[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 081
31 019
113
Pontosan! Nálunk a többség nem érzi, hogy az "oroszok már spájzban vannak", egy kicsi, de hangos kisebbség meg alig várja hogy ideérjenek! :p
Szerintem ez összetettebb dolog.Fikusz pártállami nemzetmegoszto politikája itt is visszacsap.Ehez jön még a sereg pocsék pr-ja.Plusz a belső viszonyok.Es még ehez a nem túl fényes fizetés.
Nehéz ügy.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Tényleg. Ezekben az országokban le lehet szerelni?
A WOT-ban le lehet. De szerintem a hivatasosoknak is le lehet. A WOT-ban amugy epp azert lassult le a kepzes, mert annyian jelentkeztek a hivatasos seregbe, hogy nem maradt kapacitasuk a tartalekosokat oktatni.

De eleg biztos vagyok benne, hogy Magyarorszagon nem az a baj, hogy nem jelentkeznek emberek, hanem az, hogy ugy olvastam, hogy nincs (eleg) nyitott pozicio. Szoval amit itt irtak, hogy 30.000 fo kell, az meg nem most, hanem majd sokara, addig meg sem nyitjak a helyeket. Illetve itt tobben is irtak korabban, hogy jelentkeztek, de vissza sem hivtak oket a toborzok, meg hasonlok. Szoval en ugy olvastam, hogy a toborzassal is gond van, aki akarna harcolni azt elkuldik (mar ha egyaltalan kap valaszt) aki meg le akarna szerelni az meg nem mehet...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 766
35 960
113
A WOT-ban le lehet. De szerintem a hivatasosoknak is le lehet. A WOT-ban amugy epp azert lassult le a kepzes, mert annyian jelentkeztek a hivatasos seregbe, hogy nem maradt kapacitasuk a tartalekosokat oktatni.

De eleg biztos vagyok benne, hogy Magyarorszagon nem az a baj, hogy nem jelentkeznek emberek, hanem az, hogy ugy olvastam, hogy nincs (eleg) nyitott pozicio. Szoval amit itt irtak, hogy 30.000 fo kell, az meg nem most, hanem majd sokara, addig meg sem nyitjak a helyeket. Illetve itt tobben is irtak korabban, hogy jelentkeztek, de vissza sem hivtak oket a toborzok, meg hasonlok. Szoval en ugy olvastam, hogy a toborzassal is gond van, aki akarna harcolni azt elkuldik (mar ha egyaltalan kap valaszt) aki meg le akarna szerelni az meg nem mehet...
állítólag a jelentkezők fele fizikailag vagy pszichésen nem alkalmas - attól hogy valaki harconi akart attól még nem biztos, hogy fel kell venni...
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 254
119 995
113
A pszcihológai alkalmasság része érdekes, mivel olyan gyerekek lesznek alkalmatlanok akikra azt mondod hogy simán jó lenne, és olyan is van, hogy igazi autista zombik pedig átmennek. Volt, hogy javasoltam, hogy küldjék vissza a kiképzendőt újra alkalmassági vizsgálatra....
 
H

Hummen23

Guest
Egyik szomszédunknál sem túl versenyképes a katonai fizetés de ott az emberek mégis mentek. A tartalékos rendszerbe jelentkezők száma a cseheknél tízszeresére nőtt itthon semmi.
A gondolkodásban és mentalitásban kell keresni a különbséget. A harciasságot igyekeznek kinevelni a magyar társadalomból generációk óta, mint ahogy az önvédelemhez való jogot és képességet is.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 085
13 485
113
A gondolkodásban és mentalitásban kell keresni a különbséget. A harciasságot igyekeznek kinevelni a magyar társadalomból generációk óta, mint ahogy az önvédelemhez való jogot és képességet is.
Azt is figyelembe kell venni, hogy a tobbi országban már fél éve folyamatossan jelen van a háborús fenyegetetség, ami hatással van a társadalomra és a hadseregbe valo jelentkezési hajlamra.
Mo-n ehez képest stratégiai nyugalmat és a konfliktusból való kimaradást hirdettek - így mégis miért jelentkezne bárki a seregbe. A három hónapnyi késedelemmel kihirdetet háborús vészhelyzetet pedig már elejétol fogva senki nem vette komolyan.
 
H

Hummen23

Guest
Azt is figyelembe kell venni, hogy a tobbi országban már fél éve folyamatossan jelen van a háborús fenyegetetség, ami hatással van a társadalomra és a hadseregbe valo jelentkezési hajlamra.
Mo-n ehez képest stratégiai nyugalmat és a konfliktusból való kimaradást hirdettek - így mégis miért jelentkezne bárki a seregbe. A három hónapnyi késedelemmel kihirdetet háborús vészhelyzetet pedig már elejétol fogva senki nem vette komolyan.
Igazad van. De nem gondolom, hogy ha másként kommunikál a kormány, akkor megjön a fiatalság harci kedve.
Ennél méjebben gyökerezik a probléma a társadalmunkban, túl van pacifikápva, elpuhult.
Emellett igaz minden, amit itt mások már leírtak. Az elavult, alulfinanszírozott honvédség, a társadalommal való szakítás, a rossz toborzás, a rossz lokáció, kevés szabad beosztás. Ezek egy olyan problémahalmaz ami egyenlőre mind megoldásra vár.
Az elmúlt hónapig se pénz, sem gatya nem állt rendelkezésre elegendő, a technikák lassan elkezdenek megérkezni, de még fél évtized mire az egy dandár felszereléséhez szükséges mennyiség itt lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 905
113
Nem biztos, hogy csak a társadalom hibája. Az elmúlt évtizedekben szinte nem is volt a társadalom része a hadsereg. Teljesen elkülönült a társadalomtól, nem volt érdemi kapcsolat, különösen nem a fiatalokkal. Az elmúlt években itt is érzékelhető a javulás, de sokkal aktívabban kellene toborozni. Ott ahol a fiatalok megtalálhatóak (egész nap) a Facebook-on, Instagramon stb. Pld a mostani határvadász kampányban ezrek figyelmét sikerült felhívni. Ha ebből csak 600-an szerelnek fel végül (többen nem fognak) az is eredmény. Hasonló kampányt a sereg is összehozhatna: a béremelésre és az új technikára kellene kihegyezni a kampányt, mert a fiatalok figyelmét így lehetne felhívni, ezen belül is leginkább a harckocsizó beosztásokra.

Hát nézzél szét akkor Facebookon, hogy milyen a hozzáállás a Honvédséghez és a honvédelem ügyéhez. Hörögve fröcsögnek rá, és minden szar.
Miközben bárhol máshol (kivéve, akiről megmondja a média, hogy őket kell éppen utálni), az mind jó és "hol vagyunk mi ettől?!".
'45 óta erre nevelték a társadalmat.

A pszcihológai alkalmasság része érdekes, mivel olyan gyerekek lesznek alkalmatlanok akikra azt mondod hogy simán jó lenne, és olyan is van, hogy igazi autista zombik pedig átmennek. Volt, hogy javasoltam, hogy küldjék vissza a kiképzendőt újra alkalmassági vizsgálatra....

Nem lehet, hogy a szihomókussal van a gond?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 279
14 193
113
A WOT-ban le lehet. De szerintem a hivatasosoknak is le lehet. A WOT-ban amugy epp azert lassult le a kepzes, mert annyian jelentkeztek a hivatasos seregbe, hogy nem maradt kapacitasuk a tartalekosokat oktatni.

De eleg biztos vagyok benne, hogy Magyarorszagon nem az a baj, hogy nem jelentkeznek emberek, hanem az, hogy ugy olvastam, hogy nincs (eleg) nyitott pozicio. Szoval amit itt irtak, hogy 30.000 fo kell, az meg nem most, hanem majd sokara, addig meg sem nyitjak a helyeket. Illetve itt tobben is irtak korabban, hogy jelentkeztek, de vissza sem hivtak oket a toborzok, meg hasonlok. Szoval en ugy olvastam, hogy a toborzassal is gond van, aki akarna harcolni azt elkuldik (mar ha egyaltalan kap valaszt) aki meg le akarna szerelni az meg nem mehet...
Nem tudom mennyire van így.
Nekem az jön át riportokból, katona ismerősöktől, jelentkező sincs elég.
Ezen a fizuemelès változtathat. Meglátjuk.

De akik jelentkeznek azok között is sok az alkalmatlan.

Ènis többször jelentkeztem mire felvettek.

Először vissza sem hívtak.

Másodszor elkevertèk a papírjaimat az AVI-ban.
Így hiába csináltam meg az orvosit egyik nap, másnap nem csinálhattam az erőnlétit.
Harmadjára tatán volt az orvosi.
De onnan is felküldtek Pestre. Ott megint orvosi.

Szóval 20 ève sem volt más.


Mi itt nem harcolni akarunk.:D Dolgozni. ;)
Az max egy szükséges rossz ami reméljük nem következik be.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Nem tudom mennyire van így.
Nekem az jön át riportokból, katona ismerősöktől, jelentkező sincs elég.
Ezen a fizuemelès változtathat. Meglátjuk.

De akik jelentkeznek azok között is sok az alkalmatlan.

Ènis többször jelentkeztem mire felvettek.

Először vissza sem hívtak.

Másodszor elkevertèk a papírjaimat az AVI-ban.
Így hiába csináltam meg az orvosit egyik nap, másnap nem csinálhattam az erőnlétit.
Harmadjára tatán volt az orvosi.
De onnan is felküldtek Pestre. Ott megint orvosi.

Szóval 20 ève sem volt más.


Mi itt nem harcolni akarunk.:D Dolgozni. ;)
Az max egy szükséges rossz ami reméljük nem következik be.
Hihetetlen. Nem ugy ertem, hogy neked nem hiszek, de hogy lehet, hogy vissza se hivnak, meg elkeverik a papirjaidat??? Utana meg csodalkoznak, hogy nincs eleg jelentkezo. Nekem amikor itt irtam egy e-mailt a WOT-nak, akkor (1 vagy 2 nap mulva) jott egy valasz, hogy a WKU-nak (hadkiegeszito parancsnoksag) tovabbkuldtek a jelentkezesemet, megadtak ott kinek, stb... Majd a kapcsolatfelvetel utan egy rovid altalanos beszelgetes a WKU-ban, kitolttottem egy-ket oldal papirt es megkaptam a papircsomagot amivel mehettem egeszsegugyire (beleertve a pszichiatriat is). Az mondjuk elsore nem sikerult, mert akkora sor volt, hogy hiaba erkeztem idoben a korhazba inkabb feladtam, kertem inkabb masik idopontot. Aztan jott a beszelgetes a jovobeni parancsnokkal (o is el kellett fogadja a jelentkezesedet, ekkor mar egy 7 oldalas papirt kellett kitolteni) es a pszichologia. De minden egyes lepes elott felhivtak telefonon, elmondtak, hogy akkor mi a kovetkezo lepes es mindig ugyan az a szemely, tehat pontosan tudta hogy hol allok a folyamatban, mi van mar meg es mi van meg vissza. De nem hiszem, hogy itt szuperemberek ulnenek a hadkiegen, semmi extra nincs abban, hogy jol vegzik a munkajukat. Ha nalatok ez nem igy megy akkor mi a valoszinubb: a magyar toborzok/hadkieg hulyek vagy szabotazs?