UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 516
55 837
113
Nálam az UFO az amit eddig beraktam, pl. a török videó.
Az UAP az nálam kb. ez a kategória:
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 516
55 837
113
Ez is egy érdekes videó volt, de nem kerestem jobban utána. Mondjuk ha nem CGI, akkor elég kemény ez is :D
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 009
14 061
113
Próbálom megértetni veled amit idáig nem voltál képes. Ezt nem szoktuk magyarázkodásnak nevezni, pontosabban kellene fogalmaznod.
De, tűpontosan-definíció szerint magyarázkodsz, próbálod megértetni magad, hogy az alap kijelentésed hogy értetted, és hogy kellene érteni...
Azért van bőr a képeden, hogy
Te kérsz számon pontosságot!
Te kérsz számon offolást!
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 009
14 061
113
Ez is egy érdekes videó volt, de nem kerestem jobban utána. Mondjuk ha nem CGI, akkor elég kemény ez is :D
Itt a probléma, hogy állapítod meg a valami magasságát?
Az alakjából én egy fűszálra gondolok amit felkapott a szél és az objektív elött vitt keresztbe...

Hasonló fals perspektívából látnak hipersebes UFOkat egyesek űrhajós LEO felvételen, pedig csak egy fagyott oxigéndarabka.

Itt az egyik részecske forgó mozgása adja a villódzó jelenséget, vagy hipergyors távozó űrhajó. :hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 642
3 233
113
De, tűpontosan-definíció szerint magyarázkodsz, próbálod megértetni magad, hogy az alap kijelentésed hogy értetted, és hogy kellene érteni...
Azért van bőr a képeden, hogy
Te kérsz számon pontosságot!
Te kérsz számon offolást!

Egészen nevetséges, hogy valami olyasmit próbálsz számonkérni rajtam, amit nem írtam és aminek nincsen gyakorlati jelentősége.
És nem, ahelyett hogy elismernéd, hogy megint teljesen vakon vagy még mindig folytatod a baromságodat.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 009
14 061
113
Egészen nevetséges, hogy valami olyasmit próbálsz számonkérni rajtam, amit nem írtam és aminek nincsen gyakorlati jelentősége.
És nem, ahelyett hogy elismernéd, hogy megint teljesen vakon vagy még mindig folytatod a baromságodat.
Egészen nevetséges magyarázkodásod, hogy valami olyasmit próbálsz belemagyarázni számonkérni rajtam, amit nem írtam magyaráztam és aminek nincsen gyakorlati jelentősége.

És nem, ahelyett hogy elismerném magyarázkodásod, hogy megint teljesen vakon magyarázkodsz vagy még mindig folytatod a baromságod magyarázkodását.. :)
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 642
3 233
113
Egészen nevetséges magyarázkodásod, hogy valami olyasmit próbálsz belemagyarázni számonkérni rajtam, amit nem írtam magyaráztam és aminek nincsen gyakorlati jelentősége.

És nem, ahelyett hogy elismerném magyarázkodásod, hogy megint teljesen vakon magyarázkodsz vagy még mindig folytatod a baromságod magyarázkodását.. :)

o_O
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 516
55 837
113
Itt a probléma, hogy állapítod meg a valami magasságát?

Videó felvételen nem könnyű az biztos. De nem hiszem, hogy a tárgy a kamera előtt lenne.
Hasonló fals perspektívából látnak hipersebes UFOkat egyesek űrhajós LEO felvételen, pedig csak egy fagyott oxigéndarabka.

Itt az egyik részecske forgó mozgása adja a villódzó jelenséget, vagy hipergyors távozó űrhajó. :hadonaszos:

A fagyott részecskét a NASA állítja, más ténylegesen űrkutatással foglalkozó szakértők meg azt mondták, hogy erre vajmi kevés esély van. N+1 műsorban beszéltek már erről pro és kontra. Ilyen szar minőségű felvételen, maradt a nem tudhatjuk, mint válasz.

Most komolyan, áthúz egy madár a kamera előtt és azt levetíti a felszínre, hogy annyi utat tett meg? Teljesen abszurd.

Szólj ha ismersz más módszert a sebesség mérésre. Itt a videó elején a madár repülési magassága jól saccolható, abból kapsz egy kb. sebességet.
A második tágynál nehezebb megmondani a magasságot, és így a sebességet is. Mondjuk azt madárnak csak igen nehezen lehet nézni.
A vulkános videókra van esetleg valami délibábos elképzelésed? :rolleyes:
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 516
55 837
113
A probléma ott kerzdődik, mikor a kormányoknak adjuk a tudomány feladatati... szvsz. Az az összeesküvés-elméletek melegágya. A CIA munkájának kikövetkeztetése pont olyan, mint az UFOészlelés. Aki hirdeti, vagy a ki cáfolja, nem biztos, hogy tisztában van vele, mi is az valójában...

Amúgy kb. minden valamire való kormánynak vannak ilyen kutatási projektjei.
Az USA-ban a Kék könyv elég híres, de a legutóbbi projektjükből származnak például a Navy-s UFO-s felvételek is.
Az Ausztrálok régi munkáit már nyílvánosságra hozták, ők azon a véleményen voltak, hogy a jelenségek valósak, és elég sok esetett le is írtak.
Szovjeteknek szintén volt, angoloknál szintén, franciáknál szintén, olaszok voltak még komolyabban benne a témában.
Szóval pár ország ügynöksége foglalkozott vele, csak valahogy nem szeretik nyílvánosságra hozni.
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993 and merleg

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 009
14 061
113
Videó felvételen nem könnyű az biztos. De nem hiszem, hogy a tárgy a kamera előtt lenne.
Így már minden világos, Meggyőztèl! :)
Lakott terület felett ilyen alacsonyan 3000+ km/h-val elrepülne valami, szerinted hány ablak törne be a hangrobbanástól? Ja, hogy az nem is volt?
Marad az objektív elött elrepülő szalmaszál..
A fagyott részecskét a NASA állítja, más ténylegesen űrkutatással foglalkozó szakértők meg azt mondták, hogy erre vajmi kevés esély van. N+1 műsorban beszéltek már erről pro és kontra. Ilyen szar minőségű felvételen, maradt a nem tudhatjuk, mint válasz.
Sok ilyen van, nem feltétlen konkrétan erre gondoltam, csak ez akadt.. Szinte minden spacex indítás második fokozatának leállítás után lehet látni a repkedő oxigént.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 516
55 837
113
Így már minden világos, Meggyőztèl! :)
Lakott terület felett ilyen alacsonyan 3000+ km/h-val elrepülne valami, szerinted hány ablak törne be a hangrobbanástól? Ja, hogy az nem is volt?

A hangrobbanás hiányán azért nem akadok fent, mert, hogy a megfigyelő szemtanuk sokszor írnak le, szemre is szuperszónikusnak tűnő tárgyat, hangrobbanás nélkül. Sok ilyen megfigyelő, katona, sőt pilóta volt.
E mellet figyeltek már meg, műszerrel is (radar) ellenőrzötten olyan plazma gömb szerűséget (gömbvillám) amely több km/s sebességre is felgyorsult. Mégsem regisztráltak egy ilyennél sem hangrobbanást. :eek:

Marad az objektív elött elrepülő szalmaszál..

Én ezt se vetem el, de nekem a perspektíva nem adja ki. Ettől még könnyen lehet igaz.
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 306
10 220
113
Én azért hivatkozok az adott fórumra, mert a ennek a teóriának a szkeptikus hívei ott is elmondták, hogy így meg így csinálta, ezzel és ezzel a tárggyal stb....
Megpróbálták reproduálni a dolgot, stúdióban, fényképező géppel (nem filmen, fényképen!) és hát elég szarul sikerült. Igazából nem tudták reprodukálni a dolgot. A filmfelvevést meg se merték próbálni, az nehezebb műfaj e téren. Főleg a videó végén látható zoom-olós rész az igazán nehéz.
Ez persze nem azt jelenti, hogy neked mondjuk ne sikerülhetne :rolleyes:
Ha tényleg képes vagy ezt a dolgot reprodukálni filmen, és esetleg bemutatod nekünk, akkor én itt a fórumon leborulok a szakértelmed előd!
Nekem egyszerűen az nem hihető, hogy egy kb. 8 osztályt végzett török éjjeliőr olyan hamis videót állít elő, mint ez.
Miközben csak arról van szó, hogy évek óta az adott helyen őrködött éjjel, néha furcsa dolgokat látott, nem hitt neki senki, ezért vett egy akkor viszonylag jó minőségűnek számító filmrögzítésre is alkalmas kamerát, és amikor újra jelenség lett, megpróbálta fölvenni.
Néhány videón még a kamera órája sincs rendesen beállítva basszus XD
Ebből a logikából kiindulva ezt se lehet bebizonyítani hogy nem igaz mert a NASA nem tesztelte le az űrben, azt kellene a hívőknek bebizonyítania hogy valódi annak ellenére hogy senki más nem látta őket és nem filmezte, dermedten várják a napot egy zsúfolt helyen többször is egyetlen pozícióban stb.

 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 009
14 061
113
A hangrobbanás hiányán azért nem akadok fent, mert, hogy a megfigyelő szemtanuk sokszor írnak le, szemre is szuperszónikusnak tűnő tárgyat, hangrobbanás nélkül. Sok ilyen megfigyelő, katona, sőt pilóta volt.
E mellet figyeltek már meg, műszerrel is (radar) ellenőrzötten olyan plazma gömb szerűséget (gömbvillám) amely több km/s sebességre is felgyorsult. Mégsem regisztráltak egy ilyennél sem hangrobbanást. :eek:
Az èrvelésed kezd kissé izzadságszagú lenni.
Már tárgyaltuk, hogy a megfigyelők/szemtanúk leirása mièrt problémás, ezt most megfejeled azzal, hogy ezt az esetet tök más aligha bizonyított kétes esetek leírásával nyakatekertem magyarázod, annak ellenére, hogy van kézenfekvő válasz.

A felvételt újból megnézve, az is megfigyelhető, hogy ugyan széleslátószögű kamera tökéletes fókuszban van a házakra. Az izèről bár több képkockán is megvan, még sincs éles kép, és nem a sebesség miatti elmosódás, hanem egyszerűen nincs fókuszban. Pont azért mert közel a lencséhez repült keresztben...
Én ezt se vetem el, de nekem a perspektíva nem adja ki. Ettől még könnyen lehet igaz.
Vannak észlelések amik kérdésesek, vagy akár azonosíthatatlanok, én sem tagadom, de ez nem az!
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 642
3 233
113
Az èrvelésed kezd kissé izzadságszagú lenni.
Már tárgyaltuk, hogy a megfigyelők/szemtanúk leirása mièrt problémás, ezt most megfejeled azzal, hogy ezt az esetet tök más aligha bizonyított kétes esetek leírásával nyakatekertem magyarázod, annak ellenére, hogy van kézenfekvő válasz.

A felvételt újból megnézve, az is megfigyelhető, hogy ugyan széleslátószögű kamera tökéletes fókuszban van a házakra. Az izèről bár több képkockán is megvan, még sincs éles kép, és nem a sebesség miatti elmosódás, hanem egyszerűen nincs fókuszban. Pont azért mert közel a lencséhez repült keresztben...

Vannak észlelések amik kérdésesek, vagy akár azonosíthatatlanok, én sem tagadom, de ez nem az!

A tiéd az izzadságszagú, nem az övé. UFO-knál én még nem hallottam olyan esetet, ahol hangrobbanásról számoltak volna be. Ez nem zárja ki, hogy léteznek ilyen esetek, de nem jellemzőek.

https://24.hu/tudomany/2021/03/24/ufo-aktak-hangsebesseg-video/

Ettől még lehet szalmaszál, de ne a hangrobbanáson akadjunk már fent.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7