UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 242
113
Nem meglepő módon most is hülyeséget állítasz egy kis részigazsággal keverve. Az ilyen fogalmazásukra jellemzően igénytelenek mint te, számára ugyanazt jelentheti, de az angol szavakat is érdemes jelentés szerint èrtelmezni.

Nem meglepő módon most sem sikerült értelmezned amit leírtam, ugyanis nem írtam azt sehol sem, hogy UAP=UFO.
Egyáltalán elolvasod amit írok?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 821
57 722
113
Valaki lefilmez valamit. Az UFOhívő űrhajót lát, a szleptikus Vénuszt, az átlagember meg megvonja a vállát, hogy fene tudja, de nem idegen civilizáció rejtőzködő hajója az már biztos, mert nem lehet annyira hülye, hogy így közszemlére tegye magát.

Ez azért nem egy érv az idegen civilizáció ellen. Hogyha tényleg az, fingunk nincs róla , hogy mit miért csinálnak, szóval azt állítani, hogy hülyeség és ezért nem, az számomra nem elfogadható érvelés.
Az is lehet, hogy annyira kis szánalmas csicskák vagyunk a számukra, hogy egyszerűen néha leszarják, hogy mit látunk. Úgy sem számít.
Vagy más cél vezeti őket, amire mi nem is gondolunk stb....


Nem akarlak meggyőzni valami igazságról, hiszen èn se tudok többet mint te. Végeredményben ez is egy olyan videó ami kellő adatok hiányában nem lehet kategórikusan kijelenteni, hogy mit látunk rajta.
De pont arra igyekeztem utalni is, hogy ilyen esetekben a saját percepciónk szerint döntünk. Én személy szerint igyekszem ilyenkor a logikát életre hívni. Lásd a fénylő jelensegekről irtakat.

De egy másik példával érzékeltessem a dolgot; amikor egy lenyűgöző tényleg tökèletes bűvész mutatványt látsz, miért nem hiszed, hogy mágia/varázslat van a dologban, és nem szemfényvesztés trükk? A szemedet, még az agyadat is becsapta a mágus, el is tátja az ember a száját. Miért ne lehetne valami mágia? Mert logikusabb, hogy az illető betanulta a trükköt, es arra játszott, hogy "becsapjon" mint a varázslat nem?


Látunk valamit amit nem tudunk magyarázni, -nincs meg hozzá a megfelelő környezet, adat, annak vizsgálatára. De pont a bizonyítas hiánya lenne a bizonyíték a repülő élienekre?

Ezért vagyok angnosztikus az ügyben. Nem tudom 100%-ra. Viszont nekem az is bele fér a világképembe, hogy igen.
Aztán lehet, hogy nem azok. Lehet, hogy valójában nem is más bolygóról jöttek hanem itt laknak ők is, csak mondjuk más dimenzióban élnek.
Vagy a mélytengerben itt a földön, mint a mélység titkában :D
Franc tudja. De ha már legalább 100 éve látnak valamit, több 100,000 ezren, akkor ott valaminek lennie kell.
Azt, hogy végül mi lesz a megfejtés az más kérdés.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Ez azért nem egy érv az idegen civilizáció ellen. Hogyha tényleg az, fingunk nincs róla , hogy mit miért csinálnak, szóval azt állítani, hogy hülyeség és ezért nem, az számomra nem elfogadható érvelés.
Az is lehet, hogy annyira kis szánalmas csicskák vagyunk a számukra, hogy egyszerűen néha leszarják, hogy mit látunk. Úgy sem számít.
Vagy más cél vezeti őket, amire mi nem is gondolunk stb....
Lehet. Ha leszarják, mit látunk, és totál semlegesek vagyunk nekik, akkor minek járkálnak kivilágítva a légkörben? Mert nagy ez a világűr, kicsi az esélye, hogy egy átutazó közlekedési útvonal pont a Föld légkörén (vagy akár a Naprendszeren) vezet át. Mert UFO észlelés sok van ám.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 176
14 797
113
Nem meglepő módon most sem sikerült értelmezned amit leírtam, ugyanis nem írtam azt sehol sem, hogy UAP=UFO.
Egyáltalán elolvasod amit írok?
Bárcsak ne kellene olvasnom a agymenésed, mint most is ahogy magyarázod a saját hülyeséged.

De kérlek szépen tègy meg egy szivességet ès erőltess magadra némi igényesseget ha fogalmazol, hogy ne keljen magyarázni! Vagy ne lepődj meg ha pongyolán fogalmazol, és erre rávilágítok!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 821
57 722
113
Lehet. Ha leszarják, mit látunk, és totál semlegesek vagyunk nekik, akkor minek járkálnak kivilágítva a légkörben? Mert nagy ez a világűr, kicsi az esélye, hogy egy átutazó közlekedési útvonal pont a Föld légkörén (vagy akár a Naprendszeren) vezet át. Mert UFO észlelés sok van ám.

Szerintem tudományosan érdekesek vagyunk nekik, mint nekünk az állatok.
Lehet nekik is van egy saját David Attenborough-juk és az is ide jár filmezni. Franc tudja. :D
Ha én magamból indolok ki, tudományos céllal én is elmennék egy másik bolygóra idegen lényeket nézegetni.

És hát te is elmondod, sok UFO észlelés van. A kormányoknak szerintem ki kellene deríteni, hogy ez miért van. (Már ha nem tudják...)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Szerintem tudományosan érdekesek vagyunk nekik, mint nekünk az állatok.
Lehet nekik is van egy saját David Attenborough-juk és az is ide jár filmezni. Franc tudja. :D
Ha én magamból indolok ki, tudományos céllal én is elmennék egy másik bolygóra idegen lényeket nézegetni.

És hát te is elmondod, sok UFO észlelés van. A kormányoknak szerintem ki kellene deríteni, hogy ez miért van. (Már ha nem tudják...)
A probléma ott kerzdődik, mikor a kormányoknak adjuk a tudomány feladatati... szvsz. Az az összeesküvés-elméletek melegágya. A CIA munkájának kikövetkeztetése pont olyan, mint az UFOészlelés. Aki hirdeti, vagy a ki cáfolja, nem biztos, hogy tisztában van vele, mi is az valójában... Én meg aztán pláne nem tudom igazolni/cáfolni minden vonalon, bár a logikámtól teljesen idegen ez az egész UFO hercehurca. És nem vagyok vulkáni :) Mellékesen rengeteg földön kívüli életet kereső kutatás van, eredménytelenül. Jaj, természetesen a kormányok titkolják az eredményeket.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 242
113
Bárcsak ne kellene olvasnom a agymenésed, mint most is ahogy magyarázod a saját hülyeséged.

De kérlek szépen tègy meg egy szivességet ès erőltess magadra némi igényesseget ha fogalmazol, hogy ne keljen magyarázni! Vagy ne lepődj meg ha pongyolán fogalmazol, és erre rávilágítok!

Ez már a sokadik alkalom, hogy belelátsz valami baromságot a kommentembe, amit le se írtam, és aztán elkezded azt támadni, mintha én írtam volna... most vagy nagyon felületesen olvasol, vagy pedig értelmezési problémáid vannak. Ha felületesen olvasol, akkor a pénteken leírtak segíthetnek:
Őszintén szólva néha az az érzésem, hogy jobban tennéd, ha kommenetelés előtt egy kicsit hátralépnél, és vennél egy-két levegőt, mert megint sikerült hoznod a formád.

Ha pedig az a bajod, hogy nem írtam le Mark-nak, hogy az UAP nem pont ugyanazt jelenti mint az UFO... őszintén szólva nem vesztett vele sokat ( hacsak nem egy értelmező szótárat akar összeállítani ) , mert gyakorlatilag szinonímaként használják mindenhol a kettőt.

Nézzük csak:

"UAP is actually a new term for UFO that is supposed to have less of a stigma attached."


A Wikin:

"An unidentified flying object (UFO), also called a UAP (unidentified aerial phenomenon),[1] is any perceived aerial phenomenon that cannot be immediately identified or explained. "


A szótárban már megemlítik, hogy ez azért nem pont ugyanaz mint a UFO kifejezés, de itt is arra jutnak, hogy felcserélve használják a kettőt:

"UAP is often used in the same way as the more popular term UFO (which stands for unidentified flying object), including sometimes being pluralized as UAPs when referring to multiple things that have been observed.

However, use of UAP instead of UFO, including in official ways by US government agencies, is sometimes seen as a way of avoiding popular connotations associated with the term UFO, including the implication that they are alien spacecraft.

Still, UAP and UFO are often used interchangeably, and UAP is used by some who believe that some phenomena that have been observed are in fact extraterrestrial in origin."


A kettő között nincs éles választóvonal, ha szerinted van, akkor hozz létre egy fórumot a UAP-knek.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 176
14 797
113
Ezért vagyok angnosztikus az ügyben. Nem tudom 100%-ra. Viszont nekem az is bele fér a világképembe, hogy igen.
Aztán lehet, hogy nem azok. Lehet, hogy valójában nem is más bolygóról jöttek hanem itt laknak ők is, csak mondjuk más dimenzióban élnek.
Vagy a mélytengerben itt a földön, mint a mélység titkában :D
Franc tudja. De ha már legalább 100 éve látnak valamit, több 100,000 ezren, akkor ott valaminek lennie kell.
Azt, hogy végül mi lesz a megfejtés az más kérdés.
Egy oldalon állunk! Vègeredmènyben èn is hasonlóan gondolkozom. ;)

Mondjuk én nem mondanám magam agnosztikusnak, mert logikailag felépítve 'hiszek' a Földön kívüli èletben, de szintén a logikára támaszkodva ès perdöntő bizonyíték hiányában, nem látom annak Földi jelenlétét..
A kormányoknak szerintem ki kellene deríteni, hogy ez miért van. (Már ha nem tudják...)
Az egyre több észlelés matematikailag magyarázható, az egyre több emberrel, az egyre több repülő eszközzel, a növekvő megfigyelő berendezéssel.

Ha a legkisebb esély is mutatkozna egy idegen civilizáció eszközének még csak a megfigyelésére is mindent meg is tennének annak érdekében..
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 176
14 797
113
Ez már a sokadik alkalom, hogy belelátsz valami baromságot a kommentembe, amit
Ha pedig az a bajod, hogy nem írtam le Mark-nak, hogy az UAP nem pont ugyanazt jelenti mint az UFO... őszintén szólva nem vesztett vele sokat ( hacsak nem egy értelmező szótárat akar összeállítani ) , mert gyakorlatilag szinonímaként használják mindenhol a kettőt.
Igen ez a bajom, hogy az igénytelenek mint te szinonímakènt használják!
Örülök, hogy megértetted.

Már nem először hívom fel figyelmed, hogy ne fogalmazz pongyolán, szóval nem értem mièrt lepődsz meg újra és újra...
Nézzük csak:

"UAP is actually a new term for UFO that is supposed to have less of a stigma attached."


A Wikin:

"An unidentified flying object (UFO), also called a UAP (unidentified aerial phenomenon),[1] is any perceived aerial phenomenon that cannot be immediately identified or explained. "


A szótárban már megemlítik, hogy ez azért nem pont ugyanaz mint a UFO kifejezés, de itt is arra jutnak, hogy felcserélve használják a kettőt:

"UAP is often used in the same way as the more popular term UFO (which stands for unidentified flying object), including sometimes being pluralized as UAPs when referring to multiple things that have been observed.

However, use of UAP instead of UFO, including in official ways by US government agencies, is sometimes seen as a way of avoiding popular connotations associated with the term UFO, including the implication that they are alien spacecraft.

Still, UAP and UFO are often used interchangeably, and UAP is used by some who believe that some phenomena that have been observed are in fact extraterrestrial in origin."


A kettő között nincs éles választóvonal, ha szerinted van, akkor hozz létre egy fórumot a UAP-knek.
A kettő között nincs éles választóvonal, de ettől még nem ugyanaz, akárhány idióta igénytelen szinonímaként is használja...
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 242
113
Pl az, hogy az egyik valami anyagi (objekt) a másik meg a totál mittudoménmiaz?

Ha látsz egy fényes gömböt az égen, akkor az lehet egy repülő eszköz, de egy természeti jelenség is. Nem tudjuk, mert azonosítatlan. Lehetetlen megmondani, hogy az egy UFO, vagy egy UAP, hiszen nincsen azonosítva.

Éppen ezért én nem látom értelmét ezeknek a szemantikai vitáknak, @Zapp Brannigan is csak azért kezdett bele, hogy ne teljen úgy el nap, hogy ne kössön bele valamibe. Szerintem ő is érzi, hogy ez az egész mennyire kínos és erőltetett, különösen, hogy még mindig nem sikerült felfognia ( vagy inkább nem akarja ), hogy nem tettem egyenlőség jelet az UFO és a UAP jelenség között.
Sebaj, azért én várom, hogy létrehozd a fórumot a UAP-knek, felháborító, hogy mióta a szó létezik, azóta itt kell a szemét UAP-kkel offolni a topikot.:oops:
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 176
14 797
113
Ha látsz egy fényes gömböt az égen, akkor az lehet egy repülő eszköz, de egy természeti jelenség is. Nem tudjuk, mert azonosítatlan. Lehetetlen megmondani, hogy az egy UFO, vagy egy UAP, hiszen nincsen azonosítva.

Éppen ezért én nem látom értelmét ezeknek a szemantikai vitáknak, @Zapp Brannigan is csak azért kezdett bele, hogy ne teljen úgy el nap, hogy ne kössön bele valamibe. Szerintem ő is érzi, hogy ez az egész mennyire kínos és erőltetett, különösen, hogy még mindig nem sikerült felfognia ( vagy inkább nem akarja ), hogy nem tettem egyenlőség jelet az UFO és a UAP jelenség között.
Sebaj, azért én várom, hogy létrehozd a fórumot a UAP-knek, felháborító, hogy mióta a szó létezik, azóta itt kell a szemét UAP-kkel offolni a topikot.:oops:
A sok szemét konteóval jeti meg balatoni sziget, stb. amit idehordasz az nem off ugye?

Nem látom be miért kellene belelaposodni az igènytelensegbe, csak mert mások szinonímakent használnak két eltérő jelenséget kifejező rövidítést.
Egyre gyakrabban tapasztalom itt a fórumon is, (lásd fentebb) hogy alapvető szavak jelentésével nincsenek tisztában emberek. Úgy pedig nehéz mélységi eszmecserét folytatni. Mondjuk a többségnek sikerül megugrani a szintet, neked jellemzően nem. (Ugye nem kívánod, hogy korábbi kommetjeidet előkeressem kis emlékeztetőnek?)

Vannak témák ilyen az űrkutatás és az UFO topik is amire nagyobb figyelmet fordítok, ezért az itt esett tévedésekre jobban harapok, ami tűnhet persze alakoskodásnak, kukacoskodásnak..
De neked ezen végképp nem kellene meglepődnöd!
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Ha látsz egy fényes gömböt az égen, akkor az lehet egy repülő eszköz, de egy természeti jelenség is. Nem tudjuk, mert azonosítatlan. Lehetetlen megmondani, hogy az egy UFO, vagy egy UAP, hiszen nincsen azonosítva.

Éppen ezért én nem látom értelmét ezeknek a szemantikai vitáknak, @Zapp Brannigan is csak azért kezdett bele, hogy ne teljen úgy el nap, hogy ne kössön bele valamibe. Szerintem ő is érzi, hogy ez az egész mennyire kínos és erőltetett, különösen, hogy még mindig nem sikerült felfognia ( vagy inkább nem akarja ), hogy nem tettem egyenlőség jelet az UFO és a UAP jelenség között.
Sebaj, azért én várom, hogy létrehozd a fórumot a UAP-knek, felháborító, hogy mióta a szó létezik, azóta itt kell a szemét UAP-kkel offolni a topikot.:oops:
Látok az égen egy kondenzcsíkot. Valószínűsítem, hogy egy utaszállító, de lehet akármi még egy titkos kísérleti felderítőgép próbarepülése is...
Na mondjuk van nálam egy teleobjektíves fényképező és "rálövök". Kiderül a szárnyfesztáv-géptörzs hosszának arányából na meg hogy 4 hajtóműves, hogy valószínűleg egy Airbus A380, mert a kép nem túl részletes. Na mármost egy átlagos UFO/UAP észlelés olyan, mint a kondenzcsík. Nem lehet megmondani, utaszállító vagy felderítő esetleg bombázó. Erőlködni lehet, de nincs elég adat. És az utaszállító (példában "nem idegen űrhajó") messze a legvalószínűbb tipp.
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 242
113
A sok szemét konteóval jeti meg balatoni sziget, stb. amit idehordasz az nem off ugye?

Nem látom be miért kellene belelaposodni az igènytelensegbe, csak mert mások szinonímakent használnak két eltérő jelenséget kifejező rövidítést.
Egyre gyakrabban tapasztalom itt a fórumon is, (lásd fentebb) hogy alapvető szavak jelentésével nincsenek tisztában emberek. Úgy pedig nehéz mélységi eszmecserét folytatni. Mondjuk a többségnek sikerül megugrani a szintet, neked jellemzően nem. (Ugye nem kívánod, hogy korábbi kommetjeidet előkeressem kis emlékeztetőnek?)

Vannak témák ilyen az űrkutatás és az UFO topik is amire nagyobb figyelmet fordítok, ezért az itt esett tévedésekre jobban harapok, ami tűnhet persze alakoskodásnak, kukacoskodásnak..
De neked ezen végképp nem kellene meglepődnöd!

Látom még mindig nem sikerült megértened, hogy nem tettem egyenlőség jelet a UFO és a UAP kfiejezés között. Ha szerinted mégis, akkor idézhetnéd konkrétan azt a részt, ahol leírtam, hogy UFO=UAP. Ne égesd tovább magad, pls.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 242
113
Látok az égen egy kondenzcsíkot. Valószínűsítem, hogy egy utaszállító, de lehet akármi még egy titkos kísérleti felderítőgép próbarepülése is...
Na mondjuk van nálam egy teleobjektíves fényképező és "rálövök". Kiderül a szárnyfesztáv-géptörzs hosszának arányából na meg hogy 4 hajtóműves, hogy valószínűleg egy Airbus A380, mert a kép nem túl részletes. Na mármost egy átlagos UFO/UAP észlelés olyan, mint a kondenzcsík. Nem lehet megmondani, utaszállító vagy felderítő esetleg bombázó. Erőlködni lehet, de nincs elég adat. És az utaszállító (példában "nem idegen űrhajó") messze a legvalószínűbb tipp.

Egyetértek. Erről például senki meg nem mondja, hogy ez egy UFO vagy egy UAP:

Nyugodtan lehetne a videó címe akár az is, hogy "UAP spotted in Hays County" .

Utólag persze lehet kategorizálni amikor már kiderült, hogy mi van a jelenség hátterében, de akkor meg már ugye nem azonosítatlan.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 176
14 797
113
Látom még mindig nem sikerült megértened, hogy nem tettem egyenlőség jelet a UFO és a UAP kfiejezés között. Ha szerinted mégis, akkor idézhetnéd konkrétan azt a részt, ahol leírtam, hogy UFO=UAP. Ne égesd tovább magad, pls.
Kérlek; konkrétan itt írod;
Unidentified Aerial Phenomenon. Mivel az UFO kifejezést az évtizedek alatt sikerült összekenni a bulvár minden mocskával, meg elnevetségesíteni, ezért kitalálták az UAP megnevezést, mert ez szalonképesebbnek hangzik.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Egyetértek. Erről például senki meg nem mondja, hogy ez egy UFO vagy egy UAP:

Nyugodtan lehetne a videó címe akár az is, hogy "UAP spotted in Hays County" .

Utólag persze lehet kategorizálni amikor már kiderült, hogy mi van a jelenség hátterében, de akkor meg már ugye nem azonosítatlan.
Na de sokkal valószínű, hogy valami "földhöz ragadt" fényforrás, aminek csak a fénye látszik. Szememben annyira jelentéktelen, hogy azon is csak a fejem fogom, hogy valaki érdemesnek látta betenni a TVbe...
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 242
113
Kérlek; konkrétan itt írod;

Akkor nézd meg konkrétan mit írtam, meg hogy konkrétan mit nem írtam. Ebben semmi olyan nincs, mint amit te itt bele akarsz látni a kis mikroszkópoddal. Leírtam, hogy az UFO kifejezés a sok mocsok miatt ami ráragadt szalonképtelenné vált, ezért pedig kitaláltak egy másik kifejezést.
Nem írtam, hogy a kettő maximálisan ugyanazt a kört fedné le. Aminek az az oka, hogy az esetek nagy részében egy UFO-t illetve egy UAP-t nem lehet megkülönböztetni egymástól sehogysem, pláne, hogy ha csak egy repülő fénygömböt látsz az égen. Gyakorlatilag 50-50 százalék esélyed van, hogy helyes kifejezést használsz rá. Hozzávehetjük még azt is, hogy gyakorlatilag mindenhol szinonamíként használják a két kifejezést. Éppen ezért, ha most írnám Mark-nak a kommentemet, akkor sem változtatnék rajta semmit, pláne, hogy a UAP kifejezés feltalálása előtt valahogy 70-80 évig senki sem érezte szükségét, hogy feltaláljon egy másik kifejezést az azonosítatlan természeti jelenségek körére, jóllehet már a Kék könyv projektben megállapították, hogy az UFO jelenségek nagy része természeti jelenség.
Mivel a két jelenség között éles határvonal nincsen ( lám, egyelőre te sem nyitottál új topikot a UAP-knek), ezért teljesen értelmetlennek tartom, hogy ezen kelljen rugózni, ha úgy tetszik, hozzáírhatod a vélemény különbségek listájára.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 176
14 797
113
Akkor nézd meg konkrétan mit írtam, meg hogy konkrétan mit nem írtam. Ebben semmi olyan nincs, mint amit te itt bele akarsz látni a kis mikroszkópoddal. Leírtam, hogy az UFO kifejezés a sok mocsok miatt ami ráragadt szalonképtelenné vált, ezért pedig kitaláltak egy másik kifejezést.
Nem írtam, hogy a kettő maximálisan ugyanazt a kört fedné le. Aminek az az oka, hogy az esetek nagy részében egy UFO-t illetve egy UAP-t nem lehet megkülönböztetni egymástól sehogysem, pláne, hogy ha csak egy repülő fénygömböt látsz az égen. Gyakorlatilag 50-50 százalék esélyed van, hogy helyes kifejezést használsz rá. Hozzávehetjük még azt is, hogy gyakorlatilag mindenhol szinonamíként használják a két kifejezést. Éppen ezért, ha most írnám Mark-nak a kommentemet, akkor sem változtatnék rajta semmit, pláne, hogy a UAP kifejezés feltalálása előtt valahogy 70-80 évig senki sem érezte szükségét, hogy feltaláljon egy másik kifejezést az azonosítatlan természeti jelenségek körére, jóllehet már a Kék könyv projektben megállapították, hogy az UFO jelenségek nagy része természeti jelenség.
Mivel a két jelenség között éles határvonal nincsen ( lám, egyelőre te sem nyitottál új topikot a UAP-knek), ezért teljesen értelmetlennek tartom, hogy ezen kelljen rugózni, ha úgy tetszik, hozzáírhatod a vélemény különbségek listájára.
Megint ott tartunk, hogy magyarázkodsz, és mosdatod magad!
Ezért kellene pontosan fogalmazni!