez jelenleg nepal pro de hamarosan veszünk nyárit mellé 1-1 pár leosztásban)
1 pár softshell téli kesztyű
1 pár taktikai kesztyű
egy repeszálló lövész szemüveg
egy repeszálló porvédő szemüveg
egy hideg téli fejvédő kámzsa
egy csősál (barna az újfajta)
egy esővédő alsó és felső
egy polárpulcsi
egy softshell kabát (jelenleg kis mennyiséget vettek még csapatpróbás)
gyalogsági ásó tokkal (Glocktól veszik)
műanyag kulacs evőcsészével
egynapos hátizsák (magyar gyártmány is van és 5.11 is van beszerezve még nincs eldöntve melyik legyen)
háromnapos hátizsák (magyar gyártmány is van és 5.11 is van beszerezve még nincs eldöntve melyik legyen)
extrém hideg kabátbélés alsó és felső
egy öltözet téli aláöltöző (már van normális nem a régi molinó)
egy öltözet átmeneti aláöltöző
egy esővédő/álcaponcho (sátorlap helyett)
egy nadrágtartó öv (a címeres csatos öv kiváltásra kerül véglegesen)
egy multifogó
háti ívózsák

harcászati cucc
19M védőmellény (V4 javított most már véglegesnek tekinhető verzió) és annak kiegészítő felkar, lágyék, nyak és torokvédői (ezt pl objektumvédelem őrségének szánják)
a 19M védőmellény zsebei (tártartó stb )
19M harci öv (külső párnázott molle panel és a kivehető önállóan is viselhető belső (szolgálati mollés) öv cobra csattal)
19M H heveder az övhöz ez alkotja a könnyű/ járőr málhafelszerelést
egyéni fegyver
személyi éjjellátó
kommunikáció képes zajvédő fültok
tájoló
személyi rádió
parancsnoki beosztásban távcső
egyéni fegyverhez optikai irányzék
pisztoly a hozzá tartozó műanyag tokkal ami övön és mellényen valamint combpanelre szerelve egyaránt hordható.
Haix zokni az igen! Milyen multifogó?