UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 821
57 722
113
Ha nincs, akkor nem biztos, hogy kiderül. Túl nagy az univerzum, hogy valaminek a nemlétét bizonyítani tudjuk.

Egy klasszikust idézve:
"A Bizonyíték hiánya, nem a hiány bizonyítéka!"

A történelmi kitekintés a videó végén egész érdekes... kár, hogy erről se fogjuk megtudni soha sem, hogy konkrétan mi is volt ez az egész.

Igen, amúgy tele van UFO-s festményekkel és rajzokkal az emberiség történelme. Nem lehet rájuk fogni azt, hogy ők is a TV-ben látták...
Egyébként a 3 órás, nagyon hosszú filmecske az UFO-król is nagyon érdekes. Rengeteg infó és feloldott doksi van róluk, szemtanuk stb...
A legjobb része a filmnek az, amikor olyan szemtanuk beszélnek régi eseményekről, akik már nagyon idősek és közeleg a haláluk és akkor elmondanak mindent addig letagadott dolgokról pl. Jesse Marcel.
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 729
14 569
113
De mit is látunk akkor minden kétséget kizáróan? UFO-t? UAP-ot? Élien űrhajót? És mire alapozod azt?Ezt elfelejetted közölni.

Az 1997-es Phoenix-i fényt több tízezer ember látta, a komplett város, több államon is keresztülrepült, több szemszögből is lefilmezték, és az USAF is foglalkozott vele, de ők hivatalból a mindent tagadni hozzáállással maszatoltak, hogy A-10-esek voltak, aztán infracsalik, és végül területmegvilágító fények.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 176
14 798
113
Az 1997-es Phoenix-i fényt több tízezer ember látta, a komplett város, több államon is keresztülrepült, több szemszögből is lefilmezték, és az USAF is foglalkozott vele, de ők hivatalból a mindent tagadni hozzáállással maszatoltak, hogy A-10-esek voltak, aztán infracsalik, és végül területmegvilágító fények.
Nem vitatom a felvetelt.
De még nem válaszoltál a kérdésre, hogy mi az amit minden kétséget kizáróan látunk a videón?
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 821
57 722
113
Nem vitatom a felvetelt.
De még nem válaszoltál a kérdésre, hogy mi az amit minden kétséget kizáróan látunk a videón?

Szerintem ezt a világon nem mondja meg senki az ősöreg technikával készített videón.

Viszont van egy jó kis török videónk a 2000's évekből, valódi optikai nagyítású kamerával, ez sokkal jobb felvétel:
A vége a legérdekesebb ahol végig követhetjük a nagyítási folyamatott is. Elég nehéz lenne ilyen hamisítványt csinálni.

hdQ-4Q1pnIkyv7UJ.jpg


Bár engem minden megoldás érdekel arra, hogy mit látunk a felvételen :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 242
113
Igen, amúgy tele van UFO-s festményekkel és rajzokkal az emberiség történelme. Nem lehet rájuk fogni azt, hogy ők is a TV-ben látták...
Egyébként a 3 órás, nagyon hosszú filmecske az UFO-król is nagyon érdekes. Rengeteg infó és feloldott doksi van róluk, szemtanuk stb...
A legjobb része a filmnek az, amikor olyan szemtanuk beszélnek régi eseményekről, akik már nagyon idősek és közeleg a haláluk és akkor elmondanak mindent addig letagadott dolgokról pl. Jesse Marcel.

Nekem a festmények a kedvenceim. Ezek a művek magukért beszélnek:

Szűz Máriánál:


Jézus megkeresztelésénél:


Jézus keresztrefeszítésénél is feltűnnek mai szemmel UFO-nak hívott tárgyak:

 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 176
14 798
113
Hát de tènyleg magáért beszél! Nem ám a Szentlelket próbálták ábrázolni... művészi szabadság.. neeem lófaszt! UFO! magáért beszél! :hadonaszos:

De van ám még régebbi görög mitológiából született alkotások régebbiek mint a fentiek, Kentaurok, szárnyas lovak mindenfèle fura sokfejű izè vagy több ezer éves Hindu agymenés Wimanák, stb.

greece-mythology-1-640.webp

Le van festve tehát biztos úgy is volt!!!
Magáért Beszél!

Látom megint hozod a formád, mihelyt valami értelmes diskurzus kezd kialakulni..
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 821
57 722
113

Te is tudod, hogy ők is mind a hírverésért hazudnak, illetve filmekben látták :D

A kép jobb oldalán áll egy csávó aki nézi az UFO-t...
1046405.jpg


Jézus, Isten és a megbugázott szputnyik XD
3BB38E9800000578-4073706-image-a-13_1483031694545.jpg


NINTCHDBPICT000235759355.jpg


29989697_0b8527ec9f6a80e3cfebdb332d339c8a_wm.jpg


6-triumph-of-summer-tapestry.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 176
14 798
113
Azért vannak képek amik elgondolkodtatóak, hogy mit is akart a művész.
Nyilván, művészet, pont ez a lényege általában, nem a valóság fotó szerű visszaadása, hanem annak az alkotó-művészi képzeletével kevert interpetálása.
Nem lehet komolyan venni, vagy ha igen miért válogatunk, és a kígyófejű isten ábrázolás, stb agymenések mièrt nem ok?
10-WTF-Moments-In-Classical-Art-8__605.jpg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 821
57 722
113
Nem lehet komolyan venni, vagy ha igen miért válogatunk, és a kígyófelyű isten ábrázolás, stb agymenések mièrt nem ok?
Ezzel méhkasba nyúltál :D :D :D
Támadnak a gyík embörök :D

De viccet félre téve, miért tak a művész reneszánsz képre UFO-kat amikhez még oda fest egy nézelődőt is.
Vagy miért van Istennek és Jézusnak egy Szputnyikja? o_O
Én el nem tudom képzelni, hogy a reneszánszban valakinek ez jusson az eszébe, ráadásul több különböző embernek, igen sokszor.
(Mondjuk Illés próféta és az égi tüzes szekér is gyanus nekem :rolleyes:)

De az eredeti témához visszatérve a török felvétel elég jó.
Utána is elvastam, direkt végig rágtam magam a "cáfolatokon" de mindegyik elég gyenge és erőltetett volt.
Kíváncsi vagyok te, hogy látod :)
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 729
14 569
113
De még nem válaszoltál a kérdésre, hogy mi az amit minden kétséget kizáróan látunk a videón?

Vagy egy rosszul elsikerült tesztrepülése valami szupertitkos játékszernek, vagy közreakciót mérték, hogy mennyire pánikolnak / beszéd tárgya, vagy akár földönkívüliek, de semmiképp nem is A-10-es Warthog-ok.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 242
113
Hát de tènyleg magáért beszél! Nem ám a Szentlelket próbálták ábrázolni... művészi szabadság.. neeem lófaszt! UFO! magáért beszél! :hadonaszos:

De van ám még régebbi görög mitológiából született alkotások régebbiek mint a fentiek, Kentaurok, szárnyas lovak mindenfèle fura sokfejű izè vagy több ezer éves Hindu agymenés Wimanák, stb.

greece-mythology-1-640.webp

Le van festve tehát biztos úgy is volt!!!
Magáért Beszél!

Látom megint hozod a formád, mihelyt valami értelmes diskurzus kezd kialakulni..

Természetesen nem tudjuk, hogy mi járt a költő fejében. Éppen ezért nem is állítottam, hogy pontosan mit is festettek le.
Az viszont vitán felül áll, hogy mai szemmel ezek bizony UFO-k, amik az általam belinkelt festményeken láthatók.
Remélem észrevetted ( bár a válaszodból kitűnik, hogy valószínűleg nem), hogy nem írtam sehol sem, hogy a festők idegen földönkívüliek által vezetett űrhajókat festettek le, hanem UFO-kat, azaz Unidentified Flying Object-eket.
Őszintén szólva néha az az érzésem, hogy jobban tennéd, ha kommenetelés előtt egy kicsit hátralépnél, és vennél egy-két levegőt, mert megint sikerült hoznod a formád.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 176
14 798
113
Ezzel méhkasba nyúltál :D :D :D
Támadnak a gyík embörök :D

De viccet félre téve, miért tak a művész reneszánsz képre UFO-kat amikhez még oda fest egy nézelődőt is.
Vagy miért van Istennek és Jézusnak egy Szputnyikja? o_O
Én el nem tudom képzelni, hogy a reneszánszban valakinek ez jusson az eszébe, ráadásul több különböző embernek, igen sokszor.
(Mondjuk Illés próféta és az égi tüzes szekér is gyanus nekem :rolleyes:)

De az eredeti témához visszatérve a török felvétel elég jó.
Utána is elvastam, direkt végig rágtam magam a "cáfolatokon" de mindegyik elég gyenge és erőltetett volt.
Kíváncsi vagyok te, hogy látod :)
Szerintem arról vitatkozni, hogy mire gondolt a festő évszázadok távlatából annyi értelme van mint azon elmélkedni ki fingik illatosabbat.
Szubjektív, és sehova sem vezet.

A Török videó engem.is jobban érdekel, már lementettem pár cikket amit este akarok nyugiban elolvasni, jobban átnézni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 821
57 722
113
Vagy egy rosszul elsikerült tesztrepülése valami szupertitkos játékszernek, vagy közreakciót mérték, hogy mennyire pánikolnak / beszéd tárgya, vagy akár földönkívüliek, de semmiképp nem is A-10-es Warthog-ok.

Ha az egyetlen tárgy a Phoenixi fényeknél, akkor az a tárgy méretileg mérföldes nagyságú....
Inkább alakzatban repülnek. És nem csak ott, átszelték a fél USA-t akkor azok a fények.
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 176
14 798
113
Vagy egy rosszul elsikerült tesztrepülése valami szupertitkos játékszernek, vagy közreakciót mérték, hogy mennyire pánikolnak / beszéd tárgya, vagy akár földönkívüliek, de semmiképp nem is A-10-es Warthog-ok.
Tessék? VAGY EZ AZ AZ? Azt hittem minden kétséget kizáróan tudod mi!

Na jó, nem akarok ezen lovagolni, nyilván te is belátod, elhamarkodottan ilyen kijelentéseket tenni nem a leg bölcsebb.
Van az észleléshez egy debunk cikk, nem kell azt se készpénznek venni, de arra konklúziórá vezet amit te is megállapítottal; ez vagy az...


Én tovább megyek; szerintem is ez vagy az de nem élienek!

Alapvetőén szkeptikus vagyok az éjszaka világító élien ürhajós felvételekke/teoriakkal ugyanis ellentmegy a józan észnek és minden logikának.

Amellett, hogy az északai fények könnyen torzitva jelennekeg a nem éjszakai felvételre kitalált optikákon keresztül, a sötét háttér miatt nincs mélység érzékelés, vagy nincs viszonyítási pont, így a fèny irányát, sebességét vagy akár csak a kibocsájtó méretère nehéz közelítö becslést adni.

De mindezek mellett még ott az orbitális logikai ellentmondás miszerint; ha nem a UAP, nem prank és nem a "miénk" tehát élien űrhajók/drónok, mi a búbánatos ménykű haragjáért világítanak?
Itt egy csillagközi utazásra képes nálunknál fejlettebb faj eszköze, ami hiperszuper de fényshow bemutatót tart... Miért? Totál értelmetlen és logikátlan.

Amikor ismeretlen/ellenseges területre küldünk felderítő gépet vagy bármilyen technikát, igyekszünk azt minél jobban elrejteni, árnyékolni. Még egy jól páncélozott-fegyvezett eszköz se fog fényshowt csinálni, mert hülyeség!

A természetben a mélytengerek totális sötetjeben jellemzően a ragadozók használnak fényt csalikén! De a szentjános bogár is csak azért világít, hogy felhívja magára a figyelmet, mert szexelni akar.

A fenti esetben tehát az élienek miért csinálnák a fényshowt? Csali és Vagy Szex felhívás? Persze nem zárható ki a 3.típusú beszámolókból egyik sem, de én ebben végképp nem látok semmi értelmet.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 821
57 722
113
De mindezek mellett még ott az orbitális logikai ellentmondás miszerint; ha nem a UAP, nem prank és nem a "miénk" tehát élien űrhajók/drónok, mi a búbánatos ménykű haragjáért világítanak?
Itt egy csillagközi utazásra képes nálunknál fejlettebb faj eszköze, ami hiperszuper de fényshow bemutatót tart... Miért? Totál értelmetlen és logikátlan.

Erre pontos választ akkor kapunk ha elmondják.
Teóriák lehetnek:
"A legérdekesebb hatás akkor figyelhető meg, ha a két reflexió azonos nagyságrendű. Ebben a helyzetben a két komponens (a két reflexió) hozzáadódik fázissorokhoz , és az eredményül kapott mező határozza meg a teljes RCS-t. Amikor ez a két összetevő fázison kívül van egymáshoz képest, törlés történik. Ez azt jelenti, hogy ilyen körülmények között az RCS nullává válik, és az objektum teljesen láthatatlan a radar számára."

A plazma gömb mögé bújás konkrétan lopakodó technológia. :)
A cikk arra is rávilágít, hogy az egyszerű lekerekített formákat sokkal könnyebb vele elrejteni, mint egy összetettet.

A fenti esetben tehát az élienek miért csinálnák a fényshowt? Csali és Vagy Szex felhívás?

Sok esetben lehet, hogy csali. Arra kíváncsiak, hogy reagálunk és mérik a szintidőt.
A beszámolók alapján elsősorban az atomfegyvereket tároló bázisokat szeretik látogatni. Másodsorban a hadsereg különböző ágenseit szívatni.
A civilekkel szerintem csak harmad sorban foglalkoznak, és ott inkább találkozásokról szoktak beszélni. (Orvosi vizsgálatok elsősorban)

A különböző sugárzás technikákkal kapcsolatos képességüket jól szemlélteti, hogy képesek az elektromos rendszereink elnyomására (autóknál minden esetben benne van a beszámolókban, repülőknél szinte mindig a rádió és az iránytű adja meg magát stb...)
A hitelesnek mondot, államok által vizsgált jelentésekben szinte mindig ott van az elektromágneses sugárzás általi befolyásuk az elektromos eszközeinkre, vissza maradt radioaktív nyomok is szoktak lenni (gondolom a meghajtással függ össze) és a személyes találkozásoknál lényegében minden esetben az éber állapotból "alvási paralízisbe" esés történik, és ezzel éber bénulás.
Elég meredek dolgok ezek, és nem kis műszaki tudást igényelnek a részükről. (Ha ide tudnak jönni, kb. ez a minimum...)

Nem akartam elkalandozni, de a sok sztori alapján nem túl kedves gazfickók ezek, ha léteznek. :confused:
 
  • Tetszik
Reactions: merleg