[HUN] Katonai ruházat és kiegészitő felszerelések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 908
113
és már meg is jött neki a bakancs :D


BaKKancs

1580821105-05y7onHpq_md.jpg
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 556
113
Dudi bakancsáról jut eszembe.
Mi ez a haix egyeduralom tizenpár ève?

Főleg, hogy az előző típussal elég sok minőségi probléma volt.
Nekem a sivatagi 1 hónap hordás után kilyukadt.
Sajnos be is ázott, nem csak ahol lyukas volt.

Mentsegukre ha jól tudom a problémás, pl nyikorgó bakikat garanciálisan cserélték.

Összehasonlítva a horvát ès német gyártmányokat egyértelmű különbséget lehetett tenni. Egyszerűen nem ugyanolyan anyagból volt.
Hiába mondták egyes elöljárók, hogy ugyanolyan bakancsunk van mint a germánoknak.

Amúgy az mit jelent, hogy 4 rétegű goretex? Amit ír a cikk.


Csak mert nekem jópár kabátom/bakancsom de még zoknim is volt goretex, de ami látszott belőlük az mindig 1 réteg volt.
Vagy csak azt hittem. :confused:


@krisss/ @dudi most van sportfelszerelés?
Vagy kap rá az állomány valami támogatást.
A Haix al nekem is (és sok mindenkinek) problémáim vannak.
Nekünk Haix Nepál Pro nk van. Hamar szétszakad, beázik, rendszeresen széttöri a sarkainkat. Szerintem csak azért vesz mindenki ezt mert igen jó üzleti összeköttetéseik vannak és költséghatékony. Nálam a bakancs a LOWA val kezdödik.
A 4 rétegű gortex szerintem csak marketing duma, van egy bélés ,van egy elvileg "membrános" azaz víz kirekesztő/de légáteresztö anyag , esetleg egy külső vízlepergeto bevonat azt ennyi. Mondjuk nem vagyok cipész:)
A gore tex bakancs előnye számomra: kisebb súly, nagyobb komfort érzet,jobban "lélegzik" mint egy bőr bakancs, sokkal hamarabb szárad ha átázott ( ami jól jön mert mindig átázik)
Hátránya: tartósság, vízhatlanság hiánya.
Aztán mindez szerintem ár és anyagfüggö is, szerintem
egy 400 eurós bakanccsal nem lesznek "Nepal Pro" problémaid
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 110
113
A Haix al nekem is (és sok mindenkinek) problémáim vannak.
Nekünk Haix Nepál Pro nk van. Hamar szétszakad, beázik, rendszeresen széttöri a sarkainkat. Szerintem csak azért vesz mindenki ezt mert igen jó üzleti összeköttetéseik vannak és költséghatékony. Nálam a bakancs a LOWA val kezdödik.
A 4 rétegű gortex szerintem csak marketing duma, van egy bélés ,van egy elvileg "membrános" azaz víz kirekesztő/de légáteresztö anyag , esetleg egy külső vízlepergeto bevonat azt ennyi. Mondjuk nem vagyok cipész:)
A gore tex bakancs előnye számomra: kisebb súly, nagyobb komfort érzet,jobban "lélegzik" mint egy bőr bakancs, sokkal hamarabb szárad ha átázott ( ami jól jön mert mindig átázik)
Hátránya: tartósság, vízhatlanság hiánya.
Aztán mindez szerintem ár és anyagfüggö is, szerintem
egy 400 eurós bakanccsal nem lesznek "Nepal Pro" problémaid
Vannak jó haixok csak az nem a Nepal Pro..
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
A Haix al nekem is (és sok mindenkinek) problémáim vannak.
Nekünk Haix Nepál Pro nk van. Hamar szétszakad, beázik, rendszeresen széttöri a sarkainkat. Szerintem csak azért vesz mindenki ezt mert igen jó üzleti összeköttetéseik vannak és költséghatékony. Nálam a bakancs a LOWA val kezdödik.
A 4 rétegű gortex szerintem csak marketing duma, van egy bélés ,van egy elvileg "membrános" azaz víz kirekesztő/de légáteresztö anyag , esetleg egy külső vízlepergeto bevonat azt ennyi. Mondjuk nem vagyok cipész:)
A gore tex bakancs előnye számomra: kisebb súly, nagyobb komfort érzet,jobban "lélegzik" mint egy bőr bakancs, sokkal hamarabb szárad ha átázott ( ami jól jön mert mindig átázik)
Hátránya: tartósság, vízhatlanság hiánya.
Aztán mindez szerintem ár és anyagfüggö is, szerintem
egy 400 eurós bakanccsal nem lesznek "Nepal Pro" problémaid
Amúgy a cég NepalPro bakancsai nem mennek gyorsabban tönkre mint akár egy Solomon vagy LOWA, igazából szerintem jobban is bírják. Ami baj velük az a borzasztó szar talpuk, ha az jobb lenne nem lenne velük semmi baj.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 556
113
Amúgy a cég NepalPro bakancsai nem mennek gyorsabban tönkre mint akár egy Solomon vagy LOWA, igazából szerintem jobban is bírják. Ami baj velük az a borzasztó szar talpuk, ha az jobb lenne nem lenne velük semmi baj.
Nekem a talpa ok :) A Solomon t sem szeretem. Mondjuk olyan bakancsot meg nem láttam ami mindenkinek jó lenne. A baka akinek meg fontos a jó lábbeli meg kénytelen költeni rá.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 110
113
Nekem a talpa ok :) A Solomon t sem szeretem. Mondjuk olyan bakancsot meg nem láttam ami mindenkinek jó lenne. A baka akinek meg fontos a jó lábbeli meg kénytelen költeni rá.
A Solomon talpa repedezik 2019 nyarán vettem igaz nem használtam olyan sokat.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 110
113
Amúgy a cég NepalPro bakancsai nem mennek gyorsabban tönkre mint akár egy Solomon vagy LOWA, igazából szerintem jobban is bírják. Ami baj velük az a borzasztó szar talpuk, ha az jobb lenne nem lenne velük semmi baj.
Némelyiknél szerintem el van szabva a goretex membrán és beázik.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 281
14 196
113
A Haix al nekem is (és sok mindenkinek) problémáim vannak.
Nekünk Haix Nepál Pro nk van. Hamar szétszakad, beázik, rendszeresen széttöri a sarkainkat. Szerintem csak azért vesz mindenki ezt mert igen jó üzleti összeköttetéseik vannak és költséghatékony. Nálam a bakancs a LOWA val kezdödik.
A 4 rétegű gortex szerintem csak marketing duma, van egy bélés ,van egy elvileg "membrános" azaz víz kirekesztő/de légáteresztö anyag , esetleg egy külső vízlepergeto bevonat azt ennyi. Mondjuk nem vagyok cipész:)
A gore tex bakancs előnye számomra: kisebb súly, nagyobb komfort érzet,jobban "lélegzik" mint egy bőr bakancs, sokkal hamarabb szárad ha átázott ( ami jól jön mert mindig átázik)
Hátránya: tartósság, vízhatlanság hiánya.
Aztán mindez szerintem ár és anyagfüggö is, szerintem
egy 400 eurós bakanccsal nem lesznek "Nepal Pro" problémaid
Ezért kérdeztem a haix egyeduralmát itt Magyarországon.

Mert bár neves márka,de minőségi problémák elég rendesen voltak vele régebben.

Ráadásul a talpa nagyon merev volt. Beázott nagyon gyorsan. Az újak is.
A lábujj mögött ahol a bőr vèget èrt ès hajlott gyorsan kilukadt a cordura.

Ezek akkortájt 100eurós bakik voltak.
Ami nekem ezzel nagy problèmám volt, Magnum bakancsaim ami azért nem a bakancsgyártas teteje, kényelmesebbek voltak. Beáztak,de könnyen is száradtak.
Strapát is jobban bírták. Ès kb fele annyiba kerültek.

Angol gyalogsági sima bőrt meg èvekig nyúztam.
Nem igazán ázott be normálisan ápolva. De nagy baj esetére vettem gtx bèlèst bele. Az is kb fele volt militariboltban.

Végül kukaztam mert a talpa teljesen elkopott ès a rámszakadèkban túrán dobtak vele 4 hátast, szerencsére a zsák megvédett.
De ez èvek alatt.
Nagyon sokat használva.
Közben csak párszor kellett fűzött vennem bele.

Egy normális gtx meg nem ázik be pikk-pakk.


Azért van még pár márka lowa/hanwag/merrel/meindl akik labdába rúghatnának.


Persze nem tudom az árazás hogy van.

Többszáz eurós bakancs meg saját pènzből idehaza kicsit luxus.
Max a nagyon fanatikusan engedhetik meg maguknak.
400euró? Az mit tud?
Az 160000Ft. Nemrég egy kozkatona havi bére volt.
Èn mostanában nem követem nyomon. Az árakat. De kicsit sokallom.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 281
14 196
113
Hogy működik a fejlesztés?

X idő hordás után valaki összeírja az állomanynál mik a problémák, ezt eljuttatja a gyártónak, az változtat?

Vagy kivan adva valakinek(teszem azt kmz) akik tesztelik? Változtatnak. Megint tesztelik? Változtatnak? Amíg jónak nem találják?

Nyak meg karvèdőből kevesebbet vesznek?
Mert ki dönti el kell e használni vagy sem?