[HUN] Katonai ruházat és kiegészitő felszerelések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Sejtettem hogy nem valami extra, de 18-23 ezer körül mozognak, és most ennyi az amennyit ki szeretnék adni érte (tudom a komoly modellek 50 fölött vannak...). Van egy szintén szarnak számító, de nekem egyelőre teljesen okés Mil teces klasszik hátizsák, de az több napra kevés, málhás szamár módra elég volt egyszer amikor lógott rajta kívülről a fél cuccom, meg apám 40 éves fémvázasával voltam múltkor, a hagyományőrzésből pedig elég volt ennyi, szét is jött az egyik rögzítése, de hálistennek a régi technikát egy kulcskarikával meg tudtam javítani.



Köszi. Hátpárna nélkül tényleg büntetés lenne, akkor szerintem marad a dechatlon-ba valami ár/értékben korrekt darab, csak én a militáns próbáltam valami katonásabb modellt nézni :D
Augusztus végén majd küldök priviben árakat.
Nekem Deuter Air contact- van.
2015 óta nyúzom, de még beázni sem hajlandó.
2015-ben vettem 350 euro-ért.
Full komfortos, rámigazodik, 15 napos cuccal tudok mászkálni úgy hogy nincsennek véraláfutások, stb....
Nem olcsó, de életem legjobb zsákja eddig, mind kényelemben, tartósságban, pakolhatósságban.
Drága...
 
W

Wilson

Guest
Na mivel megsajnáltam a fórumközösséget leírom kb mit tartalmaz a teljes személyi felszerelés amit most ha van isten meg is vesszük végre.

Ruházat
1 db sisak (ez még vegyes acél, brit mk6 kevlár, mich 2000 amcsi kevlár, és MSA gallett sisasok, utojára nagy mennyiségben és hivatalosan is rendszerbe állítótt Sestan Busch horvát sisakok high cut és mid cut verzióban innentől ezt a kettőt veszük és sokat veszünk)
1 db bocskai sapka/barett sapka
1 db polár sapi
1 db gyakorló kalap
5 öltözet gyakorló zubbony és nadrág (3 kiképzés 2 műveleti)
10 db gyakorló póló ez most vegyesen van technikai műszálas anyagú és ezt cserélik vissza kevert szálas pamut műszálra mert azt jobban szereti a nép.
10 pár gyakorló zokni haix
2 pár bakancs (ez jelenleg nepal pro de hamarosan veszünk nyárit mellé 1-1 pár leosztásban)
1 pár softshell téli kesztyű
1 pár taktikai kesztyű
egy repeszálló lövész szemüveg
egy repeszálló porvédő szemüveg
egy hideg téli fejvédő kámzsa
egy csősál (barna az újfajta)
egy esővédő alsó és felső
egy polárpulcsi
egy softshell kabát (jelenleg kis mennyiséget vettek még csapatpróbás)
gyalogsági ásó tokkal (Glocktól veszik)
műanyag kulacs evőcsészével
egynapos hátizsák (magyar gyártmány is van és 5.11 is van beszerezve még nincs eldöntve melyik legyen)
háromnapos hátizsák (magyar gyártmány is van és 5.11 is van beszerezve még nincs eldöntve melyik legyen)
extrém hideg kabátbélés alsó és felső
egy öltözet téli aláöltöző (már van normális nem a régi molinó)
egy öltözet átmeneti aláöltöző
egy esővédő/álcaponcho (sátorlap helyett)
egy nadrágtartó öv (a címeres csatos öv kiváltásra kerül véglegesen)
egy multifogó
háti ívózsák

harcászati cucc
19M védőmellény (V4 javított most már véglegesnek tekinhető verzió) és annak kiegészítő felkar, lágyék, nyak és torokvédői (ezt pl objektumvédelem őrségének szánják)
a 19M védőmellény zsebei (tártartó stb )
19M harci öv (külső párnázott molle panel és a kivehető önállóan is viselhető belső (szolgálati mollés) öv cobra csattal)
19M H heveder az övhöz ez alkotja a könnyű/ járőr málhafelszerelést
egyéni fegyver
személyi éjjellátó
kommunikáció képes zajvédő fültok
tájoló
személyi rádió
parancsnoki beosztásban távcső
egyéni fegyverhez optikai irányzék
pisztoly a hozzá tartozó műanyag tokkal ami övön és mellényen valamint combpanelre szerelve egyaránt hordható.
thanx, az az áldott jó szíved.....:)


Átnézve a listát egyetlen kérdés fogalmazódott meg bennem, történetesen az, hogy elég, hogy csak a parancsnoki beosztásban lévő kap távcsövet?Az "egyszerű mezei talpas" számára nem lenne ugyanolyan hasznos eszköz?
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Bocsi az újabb hátizsákos offolásomért... BW jellegű nagyobb hátizsákot tervezek venni több napos túrákhoz, amit jelenleg gyárt az MFH és az M-Tramp is. @krisss vagy bárki más aki esetleg járatos benne: a kettőből melyik számít jobb minőségű gyártónak, nem tudjátok véletlen?

TAS00556.jpg
Nekem ebből az eggyel kisebb, fekete színű van. A sok puhány panaszkodik a hátpárnázásra... tudni kell pakolni bele, nem mindegy mi hova kerül. Az egyik csatja nekem eltörött, minden más tökéletesen működik. Ha találsz táskást aki a csatjait lecseréli fémre, szerintem kb. örök darab. És ha már te is a hegyről jössz, akkor mondhatom, hogy az enyém a hegyivadász verzió.
 
  • Tetszik
Reactions: Pista a hegyről

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 556
113
Bocsi az újabb hátizsákos offolásomért... BW jellegű nagyobb hátizsákot tervezek venni több napos túrákhoz, amit jelenleg gyárt az MFH és az M-Tramp is. @krisss vagy bárki más aki esetleg járatos benne: a kettőből melyik számít jobb minőségű gyártónak, nem tudjátok véletlen?

TAS00556.jpg
Én a külső vázas hátizsákok nagy fanja vagyok, az ALICE pack nekem nagyon bevált és rohadtul nem drága. Kicsit fura és csúnya de igen jó. Aztán mindenkinek más a fizikuma, lehet neked nem lenne kényelmes , én a világ végére is elmennek vele.
A legtöbb katonai ruházati boltban lehet kapni
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 136
113
Én a külső vázas hátizsákok nagy fanja vagyok, az ALICE pack nekem nagyon bevált és rohadtul nem drága. Kicsit fura és csúnya de igen jó. Aztán mindenkinek más a fizikuma, lehet neked nem lenne kényelmes , én a világ végére is elmennek vele.
A legtöbb katonai ruházati boltban lehet kapni
Már ritka a jó állapotú sajnos.

De amúgy lehet venni a régi vàzzal kompatibilis modern zsàkot.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
919
2 278
93
Én a külső vázas hátizsákok nagy fanja vagyok, az ALICE pack nekem nagyon bevált és rohadtul nem drága. Kicsit fura és csúnya de igen jó. Aztán mindenkinek más a fizikuma, lehet neked nem lenne kényelmes , én a világ végére is elmennek vele.
A legtöbb katonai ruházati boltban lehet kapni

Pont néztem a napokban a helyi katonai bolt honlapját és elvileg van egy, meg is akartam nézni élőben, más zsákokkal együtt.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
919
2 278
93
Nekem ebből az eggyel kisebb, fekete színű van. A sok puhány panaszkodik a hátpárnázásra... tudni kell pakolni bele, nem mindegy mi hova kerül. Az egyik csatja nekem eltörött, minden más tökéletesen működik. Ha találsz táskást aki a csatjait lecseréli fémre, szerintem kb. örök darab. És ha már te is a hegyről jössz, akkor mondhatom, hogy az enyém a hegyivadász verzió.

Köszi!
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 556
113
Már ritka a jó állapotú sajnos.

De amúgy lehet venni a régi vàzzal kompatibilis modern zsàkot.
Asszem nekem is másolatom volt , szinte biztos vagyok benne mert nem volt drága. Így is kibírt majd 10 évet. Nagyon jó a súlyelosztasa (ha jól parkolod), szellözik a hátad is, az egyetlen gondom hogy nem molle rögzítési pontok vannak rajta hanem az régi amcsi (nem jut eszembe a neve).
Egyébként sok ország használja a mai napig, sok elit alakulat, főleg a dél amerikai dzsungelben
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Ocses

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 136
113
Asszem nekem is másolatom volt , szinte biztos vagyok benne mert nem volt drága. Így is kibírt majd 10 évet. Nagyon jó a súlyelosztasa (ha jól parkolod), szellözik a hátad is, az egyetlen gondom hogy nem molle rögzítési pontok vannak rajta hanem az régi amcsi (nem jut eszembe a neve).
Egyébként sok ország használja a mai napig, sok elit alakulat, főleg a dél amerikai dzsungelben
Alice clip. Arról kapta a nevét a pakk.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 556
113
Pont néztem a napokban a helyi katonai bolt honlapját és elvileg van egy, meg is akartam nézni élőben, más zsákokkal együtt.
Menj be , pakold meg és vedd a hátára. A csípős fölé kell helyezni a háttámaszt. Nekem asszem kb 50 literes volt , de van egy nagyobb is az 80 literes ha jól tudom
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
742
1 411
93

Megújul a katonák egyéni felszerelése!​

Itten lehet olvasni, (egy kis öröm).
szalay-bobrovniczky-kristof_-3.jpg


- A miniszter elmondta: a Kormány ezen programot, határozata alapján 2022. évben 34.500.000.000 forint, a teljes programot 2022-2023 évben pedig összesen 64.800.000.000 forint biztosításával támogatja a Honvédelmi Alap terhére.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 281
14 198
113
Dudi bakancsáról jut eszembe.
Mi ez a haix egyeduralom tizenpár ève?

Főleg, hogy az előző típussal elég sok minőségi probléma volt.
Nekem a sivatagi 1 hónap hordás után kilyukadt.
Sajnos be is ázott, nem csak ahol lyukas volt.

Mentsegukre ha jól tudom a problémás, pl nyikorgó bakikat garanciálisan cserélték.

Összehasonlítva a horvát ès német gyártmányokat egyértelmű különbséget lehetett tenni. Egyszerűen nem ugyanolyan anyagból volt.
Hiába mondták egyes elöljárók, hogy ugyanolyan bakancsunk van mint a germánoknak.

Amúgy az mit jelent, hogy 4 rétegű goretex? Amit ír a cikk.


Csak mert nekem jópár kabátom/bakancsom de még zoknim is volt goretex, de ami látszott belőlük az mindig 1 réteg volt.
Vagy csak azt hittem. :confused:


@krisss/ @dudi most van sportfelszerelés?
Vagy kap rá az állomány valami támogatást.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 360
77 040
113
Dudi bakancsáról jut eszembe.
Mi ez a haix egyeduralom tizenpár ève?

Főleg, hogy az előző típussal elég sok minőségi probléma volt.
Nekem a sivatagi 1 hónap hordás után kilyukadt.
Sajnos be is ázott, nem csak ahol lyukas volt.

Mentsegukre ha jól tudom a problémás, pl nyikorgó bakikat garanciálisan cserélték.

Összehasonlítva a horvát ès német gyártmányokat egyértelmű különbséget lehetett tenni. Egyszerűen nem ugyanolyan anyagból volt.
Hiába mondták egyes elöljárók, hogy ugyanolyan bakancsunk van mint a germánoknak.

Amúgy az mit jelent, hogy 4 rétegű goretex? Amit ír a cikk.


Csak mert nekem jópár kabátom/bakancsom de még zoknim is volt goretex, de ami látszott belőlük az mindig 1 réteg volt.
Vagy csak azt hittem. :confused:


@krisss/ @dudi most van sportfelszerelés?
Vagy kap rá az állomány valami támogatást.
A németeknek nem NepalPro van, hanem Scout...