UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Valószínűleg mindenhol a csúcsragadozók uralják a környezetüket és ők jutnak ki a világűrbe is. Ez nem sok jót jelent nekünk.... :(
Van az emberiségban potenciál a könyörtelenségre is, láthatjuk nap mint nap, kérdés, hogy hol állunk a felődésben a potenciális vetélytársakhoz képest. Szerintem potenciál van bennünk mind kompetitív, mind kooperatív kapcsolatokban érvényesülni, ha nincs akkora szakadék a fejlettségben, hogy leradírozzanak minket az első lépésnél.
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 821
57 722
113
Van az emberiségban potenciál a könyörtelenségre is, láthatjuk nap mint nap, kérdés, hogy hol állunk a felődésben a potenciális vetélytársakhoz képest. Szerintem potenciál van bennünk mind kompetitív, mind kooperatív kapcsolatokban érvényesülni, ha nincs akkora szakadék a fejlettségben, hogy leradírozzanak minket az első lépésnél.

Az a baj, hogy szerintem óriási fejlettség béli különbség van köztünk.
Ha hitelesek a több ezer éves barlangrajzok/leírások az idegenekről akkor elképesztő a szakadék technológiailag.
Ők már akkor csillagközi utazásban nyomták amikor mi elkezdtük a falusi földművelő életett.
Ez alapján akár több tízezer évvel fejlettebbek nálunk.
Már ha csak egy fajról van szó, hiszen több féle de egybevágó leírás is létezik.

Lehet, hogy csak azért létezik még az emberiség, mert olyan messze vagyunk tőlük, hogy bőven kiesünk az akciorádiuszukból.
Ki tudja...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Az a baj, hogy szerintem óriási fejlettség béli különbség van köztünk.
Ha hitelesek a több ezer éves barlangrajzok/leírások az idegenekről akkor elképesztő a szakadék technológiailag.
Ők már akkor csillagközi utazásban nyomták amikor mi elkezdtük a falusi földművelő életett.
Ez alapján akár több tízezer évvel fejlettebbek nálunk.
Már ha csak egy fajról van szó, hiszen több féle de egybevágó leírás is létezik.

Lehet, hogy csak azért létezik még az emberiség, mert olyan messze vagyunk tőlük, hogy bőven kiesünk az akciorádiuszukból.
Ki tudja...
Valamiért eljuthattunk ide, tehát lehet esélyünk, de lehet, hogy csak azért, mert egyelőre nem ütjük meg az ingerküszöbük, pár eltéved hajó itt játszott kicsit, és annyi.

A bolygó nyersanyagai nem hiszem, hogy értéket képviselnének, könyebben hozzá lehet az ürből jutni a legtöbb elemhez. Az életformák, illetve a kultúra, intelligencia lehet érdekes esetleg, de vizet vagy utánt egy csillagközi utazásra képes civilizáció tud könnyebben szerezni, mint az öslakosok basztatása árán.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 821
57 722
113
Valamiért eljuthattunk ide, tehát lehet esélyünk, de lehet, hogy csak azért, mert egyelőre nem ütjük meg az ingerküszöbük, pár eltéved hajó itt játszott kicsit, és annyi.

A bolygó nyersanyagai nem hiszem, hogy értéket képviselnének, könyebben hozzá lehet az ürből jutni a legtöbb elemhez. Az életformák, illetve a kultúra, intelligencia lehet érdekes esetleg, de vizet vagy utánt egy csillagközi utazásra képes civilizáció tud könnyebben szerezni, mint az öslakosok basztatása árán.

Abban én sem hiszek, hogy egy csillagközi utazásra képes fajnak kellenének az erőforrásaink, miközben tele van erőforrással a világmindenség.
Szerintem csak tanulmányozni járnak ide minket, biológiai kísérleteket végeznek, megfigyelnek stb....
Ha majd gondot okoznánk nekik csak küldenek egy vírust aztán végünk. Nem hiszem, hogy ide jönnének lövöldözni. Kapunk egy brutál vírust aztán vissza raknak vele minket a kezdőpontra.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Abban én sem hiszek, hogy egy csillagközi utazásra képes fajnak kellenének az erőforrásaink, miközben tele van erőforrással a világmindenség.
Szerintem csak tanulmányozni járnak ide minket, biológiai kísérleteket végeznek, megfigyelnek stb....
Ha majd gondot okoznánk nekik csak küldenek egy vírust aztán végünk. Nem hiszem, hogy ide jönnének lövöldözni. Kapunk egy brutál vírust aztán vissza raknak vele minket a kezdőpontra.
És a "paleasztronómia" és rokon témák (OOPArt, stb.) alapján nem kizárt, hogy párszor már meg is történt ez, mert van 1-2 erősebb kutya, aki időben odaért, a többieket (minket is, akár már többször fajunk története alatt) lenyomva tartja.

(szerintem a téma rajongói az oksági viszonyokat sokszor elég lazán kezelik, meg sok túlzásba esnek, logikai bakugrásokat követnek el, de legalábbis elgondolkodtató tud lennei pár lelet ettől még. Most ne kezdjük a piramisos szálat újra pl.)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Számomra az a megdöbbentő, hogy ezek ilyen kis gonosz és kegyetlen lények. Jó mondjuk eddig se hittem őket béke párti hippinek...
Az egyik kedvenc filmem a témában:
A film itt meg is nézhető:
Megnéztem, egész jó földönkívülis blair witch projeckt kamudokumentumfilm.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 821
57 722
113
És a "paleasztronómia" és rokon témák (OOPArt, stb.) alapján nem kizárt, hogy párszor már meg is történt ez, mert van 1-2 erősebb kutya, aki időben odaért, a többieket (minket is, akár már többször fajunk története alatt) lenyomva tartja.

(szerintem a téma rajongói az oksági viszonyokat sokszor elég lazán kezelik, meg sok túlzásba esnek, logikai bakugrásokat követnek el, de legalábbis elgondolkodtató tud lennei pár lelet ettől még. Most ne kezdjük a piramisos szálat újra pl.)

Könnyen lehet, hogy azért nem találunk értelmes civilizációra utaló jeleket az űrben, mert van egy "csendőr" faj, aki körbe körbe járja a galaxisunkat, és minden technológiai civilizációt "letör" mielőtt túl fejletté válna.
Ezzel biztosítva vezető szerepét és fennmaradását a világban.

Megnéztem, egész jó földönkívülis blair witch projeckt kamudokumentumfilm.
Én ezt akkor láttam amikor megjelent, oda meg vissza voltam tőle. Nagyon jó kis horror :D
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 435
113
Lehet off témának tűnik első látásra, de mégsem az, tekintve, hogy már a kormányzat szerint is nemzetbiztonsági szempontból fenyegetést jelenthet, plusz most törvényt is alkotnak ezzel összefüggésben.

 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and kamm

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 242
113
Számomra az a megdöbbentő, hogy ezek ilyen kis gonosz és kegyetlen lények. Jó mondjuk eddig se hittem őket béke párti hippinek...
Az egyik kedvenc filmem a témában:
A film itt meg is nézhető:

Tegnap megnéztem. Az elején a megtévesztéstől eltekintve ahol azt mondják eredeti felvételeket használnak fel, a filmet érdemes volt megnézni, köszönöm.

---------------------

„Tévedés ne essék: az, hogy az amerikai kormányzat egyik ága azt sugallja, hogy az UFO-k nem emberi eredetűek, kirobbanóan fontos fejlemény.”

 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 902
113
Tegnap megnéztem. Az elején a megtévesztéstől eltekintve ahol azt mondják eredeti felvételeket használnak fel, a filmet érdemes volt megnézni, köszönöm.

---------------------

„Tévedés ne essék: az, hogy az amerikai kormányzat egyik ága azt sugallja, hogy az UFO-k nem emberi eredetűek, kirobbanóan fontos fejlemény.”

"A 2023-as pénzügyi év hírszerzési engedélyezési törvényének, az Amerika titkos szolgálatait szabályozó költségvetésnek a kiegészítéseként szolgáló jelentés mélyén elásva a Kongresszus két megdöbbentő állítást fogalmazott meg. Az első az, hogy „az Egyesült Államok nemzetbiztonságát fenyegető, tartományokon átívelő transzmedium fenyegetések exponenciálisan növekednek”. A második az, hogy különbséget akar tenni az emberi eredetű UFO-k és azok között, amelyek nem: „Az ideiglenes nem tulajdonított tárgyakat, vagy azokat, amelyeket az elemzés után egyértelműen ember alkottaként azonosítanak, átadják a megfelelő irodáknak, és nem szabad figyelembe venni. az azonosítatlan repülőgép-tenger alatti jelenségek definíciója szerint” – áll a dokumentumban.

A beismerés elsősorban azért lenyűgöző, mert ahogy egyre több információ került nyilvánosságra az Egyesült Államok kormányának ufókról szóló tanulmányairól, sok politikus nem állítja, hogy az azonosítatlan tárgyak földönkívüliek vagy extradimenzionális eredetűek. A standard vonal általában az, hogy ha léteznek UFO-k, akkor valószínűleg fejlett – bár ember alkotta – járművek. Obama nem volt hajlandó megerősíteni az idegenek létezését, de azt mondta, hogy az emberek sok furcsa dolgot láttak az utóbbi időben az égen, amikor például közvetlenül a The Late Show with James Cordennel kérdezték tőle . Most azonban úgy tűnik, hogy a Kongresszus külön különbséget akar tenni az „ember alkotta” és a nem olyan tárgyak között."

A többi a cikkben.

 
  • Tetszik
Reactions: merleg and fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 821
57 722
113
Amúgy tényleg érdekes, hogy kezd átszakadni az a konok és amúgy értelmetlen tagadás UFO ügyben.
Ott vannak például a Hessdalen-i fények, amiket most sem értünk teljesen, viszont évtizedekig hülyének néztek miattuk egy komplett települést.
Mindezt úgy, hogy sokáig senki sem vette a fáradtságot ahhoz, hogy megnézze egyáltalan van-e ott valami.
Aztán kiderült, hogy nagy eséllyel légköri+földtani jelenség, és teljesen valós.
Ennek ellenére a fórumon is megvoltak az eset valódiságát letagadó fotelszakértők itt is XD

Gömb villám ugyan ez a műsor volt több száz évig. Ott is mindenkit hülyének néztek aki látott ilyet, ma már "megtűrt" tudományos álláspont a létezése.
Számomra mindig elképesztő, hogy az önmagát nyitottnak hírdető tudományos közösség sok szempontból dogmatikusabb, mint néhány egyház :D

Most azt látjuk, hogy az UFO kérdés is szép lassan elkezdi megtörni őket. Pedig olyan 70 éve azt nyomják, hogyha láttál valamit/tapasztaltál valamit akkor te hülye vagy és/vagy halucinálsz. Esetleg szenzáció hajhász vagy és hazudsz is :)
Persze ők tévedhetetlenek és nagyon okosak és mindent is tudnak ám... és pont ez a legnagyobb bajom az egész bagázzsal.
Valójában elképesztően sok mindent nem tudunk még a világról. Jó lenne ha kicsit nyitottabban állnának a dolgokhoz , és a beteges tagadás helyet elkezdenének végre "nyomozni" ezekben az UFO ügyekben.
Ne azt találgassák ki folyton, hogy miért nem működik az adott dolog, és ezért miért a megfigyelők a hülyék, hanem inkább azon rugózzanak, hogy mégis , hogy működhetnek ezek a jelenségek.
Szerintem.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 821
57 722
113
Ez meg egy hosszabb UFO-s videó, annak aki nagyon ráér:
(Lehet régebben volt már)
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 799
113
Amúgy tényleg érdekes, hogy kezd átszakadni az a konok és amúgy értelmetlen tagadás UFO ügyben.
Ott vannak például a Hessdalen-i fények, amiket most sem értünk teljesen, viszont évtizedekig hülyének néztek miattuk egy komplett települést.
Mindezt úgy, hogy sokáig senki sem vette a fáradtságot ahhoz, hogy megnézze egyáltalan van-e ott valami.
Aztán kiderült, hogy nagy eséllyel légköri+földtani jelenség, és teljesen valós.
Ennek ellenére a fórumon is megvoltak az eset valódiságát letagadó fotelszakértők itt is XD

Gömb villám ugyan ez a műsor volt több száz évig. Ott is mindenkit hülyének néztek aki látott ilyet, ma már "megtűrt" tudományos álláspont a létezése.
Számomra mindig elképesztő, hogy az önmagát nyitottnak hírdető tudományos közösség sok szempontból dogmatikusabb, mint néhány egyház :D

Most azt látjuk, hogy az UFO kérdés is szép lassan elkezdi megtörni őket. Pedig olyan 70 éve azt nyomják, hogyha láttál valamit/tapasztaltál valamit akkor te hülye vagy és/vagy halucinálsz. Esetleg szenzáció hajhász vagy és hazudsz is :)
Persze ők tévedhetetlenek és nagyon okosak és mindent is tudnak ám... és pont ez a legnagyobb bajom az egész bagázzsal.
Valójában elképesztően sok mindent nem tudunk még a világról. Jó lenne ha kicsit nyitottabban állnának a dolgokhoz , és a beteges tagadás helyet elkezdenének végre "nyomozni" ezekben az UFO ügyekben.
Ne azt találgassák ki folyton, hogy miért nem működik az adott dolog, és ezért miért a megfigyelők a hülyék, hanem inkább azon rugózzanak, hogy mégis , hogy működhetnek ezek a jelenségek.
Szerintem.
Nem felmentést adva a mindent tagadóknak, de én bizonyos mértékig megértem.
Nehéz érdemi konstruktív vitát folytatni amikor az észlelések döntő többsége alkalmatlan az objektív elemzésre megfelelő adatok hiányában, mint amikor előkerült egy 50 éves fotó, vagy nincs semmi használható bizonyíték csak pár beszámoló. (Pl kiskatonák az üzemanyag lerakatnál) Az észlelések megint nagy hányada jobb vagy roszabb minősègű hamisítvány, (Londoni UFO), ma már egy kis kreativitással bárki keszíthet UFOs felveteleket egy telefonnal. Sokak tènyleg csak az 5perc hírnevét keresik, és tagadhatatlan, hogy a szemünk (elmènk) becsapható.
Arra vagyunk evolúciósan trenírozva, hogy a 'káoszban' észre vegyük a mintázatot. (A nagy fűben a Tigrist)
Ennek az eredménye, hogy egy Holdi krátert Balaton méretű űrhajót látnak egyesek meg napból kijött kocka űrhajókat a digitális adatvesztèsben. De persze a tengernyi fosban lehet úgy kb egy ezrednyi olyan észlelés amit tényleg nem tudunk még magyarázni, és vagy nem veszünk eléggé komolyan, pont az említett okok miatt.

Azzal, hogy nagy arányban megnövekedett a légköri repülő objektumok száma, legyen szó műholdról, drótból, repülőről, stb, ez mind csak felerősödött.

Ezért semmi rendkívülit nem látok abban, hogy az azonosítatlan repülő objektumok illetve légköri jelenségek nagyobb figyelmet kapnak.
Ettől még ugyanúgy igaz, hogy sokmindent nem tudunk a világról, de talán eleget ahhoz, hogy kijelentéssel nincs BigFoot, Lochnessi szörny, pedig ezeket is mai napig látni vélik emberek.

Szóval amíg az emésztő gödörbe kell alámerűlni, azért a kevés valódi és vitát képezhető dologért, majd azokkal vitázni akik túlnyomó részt a szennyet megtermelik, ne lepődj meg, hogy sokaktól inkább elutasítást tapasztalsz.

És szerintem nincs konok tagadás UFO ügyben. UFOk vannak senki se tagadja... Az itt repkedő élienek már más lapra tartozik.
 
  • Tetszik
Reactions: G__G and Horizon

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 821
57 722
113
És szerintem nincs konok tagadás UFO ügyben. UFOk vannak senki se tagadja...

Már nincs. 10 éve is volt, az előtt meg haj jaj....

Az itt repkedő élienek már más lapra tartozik.

Persze. De nem akarom újra kezdeni a múltkori beszélgetést, akkor már körbe jártuk. Ha valaki képes megközelíteni a fénysebességet akkor nincs technológiai akadálya annak, hogy ide repüljön hozzánk. A kérdés csak annyi van e ilyen civilizáció. (Szerinted nincs, én úgy gondolom van. Majd kiderül egyszer)
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 729
14 570
113
És szerintem nincs konok tagadás UFO ügyben. UFOk vannak senki se tagadja... Az itt repkedő élienek már más lapra tartozik.

Pedig vannak felvételek, amiket eléggé kétséget kizáróak, csak az állam próbálja tagadni a nyilvánvalót, és ilyenkor is miért hitkérdés az egész ?

Nem tudom volt-e, nekem egyik kedvenc, és elsőosztályú, és közhiteles esetem az 1997-es Phoenix-i fény:

 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 799
113
Pedig vannak felvételek, amiket eléggé kétséget kizáróak, csak az állam próbálja tagadni a nyilvánvalót, és ilyenkor is miért hitkérdés az egész ?

Nem tudom volt-e, nekem egyik kedvenc, és elsőosztályú, és közhiteles esetem az 1997-es Phoenix-i fény:

Tènyleg nem kioktatásként, de ha valami konkrétumot elemzünk, a pontos szóhasználat nagyon fontos, hogy értsük egymást!
Az, hogy eléggé kétséget kizaró, némileg oximoron, hiszen most eléggé- azaz kielégítően, vagy minden kétséget kizáróan tehát 100%-Ban?

Ok, fogadjuk el a videót hitelesnek.
De mit is látunk akkor minden kétséget kizáróan? UFO-t? UAP-ot? Élien űrhajót? És mire alapozod azt?Ezt elfelejetted közölni.