[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 242
33 743
113
főtételből milánói sertésborda girostál hamburger (nem bolti húspogácsával) stek burgonyával babgulyás gazdagon cigánypecsenye bakonyi sertésborda mindenhéten van. hogy csak a jobbakat írjam... bár ezeket ízlése válogatja kinek mia jó.
per pill hercegszántón vagyok a település közpöntjába 2 perc a bolt étterem gyorsbüfé 3 perc a dohánybolt...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 307
120 190
113
főtételből milánói sertésborda girostál hamburger (nem bolti húspogácsával) stek burgonyával babgulyás gazdagon cigánypecsenye bakonyi sertésborda mindenhéten van. hogy csak a jobbakat írjam... bár ezeket ízlése válogatja kinek mia jó.
per pill hercegszántón vagyok a település közpöntjába 2 perc a bolt étterem gyorsbüfé 3 perc a dohánybolt...
Csak ez korántsem általános mert minden hvb-re helyi cég viszi a kaját és nem mindegyik ugyan olyan színvonalon főz.

Mondjuk én tavaly voltam utoljára. Azóta nem tudom milyen az étkeztetés.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 242
33 743
113
Csak ez korántsem általános mert minden hvb-re helyi cég viszi a kaját és nem mindegyik ugyan olyan színvonalon főz.

Mondjuk én tavaly voltam utoljára. Azóta nem tudom milyen az étkeztetés.
kelebia bácsalmás hercegszántóról tudok nyilatkozni mindenhól jó. igazából most nagyon gyümölcsöznek. tegnapelött alma narancs tegnap alma banán ma alma szílva. (alma minden nap szokásos.) zöldségbe is jók az elengedhetetlen minden napi paprika de minden nap adnak valmi mást mellé ma paradicsom tegnap uborka tegnapelött is paaradicsom (hamarosan lecsó zunk egy jót csak várjuk hogy regellire olyat kapjunk ami belefőzhető (valami belevaló kolbász) . Aztán akkor megint egy csomó minden marad a 3 hűtő (1ik nagy dupla) kevés lessz (lagzisok vagyunk.) tehát nyugodság és béke szigete.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
kelebia bácsalmás hercegszántóról tudok nyilatkozni mindenhól jó. igazából most nagyon gyümölcsöznek. tegnapelött alma narancs tegnap alma banán ma alma szílva. (alma minden nap szokásos.) zöldségbe is jók az elengedhetetlen minden napi paprika de minden nap adnak valmi mást mellé ma paradicsom tegnap uborka tegnapelött is paaradicsom (hamarosan lecsó zunk egy jót csak várjuk hogy regellire olyat kapjunk ami belefőzhető (valami belevaló kolbász) . Aztán akkor megint egy csomó minden marad a 3 hűtő (1ik nagy dupla) kevés lessz (lagzisok vagyunk.) tehát nyugodság és béke szigete.
Én Csanádpalotára jártam le a hátárra dolgozni mikor kitört a COVID! Kamionosokat hőmérőzni! Mi kaját nem kaptunk csak azt láttam amit a rendőrök kaptak napjában! Szendvicset vagy 3 félét, de azt kapták minden nap így szívesen osztogatták nekünk, mert a kutyának sem kellett! A katonák meleg kaját ettek minden alkalommal nem panaszkodtak!
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 284
14 208
113
egyszer lent egyszer fent minden 2. váltásba megyek. Így most sokat. cca ledolgozottnapra bontanám) 21-22.000 /nap amibe dolgozok... +75.000 havi +az egyéb az ingyen kaj ingyenszállás stb... (+20.000 a rendelkezésre állási ráeső havi része.(ezt egybekapom 1 összegbe a 12 havit) .... tehát 21-22.000 per munkavégzős nap + cca 100.000/ho. a jelenlegi felállás szerinz (ha többet jönnék vagy kevesebbet rosszabúl kapnák így a legoptimálisabb a fizu.)
nem panaszkodom (és amikor szolgálatba vagyok kb cigit meg kv-t veszek néha energiaitalt.)
Ne dohányozz.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 095
9 078
113
Én Csanádpalotára jártam le a hátárra dolgozni mikor kitört a COVID! Kamionosokat hőmérőzni! Mi kaját nem kaptunk csak azt láttam amit a rendőrök kaptak napjában! Szendvicset vagy 3 félét, de azt kapták minden nap így szívesen osztogatták nekünk, mert a kutyának sem kellett! A katonák meleg kaját ettek minden alkalommal nem panaszkodtak!
A rendőri baguette felmelegítve (mikrózva) nagyon finom tud lenni. Adták volna nekem :)
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 242
33 743
113
Az a baj ha nem dohányzok akkor a dohányzóba sincs ingerenciám kimenni... És a dohányzó a legfontosabb közösségi hely ahol minden információ felvehető és bárkiről azonnal megtudható hogy holtartozkodik Az egyéb lényeges infokról nem is beszélve. Járnák kondizni is de ott kevés szó esik a szakmáról.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Mivel lehet igazán hatékonyan toborozni?
  • béremeléssel,
  • felújított bázisokkal, infrastruktúrával,
  • modern haditechnikával,
  • NATO-szemléletű, modern vezetéssel.
Írhatnám a modern kommunikációt is, de ha a fentiek nincsenek, minden más mellébeszélés.
+Lakahatás biztosítása hosszútávon
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Tökéletesen látod. Ebből az apropóból fordult az én álláspontom is úgy, hogy vágjunk inkább bele a T-72 valamilyen szintű felújításába, korszerűsítésébe. Nem voltam a híve, de itt egy háború és bármelyik pillanatban elszabadulhat a pokol. Felkészületlenek vagyunk egy országvédelmi harcra. Kevés mindenünk. Hát újítsunk meg legalább a meglévő mennyiség T-72-est és hozzuk létre a következő harckocsi zászlóaljakat Debrecenben és Hódmezővásárhelyen. Nem baj ha kezdetnek nincs mindkét zlj. teljes mennyiségben 44 db harckocsival ellátva. Lehet folytatni a fegyverkezést. De legalább a lehető leggyorsabban lenne két újabb harckocsi alakulatunk még a tatai erőkön kívül. Ugyan ez érvényes a tüzér erőkre is. Remek a PZH osztály, de nem lesz újabb belátható időn belül. Akkor csak annyit tegyünk meg, hogy 2 osztály D-20 tarackot tegyünk működőképessé. A két másik dandárnál is létre kell hozni a tüzér fegyvernemet.
Napi szinten ismétli el valaki a vezetés részéről, hogy gyorsítunk, fejlesztünk. A meglévő eszközök kis felhozása a leggyorsabb gyorsítás jelenleg. Aztán persze jöhetnek tovább a világszínvonalú eszközök, semmi gond ha jönnek, sőt... De addig is a letolt gatyát, valamennyire húzzuk már fel kicsit.
Valóban igazad van, de vennünk kellene 300 darab Kfirt és 5000 darab Merkava 1-est, de ki a fenét ültetnél beléjük, ha a mostaniakra sincs személyzet?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 377
55 069
113
És valószínű a személyzetük a leokban ül.

Ez egy kicsit off topik lesz, de mondjuk már ki. Azért nincs rá ember, mert idióta feltételeket támaszt a sereg, miközben fizetni meg nem akar.
Gyakorlatilag csak az megy katonának aki nagyon fiatal és rendkívül motivált valamilyen sereggel kapcsolatos fixációja miatt.

Olyan MH-s hírdetéseket látok, hogy:
Nehézgép/teherautó szerelőket keresnek, fizikai alkalmasságival, szakmai tapasztalattal meg minden szarral, nettó 200 ezerért....
És csodálkoznak ha nincs ember....
Autó szerelőként ennek 2-3 szorosát kapod civilben, nincs fizikai szintfelmérő, meg fix idejű szerződés.
Aki egy jó tapasztalt 40 es, annak a jelentkezés sokszor a fizikai szintfelmérő miatt eleve esélytelen. De mint mondtam a pénz is egy vicc.

Innen kell nézni, hogy nincs ember!

Két lehetőség van:
1. Ugyan ilyen követelmények és bruttó 1 milliós fizu, és akkor talán lesz ember.
2. Fiatalok jelentkezését várni, akik egy 5 éves, 200 nettós szerződésért cserében a seregben tanulják meg az autószerelő szakmát. És akkor az ember fiatalon elmegy, hiszen lóvé is van, szakmát is kap, szakmai gyakorlata is lesz és még fiatal ráér a gyakorló téren szaladgálni.

Amíg ez nincsen belátva addig ember sem lesz.
Ha változna a hozzá állás akkor két perc alatt fullon lenne a létszám tábla hidd el.
De egyelőre nekem úgy tűnik, hogy a honvédség valójában nem akar honvédeket, és nem akar velük foglalkozni, fizetni őket meg végkép.
Normális méretű haderő szintén nem cél.
Innentől kezdve miről beszélünk? o_O
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 459
10 562
113
Ez egy kicsit off topik lesz, de mondjuk már ki. Azért nincs rá ember, mert idióta feltételeket támaszt a sereg, miközben fizetni meg nem akar.
Gyakorlatilag csak az megy katonának aki nagyon fiatal és rendkívül motivált valamilyen sereggel kapcsolatos fixációja miatt.

Olyan MH-s hírdetéseket látok, hogy:
Nehézgép/teherautó szerelőket keresnek, fizikai alkalmasságival, szakmai tapasztalattal meg minden szarral, nettó 200 ezerért....
És csodálkoznak ha nincs ember....
Autó szerelőként ennek 2-3 szorosát kapod civilben, nincs fizikai szintfelmérő, meg fix idejű szerződés.
Aki egy jó tapasztalt 40 es, annak a jelentkezés sokszor a fizikai szintfelmérő miatt eleve esélytelen. De mint mondtam a pénz is egy vicc.

Innen kell nézni, hogy nincs ember!

Két lehetőség van:
1. Ugyan ilyen követelmények és bruttó 1 milliós fizu, és akkor talán lesz ember.
2. Fiatalok jelentkezését várni, akik egy 5 éves, 200 nettós szerződésért cserében a seregben tanulják meg az autószerelő szakmát. És akkor az ember fiatalon elmegy, hiszen lóvé is van, szakmát is kap, szakmai gyakorlata is lesz és még fiatal ráér a gyakorló téren szaladgálni.

Amíg ez nincsen belátva addig ember sem lesz.
Ha változna a hozzá állás akkor két perc alatt fullon lenne a létszám tábla hidd el.
De egyelőre nekem úgy tűnik, hogy a honvédség valójában nem akar honvédeket, és nem akar velük foglalkozni, fizetni őket meg végkép.
Normális méretű haderő szintén nem cél.
Innentől kezdve miről beszélünk? o_O
Ez lenne a legfontosabb hogy a sereg tanittatja ki a bevonulókat, aki motivált az érettségi/főiskolai szintű katonai oktatásban is részesülhet.
Javítók, szakácsok, logisztikus katonák, sofőrök, gépkezelők, akár orvosok stb.
Civilben is elismert szakképesítéssel.
Pl egy katonai repülés irányító civilben is dolgozhat, egy műszaki altiszt mondjuk civilben is robbanthat .
Más seregében ez így megy, akár egy 8 általàlánossal rendelkező értelmes, motivált kopaszból is lehet altiszt/tiszt.
Akinek már megvan a szakmája az nem nagyon lesz katona Magyarországon. Semmiféle motiváció nincs, máshol megtalálják a módját hogy jobb legyen, Pl a civilnél több fizetett szabadság, jó eü biztosítás , adómentes missziók, utazási kedvezmények, ilyen olyan bónuszok, elég tág a lehetőségek tárháza csak akarni kellene.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 177
5 008
113
Valóban igazad van, de vennünk kellene 300 darab Kfirt és 5000 darab Merkava 1-est, de ki a fenét ültetnél beléjük, ha a mostaniakra sincs személyzet?


Egy olyan upgrade kéne a T-72 esbe, hogy World of tanks játékosok otthonról irányíthassàk őket. Megvesszük az összeset ami van a világon, lesz 5000 tankunk, 20.000 kezelőnk aki fizet azért hogy tankozhasson. Jó pénzért kölcsönadjuk a tankokat más országoknak hogy lerohanjàk az ellenségeiket. Mindenhonnan dől a lé.

Gyakorlatilag nyereséges lesz a honvédség :)

Lehetne jutalom is: A napi bajnok kapna egy fekete barettet hogy abban játszon.

A bicajversenyek sárga trikója helyett bevezetjük az olajos overàllt. A heti bajnok 1 hétig viselheti.

Rengeteg ötletem van még...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 377
55 069
113
Ez lenne a legfontosabb hogy a sereg tanittatja ki a bevonulókat, aki motivált az érettségi/főiskolai szintű katonai oktatásban is részesülhet.
Javítók, szakácsok, logisztikus katonák, sofőrök, gépkezelők, akár orvosok stb.
Civilben is elismert szakképesítéssel.
Pl egy katonai repülés irányító civilben is dolgozhat, egy műszaki altiszt mondjuk civilben is robbanthat .
Más seregében ez így megy, akár egy 8 általàlánossal rendelkező értelmes, motivált kopaszból is lehet altiszt/tiszt.
Akinek már megvan a szakmája az nem nagyon lesz katona Magyarországon. Semmiféle motiváció nincs, máshol megtalálják a módját hogy jobb legyen, Pl a civilnél több fizetett szabadság, jó eü biztosítás , adómentes missziók, utazási kedvezmények, ilyen olyan bónuszok, elég tág a lehetőségek tárháza csak akarni kellene.

Pontosan. Egyedül nálunk nem találják a kanálban a mélyedést. :(
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 983
14 007
113
Ez egy kicsit off topik lesz, de mondjuk már ki. Azért nincs rá ember, mert idióta feltételeket támaszt a sereg, miközben fizetni meg nem akar.
Gyakorlatilag csak az megy katonának aki nagyon fiatal és rendkívül motivált valamilyen sereggel kapcsolatos fixációja miatt.

Olyan MH-s hírdetéseket látok, hogy:
Nehézgép/teherautó szerelőket keresnek, fizikai alkalmasságival, szakmai tapasztalattal meg minden szarral, nettó 200 ezerért....
És csodálkoznak ha nincs ember....
Autó szerelőként ennek 2-3 szorosát kapod civilben, nincs fizikai szintfelmérő, meg fix idejű szerződés.
Aki egy jó tapasztalt 40 es, annak a jelentkezés sokszor a fizikai szintfelmérő miatt eleve esélytelen. De mint mondtam a pénz is egy vicc.

Innen kell nézni, hogy nincs ember!

Két lehetőség van:
1. Ugyan ilyen követelmények és bruttó 1 milliós fizu, és akkor talán lesz ember.
2. Fiatalok jelentkezését várni, akik egy 5 éves, 200 nettós szerződésért cserében a seregben tanulják meg az autószerelő szakmát. És akkor az ember fiatalon elmegy, hiszen lóvé is van, szakmát is kap, szakmai gyakorlata is lesz és még fiatal ráér a gyakorló téren szaladgálni.

Amíg ez nincsen belátva addig ember sem lesz.
Ha változna a hozzá állás akkor két perc alatt fullon lenne a létszám tábla hidd el.
De egyelőre nekem úgy tűnik, hogy a honvédség valójában nem akar honvédeket, és nem akar velük foglalkozni, fizetni őket meg végkép.
Normális méretű haderő szintén nem cél.
Innentől kezdve miről beszélünk? o_O
Focisták fizetésére kell a pénz! Ott az NB2-ben is milliós havi kifizetések vannak. Ami egyébként nem zavarna ha nem állami csöcsön Tao-n lennének tartva...

Mi akarsz lenni pisike ha nagy leszel?

- katona vagy tanár 200-ért?
-focista 1millió+ ért?
-este influencer?

Én a mostani háborús tapasztalat alapján elengedném ezt a T72 vonalat. Ami van még upgédelve is halottnak a csók.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 124
31 107
113
Igen, ez a része is igaz a történetnek. Az ember.
Minden hadsereg olyan,mint az azt kiállitó állam..........
Fentebb van két hsz,hogy valójában nem olyan megoldhatatlan lenne ez a probléma-csakhát az a fránya Brüsszel,a tanárok fizetésén kivül a legénységi állomány zsoldjára sem ad pinzt......Persze AV gyárat venni,aztán meg rendelni a havertól,arra van pinz........Ez a NER,és a NER hadserege.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 307
120 190
113
Minden hadsereg olyan,mint az azt kiállitó állam..........
Fentebb van két hsz,hogy valójában nem olyan megoldhatatlan lenne ez a probléma-csakhát az a fránya Brüsszel,a tanárok fizetésén kivül a legénységi állomány zsoldjára sem ad pinzt......Persze AV gyárat venni,aztán meg rendelni a havertól,arra van pinz........Ez a NER,és a NER hadserege.
Hát október 1-el a magyar kezdő közkatona fizuja 100 nettóval több mint a kezdő tanáré. Mondjuk nem azért mert olyan sokat keres a közkatona hanem a tanár keveset.

https://iranyasereg.hu/mit-nyujtunk/#illetmeny
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 124
31 107
113
Hát október 1-el a magyar kezdő közkatona fizuja 100 nettóval több mint a kezdő tanáré. Mondjuk nem azért mert olyan sokat keres a közkatona hanem a tanár keveset.

https://iranyasereg.hu/mit-nyujtunk/#illetmeny
Upsz,megnézztem (valamiért a hsz-ban nekem nem jelenik meg a link,de mikor választ irtam a szürke részen meg megjelenik-érdekes).
SIROK......
Ne csodálkozz,hogy 270ért csak olyan soföröket kaptok,akik felborulnak a Rábával......(hk legénységnek meg többet kell tudnia,mint egy sima teherautósoförnek)
Az meg komoly,hogy a kezdő tanári fizetés ennél is kevesebb?VAN OLYAN?HOGY KEZDŐ TANÁR?!?ENNYIÉRT?
Szerintem az elöttem szólók javallatait meg kéne fontolnia a "mélyen tisztelt" (ez most kifejezetten ironikus idézőjel....) vezetésnek.Polgári életben jol hasznositható,értékes oktatási lehetőségekkel kell(ene) megtámogatni ezeket a fizukat,mert ez igy igencsak harmatgyenge magában.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7