A magyar hadiipar napjainkban

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 132
73 657
113
Ahogy látom a piros pöttyök győr, pécs szeged és gödöllő talán?
Inkább az "egyetemi városoknak" tűnnek... Győr, Pécs, Szeged, Budapest, Debrecen, Miskolc.

Az ország körüli a feliratok pedig a klaszterek:
  • lőszer, robbanóanyag és aknavető gyártó klaszter
  • páncélozott jármű gyártó klaszter
  • kézifegyver gyártó klaszter
  • repülőgépipari klaszter
  • rádiólokációs eszközöket gyártó klaszter
  • rádió- és műhold kommunikációs rendszereket gyártó klaszter

De Győrnél tényleg ott van egy harckocsi/tank ikon, amiről még nem tudunk semmit ...
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
684
2 705
93
Ahogy látom a piros pöttyök győr, pécs szeged és gödöllő talán?
Sztem azok valami központokat jelöl: Győr, Bp., Miskolc(?), Debrecen(?), Szeged, Pécs
Ahol ipar települt, ott kis ábrácska van: Zalaegerszeg, Kaposvár, Félegyháza, Gyula, Nyírtelek, Budapest mellet kettő is van, Várpalota és végül Győr mellett van valami. (Kis harckocsi van Győrnél, Bp-nél nagy harckocsi meg egy satelit antenna, rádió és műholdkommunikációs klaszter)
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
684
2 705
93
Sztem azok valami központokat jelöl: Győr, Bp., Miskolc(?), Debrecen(?), Szeged, Pécs
Ahol ipar települt, ott kis ábrácska van: Zalaegerszeg, Kaposvár, Félegyháza, Gyula, Nyírtelek, Budapest mellet kettő is van, Várpalota és végül Győr mellett van valami. (Kis harckocsi van Győrnél, Bp-nél nagy harckocsi meg egy satelit antenna, rádió és műholdkommunikációs klaszter)
A harckocsik pedig valszeg a páncélozott jármű(?) gyártó(?) klasztert szimbolizálja.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Inkább az "egyetemi városoknak" tűnnek... Győr, Pécs, Szeged, Budapest, Debrecen, Miskolc.

Az ország körüli a feliratok pedig a klaszterek:
  • lőszer, robbanóanyag és aknavető gyártó klaszter
  • páncélozott jármű gyártó klaszter
  • kézifegyver gyártó klaszter
  • repülőgépipari klaszter
  • rádiólokációs eszközöket gyártó klaszter
  • rádió- és műhold kommunikációs rendszereket gyártó klaszter

De Győrnél tényleg ott van egy harckocsi/tank ikon, amiről még nem tudunk semmit ...
Akkor most ezek az (új) infók titkosak vagy nem??Ha titkos akkor itt sem lehetne mutogatni! Ha meg nem akkor miért nem lehet nyilvánosságra hozni?? Már ha van valami új infó!
 
  • Tetszik
Reactions: Lengyel_nem_medik

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 094
27 359
113
295932569_121120023990834_5695381895574394377_n.jpg
Ahogy nézem ahol piros pont van az mind új hely, a régieknél ábrák vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: Katica

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113

Sztem azok valami központokat jelöl: Győr, Bp., Miskolc(?), Debrecen(?), Szeged, Pécs
Ahol ipar települt, ott kis ábrácska van: Zalaegerszeg, Kaposvár, Félegyháza, Gyula, Nyírtelek, Budapest mellet kettő is van, Várpalota és végül Győr mellett van valami. (Kis harckocsi van Győrnél, Bp-nél nagy harckocsi meg egy satelit antenna, rádió és műholdkommunikációs klaszter)

Inkább az "egyetemi városoknak" tűnnek... Győr, Pécs, Szeged, Budapest, Debrecen, Miskolc.

Az ország körüli a feliratok pedig a klaszterek:
  • lőszer, robbanóanyag és aknavető gyártó klaszter
  • páncélozott jármű gyártó klaszter
  • kézifegyver gyártó klaszter
  • repülőgépipari klaszter
  • rádiólokációs eszközöket gyártó klaszter
  • rádió- és műhold kommunikációs rendszereket gyártó klaszter

De Győrnél tényleg ott van egy harckocsi/tank ikon, amiről még nem tudunk semmit ...
Köszi szépen.

Akkor ahogy én látom összefoglalva.


Várpalota
  • lőszer, robbanóanyag és aknavető gyártó klaszter

Zalaegerszeg - Lynx
Kaposvár - Gidrán / NMS /Hitron
Győr
Budapest
Pécs (nem lehet hogy ez lesz a tüzérségi járművek helye?)
  • páncélozott jármű gyártó klaszter

Kiskunfélegyháza - Cz, Gestamen, RGW, ERA
  • kézifegyver gyártó klaszter

Gyula - Airbus
Békéscsaba - Karayel
Szeged
Miskolc
  • repülőgépipari klaszter

Gödöllő
  • rádiólokációs eszközöket gyártó klaszter

Nyírtelek - radar
Debrecen
  • rádió- és műhold kommunikációs rendszereket gyártó klaszter
Ez a mai prezi, előadás fent lesz vhol a youtube-on???
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Köszi szépen.

Akkor ahogy én látom összefoglalva.


Várpalota
  • lőszer, robbanóanyag és aknavető gyártó klaszter

Zalaegerszeg - Lynx
Kaposvár - Gidrán / NMS /Hitron
Győr
Budapest
Pécs (nem lehet hogy ez lesz a tüzérségi járművek helye?)
  • páncélozott jármű gyártó klaszter

Kiskunfélegyháza - Cz, Gestamen, RGW, ERA
  • kézifegyver gyártó klaszter

Gyula - Airbus
Békéscsaba - Karayel
Szeged
Miskolc
  • repülőgépipari klaszter

Gödöllő
  • rádiólokációs eszközöket gyártó klaszter

Nyírtelek - radar
Debrecen
  • rádió- és műhold kommunikációs rendszereket gyártó klaszter
Ez a mai prezi, előadás fent lesz vhol a youtube-on???
a kmw nem tervez ide valami szerelő üzemet valahol mintha ezt írták volna?
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
a kmw nem tervez ide valami szerelő üzemet valahol mintha ezt írták volna?
Alakult 2 éve olyan cég, hogy KMW Hungary és a bejegyzett tevékenységei közt gyártás is szerepel. Most ha minden igaz az A4esek karbantartását végzi.

Ahogy olvasom az utóbbi hónapokban a twittert, annyiféle és akkora mennyiségű megrendeléseket helyeztek kilátásba, amit ez a német kapacitás nem bír.

Igy ha barmit akarunk, azt sztem innentől szinte magunknak kell legyártani....
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
684
2 705
93
igen de van kicsi és van nagy harckocsi szimbólum!
Sőt, a piros pöttyök (rombuszok) sem ugyanakkorák (Győrnél van a legnagyobb). Illetve eskü én látok sárga foltokat is (Egerszeg, Félegyháza, Nyírtelek), "de lehet, hogy csak hallucinálok" (esetleg fejlesztő/tervező központok?).
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Alakult 2 éve olyan cég, hogy KMW Hungary és a bejegyzett tevékenységei közt gyártás is szerepel. Most ha minden igaz az A4esek karbantartását végzi.

Ahogy olvasom az utóbbi hónapokban a twittert, annyiféle és akkora mennyiségű megrendeléseket helyeztek kilátásba, amit ez a német kapacitás nem bír.

Igy ha barmit akarunk, azt sztem innentől szinte magunknak kell legyártani....
hol végezték a karbantartást nem a currus telephelyén? Meg ennyi idő után már biztosan betanult egy két magyar szaki. Én bátorítanám őket kapacitás bővítésre itt magyarországon először jó lesz bármi egyszerűbb munkafázis.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Sőt, a piros pöttyök (rombuszok) sem ugyanakkorák (Győrnél van a legnagyobb). Illetve eskü én látok sárga foltokat is (Egerszeg, Félegyháza, Nyírtelek), "de lehet, hogy csak hallucinálok" (esetleg fejlesztő/tervező központok?).
Ott a pont!!

Sőt Szolnoknál(??) is van sárga pötty.

Jó kis képrejtvényt tett ki Maróth Doktor! :cool:
 

Katica

Well-Known Member
2022. március 1.
202
604
93
hol végezték a karbantartást nem a currus telephelyén? Meg ennyi idő után már biztosan betanult egy két magyar szaki. Én bátorítanám őket kapacitás bővítésre itt magyarországon először jó lesz bármi egyszerűbb munkafázis.
Én ma voltam Tatán, és ott KMWs szakemberek voltak, és tanítják be a magyarokat, már a PZH nagy ideiglenes sátra is ott van, és ott is KMWs szerelők voltak
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 132
73 657
113
Akkor most ezek az (új) infók titkosak vagy nem??Ha titkos akkor itt sem lehetne mutogatni! Ha meg nem akkor miért nem lehet nyilvánosságra hozni?? Már ha van valami új infó!
Szerintem ezeket eddig is tudtuk. Volt hír arról hogy melyik klasztert melyik egyetem támogatja, hol lesznek a kutató-fejlesztő központok.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 035
113
De az lenne az igazi, hogy a gyári nagyjavításokat feljavításokat is itthon több helyen tudnánk csinálni (elvileg zala képes lesz rá.)

Ilyen képesség (és a hozzá szükséges alkatrészbázis)nélkül (a fontos technikákhoz, valójában szinte mindegyik fontos), nincs az önálló haderő alkalmazásra esély => nincs saját érdekérvényesítés, mert nincs "utolsó-körös-ütőlap"!!!

Ezt a hátteret --a jelenlegi és két VH-s német katonai és politikai gyakorlatot figyelembe véve-- kiemelten fontossággal kellene kezelni.
...ami qrvq sokba tud kerülni, ahhoz képest, mintha ezt nem kellene ellensúlyozni!!!


.